History for 2019 Oct 12th
Results | Video | News |
---|
Invited groups |
2019Burnt Hills Invitational 2019 Results - Burnt Hills Invitational
Published by
Burnt Hills High School HY-TEK's Meet Manager
2019 Burnt Hills Cross Country Invitational - 10/12/2019
38th Annual Invitational
Saratoga Spa State Park
Last Completed Event
Event 1 Girls 3k Dash CC Fresh Girls
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Colonie 30 2 3 4 8 13 16 25
Total Time: 1:04:23.08
Average: 12:52.62
2 Shenendehowa 42 1 5 10 11 15 17 19
Total Time: 1:04:41.13
Average: 12:56.23
3 Niskayuna 58 6 7 9 12 24 26 28
Total Time: 1:05:50.94
Average: 13:10.19
4 Mount Greylock Regional H 113 14 18 22 29 30 32 33
Total Time: 1:11:45.01
Average: 14:21.01
5 Burnt Hills-Ballston Lake 122 20 21 23 27 31
Total Time: 1:12:01.01
Average: 14:24.21
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Colon, Sophia 9 Shenendehowa 6:36.2 12:18.44 1
2 Keller, Addison 7 Colonie 6:42.1 12:29.44 2
3 Dubois, Desiliets 8 Brockport HS 6:44.9 12:34.67
4 Smith, Megan 9 Brockport HS 6:48.1 12:40.60
5 Mcclaine, Mia 7 Colonie 6:49.8 12:43.84 3
6 Moran, Lillian 8 Colonie 6:53.3 12:50.29 4
7 Lemieur, Kaylie 9 Shenendehowa 6:53.7 12:51.12 5
8 Lafargue, Caitlyn 9 Niskayuna 6:54.3 12:52.29 6
9 Bowler, Alison Niskayuna 6:55.7 12:54.89 7
10 Duffy, Madeline 8 Colonie 6:56.6 12:56.47 8
11 Mongelli, Sara 9 Niskayuna 6:57.7 12:58.63 9
12 Tolan, Sydney 7 Shenendehowa 7:00.0 13:02.78 10
13 Wiedmann, Iris 8 Shenendehowa 7:00.6 13:03.98 11
14 Sciortino, Juliana 8 Niskayuna 7:05.0 13:12.13 12
15 Monnier, Mackenzie 9 Brockport HS 7:05.1 13:12.45
16 Kruzinski, Elizabeth 8 Ballston Spa 7:05.9 13:13.77
17 Clancy, Teagan 8 Colonie 7:10.8 13:23.04 13
18 Polumbo, Sarah 9 Mount Greylo 7:11.6 13:24.48 14
19 Alheim, Madison 8 Shenendehowa 7:11.8 13:24.81 15
20 Trimarchi, Izzy 7 Colonie 7:14.4 13:29.65 16
21 Hughes, Evelyn 8 Shenendehowa 7:15.2 13:31.13 17
22 Kornell, Juliet 9 Mount Greylo 7:16.6 13:33.73 18
23 Swayne, Madline 8 Shenendehowa 7:17.7 13:35.81 19
24 Bleyl, Alyssa 9 Burnt Hills- 7:19.0 13:38.24 20
25 Redmond, Sierra 9 Middletown 7:20.9 13:41.73
26 Ireland, Mary 9 Burnt Hills- 7:22.5 13:44.88 21
27 Wheeler, Riley 9 Middletown 7:24.6 13:48.68
28 Solar-Sala, Amelia 9 Mount Greylo 7:24.8 13:49.15 22
29 Symans, Megan 9 Shenendehowa 7:25.1 13:49.67
30 Ball, Emma 9 Burnt Hills- 7:25.3 13:49.98 23
31 Metler, Makenna 9 Shenendehowa 7:25.4 13:50.26
32 Elsbree, Hayley 9 Niskayuna 7:26.9 13:53.00 24
33 Day, Ava 8 Shenendehowa 7:28.4 13:55.88
34 Butcher, Abigail 8 Shenendehowa 7:28.7 13:56.37
35 Rogers, Lillian 8 Colonie 7:30.9 14:00.42 25
36 Lee, Caitlin 9 Shenendehowa 7:34.7 14:07.54
37 Anderson, Emma 8 Colonie 7:38.3 14:14.16
38 Fernandez, Anna 9 Cold Spring Harbor 7:39.2 14:15.91
39 Wade, Katelyn 8 Colonie 7:41.4 14:19.95
40 Ronan, Camryn 9 Niskayuna 7:43.9 14:24.77 26
41 Hartwell, Seri 9 Burnt Hills- 7:46.3 14:29.25 27
42 Contursi, Sofia 9 Shenendehowa 7:54.3 14:44.14
43 Getzoni, Sophia 9 Cold Spring Harbor 7:57.4 14:49.82
44 Davenport, Kiera 9 Ballston Spa 7:58.0 14:50.89
45 Grier, Elizabeth 9 Niskayuna 7:58.1 14:51.13 28
46 Anderson, Grace 9 Shenendehowa 7:59.5 14:53.83
47 Cornell, Kayden 7 Colonie 8:04.7 15:03.50
48 David, Mckenzie 8 Colonie 8:08.5 15:10.62
49 Skinner, Euphemia 9 Mount Greylo 8:08.7 15:10.94 29
50 Decrescenzo, Sadie 8 Colonie 8:13.7 15:20.29
51 Kelleher, Abigail 9 West Seneca West 8:14.2 15:21.15
52 Flayter, Kassidy 9 Colonie 8:17.3 15:26.88
53 Cring, Jenna 9 Brockport HS 8:20.1 15:32.26
54 Pedroni, Beatrice 9 Mount Greylo 8:27.9 15:46.71 30
55 Ryder, Devonne 10 Voorheesville 8:29.0 15:48.67
56 Hyde, Ashley 9 Burnt Hills- 8:45.0 16:18.66 31
57 Lin, Joy 9 Middletown 8:56.0 16:39.18
58 Stearns, Kaitlyn 9 Fonda-Fultonville 8:57.3 16:41.57
59 Maynard, Lorelei 9 Waldorf of S 9:00.5 16:47.46
60 Angelini, Bryn 9 Mount Greylo 9:00.7 16:47.92 32
61 Downs, Natalia 9 Fort Plain 9:03.3 16:52.69
62 Pollack, Shansanique 9 Lansingburgh 9:18.0 17:20.16
63 Christie, Laney 9 Ballston Spa 9:38.2 17:57.79
64 Sutter, Rose 9 Mount Greylo 9:54.6 18:28.40 33
65 Rodriguez, Alesandre'A 9 Middletown 10:16.8 19:09.73
66 Veach, Karys 9 Niskayuna 12:27.7 23:13.76
Event 2 Boys 3k Dash CC Fresh Boys
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Saratoga Springs 36 5 6 7 8 10 12 19
Total Time: 56:04.84
Average: 11:12.97
2 Pittsford Sutherland 55 1 4 15 17 18
Total Time: 56:06.46
Average: 11:13.30
3 Christian Brothers Academ 60 2 11 13 14 20 27 30
Total Time: 56:54.12
Average: 11:22.83
4 Shaker 103 3 9 22 32 37 43 45
Total Time: 58:35.39
Average: 11:43.08
5 Monroe-Woodbury 137 23 24 25 29 36 38 40
Total Time: 1:00:19.78
Average: 12:03.96
6 Niskayuna 182 28 33 34 41 46 50 52
Total Time: 1:02:36.15
Average: 12:31.23
7 Scotia-Glenville 185 21 26 35 48 55 58 62
Total Time: 1:03:54.22
Average: 12:46.85
8 Mount Greylock Regional H 221 16 39 53 54 59
Total Time: 1:07:32.70
Average: 13:30.54
9 Schuylerville 235 31 47 49 51 57 61
Total Time: 1:07:06.27
Average: 13:25.26
10 Middletown 265 42 44 56 60 63
Total Time: 1:14:52.75
Average: 14:58.55
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Rounds, Matthew 9 Burnt Hills- 5:13.9 9:44.98
2 Yacano, Skyler 9 Pittsford Su 5:38.5 10:30.89 1
3 Casey, Keller 9 Burnt Hills- 5:42.2 10:37.77
4 Bianco, Philip 9 Christian Br 5:42.3 10:38.06 2
5 Matulu, Zacharie 9 Shaker 5:47.0 10:46.73 3
6 Goettler, Ivan 9 Pittsford Su 5:50.0 10:52.33 4
7 Mccauley, Duke 9 Saratoga Springs 5:52.4 10:56.83 5
8 Yuhasz, Caleb 9 Saratoga Springs 6:01.5 11:13.86 6
9 Talarico, Mason 9 Saratoga Springs 6:01.9 11:14.59 7
10 Bernd, Jacob 9 Saratoga Springs 6:02.6 11:15.83 8
11 Suh, Micah 9 Shaker 6:05.2 11:20.62 9
12 Hemsworth, Leydon 9 Saratoga Springs 6:06.8 11:23.73 10
13 Antonikowski, Roman 9 Christian Br 6:07.7 11:25.41 11
14 Mansfield, Owen 9 Saratoga Springs 6:08.2 11:26.27 12
15 Abatto, Nick 9 Christian Br 6:09.3 11:28.29 13
16 Mckenna, Jack 9 Christian Br 6:10.8 11:31.14 14
17 Gutierrez, Rousseau 9 Pittsford Su 6:11.1 11:31.78 15
18 Holzapfel, Ezra 9 Mount Greylo 6:12.0 11:33.29 16
19 Salamone, Nick 9 Pittsford Su 6:12.4 11:34.21 17
20 Fagan, Gordon 9 Pittsford Su 6:14.1 11:37.25 18
21 Pritchard, Jacob 8 Saratoga Springs 6:20.6 11:49.48 19
22 Buck, Ryan 9 Saratoga Springs 6:21.3 11:50.78
23 Ferguson, Ryan 9 Christian Br 6:21.6 11:51.22 20
24 Butkus, Josh 9 Saratoga Springs 6:22.3 11:52.63
25 Knaggs, Tyler 9 Scotia-Glenville 6:22.9 11:53.67 21
26 Doolittle, Jackson 8 Shaker 6:24.7 11:57.03 22
27 Foley, Matthew 9 Monroe-Woodbury 6:24.9 11:57.40 23
28 Duffy, Brendan 9 Monroe-Woodbury 6:25.3 11:58.09 24
29 Lai, Nicholas 9 Monroe-Woodbury 6:26.3 12:00.01 25
30 Wylie, Noah 9 Scotia-Glenville 6:26.6 12:00.55 26
31 Picard, Matthew 9 Christian Br 6:28.3 12:03.82 27
32 Montague, Grayson 9 Brockport HS 6:28.6 12:04.29
33 Mclane, Sean 9 Niskayuna 6:29.0 12:05.07 28
34 Goff, John 9 Saratoga Springs 6:29.3 12:05.61
35 Rogozinski, Matt 9 Monroe-Woodbury 6:29.6 12:06.24 29
36 Smith, Noah 9 Christian Br 6:31.7 12:10.12 30
37 Rowinski, Jacob 9 Schuylerville 6:32.1 12:10.86 31
38 Brunco, Alex 9 Shaker 6:32.3 12:11.15 32
39 Serotta, Jason 9 Niskayuna 6:32.7 12:11.90 33
40 Brown, Drake 9 Niskayuna 6:33.0 12:12.45 34
41 Brown, Jake 9 Scotia-Glenville 6:34.6 12:15.58 35
42 Cinque, Christopher 9 Monroe-Woodbury 6:36.0 12:18.04 36
43 Stefanik, Trevor 9 Shaker 6:36.9 12:19.86 37
44 Kahl, Nicholas 9 Oneonta HS 6:40.8 12:26.99
45 Smigen, Michael 9 Mayfield 6:41.1 12:27.64
46 Coutney, Lucas 9 Brockport HS 6:41.4 12:28.19
47 Maurer, Tommy 9 Saratoga Springs 6:43.9 12:32.92
48 Perez, Edgar 9 Monroe-Woodbury 6:44.4 12:33.85 38
49 Stuhler, Gavin 9 Brockport HS 6:44.8 12:34.47
50 Shin, Noah 9 Mount Greylo 6:45.1 12:35.03 39
51 Kretser, Martin 9 Fort Plain 6:45.3 12:35.44
52 Murray, Peter 9 Christian Br 6:49.4 12:43.03
53 Gorlin, Matt 9 Monroe-Woodbury 6:53.2 12:50.26 40
54 Gensler, Austin 9 West Seneca West 6:55.8 12:55.05
55 Dominguez, Alex 9 Saratoga Springs 6:56.0 12:55.47
56 Conte, John 12 Lake George 6:56.3 12:55.94
57 Esposito, Matthew 9 Niskayuna 6:56.6 12:56.46 41
58 Russo, Joe 9 Middletown 6:59.2 13:01.33 42
59 Johnson, Colin 9 Shaker 6:59.7 13:02.27 43
60 Ramirez, Bryant 9 Middletown 7:00.0 13:02.79 44
61 Shea, John 9 Monroe-Woodbury 7:00.1 13:03.11
62 Ditzel, Corey 9 Shaker 7:03.6 13:09.62 45
63 Bach, Jackson 9 Niskayuna 7:04.0 13:10.27 46
64 Vogel, Michael 9 Christian Br 7:06.5 13:14.88
65 Boudreau, Kayleb 10 Schuylerville 7:07.1 13:16.14 47
66 Wilkinson, Andrew 9 Scotia-Glenville 7:08.4 13:18.51 48
67 Bailey, Ian 9 Schuylerville 7:11.8 13:24.92 49
68 Laing, Alex 9 Niskayuna 7:12.6 13:26.43 50
69 Sathiyamoorthy, Ashok 9 Monroe-Woodbury 7:16.2 13:33.00
70 Shaw, Eoin 9 Schuylerville 7:17.4 13:35.33 51
71 Bray, Evan 9 Niskayuna 7:20.4 13:40.85 52
72 Bryant, John Li 9 Albany Academy 7:24.0 13:47.62
73 Ganc, Joeseph 9 Lansingburgh 7:25.8 13:51.00
74 Merk, Dylan 9 Mayfield 7:26.6 13:52.40
75 Scunziano, Christian 9 Mayfield 7:29.0 13:56.96
76 Marsh, Will 9 Mount Greylo 7:30.4 13:59.46 53
77 Mcconnell, Patrick 9 Mount Greylo 7:39.8 14:16.97 54
78 Carroll, Randy 9 Saratoga Springs 7:44.4 14:25.56
79 Taylor, Matt 9 Scotia-Glenville 7:44.6 14:25.91 55
80 Reid, Ethan 9 Albany Academy 7:45.7 14:28.11
81 Schwab, Parker 9 Middletown 7:48.3 14:32.90 56
82 Ledwitz, Joshua 9 Monroe-Woodbury 7:51.4 14:38.74
83 Buettner, Christopher 9 Schuylerville 7:51.6 14:39.02 57
84 Jansen, Ethan 9 Scotia-Glenville 7:54.7 14:44.86 58
85 Sharma, Krish 9 Mount Greylo 8:07.1 15:07.95 59
86 Jones, Jaden 9 Middletown 8:09.5 15:12.49 60
87 Murley, Colin 9 Saratoga Springs 8:09.8 15:12.96
88 Renaud, Josh 9 Whitehall 8:22.3 15:36.35
89 Yonkin, Owen 9 Schuylerville 8:24.6 15:40.55 61
90 Atkinson, Jasper 9 Albany Academy 8:54.9 16:37.08
91 Geurin, Colby 9 Niskayuna 9:10.1 17:05.42
92 Bakemeier, Preston 9 Whitehall 9:19.1 17:22.20
93 Levine-Grace, Jackson 9 Mayfield 9:29.5 17:41.63
94 Fluman, Sean 9 Scotia-Glenville 9:40.8 18:02.55 62
95 Wareh, Faiz 9 Niskayuna 10:09.4 18:55.99
96 Jones, Aaron 9 Middletown 10:13.3 19:03.24 63
Event 3 Boys 3k Dash CC Mod Boys B
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Queensbury (Modified) 31 2 3 7 9 10 38 48
Total Time: 1:01:33.30
Average: 12:18.66
2 West Seneca West 46 1 4 5 17 19 52 65
Total Time: 1:02:37.22
Average: 12:31.45
3 Bethlehem Central 72 8 13 14 15 22 36 37
Total Time: 1:05:21.75
Average: 13:04.35
4 Mount Greylock Regional H 132 12 27 28 32 33 35 68
Total Time: 1:09:25.79
Average: 13:53.16
5 Colonie 141 6 25 26 39 45 47 53
Total Time: 1:09:07.19
Average: 13:49.44
6 Guilderland 164 11 30 40 41 42 43 46
Total Time: 1:10:31.81
Average: 14:06.37
7 Glens Falls 210 23 24 44 57 62 64 66
Total Time: 1:12:58.29
Average: 14:35.66
8 Oneonta HS 211 21 31 34 55 70
Total Time: 1:14:18.79
Average: 14:51.76
9 Ballston Spa 239 29 49 50 51 60 69 73
Total Time: 1:13:28.58
Average: 14:41.72
10 Albany Academy 239 16 20 54 74 75
Total Time: 1:20:27.93
Average: 16:05.59
11 Saratoga Springs 252 18 56 58 59 61 67 72
Total Time: 1:14:54.74
Average: 14:58.95
12 Roy C. Ketcham 365 63 71 76 77 78 79
Total Time: 1:41:26.54
Average: 20:17.31
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Vanderlip, Ryan 8 West Seneca West 11:44.81 1
2 Wulfken, Chris 8 Queensbury 11:57.67 2
3 Shanahan, Hunter 7 Corinth 11:59.05
4 Patel, Shiv 8 Queensbury 12:04.13 3
5 Jachlewski, Nathan 8 West Seneca West 12:04.61 4
6 Rautenstrauch, Hunter 8 West Seneca West 12:08.00 5
7 Marcucci, Jose 7 Colonie 12:09.89 6
8 Monastero, Brayden 8 Queensbury 12:17.37 7
9 Wiseman, Alex 8 Corinth 12:26.82
10 Schneider, Cody 8 Galway 12:28.33
11 Bievenue, David 8 Bethlehem Central 12:31.34 8
12 Murray, Andrew 7 Queensbury 12:32.26 9
13 Gileski, Nick 7 Queensbury 12:41.87 10
14 Ciampolillo, Robert 8 Guilderland 12:44.97 11
15 Clarke, Casey 8 Galway 12:46.59
16 Susi, Joey 8 Fonda-Fultonville 12:52.41
17 Singer, Zeke 7 Mount Greylo 12:53.05 12
18 Chamberlain, Ansen 8 Bethlehem Central 12:53.49 13
19 Mccann, Bryce 7 Cobleskill-R 13:06.30
20 Swajger, Alex 8 Ticonderoga 13:07.14
21 Sparks, Tim 8 Bethlehem Central 13:08.44 14
22 Carlson, Tommy 7 Bethlehem Central 13:08.99 15
23 Taylor, Eamon 7 Albany Academy 13:11.14 16
24 Dusel, Cole 8 West Seneca West 13:11.68 17
25 Van Dyk, Aidan 8 Berlin 13:16.80
26 Barlow, Nick 7 Fort Plain 13:17.53
27 Tyrell, Isaiah 7 North Warren 13:18.67
28 Williams, Evan 7 Duanesburg 13:19.22
29 Dominguez, Matt 8 Saratoga Springs 13:24.31 18
30 Hillcross, Derek 8 Voorheesville 13:25.22
31 Crooks, Ben 7 Cobleskill-R 13:25.76
32 Gates, Nicholas 8 West Seneca West 13:28.12 19
33 Gravini, Anthony 8 Albany Academy 13:30.65 20
34 Rissberger, Gabriel 7 Oneonta HS 13:30.95 21
35 Sherer, Justin 7 Bethlehem Central 13:39.49 22
36 Batchelder, Dan 8 Glens Falls 13:40.00 23
37 Batchelder, Killian 7 Glens Falls 13:41.88 24
38 Hosgood, Cody 8 Voorheesville 13:45.97
39 Rivera, Joel 8 North Warren 13:54.52
40 Ridolfo, Anthony 8 Colonie 13:55.44 25
41 Splonskowski, Brendan 8 Colonie 13:59.28 26
42 Bayliss, Jameson 7 Mount Greylo 14:02.67 27
43 Gladu, Jacob 7 Mount Greylo 14:03.62 28
44 Chaykowski-Jewett, Layne 8 Berlin 14:06.60
45 Van Gorder, Austin 8 Fort Plain 14:08.01
46 Quinn, Anson 7 Ballston Spa 14:08.66 29
47 Yerdon, Liam 7 Guilderland 14:11.00 30
48 Bellissimo, Dylan 7 Oneonta HS 14:11.80 31
49 Carothers, Finnegan 8 Mount Greylo 14:12.29 32
50 Clairmont, Nicholas 7 Mount Greylo 14:14.16 33
51 Muscatiello, Anthony 7 Scotia-Glenville 14:15.17
52 Antrosio, Samuel 7 Oneonta HS 14:15.51 34
53 Igoe, William 7 Mount Greylo 14:15.97 35
54 Higgins, Ayden 7 North Warren 14:21.51
55 Blendell, Vincent 8 Bethlehem Central 14:23.90 36
56 Hershberg, Luke 8 Bethlehem Central 14:25.74 37
57 Hanley, Cohen 8 Queensbury 14:27.88 38
58 Kidder, Matthew 8 Colonie 14:28.63 39
59 Balamuragan, Siva 8 Guilderland 14:31.62 40
60 Gregory, Jack 8 Guilderland 14:31.96 41
61 Uzzilla, Johnny 7 Guilderland 14:32.26 42
62 Levy, Sean 7 Guilderland 14:32.69 43
63 Nunziata, Carter 7 Glens Falls 14:33.02 44
64 Reed, Julius 8 Colonie 14:33.95 45
65 Calderon, Jeremy 8 Bethlehem Central 14:34.17
66 Lamphere, Jacob 9 Dolgeville 14:35.14
67 Bowman, Christopher 7 Guilderland 14:35.52 46
68 Obermayer, Sean 8 Colonie 14:35.97 47
69 Perkins, Dan 7 Corinth 14:36.35
70 Gruendle, Evan 8 Queensbury 14:36.65 48
71 Aysola, Aditya 8 Guilderland 14:36.98
72 Ness, Samuel 8 Ballston Spa 14:38.64 49
73 Carioto-Savoie, Sam 8 Ballston Spa 14:39.05 50
74 Priest, Sean 8 Ballston Spa 14:39.81 51
75 Kamberaj, John 8 West Seneca West 14:40.57 52
76 Losito, Porter 7 Duanesburg 14:44.03
77 Weinstock, Ian 8 Colonie 14:45.22 53
78 Flood, Evan 7 Fonda-Fultonville 14:46.08
79 Lafountain, Shane 7 Colonie 14:49.19
80 Webster, Logan 7 Hadley-Luzerne 14:51.07
81 Mulcahy, Bryce 7 Guilderland 14:51.77
82 Rumrill, Bryce 7 Fort Plain 14:53.79
83 Powell, Elijah 7 Albany Academy 14:55.67 54
84 Zonca, Jack 7 Bethlehem Central 14:57.26
85 Laguidice, Antonio 8 Colonie 14:58.15
86 Dounane, Zach 8 Bethlehem Central 14:59.42
87 Harkenreader, Caden 7 Oneonta HS 15:02.32 55
88 Perera, Chris 7 Saratoga Springs 15:06.19 56
89 Fielder, Frederick 8 Bethlehem Central 15:06.75
90 Correa, Carson 8 Queensbury 15:07.79
91 St. Denis, Jackson 7 Guilderland 15:10.36
92 Starman, Jake 7 Duanesburg 15:12.77
93 Gross, Brady 7 Glens Falls 15:13.26 57
94 Higgins, Ethan 7 Scotia-Glenville 15:19.45
95 Unverzagt, Brayden 7 Saratoga Springs 15:20.06 58
96 Schnieder, Kyle 8 Galway 15:20.53
97 Aguilar, Carl 8 Queensbury 15:21.00
98 Millis, Harrison 7 Saratoga Springs 15:21.64 59
99 Dale, Graham 7 Ballston Spa 15:22.42 60
100 Creaser, Brendan 8 Bethlehem Central 15:23.24
101 Fay, William 7 Queensbury 15:24.10
102 Oliver, Ashon 7 Guilderland 15:25.65
103 Rhode, Sammy 7 Colonie 15:29.77
104 Vennard, Wyatt 7 Guilderland 15:38.14
105 Frederick, Ayden 7 Fonda-Fultonville 15:40.77
106 Garcia, Dan 7 Saratoga Springs 15:42.54 61
107 Shoemaker, Nahthaniel 8 Guilderland 15:42.98
108 Horetzke, Julian 7 Hadley-Luzerne 15:45.90
109 Mccormack, Sean 7 Bethlehem Central 15:47.15
110 Sears, Cole 8 North Warren 15:49.06
111 Dowd, Eamonn 8 Glens Falls 15:50.13 62
112 Flores, George 8 Roy C. Ketcham 16:09.49 63
113 Miller, Brendan 7 Colonie 16:13.56
114 Dunn, Jake 7 Hadley-Luzerne 16:14.03
115 Morehouse, Dylan 7 Colonie 16:15.04
116 Coons, Ayden 8 Fonda-Fultonville 16:15.27
117 Blythe, Logan 7 Plattsburgh 16:16.73
118 Gelber, Emmett 8 Glens Falls 16:17.31 64
119 Lavigne, Landon 8 Hadley-Luzerne 16:19.14
120 Haessig, Broden 8 Guilderland 16:21.12
121 Corrigan, Nathan 8 Scotia-Glenville 16:22.63
122 Brady, Austin 8 Colonie 16:25.09
123 Lisnnerski, Chase 8 West Seneca West 16:26.28 65
124 Decker, Tyler 7 Duanesburg 16:29.61
125 Schel, Holden 8 Cobleskill-R 16:34.59
126 Wilcox, Chase 8 Glens Falls 16:35.62 66
127 Lilley, Hazen 7 Saratoga Springs 16:44.69 67
128 Young, Alex 8 Guilderland 16:47.16
129 Chorost, Isaac 7 Guilderland 16:54.50
130 Seddon, Liam 7 Mount Greylo 16:58.12 68
131 Hayden, Brodie 7 Mount Greylo 16:59.88
132 Keane, Brady 8 Fort Plain 17:00.48
133 Lamphere, Bryce 7 Ballston Spa 17:07.65 69
134 Demare, Vincent 7 Colonie 17:14.27
135 Cosamano, Anthony 8 Voorheesville 17:17.08
136 Ziaie, Keyon 7 Oneonta HS 17:18.21 70
137 Mojzer, Nathan 7 South Glens Falls 17:23.23
138 Chapman, Sawyer 7 South Glens Falls 17:34.69
139 Reitter, William 8 Roy C. Ketcham 17:39.42 71
140 Malette, Nick 7 Colonie 17:49.84
141 Scully, Jayden 7 Glens Falls 17:53.34
142 Merino, Alex 7 Glens Falls 17:53.78
143 Shorter, Ryan 7 Guilderland 17:54.87
144 Waddell, Jay 7 Saratoga Springs 18:01.23 72
145 Pine, Noah 8 Ballston Spa 18:04.21 73
146 Burke, Cayden 8 Colonie 18:13.34
147 Hanrahan, Henry 7 Saratoga Springs 18:14.23
148 Fluman, Jameson 7 Scotia-Glenville 18:16.63
149 O'Donnell, Liam 7 Colonie 18:26.75
150 Lindstead, Silas 8 Cobleskill-R 18:33.85
151 Statham, Aiden 7 Cairo-Durham 18:49.96
152 Vrooman, Riley 8 Albany Academy 19:14.41 74
153 Linehan, Frederick 7 Lake George 19:31.20
154 Heidbreder, Evan 8 Albany Academy 19:36.06 75
155 Mortero, Alex 8 West Seneca West 19:41.49
156 Cocozza, Anthony 7 Lake George 20:10.90
157 Abbas, Momin 7 Guilderland 20:14.79
158 Dipierro, Samuel 7 Guilderland 20:31.28
159 Kryston, Lawson 7 Whitehall 20:46.27
160 Mendoza, Andrew 8 Roy C. Ketcham 21:13.42 76
161 Hatton, Nathan 7 Whitehall 22:50.42
162 Szabo, Paul 7 Roy C. Ketcham 23:08.41 77
163 Szabo, Robert 8 Roy C. Ketcham 23:15.80 78
164 Corporan, Emil 8 Roy C. Ketcham 23:41.07 79
Event 4 Girls 3k Dash CC Mod Girls
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Mount Greylock Regional H 27 1 2 4 5 15 26 42
Total Time: 1:03:06.16
Average: 12:37.24
2 Scotia-Glenville 109 9 17 18 30 35 39 44
Total Time: 1:08:39.50
Average: 13:43.90
3 Ballston Spa 149 10 12 38 43 46 53 61
Total Time: 1:09:34.00
Average: 13:54.80
4 Bethlehem Central 152 3 6 24 55 64 72 78
Total Time: 1:08:59.44
Average: 13:47.89
5 Guilderland 169 22 27 28 45 47 49 54
Total Time: 1:10:32.68
Average: 14:06.54
6 Greenville 226 8 37 51 56 74 87 97
Total Time: 1:12:13.59
Average: 14:26.72
7 Oneonta HS 259 11 19 62 83 84 107
Total Time: 1:14:02.28
Average: 14:48.46
8 Queensbury (Modified) 261 7 29 40 81 104
Total Time: 1:14:43.04
Average: 14:56.61
9 South Glens Falls 262 21 32 63 70 76 80 102
Total Time: 1:14:05.00
Average: 14:49.00
10 Burnt Hills-Ballston Lake 262 14 34 66 73 75 106
Total Time: 1:14:19.89
Average: 14:51.98
11 Lake George 272 23 41 50 58 100 103 109
Total Time: 1:14:39.52
Average: 14:55.91
12 Schuylerville 291 16 59 68 71 77 115
Total Time: 1:15:18.70
Average: 15:03.74
13 Albany Academy 343 36 57 65 92 93
Total Time: 1:17:31.91
Average: 15:30.39
14 Cobleskill-Richmondville 362 31 52 88 95 96
Total Time: 1:18:40.70
Average: 15:44.14
15 Whitehall 382 13 79 89 90 111 116 119
Total Time: 1:21:12.31
Average: 16:14.47
16 Amsterdam 392 33 48 98 99 114
Total Time: 1:22:03.43
Average: 16:24.69
17 Ticonderoga 397 25 67 94 101 110 112 113
Total Time: 1:22:11.29
Average: 16:26.26
18 Colonie 404 60 82 85 86 91 108 118
Total Time: 1:19:40.05
Average: 15:56.01
19 Roy C. Ketcham 431 20 69 105 117 120
Total Time: 1:30:33.30
Average: 18:06.66
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Keating, Erin 8 Mount Greylo 11:55.15 1
2 Grayson, Kaylee 7 Saratoga Springs 12:03.37
3 Malone, Grace 8 Mount Greylo 12:13.35 2
4 Pachter, Liv 8 Bethlehem Central 12:21.87 3
5 Mcdermott, Lily 8 Mount Greylo 12:39.43 4
6 Malone, Cecilia 8 Mount Greylo 12:43.16 5
7 Bannigan, Katherine 7 Bethlehem Central 12:57.71 6
8 Habshi, Miranda 8 Queensbury 13:02.18 7
9 Fitzmaurice, Bryn 7 Greenville 13:03.57 8
10 Smith, Erin 8 Scotia-Glenville 13:06.02 9
11 Fletcher, Kate 7 Ballston Spa 13:12.08 10
12 Miller, Isabella 8 Fonda-Fultonville 13:14.57
13 Dempsey, Cara 7 Waldorf of S 13:17.23
14 Mcmahon, Madison 8 West Seneca West 13:18.48
15 Liu, Alexia 8 Oneonta HS 13:19.61 11
16 Wiltsie, Livia 7 Ballston Spa 13:20.55 12
17 Dasaro, Ruby 8 Bellows Free 13:21.44
18 Gibbs, Amber 8 Whitehall 13:22.70 13
19 Warnes, Olivia 8 West Seneca West 13:25.14
20 Smith, Caitlin 7 Burnt Hills- 13:33.54 14
21 Oulette, Emily 8 Mount Greylo 13:35.07 15
22 Stark, Nikki 8 Schuylerville 13:36.59 16
23 Miller, Emily 8 Scotia-Glenville 13:36.98 17
24 Turner, Katie 7 Saratoga Springs 13:40.98
25 Greene, Ashley 8 Scotia-Glenville 13:41.58 18
26 Degraw, Lauren 8 Oneonta HS 13:42.18 19
27 Kowalczyk, Abigail 7 Roy C. Ketcham 13:43.03 20
28 Simpson, Clarissa 7 South Glens Falls 13:43.57 21
29 Klieber, Rebecca 8 Guilderland 13:46.70 22
30 Bruno, Isabella 8 Lake George 13:48.68 23
31 Harris, Kaitlyn 8 Bethlehem Central 13:50.83 24
32 Blanchard, Avery 8 Ticonderoga 13:52.32 25
33 Krackeler, Eliza 8 Waldorf of S 13:55.08
34 Barnes, Phoebe 8 Mount Greylo 13:57.32 26
35 Alex, Savannah 8 Guilderland 13:58.26 27
36 San Antonio, Lillian 7 North Warren 14:00.05
37 Shatynski, Sophia 7 Guilderland 14:01.61 28
38 Guay, Briana 8 Queensbury 14:04.35 29
39 Krogh, Sadie 8 Scotia-Glenville 14:05.42 30
40 Trendall, Taylor 7 Cobleskill-R 14:05.99 31
41 Barton, Isabel 7 South Glens Falls 14:06.50 32
42 Johnson, Ava 7 Plattsburgh 14:07.40
43 Bohm, Jenna 7 Amsterdam 14:07.71 33
44 Whitney, Flora 7 Waldorf of S 14:08.05
45 Mcnamara, Bridget 7 Burnt Hills- 14:09.19 34
46 Goldstein, Kara 8 Scotia-Glenville 14:09.50 35
47 Burtt, Katelyn 8 Berne-Knox-Westerlo 14:09.98
48 Cooney, Natalie 8 Albany Academy 14:13.21 36
49 Hansen, Sarah 8 Stillwater 14:13.57
50 Styer, Anna 8 Greenville 14:14.01 37
51 Armstrong, Chloe 8 Schoharie 14:15.86
52 Taylor, Kate 7 Ballston Spa 14:16.86 38
53 Hayes, Kendall 7 Chatham Central 14:17.86
54 Mccarthy, Karaline 8 Scotia-Glenville 14:18.73 39
55 Troelstra, Johanna 8 Queensbury 14:19.42 40
56 Storms, Kate 7 Bellows Free 14:19.85
57 Syverstsen, Taylor 7 Lake George 14:20.24 41
58 Gitterman, Annabelle 8 Mount Greylo 14:20.59 42
59 Bozeth, Gabrielle 7 Ballston Spa 14:20.96 43
60 Allen, Sophia 8 Scotia-Glenville 14:21.30 44
61 Hubbard, Elca 7 Guilderland 14:21.82 45
62 Peruffo, Ava 7 Ballston Spa 14:23.55 46
63 Vitali, Ava 8 Guilderland 14:24.29 47
64 Hoey, Chase 7 Mount Greylo 14:24.71
65 Donohue, Grace 7 West Seneca West 14:25.13
66 Juchheim, Celine 7 Dolgeville 14:26.93
67 Crespo-Julia, Gianna 9 Amsterdam 14:28.58 48
68 Jerome, Trilium 7 Honeoye Central 14:29.05
69 Bowman, Hannah 8 Guilderland 14:29.46 49
70 Manna-Battersea, Arin 8 Lake George 14:30.05 50
71 Smith, Emily 8 Greenville 14:31.28 51
72 Clark, Nichole 8 Cobleskill-R 14:33.55 52
73 De Jong, Vera 7 Mount Greylo 14:34.15
74 Eisler, Alexis 8 Ballston Spa 14:35.14 53
75 Regan, Hazel 7 Guilderland 14:36.86 54
76 Schlegel, Logan 7 Acad of Holy Nam 14:40.08
77 Harrigan, Shayla 9 Bethlehem Central 14:43.11 55
78 Heller, Mackenzie 8 Argyle 14:44.10
79 Lounsbury, Hailie 7 Greenville 14:45.59 56
80 German, Sophia 8 Albany Academy 14:49.00 57
81 Unkauf, Sophie 8 Lake George 14:51.08 58
82 Munro, Kali 8 Voorheesville 14:52.87
83 Hughes, Eleanor 8 Schuylerville 14:53.20 59
84 Pesce, Gianna 8 Mount Greylo 14:55.78
85 Bleichert, Angelina 7 Colonie 14:56.63 60
86 Teitsch, Ally 7 Ballston Spa 14:57.68 61
87 Repicky, Molly 8 Schoharie 14:58.26
88 Flynn, Lily 7 Oneonta HS 14:58.61 62
89 Goliber, Madaline 7 South Glens Falls 14:59.04 63
90 Putorti, Giulana 7 Guilderland 14:59.47
91 Hayes, Breanna 7 Ballston Spa 15:05.21
92 Goss, Katherine 7 Mount Greylo 15:05.57
93 Gough, Sydney 7 Bethlehem Central 15:05.92 64
94 Dupuis, Emily 8 Mount Greylo 15:07.19
95 Wu, Isabella 8 Guilderland 15:07.54
96 Lamica, Katie 8 Guilderland 15:08.39
97 Naqvi, Zaahra 7 Albany Academy 15:10.86 65
98 Gabri, Danielle 8 Galway 15:11.27
99 Ackley, Gabby 7 Saratoga Springs 15:11.79
100 Capasso, Jayli 7 Berlin 15:13.53
101 Patel, Mahi 8 Guilderland 15:14.00
102 Hamilton, Madyson 8 Guilderland 15:16.23
103 Fitzgerald, Kelly 8 Scotia-Glenville 15:16.71
104 Gregg, Maddie 7 Burnt Hills- 15:19.67 66
105 Gill, Kerry 7 Saratoga Catholic 15:24.10
106 Parent, Aimee 8 Ticonderoga 15:24.99 67
107 Conklin, Corrine 7 Schuylerville 15:31.30 68
108 Moran, Sophia 8 Roy C. Ketcham 15:33.77 69
109 Caudill, Ashley 8 South Glens Falls 15:34.41 70
110 Farstad, Bella 8 Schuylerville 15:35.57 71
111 Messina, Kayla 8 Bethlehem Central 15:36.97 72
112 Green, Lauren 7 Burnt Hills- 15:37.88 73
113 Ackerly, Emily 7 Dolgeville 15:38.25
114 Alin, Rachel 7 Guilderland 15:38.54
115 Mac Donald, Acadia 8 Greenville 15:39.14 74
116 Boyea, Nicole 8 Burnt Hills- 15:39.61 75
117 Isabella, Grabitzky 7 Saratoga Springs 15:40.27
118 Harrington, Jocelyn 7 South Glens Falls 15:41.48 76
119 Brown, Taylor 7 Schuylerville 15:42.04 77
120 Wang, Sophie 7 Bethlehem Central 15:42.96 78
121 Stokowski, Lily 7 Hartford 15:43.80
122 Jerabek, Ila 7 Bethlehem Central 15:44.33
123 Talyor, Amy 7 Ballston Spa 15:45.00
124 Arcuri, Josie 7 Broadalbin-Perth 15:46.25
125 D'Andrea, Daniella 7 Whitehall 15:48.33 79
126 Tucker, Kara 8 North Warren 15:49.05
127 Farrington, Jaiden 8 Broadalbin-Perth 15:49.86
128 Sialunski, Erica 8 Argyle 15:51.26
129 Moynihan, Nora 7 Glens Falls 15:52.63
130 Rutledge, Zoe 8 South Glens Falls 15:53.80 80
131 Rodewald, Molly 8 Queensbury 15:54.88 81
132 Collver, Hannah 7 West Seneca West 15:55.93
133 Vallabhaneni, Meena 7 Guilderland 15:56.55
134 Collaku, Relaida 7 Colonie 15:58.10 82
135 Yatsuhashi, Fumi 8 Oneonta HS 15:59.59 83
136 Cunningham, Isabelle 8 Bethlehem Central 16:00.20
137 Hartill, Lucy 7 Oneonta HS 16:02.29 84
138 Pekrol, Tessa 7 Colonie 16:04.15 85
139 Hummel, Hailey 7 Colonie 16:08.30 86
140 Maderic, Accalia 7 Greenville 16:11.12 87
141 Bodien, Julia 8 Ballston Spa 16:12.14
142 Lamme, Lauren 8 Guilderland 16:12.43
143 Knox, Aika 7 Bethlehem Central 16:19.94
144 Horn, Ella 7 Waldorf of S 16:20.83
145 Long, Grace 7 Bethlehem Central 16:21.30
146 Pepe, Senna 7 Lake Placid 16:21.74
147 Bertola, Kaitlyn 8 Cobleskill-R 16:24.35 88
148 Jourdin, Lilly 8 Guilderland 16:25.42
149 Fiske, Gianna 7 Whitehall 16:25.95 89
150 Gokey, Emily 8 Bethlehem Central 16:26.65
151 Mcdonald, Ryan 8 Saratoga Catholic 16:27.15
152 Vandyke, Aubrianna 7 Hadley-Luzerne 16:28.76
153 Morin, Natalie 8 Whitehall 16:29.44 90
154 Moomey, Nicole 8 Ballston Spa 16:31.84
155 Benac, Natalie 8 Colonie 16:32.87 91
156 Romani, Jenna 8 Voorheesville 16:34.93
157 Depew, Carlie 8 Argyle 16:35.39
158 Bruce, Paige 8 Bethlehem Central 16:35.85
159 Ellis, Sophia 7 Albany Academy 16:39.07 92
160 Ledduke, Natalie 7 Albany Academy 16:39.77 93
161 O'Hara, Kaylie 7 North Warren 16:41.97
162 Woods, Emily 8 Ticonderoga 16:42.88 94
163 Granucci, Sabrina 7 Cobleskill-R 16:44.68 95
164 Bowerman, Audrey 8 Bethlehem Central 16:45.57
165 Abbruzzese, Leah 7 Guilderland 16:51.86
166 Harlow, Jayla 7 Cobleskill-R 16:52.13 96
167 Rhie, Polly 7 Mount Greylo 16:53.77
168 Crawley, Mikaela 8 Greenville 16:55.68 97
169 O'Conner, Mai 7 Mount Greylo 16:57.51
170 Fay, Jenna 7 Lake Placid 16:57.86
171 Walsh, Joslyn 8 Pawling High School 16:58.31
172 St. Louis, Chloee 7 Fort Plain 16:59.61
173 Douglas, Kayla 7 Amsterdam 17:03.21 98
174 Sears, Mackenzie 7 Guilderland 17:04.70
175 Holloway, Kassandra 7 Fonda-Fultonville 17:05.17
176 Dufresne, Brittany 8 Amsterdam 17:06.05 99
177 Seale, Prysilla 7 Lake George 17:09.47 100
178 Strum, Eliza 8 Ticonderoga 17:09.80 101
179 Edick, Brealyn 7 Dolgeville 17:15.85
180 Herlihy, Trudie 7 South Glens Falls 17:16.65 102
181 Lapoint, Olivia 8 Lake George 17:19.85 103
182 Ferullo, Isabel 8 Queensbury 17:22.21 104
183 Nocera, Alyssa 8 Roy C. Ketcham 17:23.85 105
184 Caruso, Evelina 8 Broadalbin-Perth 17:27.29
185 Mccarthy, Zoey 8 Bethlehem Central 17:28.72
186 Gillis, Allison 7 Fonda-Fultonville 17:29.05
187 Mosall, Emerson 7 Burnt Hills- 17:29.45 106
188 Dumond, Victoria 8 Fort Plain 17:31.87
189 Govindaraj, Kalaimagal 8 Guilderland 17:32.23
190 Renaud, Hailee 8 Stillwater 17:33.30
191 Piefer, Kara 8 Oneonta HS 17:47.48 107
192 Vandenburg, Scylla 8 Guilderland 17:58.30
193 Quackenbush, Sophia 7 Colonie 18:02.24 108
194 Barard, Rylee 7 Honeoye Central 18:09.63
195 Lasher, Hailee 7 Fort Plain 18:15.60
196 Khan, Aressha 7 Guilderland 18:34.33
197 Young, Adriana 8 Scotia-Glenville 18:35.34
198 Asquino, Mollie 8 Honeoye Central 18:36.74
199 Ward, Jessie 8 Honeoye Central 18:37.08
200 Lemieux, Emiline 7 Corinth 18:45.27
201 Unkauf, Moira 8 Lake George 18:57.82 109
202 Scanlon, Maire 7 Mount Greylo 18:59.49
203 Fuller, Juliana 8 Ticonderoga 19:01.30 110
204 Barbour, Amaris 7 Whitehall 19:05.89 111
205 Jansen, Marianna 8 Ballston Spa 19:07.63
206 Pelerin, Sydney 8 Ticonderoga 19:09.72 112
207 Call, Sara 7 Guilderland 19:11.57
208 Vilardo, Ella 8 Ticonderoga 19:12.75 113
209 Fredrickson, Madeline 8 Ballston Spa 19:15.29
210 Ulrich, Sophia 8 Amsterdam 19:17.88 114
211 Young, Molly 7 Johnstown 19:18.48
212 Tinsman, Naomi 8 Bethlehem Central 19:19.58
213 Stimpson, Rowan 7 Glens Falls 19:29.55
214 Shako, Jocelyn 8 Guilderland 19:34.22
215 Skutt, Olivia 8 Lake Placid 19:42.31
216 Bielefeld, Caroline 8 Saratoga Catholic 19:45.62
217 Hays, Kaleigh 7 Schuylerville 19:56.46 115
218 Bovee, Sarah 7 Corinth 20:25.74
219 Helmer, Kate 7 Dolgeville 20:40.81
220 Carson, Jorgia 7 Whitehall 20:41.19 116
221 Hayes, Julie 8 Roy C. Ketcham 21:06.62 117
222 Khan, Sairah 7 Colonie 21:44.48 118
223 Donavan, Bethany 8 Stillwater 22:01.12
224 Lang, Quinn 7 Ticonderoga 22:03.71
225 Winnie, Taliyah 7 Glens Falls 22:05.33
226 Dekalb, Cammy 7 Whitehall 22:23.56 119
227 Mashtare, Molly 7 Whitehall 22:35.28
228 Alpert, Sarah 8 Roy C. Ketcham 22:46.03 120
229 Meehan, Maggie 7 Lake George 22:48.71
230 Frasier, Amber 9 Ticonderoga 23:40.14
231 Campbell, Quinn 7 Lake George 23:46.64
232 Stontisch, Lauren 8 Ticonderoga 24:12.14
233 Perozzi, Charis 7 Fort Plain 24:22.68
234 Sterling, Mckenzie 7 Argyle 24:26.25
235 Hughes, Fiona 8 Ballston Spa 25:42.83
236 Mseze, Monica 9 Lake Placid 25:55.91
Event 5 Boys 3k Dash CC Mod Boys A
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Burnt Hills-Ballston Lake 69 2 5 8 23 31 66
Total Time: 59:22.55
Average: 11:52.51
2 Monroe-Woodbury 87 6 11 18 24 28 29 49
Total Time: 59:58.63
Average: 11:59.73
3 Mount Greylock Regional H 98 4 10 17 19 48 56 72
Total Time: 1:00:25.90
Average: 12:05.18
4 Scotia-Glenville 113 9 21 25 26 32 53 76
Total Time: 1:01:01.12
Average: 12:12.23
5 Christian Brothers Academ 155 7 12 39 43 54 75 94
Total Time: 1:02:38.83
Average: 12:31.77
6 Ballston Spa 214 3 46 51 55 59 71 78
Total Time: 1:04:10.60
Average: 12:50.12
7 Guilderland 215 36 37 41 44 57 65 69
Total Time: 1:04:55.29
Average: 12:59.06
8 Amsterdam 228 16 40 42 63 67 86 95
Total Time: 1:04:55.83
Average: 12:59.17
9 Saratoga Springs 237 35 45 47 50 60 64 73
Total Time: 1:05:23.47
Average: 13:04.70
10 Oneonta HS 238 15 27 52 70 74 83
Total Time: 1:04:46.24
Average: 12:57.25
11 Lake George 251 13 30 61 68 79 88 115
Total Time: 1:05:08.90
Average: 13:01.78
12 Schuylerville 271 1 14 58 91 107 116 118
Total Time: 1:07:37.05
Average: 13:31.41
13 Greenville 274 20 22 38 81 113
Total Time: 1:08:02.59
Average: 13:36.52
14 South Glens Falls 378 33 62 89 90 104 108
Total Time: 1:11:45.21
Average: 14:21.05
15 Plattsburgh 415 34 82 87 102 110 111 114
Total Time: 1:13:49.46
Average: 14:45.90
16 Lake Placid 452 77 85 93 98 99
Total Time: 1:13:59.48
Average: 14:47.90
17 Whitehall 454 80 84 92 97 101 103
Total Time: 1:14:07.91
Average: 14:49.59
18 Roy C. Ketcham 516 96 100 105 106 109 112 117
Total Time: 1:19:51.51
Average: 15:58.31
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Decker, Luke 8 Schuylerville 5:59.3 11:09.65 1
2 Marvin, Silas 8 Burnt Hills- 6:07.0 11:24.04 2
3 Evans, Cole 8 Ballston Spa 6:07.4 11:24.88 3
4 Bakija, Jude 8 Mount Greylo 6:08.3 11:26.48 4
5 Frattarola, Ralston 8 Burnt Hills- 6:12.6 11:34.44 5
6 Jibb, Oliver 8 Monroe-Woodbury 6:14.1 11:37.29 6
7 Gawel, John 8 Honeoye Central 6:15.1 11:39.18
8 Hurteau, Porter 8 Bellows Free 6:15.2 11:39.41
9 Mangione, Thadeus 8 Christian Br 6:15.4 11:39.66 7
10 Smith, Ben 8 Burnt Hills- 6:16.8 11:42.40 8
11 Winters-Bona, Finn 8 Scotia-Glenville 6:17.2 11:43.13 9
12 Petropulos, Andrew 8 Mount Greylo 6:18.5 11:45.40 10
13 Baisley, Dylan 7 Monroe-Woodbury 6:19.1 11:46.63 11
14 Leak, Kaelan 8 Christian Br 6:20.8 11:49.83 12
15 Mclarty, Everett 8 Lake George 6:23.2 11:54.31 13
16 Lynch, James 8 Schuylerville 6:24.0 11:55.67 14
17 Forbes, Jackson 7 Oneonta HS 6:25.5 11:58.48 15
18 Billington, Vincenzo 8 Amsterdam 6:27.0 12:01.39 16
19 Welch, Vincent 8 Mount Greylo 6:27.4 12:01.99 17
20 Vanalstine, Rylee 8 Broadalbin-Perth 6:28.1 12:03.38
21 Sundheimer, Ryan 8 Monroe-Woodbury 6:29.2 12:05.36 18
22 Hughes, William 8 Bellows Free 6:29.7 12:06.38
23 Keating, Ryan 8 Mount Greylo 6:30.2 12:07.23 19
24 Vanalstyne, Dustin 8 Greenville 6:30.7 12:08.27 20
25 Haverkamp, Tyler 8 Scotia-Glenville 6:31.1 12:08.95 21
26 Dinh, Minhtri 8 Greenville 6:31.2 12:09.18 22
27 Dugan, Brody 8 Burnt Hills- 6:32.4 12:11.47 23
28 Poutsma, Lars 8 Monroe-Woodbury 6:32.9 12:12.34 24
29 Percenti, Aidan 8 Scotia-Glenville 6:34.1 12:14.62 25
30 Freihofer, Ryan 8 Scotia-Glenville 6:34.3 12:14.93 26
31 Gustafson, Owen 8 Oneonta HS 6:34.8 12:15.93 27
32 Sullivan, Brian 8 Monroe-Woodbury 6:35.4 12:17.01 28
33 Lown, Gus 8 Monroe-Woodbury 6:35.8 12:17.70 29
34 Herrick, Oliver 8 Lake George 6:39.9 12:25.39 30
35 Mandigo, Bryton 7 Hartford 6:41.8 12:29.00
36 Mcfarland, Nolan 8 Burnt Hills- 6:42.5 12:30.20 31
37 Lemp, Cameron 8 Scotia-Glenville 6:47.5 12:39.49 32
38 Hilleboe, Noah 8 South Glens Falls 6:48.4 12:41.17 33
39 Duttine, Donald 7 Plattsburgh 6:50.0 12:44.13 34
40 Brightman, Seth 7 Pawling High School 6:50.1 12:44.40
41 Dacey, Luke 8 Saratoga Springs 6:51.1 12:46.21 35
42 Casavant, Trevor 8 Guilderland 6:52.7 12:49.26 36
43 Better, Riley 7 Guilderland 6:53.0 12:49.82 37
44 Baneni, Jason 7 Chatham Central 6:53.4 12:50.56
45 Pettit, Kaleb 8 Greenville 6:54.4 12:52.42 38
46 Sheldon, Ethan 8 Hoosic Valley 6:54.8 12:53.21
47 Ungerland, Sam 8 Christian Br 6:55.2 12:53.95 39
48 Bresonis, Ryan 7 Amsterdam 6:57.8 12:58.70 40
49 Hickey, Evan 8 Guilderland 6:58.3 12:59.64 41
50 Taylor, Jayden 8 Amsterdam 6:59.1 13:01.13 42
51 Fusco, Dominic 8 Christian Br 6:59.3 13:01.56 43
52 Burke, Nathaniel 7 Guilderland 6:59.5 13:01.88 44
53 Fioretti, Anthony 7 Hartford 6:59.8 13:02.47
54 Blaisdell, Owen 7 Saratoga Springs 7:00.1 13:03.03 45
55 Rippel, Ross 7 Ballston Spa 7:00.5 13:03.71 46
56 Thomas, Brady 8 Saratoga Springs 7:00.8 13:04.26 47
57 Repetto, Quin 8 Mount Greylo 7:01.0 13:04.80 48
58 Hazel, Sebastian 8 Monroe-Woodbury 7:01.3 13:05.31 49
59 Pigeon, Jayden 8 Bellows Free 7:02.5 13:07.45
60 Pasek, Darren 7 Saratoga Springs 7:03.8 13:09.98 50
61 Hill, Nathan 7 Ballston Spa 7:04.2 13:10.65 51
62 Fletcher-Foster, Colin 7 Oneonta HS 7:04.5 13:11.31 52
63 Secor, Shane 8 Scotia-Glenville 7:05.6 13:13.22 53
64 Marchese, Jack 7 Christian Br 7:05.9 13:13.83 54
65 Wettig, Gabriel 8 Ballston Spa 7:06.1 13:14.20 55
66 Shin, Simon 7 Mount Greylo 7:06.2 13:14.46 56
67 Scanlan, Miles 8 Guilderland 7:06.3 13:14.69 57
68 Connelly, Esa 8 Schuylerville 7:06.5 13:15.03 58
69 O'Leary, Anthony 7 Ballston Spa 7:07.7 13:17.16 59
70 Curtice, Noah 8 Honeoye Central 7:08.0 13:17.79
71 Chapman, Walker 7 Saratoga Springs 7:09.2 13:19.99 60
72 Battersea-Manna, Brendan 8 Lake George 7:09.6 13:20.77 61
73 Kibling, Logan 7 South Glens Falls 7:10.9 13:23.09 62
74 Mcgaffin, Nathan 7 Amsterdam 7:12.6 13:26.29 63
75 Hennessy, Jack 7 Saratoga Springs 7:12.7 13:26.52 64
76 Lynch, James 7 Saranac 7:12.8 13:26.76
77 Melchior, Liam 8 Guilderland 7:12.9 13:26.99 65
78 Agans, Ryan 8 Burnt Hills- 7:13.5 13:27.96 66
79 Rivera, Gabe 8 Amsterdam 7:13.7 13:28.32 67
80 Hoffis, Cameron 8 Lake George 7:13.9 13:28.69 68
81 Mcdonnell, Drew 7 Guilderland 7:16.6 13:33.73 69
82 Bordacs, Jeremy 8 Oneonta HS 7:17.1 13:34.75 70
83 Grevelding, Kyle 8 Ballston Spa 7:17.6 13:35.74 71
84 Bingemann, Oliver 7 Mount Greylo 7:22.4 13:44.59 72
85 Murphy, Brady 7 Saratoga Springs 7:22.5 13:44.87 73
86 Sorenson, Tyler 8 Oneonta HS 7:23.0 13:45.77 74
87 Chenevert, Jack 7 Christian Br 7:23.3 13:46.23 75
88 Pfitz, Elijah 8 Scotia-Glenville 7:24.1 13:47.86 76
89 Frances, Colin 7 Lake Placid 7:24.8 13:49.08 77
90 Takac, Aidan 7 Ballston Spa 7:30.1 13:58.92 78
91 Montville, Benjamin 8 Lake George 7:30.5 13:59.74 79
92 Rockenstire, Hunter 8 Whitehall 7:30.6 13:59.95 80
93 Piriano, Joe 8 Monroe-Woodbury 7:32.2 14:02.87
94 Kos, Joshua 7 Waldorf of S 7:33.4 14:05.03
95 Horlacher, Landon 7 Greenville 7:33.9 14:06.12 81
96 Clark, Gavin 8 Honeoye Central 7:36.4 14:10.71
97 Rundall, Evan 8 Plattsburgh 7:38.2 14:14.02 82
98 Temming, Logan 7 Oneonta HS 7:38.3 14:14.31 83
99 Martelle, Logan 7 Whitehall 7:38.9 14:15.41 84
100 Kondrat, Colton 8 Lake Placid 7:39.9 14:17.32 85
101 Johnson, Matthew 9 Amsterdam 7:40.2 14:17.88 86
102 Cortright, George 7 Plattsburgh 7:46.9 14:30.27 87
103 Decanio, Sean 8 Lake George 7:48.1 14:32.57 88
104 Durkee, Jacob 8 Argyle 7:51.9 14:39.55
105 Killian, Brock 7 South Glens Falls 7:55.7 14:46.74 89
106 Desorbe, Nick 7 South Glens Falls 7:59.1 14:52.93 90
107 Stallone, Tristan 7 Schuylerville 7:59.8 14:54.27 91
108 Bornt, David 7 Johnstown 8:01.6 14:57.70
109 Ringuette, Jacob 8 Schoharie 8:02.7 14:59.77
110 Powell, Carter 7 Whitehall 8:03.8 15:01.76 92
111 Cash, Ethan 8 Lake Placid 8:05.0 15:04.02 93
112 Rose, Theron 7 Mayfield 8:05.5 15:05.00
113 Mangine, Julian 7 Christian Br 8:05.8 15:05.60 94
114 Rivera, Jose 9 Amsterdam 8:06.4 15:06.60 95
115 Douglas, Matthew 8 Roy C. Ketcham 8:07.0 15:07.76 96
116 Gallipeo, Rye 7 Whitehall 8:08.6 15:10.74 97
117 Roth, Sean 8 Lake Placid 8:11.4 15:15.96 98
118 Ferrera, Matthew 8 Johnstown 8:19.1 15:30.34
119 Cronin, PJ 7 Johnstown 8:20.0 15:32.02
120 Gagnon, Ryder 7 Lake Placid 8:20.6 15:33.10 99
121 Colombos, John 8 Roy C. Ketcham 8:22.9 15:37.34 100
122 Jan, Wilson 7 Pawling High School 8:23.9 15:39.23
123 Teer, Triston 8 Whitehall 8:24.3 15:40.05 101
124 Brennan, Owen 8 Plattsburgh 8:24.6 15:40.51 102
125 Hyatt, Alex 8 Whitehall 8:28.3 15:47.53 103
126 Stidd, Charles 7 South Glens Falls 8:35.7 16:01.28 104
127 Aery, Logan 8 Broadalbin-Perth 8:40.3 16:09.76
128 Munoz, Derek 8 Roy C. Ketcham 8:41.9 16:12.88 105
129 Lutz, Nathan 8 Roy C. Ketcham 8:46.9 16:22.09 106
130 Levin, Nathaniel 8 Schuylerville 8:47.1 16:22.43 107
131 Lyons, Ethan 7 South Glens Falls 8:49.5 16:27.05 108
132 Luongo, Jack 8 Roy C. Ketcham 8:51.9 16:31.44 109
133 Dubay, Isaac 9 Plattsburgh 8:56.8 16:40.53 110
134 Geddes, Jacob 9 Plattsburgh 8:58.1 16:43.00 111
135 Lange, Tyler 8 Roy C. Ketcham 8:59.3 16:45.20 112
136 Semaska, Michael 7 Greenville 9:00.0 16:46.60 113
137 Lamora, Connor 8 Saranac 9:11.9 17:08.71
138 Brennan, Brayden 8 Plattsburgh 9:35.7 17:53.08 114
139 Robillard, Phillip 8 Lake George 9:36.6 17:54.73 115
140 Delorier, Daniel 8 Schuylerville 9:37.7 17:56.89 116
141 Koopmann, Cole 7 Argyle 9:47.5 18:15.06
142 Nunez, Emmanuel 8 Roy C. Ketcham 9:54.4 18:27.96 117
143 Andrejcak, Steven 7 Schuylerville 9:57.9 18:34.44 118
144 Rose, Holden 8 Johnstown 9:59.9 18:38.19
145 Decker, Garrett 8 Berne-Knox-Westerlo 11:19.6 21:06.81
146 Gutierrez, Edilberto 7 Amsterdam 11:22.3 21:11.72
147 Burch, Luke 7 Argyle 11:39.8 21:44.44
148 Mendoza, Jeremias 7 Pawling High School 11:41.0 21:46.71
149 Delyser, Brendan 7 Chatham Central 12:32.9 23:23.43
150 Bevens, Alex 8 Chatham Central 12:40.1 23:36.75
151 Dubay, Mark 9 Peru 14:30.2 27:02.07
Event 6 Boys 4892 Meter Dash CC JV Boys B
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Xavier 16 1 2 3 4 6 10 12
Total Time: 1:29:54.10
Average: 17:58.82
2 Monroe-Woodbury 90 5 13 17 19 36 38 58
Total Time: 1:34:28.93
Average: 18:53.79
3 West Seneca West 97 7 14 18 26 32 52 71
Total Time: 1:34:43.62
Average: 18:56.73
4 Guilderland 114 9 22 25 28 30 39 45
Total Time: 1:35:10.04
Average: 19:02.01
5 Greece Arcadia 158 21 27 29 34 47 56 66
Total Time: 1:36:32.18
Average: 19:18.44
6 Niskayuna 174 11 24 35 42 62 63
Total Time: 1:37:17.50
Average: 19:27.50
7 Scotia-Glenville 195 8 15 41 54 77 163 171
Total Time: 1:37:52.34
Average: 19:34.47
8 New Hartford 222 20 23 33 64 82 88 91
Total Time: 1:38:47.47
Average: 19:45.50
9 Rush Henrietta Sperry 234 37 44 49 51 53 57 60
Total Time: 1:39:13.82
Average: 19:50.77
10 Burnt Hills-Ballston Lake 312 40 46 61 73 92 101 124
Total Time: 1:41:47.54
Average: 20:21.51
11 Saratoga Springs 323 31 43 55 96 98 166 173
Total Time: 1:41:52.88
Average: 20:22.58
12 Minisink Valley 389 67 68 76 78 100 108 120
Total Time: 1:44:10.33
Average: 20:50.07
13 New Paltz 443 48 59 69 131 136 139 146
Total Time: 1:47:10.97
Average: 21:26.20
14 Duanesburg 464 75 80 95 99 115 155
Total Time: 1:46:33.00
Average: 21:18.60
15 Bellows Free Academy-St A 478 81 90 93 103 111 119 128
Total Time: 1:47:17.07
Average: 21:27.42
16 Haldane 508 70 94 105 117 122 143 144
Total Time: 1:48:20.39
Average: 21:40.08
17 Ballston Spa 508 74 84 87 121 142
Total Time: 1:48:52.82
Average: 21:46.57
18 Pawling High School 513 65 79 89 106 174
Total Time: 1:52:46.90
Average: 22:33.38
19 Ticonderoga 547 16 72 123 159 177
Total Time: 1:55:17.52
Average: 23:03.51
20 Cobleskill-Richmondville 579 86 104 107 132 150 157 164
Total Time: 1:51:50.28
Average: 22:22.06
21 Greece-Olympia 600 109 113 114 127 137 141 148
Total Time: 1:52:21.19
Average: 22:28.24
22 Hampshire Regional High S 601 83 112 116 118 172
Total Time: 1:54:49.08
Average: 22:57.82
23 North Warren - Johnsburg 609 50 97 138 149 175 179 180
Total Time: 1:57:33.39
Average: 23:30.68
24 Franklin Academy 649 102 110 129 147 161
Total Time: 1:55:03.73
Average: 23:00.75
25 Thomas R. Proctor 675 125 130 134 135 151 158 162
Total Time: 1:56:00.72
Average: 23:12.15
26 Chittenango 703 85 126 154 160 178
Total Time: 2:02:46.07
Average: 24:33.22
27 Roy C. Ketcham 771 145 152 153 156 165 169 176
Total Time: 2:01:09.25
Average: 24:13.85
28 Lake George 778 133 140 167 168 170 181
Total Time: 2:05:49.71
Average: 25:09.95
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Corcoran, Connor 10 Xavier 5:48.8 17:40.28 1
2 Guinazu, Angel 10 Xavier 5:49.0 17:40.89 2
3 Carolan, Daniel 10 Xavier 5:55.6 18:00.82 3
4 Crabbe, Edward 11 Xavier 5:57.3 18:06.06 4
5 Ruiz, Christopher 12 Monroe-Woodbury 6:02.5 18:21.80 5
6 Nicolas, Chase 10 Xavier 6:03.9 18:26.05 6
7 Fogarty, Tyler 11 West Seneca West 6:05.1 18:29.84 7
8 Allen, Patrick 10 Scotia-Glenville 6:05.5 18:30.78 8
9 Whalen, Ryan 7 Guilderland 6:08.7 18:40.58 9
10 Malshyti, Anthony 10 Xavier 6:09.2 18:42.22 10
11 Sharma, Anuraag 11 Niskayuna 6:11.0 18:47.69 11
12 Carolan, Leo 10 Xavier 6:11.2 18:48.36 12
13 Licata, Christopher 11 Monroe-Woodbury 6:11.7 18:49.71 13
14 Saccomanno, Joseph 11 West Seneca West 6:11.9 18:50.33 14
15 Hodge, Ethan 11 Scotia-Glenville 6:12.7 18:52.77 15
16 Peron, Carter 8 Ticonderoga 6:12.8 18:53.22 16
17 Howell, Connor 11 Monroe-Woodbury 6:13.0 18:53.60 17
18 Sullivan, Jack 11 Pittsford Su 6:14.2 18:57.46
19 Murak, Jake 11 West Seneca West 6:14.3 18:57.71 18
20 Benoit, Brian 10 Monroe-Woodbury 6:14.4 18:58.02 19
21 Kapo, Adin 9 New Hartford 6:14.5 18:58.36 20
22 Murray-Termine, Nick 11 Greece Arcadia 6:15.0 18:59.65 21
23 Hickey, Jack 12 Guilderland 6:15.1 19:00.05 22
24 French, Robbie 12 New Hartford 6:15.2 19:00.37 23
25 Esmeris, Vernald 10 Niskayuna 6:15.7 19:01.78 24
26 Groves, Roman 11 Guilderland 6:17.0 19:05.73 25
27 Swiatek, Casey 11 West Seneca West 6:17.1 19:06.28 26
28 Simpson, Vance 9 Greece Arcadia 6:17.9 19:08.60 27
29 Plummer, James 11 Guilderland 6:18.3 19:09.68 28
30 Evans, Elijah 9 Greece Arcadia 6:19.2 19:12.40 29
31 Wagner, Jordon 10 Guilderland 6:19.7 19:14.00 30
32 Verdera, Miquel 11 Pittsford Su 6:20.4 19:16.15
33 Klotz, Evan 12 Saratoga Springs 6:20.8 19:17.37 31
34 Mccormick, Sean 10 West Seneca West 6:21.5 19:19.46 32
35 French, Jason 11 New Hartford 6:21.9 19:20.72 33
36 Tompkins, Dylan 9 Greece Arcadia 6:22.1 19:21.29 34
37 Yang, Patrick 10 Niskayuna 6:22.4 19:22.19 35
38 Howell, Nicholas 11 Monroe-Woodbury 6:23.6 19:25.80 36
39 Robey, Evan 9 Rush Henriet 6:25.5 19:31.61 37
40 Winters, Daniel 10 Monroe-Woodbury 6:27.1 19:36.61 38
41 Mcdonough, Thomas 11 Guilderland 6:27.6 19:38.16 39
42 Brown, Kyle 10 Burnt Hills- 6:27.9 19:38.93 40
43 O'Dea, Declan 11 Xavier 6:28.2 19:39.88
44 Graves, Kaleb 12 Scotia-Glenville 6:28.3 19:40.34 41
45 Paderon, Marcus 10 Niskayuna 6:28.6 19:40.99 42
46 Harris, Cole 10 Saratoga Springs 6:28.7 19:41.40 43
47 Luan, Matthew 9 Rush Henriet 6:29.5 19:43.98 44
48 Macri, Anthony 11 Guilderland 6:29.9 19:45.16 45
49 Carr, Alex 12 Burnt Hills- 6:30.9 19:48.19 46
50 Mulley, Russell 9 Greece Arcadia 6:31.6 19:50.24 47
51 Smith, Xavier 9 New Paltz 6:32.7 19:53.47 48
52 Iyer, Aakash 8 Guilderland 6:33.3 19:55.56
53 Biata, Lincoln 8 Rush Henriet 6:34.0 19:57.41 49
54 Anderson, David 10 North Warren 6:34.5 19:58.97 50
55 Hager, Josh 11 Rush Henriet 6:34.7 19:59.57 51
56 Ortman, Jordan 12 West Seneca West 6:34.9 20:00.36 52
57 Freeman, Andy 11 Rush Henriet 6:35.2 20:01.25 53
58 Jansen, Adam 10 Scotia-Glenville 6:35.5 20:02.01 54
59 Amineni, Pratul 11 Guilderland 6:35.6 20:02.36
60 Ellnor, Jackson 10 Saratoga Springs 6:35.7 20:02.83 55
61 Mathew, Joyal 10 Guilderland 6:36.7 20:05.86
62 Lockwood, Evan 11 Guilderland 6:37.6 20:08.35
63 Orozco, Sam 11 Greece Arcadia 6:38.8 20:12.08 56
64 Tanner, Brandon 11 Rush Henriet 6:39.4 20:13.91 57
65 Davis, Gavin 9 Guilderland 6:40.5 20:17.35
66 Praud, Maximilliam 11 Monroe-Woodbury 6:40.8 20:18.28 58
67 Weires, Beckett 9 New Paltz 6:41.3 20:19.77 59
68 Ordonez, Alex 10 Troy 6:41.6 20:20.75
69 Daniels, Gabe 10 Rush Henriet 6:42.0 20:21.80 60
70 Rosselli, Kyle 10 Burnt Hills- 6:42.7 20:24.11 61
71 Kaufman, Nicholas 11 Monroe-Woodbury 6:42.9 20:24.49
72 Chillrud, Daniel 11 Niskayuna 6:43.0 20:24.85 62
73 Wilde, Peter 11 Niskayuna 6:43.1 20:25.19 63
74 Martyniuk, Jacob 10 New Hartford 6:43.2 20:25.53 64
75 Diponio, Anthony 12 Pawling High School 6:43.5 20:26.55 65
76 Drees, Parker 9 Greece Arcadia 6:44.1 20:28.12 66
77 Jones, Andrew 9 Minisink Valley 6:45.3 20:31.91 67
78 Fratto, Kyle 12 Minisink Valley 6:45.6 20:32.66 68
79 Buckley, Aiden 10 Monroe-Woodbury 6:46.4 20:35.30
80 Kulleseid, Owen 9 New Paltz 6:46.8 20:36.30 69
81 Pelcin, Andrew 10 Monroe-Woodbury 6:47.0 20:37.08
82 Conrey, Heath 12 Haldane 6:47.2 20:37.80 70
83 Cremeno, Joseph 10 West Seneca West 6:48.0 20:40.10 71
84 St. Andrews, Collin 9 Ticonderoga 6:48.1 20:40.40 72
85 Mcclosky, Charlie 10 Burnt Hills- 6:48.2 20:40.74 73
86 Wroblewski, Liam 11 Ballston Spa 6:48.5 20:41.52 74
87 Coons, Ryan 9 Duanesburg 6:48.8 20:42.44 75
88 Vennard, Kyle 11 Guilderland 6:48.9 20:42.72
89 Lynch, Connor 10 Minisink Valley 6:49.6 20:44.96 76
90 Burns, Dan 10 Scotia-Glenville 6:50.1 20:46.44 77
91 Fratto, Gregory 12 Minisink Valley 6:50.5 20:47.62 78
92 Ignomirello, Michele 12 Pawling High School 6:50.7 20:48.29 79
93 Vogt, Chris 10 Duanesburg 6:50.9 20:49.01 80
94 Vanderlip, Conor 10 West Seneca West 6:51.1 20:49.67
95 Kingsley, Lucas 9 Argyle 6:51.8 20:51.74
96 Buscemi, Drew 9 Miller Place 6:52.3 20:53.24
97 Hundley, Tom 12 Greece Arcadia 6:53.2 20:56.00
98 Bianca, Giancarlo 9 Guilderland 6:53.5 20:56.96
99 Parsons, Will 8 Guilderland 6:54.5 20:59.88
100 Langlois, Colin 9 Bellows Free 6:54.9 21:01.04 81
101 Johnson, Garrett 10 New Hartford 6:55.4 21:02.49 82
102 Williams, West 10 Hampshire Re 6:55.5 21:02.87 83
103 Beverly, Caleb 9 Ballston Spa 6:56.1 21:04.61 84
104 Edwards, Evan 11 Chittenango 6:56.3 21:05.26 85
105 Martin, Wyatt 11 Saranac Lake 6:56.4 21:05.67
106 Rice, Michael 9 Cobleskill-R 6:56.6 21:06.35 86
107 Kenney, Joseph 12 Guilderland 6:57.1 21:07.67
108 Livingston, Brennan 9 Ballston Spa 6:57.4 21:08.69 87
109 Karwowski, John 11 New Hartford 6:57.7 21:09.72 88
110 Mendoza, Reynaldo 12 Pawling High School 6:57.9 21:10.23 89
111 Boyle, Cole 9 Bellows Free 6:58.1 21:10.84 90
112 Rodriguez, Doni 10 Monroe-Woodbury 6:58.7 21:12.53
113 Scott, Patrick 10 New Hartford 6:59.1 21:13.79 91
114 Nemec, Elliott 10 Burnt Hills- 6:59.7 21:15.57 92
115 Stenzel, Tyler 9 Rush Henriet 6:59.9 21:16.13
116 Freedman, Korbin 11 Guilderland 7:00.0 21:16.64
117 Chiappinelli, Emanuele 10 Bellows Free 7:00.2 21:17.07 93
118 Burke, David 11 Haldane 7:00.5 21:18.18 94
119 Dembrow, Jake 9 New Hartford 7:00.8 21:18.92
120 Havens, Kyle 9 Greece Arcadia 7:01.0 21:19.68
121 Llamasares, Vanz 9 Duanesburg 7:01.1 21:19.96 95
122 Henriquez, Eslian 10 Monroe-Woodbury 7:01.2 21:20.33
123 Wood, Sam 10 Saratoga Springs 7:01.3 21:20.65 96
124 Gamido, Sean 11 Monroe-Woodbury 7:01.9 21:22.31
125 Parsons, Thomas 11 Guilderland 7:02.8 21:25.05
126 Bolton, Wes 10 North Warren 7:02.9 21:25.29 97
127 Sinclair, Robert 9 Saranac Lake 7:03.5 21:27.07
128 Mcgourty, Kyle 11 Saratoga Springs 7:04.6 21:30.63 98
129 Pelcin, Jon 11 Monroe-Woodbury 7:05.0 21:31.75
130 Helfrich, Max 10 Duanesburg 7:05.3 21:32.67 99
131 Howard, Josh 10 Minisink Valley 7:05.5 21:33.18 100
132 Ronca, Justin 11 Burnt Hills- 7:05.6 21:33.46 101
133 Michalski, Ryan 10 Miller Place 7:06.6 21:36.76
134 Doran, Zane 11 Franklin Academy 7:07.1 21:38.29 102
135 Stevens, Matt 9 Albany Academy 7:07.4 21:38.94
136 Whitmore, Louis 10 Monroe-Woodbury 7:07.6 21:39.60
137 Dueker, Noah 9 Greece Arcadia 7:08.4 21:42.14
138 Rocheleau, Nolan 11 Bellows Free 7:09.2 21:44.46 103
139 Rehberg, Jace 10 Cobleskill-R 7:09.5 21:45.45 104
140 Sandlund, Pella 10 Haldane 7:09.9 21:46.72 105
141 Lohrfink, Gabriel 10 Pawling High School 7:11.3 21:50.89 106
142 Miner, Corey 12 Cobleskill-R 7:12.3 21:53.99 107
143 Gilson, Matthew 10 Minisink Valley 7:13.7 21:58.36 108
144 Sloan, Daniel 11 Greece-Olympia 7:14.0 21:59.28 109
145 Poirier, Ethan 11 Franklin Academy 7:14.9 22:01.93 110
146 Bowden, Ethan 9 Albany Academy 7:15.1 22:02.55
147 Cotignola, Chris 11 Bellows Free 7:15.5 22:03.66 111
148 Friedel, Dan 9 New Hartford 7:15.9 22:04.88
149 Nichols, Andrew 10 Hampshire Re 7:16.0 22:05.19 112
150 Flores, Brandon 11 Greece-Olympia 7:16.1 22:05.61 113
151 Mccarthy, Matthew 11 Greece-Olympia 7:16.6 22:06.93 114
152 Mallory, Brian 12 Duanesburg 7:17.2 22:08.92 115
153 Soukup, Aiden 9 Hampshire Re 7:17.8 22:10.61 116
154 Griffin, Connor 12 New Hartford 7:17.9 22:10.89
155 Matkin, Ian 9 Haldane 7:18.0 22:11.23 117
156 Darrigo, Nicholas 10 Guilderland 7:18.1 22:11.67
157 Chase, Francis 9 Hampshire Re 7:18.7 22:13.45 118
158 Wasto, Dominic 10 Monroe-Woodbury 7:18.9 22:13.96
159 Koval, Dylan 11 Bellows Free 7:19.0 22:14.32 119
160 Kielczewski, Chris 12 Minisink Valley 7:19.8 22:16.69 120
161 Caswell, Parker 9 Ballston Spa 7:21.5 22:22.06 121
162 Henriques, Andrew 9 Minisink Valley 7:22.2 22:24.09
163 Twoguns, Jackson 9 Haldane 7:23.0 22:26.46 122
164 Swajger, Ben 11 Ticonderoga 7:24.7 22:31.56 123
165 Hernandez, Aaron 11 Burnt Hills- 7:24.8 22:32.11 124
166 Ralston, Nicholas 10 Guilderland 7:25.0 22:32.60
167 Nguyen, John 10 Thomas R. Proctor 7:25.2 22:33.08 125
168 Sheridan, Matthew 10 Minisink Valley 7:26.6 22:37.40
169 Barmore, Gregory 10 New Hartford 7:28.0 22:41.67
170 Grunes, Andrew 10 Monroe-Woodbury 7:28.4 22:43.05
171 Brummer, Alex 10 Chittenango 7:28.7 22:43.87 126
172 Sadowski, Gareth 10 Greece-Olympia 7:30.4 22:48.91 127
173 Mcniven, Tyler 10 Guilderland 7:31.8 22:53.10
174 Mackenzie, Lucas 10 Bellows Free 7:31.9 22:53.53 128
175 Owens, Zach 10 New Hartford 7:32.7 22:55.93
176 Martin, Nathan 11 Franklin Academy 7:33.2 22:57.53 129
177 Falchi, Anthony 11 New Hartford 7:34.4 23:01.21
178 Wah, Savior 10 Thomas R. Proctor 7:34.6 23:01.69 130
179 Bath, Sascha 9 New Paltz 7:35.6 23:04.93 131
180 Zada, Kayden 10 Bellows Free 7:35.8 23:05.41
181 Pauquette, Nathan 9 Cobleskill-R 7:35.9 23:05.79 132
182 Poulos, Anthony 10 Lake George 7:36.1 23:06.31 133
183 Richards, Andrew 9 New Hartford 7:37.4 23:10.15
184 Flo, Connor 9 Thomas R. Proctor 7:37.6 23:10.90 134
185 Htoo, Hsar Bway 9 Thomas R. Proctor 7:39.2 23:15.80 135
186 Kaakour, Deen 10 New Hartford 7:39.3 23:16.04
187 Lai, Caleb 9 New Paltz 7:39.5 23:16.50 136
188 Ritenburg, Troy 10 Greece-Olympia 7:40.8 23:20.46 137
189 Herrington, Tyler 11 North Warren 7:42.4 23:25.41 138
190 Quinn, Liam 9 New Paltz 7:43.2 23:27.81 139
191 Weihing, Evan 12 Lake George 7:43.4 23:28.38 140
192 Dibble, David 12 West Seneca West 7:43.5 23:28.85
193 Petito, Braden 10 Minisink Valley 7:44.5 23:31.86
194 Ward, Ben 9 Greece-Olympia 7:45.1 23:33.62 141
195 Meerdink, Connor 10 Ballston Spa 7:45.8 23:35.94 142
196 Rodino, Matt 9 Haldane 7:46.5 23:37.79 143
197 Fugal, Joshua 11 Burnt Hills- 7:46.8 23:38.76
198 Peters, John 9 Haldane 7:47.6 23:41.33 144
199 Jornov, Tyler 9 Roy C. Ketcham 7:48.5 23:44.02 145
200 Roberts, Joseph 11 New Hartford 7:49.5 23:47.09
201 Weinstein, Harry 9 New Paltz 7:49.7 23:47.51 146
202 Bailey, Alexander 10 New Hartford 7:50.5 23:49.99
203 Tyler, Elijah 9 Greece Arcadia 7:50.9 23:51.31
204 Bates, Sam 9 Haldane 7:51.5 23:53.20
205 Fu, Lucas 9 Albany Academy 7:52.0 23:54.77
206 Bird, Kj 9 Rush Henriet 7:52.1 23:55.02
207 Mosher, Kyran 10 Franklin Academy 7:52.5 23:56.17 147
208 Norsworthy, Jacob 11 Greece-Olympia 7:52.6 23:56.48 148
209 Maxwell, Michael 10 North Warren 7:52.9 23:57.42 149
210 D'Alessandro, Log 10 Cobleskill-R 7:53.3 23:58.70 150
211 Albertine, Michael 9 Thomas R. Proctor 7:53.5 23:59.25 151
212 Chambers Jr, Hassan 12 Bellows Free 7:53.7 23:59.72
213 Terzian, Jason 11 Roy C. Ketcham 7:53.8 24:00.23 152
214 Pagan, Aiden 9 Roy C. Ketcham 7:54.2 24:01.34 153
215 Jones, Jack 9 New Hartford 7:54.3 24:01.73
216 Cameron, Macsen 9 Chittenango 7:54.7 24:02.91 154
217 Rolon, David 11 Minisink Valley 7:54.9 24:03.32
218 Holmes, Jack 12 Duanesburg 7:55.5 24:05.34 155
219 Terzian, Jared 9 Roy C. Ketcham 7:55.9 24:06.47 156
220 Richards, William 10 Cobleskill-R 7:56.0 24:06.77 157
221 Noti, John 9 Thomas R. Proctor 7:57.5 24:11.24 158
222 Maneri, Matt 11 Ticonderoga 7:57.8 24:12.17 159
223 Bielicki, Andrew 9 Chittenango 7:58.4 24:14.16 160
224 Thomas, TJ 12 Burnt Hills- 8:00.0 24:19.05
225 Bowman, Joe 9 New Hartford 8:00.6 24:20.76
226 Alexander, Benjamin 9 New Hartford 8:02.3 24:25.92
227 Peloquin, Mason 9 Franklin Academy 8:03.6 24:29.80 161
228 Travers, Parker 9 Rush Henriet 8:06.5 24:38.81
229 Gorozabel, Jaden 11 New Hartford 8:11.5 24:53.77
230 Mcewen, Benjamin 11 Haldane 8:11.9 24:55.07
231 La, Ta Eh 9 Thomas R. Proctor 8:14.2 25:02.07 162
232 Kimbley, Nathan 12 Greece-Olympia 8:17.2 25:11.11
233 Keith, Ayden 11 Scotia-Glenville 8:18.0 25:13.59 163
234 Mcdonald, Seth 9 Cobleskill-R 8:18.9 25:16.46 164
235 Cullum, John 9 Roy C. Ketcham 8:19.2 25:17.19 165
236 Andolino, Zachary 10 Greece-Olympia 8:22.0 25:25.97
237 Stevens, Sean 10 Albany Academy 8:22.5 25:27.37
238 Tidwell, Dylan 11 Greece-Olympia 8:25.1 25:35.18
239 Bashant, Sam 9 Voorheesville 8:33.2 25:59.85
240 Mcgourty, Matt 12 Saratoga Springs 8:36.8 26:10.75 166
241 Thompson, Nicholas 10 Lake George 8:36.9 26:11.02 167
242 Novak, Luke 9 Guilderland 8:37.0 26:11.40
243 Paszko, Maxim 12 Lake George 8:38.4 26:15.75 168
244 Stainsby, Adam 10 West Seneca West 8:40.4 26:21.69
245 Teague, Liam 10 Guilderland 8:41.1 26:23.88
246 Dotterman, Brandon 9 Roy C. Ketcham 8:42.3 26:27.40 169
247 Noble, Hadyn 11 Greece-Olympia 8:45.5 26:37.35
248 Colfax, Owen 11 Minisink Valley 8:47.3 26:42.65
249 Cocozza, Jonah 9 Lake George 8:49.1 26:48.25 170
250 Winters-Bona, Aidan 11 Scotia-Glenville 8:49.9 26:50.63 171
251 Olulenu, Kyle 11 Minisink Valley 8:50.8 26:53.34
252 Rukakoski, Will 10 Hampshire Re 8:58.6 27:16.96 172
253 Burns, Bryce 9 Troy 9:01.5 27:25.82
254 Cotten, Ian 9 Guilderland 9:10.7 27:53.90
255 Pelletier, Lukas 9 Saratoga Springs 9:10.8 27:54.31 173
256 Pelegrino, Joseph 9 Pawling High School 9:22.9 28:30.94 174
257 Morehouse, Alex 12 North Warren 9:27.9 28:46.30 175
258 Newman, Robert 10 Roy C. Ketcham 9:30.6 28:54.40 176
259 Gallipo, Tru 10 Ticonderoga 9:32.5 29:00.17 177
260 Martindale, Nathan 11 Burnt Hills- 9:45.2 29:38.77
261 Terry, Keegan 9 Chittenango 10:05.3 30:39.87 178
262 Johnson, Seyon 12 Minisink Valley 10:26.3 31:43.65
263 Smith, Kaleb 10 North Warren 10:36.4 32:14.29 179
264 Kimbley, Alton 9 Greece-Olympia 10:57.4 33:18.14
265 Bradway, Cole 9 North Warren 11:13.8 34:08.01 180
266 Rowland, Jarod 12 Voorheesville 11:53.5 36:08.78
267 Grover, Cameron 10 Lake George 12:36.9 38:20.77 181
268 Padilla, Dominic 11 Greece-Olympia 13:10.6 40:02.98
269 Carpenter, Ian 12 Bellows Free 59:57.9
Event 7 Girls 4892 Meter Dash CC JV Girls
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Saratoga Springs 19 1 2 3 4 9 19
Total Time: 1:41:04.78
Average: 20:12.96
2 Shenendehowa 40 5 6 8 10 11 15 20
Total Time: 1:42:59.55
Average: 20:35.91
3 Colonie 93 14 16 18 21 24 42 56
Total Time: 1:45:44.40
Average: 21:08.88
4 Guilderland 117 13 23 26 27 28 29 31
Total Time: 1:47:02.57
Average: 21:24.52
5 Burnt Hills-Ballston Lake 159 12 25 36 39 47 53 67
Total Time: 1:49:45.90
Average: 21:57.18
6 Fairport 173 22 33 34 41 43 44 48
Total Time: 1:50:54.12
Average: 22:10.83
7 Ballston Spa 211 17 40 45 49 60 72 94
Total Time: 1:52:24.46
Average: 22:28.90
8 North Shore 288 35 38 51 63 101 102 112
Total Time: 1:56:36.31
Average: 23:19.27
9 Burlington High School 295 30 37 74 76 78 80 92
Total Time: 1:56:55.11
Average: 23:23.03
10 South Burlington 309 32 58 59 69 91 127
Total Time: 1:57:18.78
Average: 23:27.76
11 New Hartford 359 54 61 77 79 88 100 103
Total Time: 2:00:10.09
Average: 24:02.02
12 Rush Henrietta Sperry 367 50 52 64 86 115
Total Time: 2:00:32.68
Average: 24:06.54
13 Bellows Free Academy-St A 380 62 65 73 87 93 109 114
Total Time: 2:00:58.58
Average: 24:11.72
14 Troy 382 7 57 85 89 144
Total Time: 2:03:32.04
Average: 24:42.41
15 Central Square 436 70 82 83 90 111 116 122
Total Time: 2:03:58.47
Average: 24:47.70
16 Saranac 464 66 68 81 107 142 151 157
Total Time: 2:07:09.67
Average: 25:25.94
17 Saranac Lake 487 55 75 98 128 131
Total Time: 2:08:26.35
Average: 25:41.27
18 Minisink Valley 562 46 123 124 134 135
Total Time: 2:14:05.21
Average: 26:49.05
19 Honeoye Central 568 97 110 113 118 130 137 146
Total Time: 2:12:03.53
Average: 26:24.71
20 Greece Arcadia 576 96 108 119 121 132 133 136
Total Time: 2:13:05.17
Average: 26:37.04
21 Ticonderoga 576 71 84 120 148 153
Total Time: 2:18:54.76
Average: 27:46.96
22 South Glens Falls 609 99 105 106 149 150
Total Time: 2:18:58.91
Average: 27:47.79
23 Hampshire Regional High S 624 95 104 126 145 154 156
Total Time: 2:21:26.63
Average: 28:17.33
24 Greece-Olympia 682 117 138 139 141 147 155 158
Total Time: 2:24:09.71
Average: 28:49.95
25 Lake George 689 125 129 140 143 152
Total Time: 2:26:30.24
Average: 29:18.05
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hart, Alycia 8 Saratoga Springs 19:38.51 1
2 Cuneo, Claire 9 Saratoga Springs 20:09.09 2
3 Vandyck, Katie 11 Saratoga Springs 20:15.50 3
4 Demeo, Christina 11 Saratoga Springs 20:17.57 4
5 Alexopolous, Sarah 11 Shenendehowa 20:19.39 5
6 Klingbeil, Yeva 11 Shenendehowa 20:28.26 6
7 Fera, Avery 9 Troy 20:32.46 7
8 Mcclintock, Jennifer 12 Shenendehowa 20:34.63 8
9 Prehn, Theresa 8 Saratoga Springs 20:44.11 9
10 Partridge, Chloe 11 Shenendehowa 20:44.63 10
11 Bossom, Tessa 10 Shenendehowa 20:52.64 11
12 Mcclosky, Billie 12 Burnt Hills- 20:53.95 12
13 Gorevich, Julia 7 Guilderland 20:54.52 13
14 Stealey, Maddie 12 Colonie 21:00.94 14
15 Kondracki, Alyssa 11 Shenendehowa 21:02.96 15
16 Van Ness, Miranda 11 Colonie 21:05.21 16
17 Beck, Ashley 9 Ballston Spa 21:06.59 17
18 Renko, Liz 10 Colonie 21:07.47 18
19 Duchaussee, Genevieve 8 Saratoga Springs 21:09.18 19
20 Weldy, Ella 11 Shenendehowa 21:10.07 20
21 Griffin, Carolyn 10 Shenendehowa 21:10.47
22 Gepfert, Emma 10 Colonie 21:12.93 21
23 Johansen, Hannah 11 Fairport 21:15.59 22
24 Irwin, Erika 9 Guilderland 21:16.36 23
25 Teale, Madelyn 12 Colonie 21:17.85 24
26 Stoeckl, Loriana 10 Burnt Hills- 21:18.34 25
27 Jerome, Laila 12 Guilderland 21:24.93 26
28 Zeghal, Mona 10 Shenendehowa 21:29.35
29 Nattanmai, Neha 10 Shenendehowa 21:35.89
30 Burns, Caroline 11 Guilderland 21:39.93 27
31 Andrus, Emma Jane 11 Shenendehowa 21:45.35
32 Sajan, Shreya 7 Guilderland 21:46.83 28
33 Warren, Abby 7 Guilderland 21:54.83 29
34 Brown, Rosie 9 Burlington H 21:58.30 30
35 Fahsel, Kasia 12 Guilderland 22:00.48 31
36 Cannon, Mckenna 9 South Burlington 22:02.99 32
37 Alexander, Maryn 10 Guilderland 22:05.01
38 Barrow, Caitlin 11 Shenendehowa 22:11.68
39 Strouse, Katie 10 Shenendehowa 22:12.08
40 Edwards, Megan 11 Fairport 22:13.63 33
41 Fish, Mary Kate 9 Fairport 22:14.21 34
42 Alpart, Maxine 9 Guilderland 22:15.12
43 Newell, Andrea 12 West Seneca West 22:17.92
44 Lagios, Brooklyn 8 Guilderland 22:19.66
45 Lagios, Isabella 8 Guilderland 22:20.16
46 Martocci, Bella 8 North Shore 22:20.54 35
47 Kelly, Meghan 11 Shenendehowa 22:20.83
48 Lewis, Hannah 11 Burnt Hills- 22:23.94 36
49 Leadermann, Katherine 11 Guilderland 22:24.35
50 Mcnichols, Nancy 10 Burlington H 22:24.73 37
51 Cholakis, Anna 10 Shenendehowa 22:25.25
52 Firouztale, Jules 11 North Shore 22:25.90 38
53 Camarro, Lauren 12 Burnt Hills- 22:26.88 39
54 Freightenburgh, Zoe 11 Ballston Spa 22:30.27 40
55 Prosperi, Jenna 12 Fairport 22:33.66 41
56 Cogan, Julia 12 Colonie 22:34.79 42
57 Lafleche, Grace 11 Shenendehowa 22:35.39
58 Ewing, Brooke 8 Guilderland 22:35.91
59 Williams, Fiona 11 Mount Greylo 22:36.58
60 Coltrain, Michelle 12 Fairport 22:37.03 43
61 Liberatore, Elle 11 Fairport 22:37.35 44
62 Dahl, Mackenzie 10 Ballston Spa 22:37.94 45
63 Reilly, Lauren 10 Guilderland 22:40.41
64 Burger, Amelia 9 Minisink Valley 22:41.03 46
65 Belanger, Mia 10 Burnt Hills- 22:42.79 47
66 Miller, Julia 11 Fairport 22:44.33 48
67 Hu, Sabrina 11 Ballston Spa 22:45.45 49
68 Shoemaker, Maya 9 Guilderland 22:49.22
69 Remchuk, Ella 10 Rush Henriet 22:52.53 50
70 Carroll, Julia 12 North Shore 22:53.57 51
71 Savage, Alexia 8 Rush Henriet 22:59.85 52
72 Chorbajian, Katherine 9 Guilderland 23:00.18
73 Odom, Sydney 10 Burnt Hills- 23:04.17 53
74 Eachus, Avery 10 Shenendehowa 23:09.37
75 Shorter, Katherine 10 Guilderland 23:09.97
76 Winter, Kate 9 New Hartford 23:10.42 54
77 Newman, Frannie 12 Saranac Lake 23:10.78 55
78 Thaickal, Maya 10 Colonie 23:11.77 56
79 Ensminger, Lillly 11 Shenendehowa 23:12.63
80 Cupp, Samantha 10 Troy 23:13.65 57
81 White, Ava 11 South Burlington 23:13.89 58
82 Mckinley, Lindsay 9 South Burlington 23:14.73 59
83 Harvey, Caitlin 11 Fairport 23:15.54
84 Gretzinger, Nicole 10 Shenendehowa 23:16.28
85 Calhoun, Emma 10 Shenendehowa 23:18.89
86 Weaver, Julia 10 Shenendehowa 23:20.23
87 Lagoy, Callie 10 Ballston Spa 23:24.21 60
88 Lampert, Rosalind 10 New Hartford 23:26.71 61
89 Charron, Carly 10 Bellows Free 23:29.20 62
90 Sierra, Aracelly 10 North Shore 23:29.69 63
91 Slough, Kaitlyn 12 Rush Henriet 23:36.70 64
92 Sweeney, Kayleigh 12 Bellows Free 23:37.79 65
93 Hogan, Anna 11 Shenendehowa 23:38.26
94 Rainville, Zoe 9 Saranac 23:38.82 66
95 Gill, Brandi 12 Mount Greylo 23:40.18
96 Wojcik, Maya 7 Guilderland 23:41.64
97 Dipasquale, Anna 10 Burnt Hills- 23:45.80 67
98 Wisniewski, Alyssa 12 West Seneca West 23:46.52
99 Denis, Molly 8 Saranac 23:47.55 68
100 O'Rourke, Emma Grace 12 Schuylerville 23:48.13
101 Bailey, Ava 9 Guilderland 23:50.42
102 Mcgrath, Kaitlyn 9 South Burlington 23:51.26 69
103 Ryfun, Gracie 12 Central Square 23:54.46 70
104 Flora, Madison 12 Ticonderoga 23:57.18 71
105 Thomas, Madysen 10 Ballston Spa 23:58.83 72
106 Frost, Maya 9 Bellows Free 24:00.40 73
107 Felcan, Ariel 11 Burlington H 24:01.10 74
108 Adami, Savannah 11 Guilderland 24:01.63
109 Dal Pos Murphy, Dania 12 Guilderland 24:05.83
110 Rehan, Leeza 12 Colonie 24:08.93
111 Rutgers, Robyn 12 Saranac Lake 24:09.78 75
112 Adie, Tula 11 Burlington H 24:11.29 76
113 Vancott, Riley 9 Schuylerville 24:13.09
114 Malloy, Reilly 11 New Hartford 24:15.67 77
115 Bortell, Hailey 12 Guilderland 24:16.54
116 Mcnichols, Emily 11 Burlington H 24:19.69 78
117 Komatireddy, Trivika 8 Guilderland 24:20.60
118 Mather, Katie 10 Colonie 24:24.13
119 Balarezo, Camilla 11 New Hartford 24:25.28 79
120 Marion, Alli 11 Shenendehowa 24:25.72
121 Norris, Bella 10 Mt. Mansfiel 24:26.09
122 Casimiro, Amanda 12 Middletown 24:26.34
123 Barker, Tess 9 Burlington H 24:27.54 80
124 Denis, Lexie 10 Saranac 24:28.79 81
125 Kincaid, Elizabeth 11 Central Square 24:31.56 82
126 Muller, Jillian 11 Burnt Hills- 24:33.39
127 Nhan, Kelly 9 Guilderland 24:36.53
128 Wolf, Megan 10 Central Square 24:37.39 83
129 Moran, Kathryn 9 Ticonderoga 24:39.91 84
130 Mccleery, Hannah 10 Troy 24:41.87 85
131 Ryan, Katelyn 9 Rush Henriet 24:44.13 86
132 Curtis, Maddie 11 Bellows Free 24:47.60 87
133 Fanshawe, Victoria 10 Guilderland 24:48.70
134 Corasanti, Kira 12 New Hartford 24:52.01 88
135 Sohn, Inari 9 Troy 24:52.93 89
136 Stalsonberg, Nina 9 Central Square 24:55.00 90
137 Williams, Lauren 9 South Burlington 24:55.91 91
138 Mason, Ella 10 Burlington H 24:56.87 92
139 Frank, Sage 10 Argyle 24:57.82
140 Hunt, Chenoa 9 Burlington H 25:02.44
141 Heth, Sydney 11 Bellows Free 25:03.59 93
142 Stoffel, Alyssa 11 Ballston Spa 25:05.45 94
143 Meunier, Abby 12 Hampshire Re 25:06.47 95
144 Barone, Kate 10 Greece Arcadia 25:07.05 96
145 Bongiovanni, Marilla 11 Chittenango 25:08.89
146 Stevens, Manon 12 North Warren 25:10.83
147 Dibble, Olivia 9 Honeoye Central 25:13.97 97
148 Lee, Delu 12 Mt. Mansfiel 25:19.00
149 Lafountaine, Anani 9 Chittenango 25:20.06
150 Emery, Lauren 10 Shenendehowa 25:21.14
151 Bell, Molly 12 Saranac Lake 25:22.57 98
152 Mcdaniel, Delaney 10 South Glens Falls 25:24.56 99
153 Tupaj, Julia 11 New Hartford 25:26.05 100
154 Knoell, Juliet 9 North Shore 25:26.61 101
155 Getelman, Sydney 10 North Shore 25:28.63 102
156 Cremeno, Isabella 12 West Seneca West 25:29.03
157 Fry, Molly 9 Burlington H 25:29.58
158 Alt, Emily 9 New Hartford 25:30.11 103
159 Laplante, Margot 10 Hampshire Re 25:31.90 104
160 Lin, Lanxi 9 Burlington H 25:33.91
161 Barber, Kate 11 South Glens Falls 25:34.61 105
162 Mohanlal, Autumn 11 South Glens Falls 25:37.75 106
163 Sanger, Morgan 9 Saranac 25:39.35 107
164 Grant, Natalie 11 Guilderland 25:45.21
165 Powers, Grace 10 Guilderland 25:47.09
166 Crowell, Kali 11 Greece Arcadia 25:49.06 108
167 Corr, Erin 9 North Warren 25:49.59
168 Beck, Megan 11 Shenendehowa 25:49.99
169 Cross, Macy 10 Bellows Free 25:53.74 109
170 Boorman, Heather 11 Honeoye Central 25:54.42 110
171 Weiler, Megan 10 Colonie 25:58.18
172 Loomis, Katie 10 Ballston Spa 25:58.44
173 Brill, Evelyn 10 Central Square 26:00.06 111
174 Gross, Abby 11 Guilderland 26:03.83
175 Shane, Paige 10 North Shore 26:05.73 112
176 Cosman, Katie 11 Honeoye Central 26:07.57 113
177 Zehrfuhs, Michaela 11 Shenendehowa 26:09.91
178 Ropeter, Bianca 10 Broadalbin-Perth 26:12.76
179 Scott, Helen 12 Colonie 26:14.38
180 Belrose, Olivia 11 Bellows Free 26:16.65 114
181 Smith, Madeline 11 Burnt Hills- 26:17.66
182 Goodman, Allison 12 Rush Henriet 26:19.47 115
183 Durso, Bianca 12 New Hartford 26:25.42
184 Korovaynyk, Grace 9 New Hartford 26:32.38
185 Van Patten, Emma 9 Colonie 26:36.52
186 Lanning, Sarah 12 Chittenango 26:36.75
187 Ditrano, Kathryn 10 North Shore 26:37.27
188 O'Hara, Breannan 11 Central Square 26:38.93 116
189 Darby, Riley 12 New Hartford 26:40.47
190 Magnan, Sarah 12 Bellows Free 26:43.27
191 Altobelli, Joelle 9 Greece-Olympia 26:47.73 117
192 English, Avery 9 New Hartford 26:49.17
193 Kinner, Olivia 10 Burlington H 26:50.10
194 Smith, Serena 8 Honeoye Central 26:51.31 118
195 Peer, Teagan 10 Greece Arcadia 26:52.72 119
196 Tyler, Zyleen 11 Ticonderoga 26:58.47 120
197 Dillon, Cece 10 New Hartford 27:02.15
198 Valdes, Karli 9 Greece Arcadia 27:03.38 121
199 Humphrey, Camryn 11 Central Square 27:07.58 122
200 Naraindutt, Hannah 10 Middletown 27:08.39
201 Reichard, Emily 11 Central Square 27:23.48
202 Milby, Rebecca 10 Minisink Valley 27:23.75 123
203 Kassel, Alexandra 9 Minisink Valley 27:24.19 124
204 Fasulo, Gianna 9 Lake George 27:24.71 125
205 Carter, Jade 12 Albany Academy 27:27.75
206 O'Brien, Brooke 10 Albany Academy 27:28.46
207 Mastrangelo, Delana 9 Guilderland 27:29.16
208 Skawski, Laila 10 Hampshire Re 27:32.64 126
209 Foland, Morgan 12 Central Square 27:34.41
210 Dawes, Alexis 11 Shenendehowa 27:35.50
211 Chant, Jessica 11 South Burlington 27:36.78 127
212 Haggerty, Kayleigh 11 Colonie 27:37.76
213 Crowley, Rosemary 12 Saranac Lake 27:43.89 128
214 Bayon, Jamie 10 North Shore 27:44.86
215 Haverly, Jessica 10 Lake George 27:47.47 129
216 Powers, Hannah 10 Guilderland 27:50.44
217 Siig, Laura 12 Honeoye Central 27:56.26 130
218 Christie, Maya 10 Ballston Spa 27:57.27
219 Rorke, Lily 10 Mount Greylo 27:57.58
220 Samperi, Sarah 12 Saranac Lake 27:59.33 131
221 Helm, Madison 11 Mount Greylo 28:03.62
222 St. Francis, Leila 9 Bellows Free 28:08.49
223 Fisher, Zoe 10 Burlington H 28:09.70
224 Babcock, Madison 11 Central Square 28:10.34
225 Walton, Maddie 9 Greece Arcadia 28:12.96 132
226 Amadio, Amber 10 Greece Arcadia 28:15.62 133
227 Anderson-Mccabe, Kayleig 11 Minisink Valley 28:15.98 134
228 Webb, Skylar 12 Central Square 28:16.23
229 Colon, Maria 11 Minisink Valley 28:20.26 135
230 Gebo, Katie 10 Greece Arcadia 28:21.67 136
231 Ewing, Victoria 12 Guilderland 28:25.37
232 Van Dyck, Marissa 11 Colonie 28:26.81
233 Salas, Pamela 11 North Shore 28:28.55
234 Brown, Heather 10 Honeoye Central 28:36.98 137
235 Mclaughlin, Ella 9 Greece-Olympia 28:38.38 138
236 Ward, Suzanne 11 Greece-Olympia 28:50.23 139
237 Bechard, Casey 11 Bellows Free 28:55.10
238 Unkauf, Madelaine 11 Lake George 28:56.14 140
239 Schlueter, Emily 11 Central Square 28:57.80
240 Bliek, Sarah 10 Greece-Olympia 29:09.26 141
241 Mickan, Emily 10 Broadalbin-Perth 29:20.34
242 Morrison, Eleeza 10 Albany Academy 29:27.22
243 Wheeler, Sammi 10 Middletown 29:30.82
244 Paquette, Mya 11 Saranac 29:35.16 142
245 Reish, Angelina 9 Guilderland 29:42.70
246 Shiyam, Christine 10 Colonie 29:42.99
247 Pape, Alexis 9 Lake George 30:09.87 143
248 Bradley, Erin 10 Troy 30:11.13 144
249 Halpin, Molly 10 Hampshire Re 30:14.92 145
250 Ward, Morgan 11 Honeoye Central 30:35.18 146
251 Yun, Evelyn 10 Fonda-Fultonville 30:38.71
252 Weiss, Cassidy 9 North Shore 30:40.57
253 Johnson, Bailey 11 Roy C. Ketcham 30:40.78
254 Coons, Cora 10 Greece-Olympia 30:44.11 147
255 Wojak, Kim 9 Ticonderoga 30:47.94 148
256 Murray, Zainab 11 Chittenango 30:56.14
257 Rashid, Aima 11 Bellows Free 30:59.91
258 Nichols, Merista 10 South Glens Falls 31:03.34 149
259 Nadi, Sophia 10 South Glens Falls 31:18.65 150
260 Rashid, Maryam 9 Bellows Free 31:28.38
261 Mcallister, Tatiana 12 Middletown 31:38.49
262 Carter, Ella 12 Saranac 31:42.27 151
263 Rutherford, Lucy 11 Guilderland 31:52.01
264 Mather, Zoe 10 Lake George 32:12.05 152
265 Seher, Anne 11 Ticonderoga 32:31.26 153
266 Mattice, Jenna 11 Honeoye Central 32:40.40
267 Reynolds, Eliza 11 Hampshire Re 33:00.70 154
268 Aquirre, Sabina 11 Guilderland 33:22.39
269 Becker, Katie 11 Guilderland 33:46.95
270 Rutherford, Olivia 9 Guilderland 34:01.24
271 Reilly, Kate 10 Bellows Free 34:11.76
272 Hettler, Shayna 11 Greece Arcadia 34:16.36
273 Parekh, Bhavya 11 Roy C. Ketcham 34:20.84
274 Grana, Fiona 12 Greece-Olympia 34:35.23 155
275 Elias-Gillette, Mary 12 Hampshire Re 35:43.39 156
276 Lamora, Kylie 11 Saranac 36:47.78 157
277 Smith, Olivia 10 New Hartford 36:48.34
278 Herring, Jahmiya 11 Greece-Olympia 37:18.85 158
279 Ritter, Autumn 11 Mt. Mansfiel 41:31.01
Event 8 Boys 4892 Meter Dash CC JV Boys A
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Xavier 17 1 2 3 5 6 7 8
Total Time: 1:24:53.34
Average: 16:58.67
2 Guilderland 71 4 11 12 21 23 35 41
Total Time: 1:27:32.63
Average: 17:30.53
3 Pittsford Sutherland 107 15 17 20 26 29 31 62
Total Time: 1:29:05.96
Average: 17:49.20
4 Monroe-Woodbury 118 13 16 18 34 37 52 60
Total Time: 1:29:28.55
Average: 17:53.71
5 Saratoga Springs 129 9 19 25 36 40 49 65
Total Time: 1:29:38.34
Average: 17:55.67
6 Greece Arcadia 151 24 27 28 30 42 69
Total Time: 1:30:22.79
Average: 18:04.56
7 Burnt Hills-Ballston Lake 167 10 14 38 51 54 71 126
Total Time: 1:30:34.08
Average: 18:06.82
8 Rush Henrietta Sperry 246 32 44 46 47 77 94 100
Total Time: 1:33:09.21
Average: 18:37.85
9 Ballston Spa 269 22 56 58 63 70 79
Total Time: 1:33:39.86
Average: 18:43.98
10 Saranac Lake 300 33 45 48 86 88 113 128
Total Time: 1:34:46.12
Average: 18:57.23
11 Hampshire Regional High S 310 50 53 57 72 78 102 105
Total Time: 1:34:58.52
Average: 18:59.71
12 Minisink Valley 354 39 43 82 83 107 111 114
Total Time: 1:35:58.90
Average: 19:11.78
13 Pawling High School 397 68 73 74 84 98 99
Total Time: 1:37:12.12
Average: 19:26.43
14 Bellows Free Academy-St A 445 61 90 93 95 106 117
Total Time: 1:38:17.27
Average: 19:39.46
15 Miller Place 465 66 85 89 96 129 135
Total Time: 1:39:06.21
Average: 19:49.25
16 Albany Academy 474 67 87 103 108 109 138 139
Total Time: 1:38:55.93
Average: 19:47.19
17 New Paltz 497 55 59 122 130 131 144 145
Total Time: 1:39:56.98
Average: 19:59.40
18 Thomas R. Proctor 541 97 101 104 112 127 148 152
Total Time: 1:40:36.08
Average: 20:07.22
19 Mount Greylock Regional H 544 75 76 123 133 137 153
Total Time: 1:41:11.53
Average: 20:14.31
20 Franklin Academy 545 64 110 118 119 134
Total Time: 1:40:55.05
Average: 20:11.01
21 Honeoye Central 614 80 81 141 154 158 163 164
Total Time: 1:46:15.77
Average: 21:15.16
22 Central Square 654 92 115 124 161 162
Total Time: 1:49:56.20
Average: 21:59.24
23 Roy C. Ketcham 656 120 121 125 143 147 150 151
Total Time: 1:44:50.17
Average: 20:58.04
24 Burlington High School 677 91 116 149 156 165 167
Total Time: 1:52:23.94
Average: 22:28.79
25 Saranac 741 132 142 146 155 166
Total Time: 1:55:57.41
Average: 23:11.49
26 North Shore 752 136 140 157 159 160
Total Time: 1:53:58.50
Average: 22:47.70
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Flett, Quincy 10 Xavier 5:28.4 16:38.25 1
2 Brush, David 12 Xavier 5:34.3 16:56.18 2
3 Goell, Jacob 11 Xavier 5:36.6 17:03.15 3
4 Spanbauer, Gabe 12 Guilderland 5:37.5 17:05.78 4
5 Oettl, Matthias 10 Xavier 5:38.1 17:07.58 5
6 Whiting, Mcallister 11 Xavier 5:38.3 17:08.18 6
7 O'Shea, Colin 11 Xavier 5:39.1 17:10.74 7
8 Toledo, Richard 11 Xavier 5:40.0 17:13.34 8
9 Navin, Casey 12 Saratoga Springs 5:41.0 17:16.29 9
10 Scribner, Zackary 12 Burnt Hills- 5:41.2 17:17.04 10
11 Leclair, Kolby 12 Guilderland 5:43.0 17:22.62 11
12 Avery, Ian 12 Guilderland 5:43.5 17:24.17 12
13 Bezdicek, Matthew 11 Monroe-Woodbury 5:45.5 17:30.19 13
14 Gnat, Jake 11 Burnt Hills- 5:46.1 17:31.94 14
15 Wang, William 12 Pittsford Su 5:47.0 17:34.63 15
16 Berges, Aiden 12 Monroe-Woodbury 5:49.2 17:41.41 16
17 Mroueh, Adam 12 Pittsford Su 5:49.9 17:43.63 17
18 Foley, Jack 11 Monroe-Woodbury 5:50.2 17:44.53 18
19 Bates, Cj 11 Saratoga Springs 5:51.1 17:47.15 19
20 Geigel, Nicholas 12 Pittsford Su 5:51.3 17:47.85 20
21 Countermine, Daniel 11 Guilderland 5:51.5 17:48.48 21
22 Darling, Alec 10 Ballston Spa 5:52.1 17:50.30 22
23 Thompson, Killian 10 Guilderland 5:52.6 17:51.58 23
24 Artlip, Troy 9 Greece Arcadia 5:52.7 17:52.09 24
25 Barthelmas, Evan 10 Saratoga Springs 5:54.5 17:57.51 25
26 Ludwig, Steven 12 Pittsford Su 5:54.9 17:58.81 26
27 Wood, Jacob 9 Greece Arcadia 5:55.5 18:00.39 27
28 Sanders, John 9 Greece Arcadia 5:55.6 18:00.69 28
29 High, David 11 Pittsford Su 5:55.7 18:01.04 29
30 Palma, Devin 9 Greece Arcadia 5:55.8 18:01.33 30
31 Hobika, William 10 Pittsford Su 5:56.0 18:01.91 31
32 Thompson, Kyle 12 Rush Henriet 5:58.8 18:10.69 32
33 Shoemaker, Caleb 11 Saranac Lake 5:59.3 18:12.03 33
34 Yastion, Mark 10 Monroe-Woodbury 6:00.3 18:15.06 34
35 Dan, Prithwish 12 Guilderland 6:00.4 18:15.51 35
36 Shaffe, Shifan 11 Saratoga Springs 6:00.5 18:15.76 36
37 Frascello, Brennan 11 Monroe-Woodbury 6:01.0 18:17.36 37
38 Fulgieri, Peter 10 Burnt Hills- 6:01.1 18:17.59 38
39 Talmadge, Kris 12 Minisink Valley 6:01.9 18:20.11 39
40 Passaro, Jonah 10 Saratoga Springs 6:02.4 18:21.63 40
41 Cusato, Rob 10 Guilderland 6:04.2 18:27.09 41
42 Kaminsky, Jason 9 Greece Arcadia 6:04.6 18:28.29 42
43 Odland, Luke 10 Minisink Valley 6:04.8 18:28.67 43
44 Battisti, Brendan 11 Rush Henriet 6:05.0 18:29.44 44
45 Madden, Sam 8 Saranac Lake 6:05.3 18:30.27 45
46 Griffin, Braden 10 Rush Henriet 6:05.5 18:30.88 46
47 Savage, Ethan 10 Rush Henriet 6:06.9 18:35.10 47
48 Mcminn, Connor 11 Saranac Lake 6:07.9 18:38.28 48
49 Tetu, Max 12 Saratoga Springs 6:08.7 18:40.57 49
50 Faiella, Jackson 12 Hampshire Re 6:08.9 18:41.09 50
51 Smith, Ammon 11 Burnt Hills- 6:09.0 18:41.68 51
52 Becerril, Irving 11 Monroe-Woodbury 6:09.1 18:41.99 52
53 Seney, Jack 10 Hampshire Re 6:09.8 18:43.99 53
54 Ormsbee, Jack 12 Burnt Hills- 6:10.4 18:45.83 54
55 Flynn, Elijah 9 New Paltz 6:11.2 18:48.09 55
56 Phillips, Ethan 12 Ballston Spa 6:11.4 18:48.91 56
57 Mcconnell, Ryan 10 Hampshire Re 6:12.2 18:51.37 57
58 Staszak, Jack 10 Ballston Spa 6:13.5 18:55.19 58
59 Kelso, Ryan 12 New Paltz 6:13.7 18:55.81 59
60 Van Winkle, Andrew 10 Monroe-Woodbury 6:13.8 18:56.14 60
61 Vlaanderen, Peter 12 Bellows Free 6:13.9 18:56.52 61
62 Burke, Patrick 11 Pittsford Su 6:14.0 18:56.89 62
63 Fodera, Joseph 9 Ballston Spa 6:14.2 18:57.38 63
64 Helijas, Tristan 10 Franklin Academy 6:14.4 18:58.06 64
65 Shafer, William 11 Saratoga Springs 6:14.9 18:59.34 65
66 Madurski, Ryan 11 Miller Place 6:16.1 19:03.00 66
67 Demarco, Nicholas 10 Albany Academy 6:16.4 19:04.04 67
68 Bai, Michael 12 Pawling High School 6:16.6 19:04.67 68
69 Deutscher, Jacob 10 Greece Arcadia 6:17.3 19:06.92 69
70 Miller, Michael 9 Ballston Spa 6:17.7 19:08.08 70
71 Mcdaniel, Jack 10 Burnt Hills- 6:18.8 19:11.47 71
72 Neveu, Dillon 9 Hampshire Re 6:20.7 19:17.26 72
73 Wolff, Joseph 10 Pawling High School 6:21.0 19:18.12 73
74 Schmidt, Chris 12 Pawling High School 6:21.4 19:19.15 74
75 Ellingwood, Finn 11 Mount Greylo 6:22.2 19:21.52 75
76 Gerry, Gabe 11 Mount Greylo 6:22.4 19:22.32 76
77 Russo, Connor 8 Rush Henriet 6:22.7 19:23.10 77
78 Macfadzen, Max 12 Hampshire Re 6:23.2 19:24.81 78
79 Baskin, Zachary 10 Ballston Spa 6:23.9 19:26.84 79
80 Morse, Chris 7 Honeoye Central 6:24.3 19:28.06 80
81 Hallett, Nick 9 Honeoye Central 6:24.7 19:29.25 81
82 Stouber, Hunter 12 Minisink Valley 6:25.9 19:32.81 82
83 Hernandez, Daniel 9 Minisink Valley 6:26.8 19:35.56 83
84 Leske, Robert 11 Pawling High School 6:27.7 19:38.33 84
85 Dunlop, Will 11 Miller Place 6:28.4 19:40.51 85
86 Hesseltine, Aiden 9 Saranac Lake 6:28.7 19:41.30 86
87 Dailey, John 10 Albany Academy 6:29.5 19:44.00 87
88 Smith, Griffin 12 Saranac Lake 6:29.6 19:44.24 88
89 Walter, Chris 11 Miller Place 6:29.8 19:44.80 89
90 Fisher, CJ 10 Bellows Free 6:30.0 19:45.40 90
91 Kany, Jackson 9 Burlington H 6:30.1 19:45.73 91
92 Volpi, Ben 12 Central Square 6:30.5 19:46.75 92
93 Dumont, Will 11 Bellows Free 6:30.7 19:47.36 93
94 White, Jaqui 12 Rush Henriet 6:30.8 19:47.96 94
95 Cyganiewicz, Kolby 9 Bellows Free 6:31.0 19:48.36 95
96 Tarsia, Christian 9 Miller Place 6:31.2 19:49.09 96
97 Savage, Isaiah 9 Thomas R. Proctor 6:31.9 19:51.03 97
98 Panzer, Luis 12 Pawling High School 6:32.1 19:51.85 98
99 Mammola, Connor 10 Pawling High School 6:32.3 19:52.44 99
100 Lewandowski, Stephen 9 Rush Henriet 6:32.5 19:53.01 100
101 Gao, Henry 11 Shaker 6:32.7 19:53.57
102 Linen, Alonzo 11 Thomas R. Proctor 6:32.9 19:54.29 101
103 Reese, Spencer 9 Hampshire Re 6:33.3 19:55.26 102
104 Vartuli, William 9 Albany Academy 6:34.2 19:58.05 103
105 Doan, Chahn 10 Thomas R. Proctor 6:34.3 19:58.59 104
106 Brastaad, Aiden 12 Hampshire Re 6:34.6 19:59.29 105
107 Rocheleau, Liam 12 Bellows Free 6:34.7 19:59.63 106
108 Hernandez, Jacob 9 Minisink Valley 6:35.4 20:01.74 107
109 Sears, Brady 8 Albany Academy 6:35.7 20:02.80 108
110 Sahota, Jasraj 9 Albany Academy 6:37.1 20:07.04 109
111 Thompson, Nicholas 10 Franklin Academy 6:37.5 20:08.24 110
112 Hernandez, Xavier 11 Minisink Valley 6:38.5 20:11.11 111
113 Brady, Jeremy 9 Thomas R. Proctor 6:39.4 20:14.05 112
114 Casson, Sawyer 12 Saranac Lake 6:39.8 20:15.05 113
115 Smith, Kyle 11 Minisink Valley 6:41.0 20:18.86 114
116 Obrist, Isaac 12 Central Square 6:42.3 20:22.67 115
117 Donnelly, Kai 9 Burlington H 6:42.4 20:23.10 116
118 Satheeskumar, Will 10 Plattsburgh 6:43.1 20:25.27
119 Curry, Thomas 11 Bellows Free 6:43.5 20:26.37 117
120 Leroy, Will 10 Franklin Academy 6:43.7 20:26.96 118
121 Malark, Connor 12 Franklin Academy 6:43.9 20:27.73 119
122 Clyde, Miles 9 Roy C. Ketcham 6:44.5 20:29.59 120
123 Wagner, James 11 Roy C. Ketcham 6:44.8 20:30.27 121
124 Giordano, JJ 9 New Paltz 6:45.0 20:30.89 122
125 Faulkner, Michael 11 Mount Greylo 6:45.7 20:33.13 123
126 Sundet, Josh 9 Central Square 6:45.8 20:33.54 124
127 Tullo, Justin 10 Roy C. Ketcham 6:46.6 20:35.70 125
128 Belanger, Avery 11 Burnt Hills- 6:47.1 20:37.39 126
129 Zemanek, Adam 11 Thomas R. Proctor 6:47.4 20:38.12 127
130 Yocum, Ryan 11 Schuylerville 6:49.4 20:44.44
131 Vepuri, Sandeep 12 Shaker 6:49.5 20:44.80
132 Martin, Morgan 9 Saranac Lake 6:49.9 20:45.74 128
133 O'Connor, Patrick 11 Miller Place 6:50.9 20:48.81 129
134 Hovey, Ryan 11 New Paltz 6:51.5 20:50.87 130
135 Gullickson, Gage 10 New Paltz 6:51.7 20:51.32 131
136 Denial, Andrew 8 Saranac 6:51.9 20:52.09 132
137 Rosse, Kayo 12 Mount Greylo 6:52.3 20:53.17 133
138 Graves, Eamon 9 Plattsburgh 6:52.5 20:53.80
139 Tober, Alex 12 Franklin Academy 6:52.6 20:54.06 134
140 Walker, Matthew 9 Miller Place 6:52.8 20:54.75 135
141 Kolilias, Chris 11 North Shore 6:53.8 20:57.67 136
142 Angelini, Chase 12 Mount Greylo 6:55.0 21:01.39 137
143 Kemblowski, Henry 11 Brockport HS 6:55.4 21:02.63
144 Claus, Liam 11 Schuylerville 6:55.5 21:03.02
145 He, Keqing 12 Albany Academy 6:57.8 21:09.94 138
146 Martino, Stephen 12 Shaker 6:58.5 21:11.96
147 Desrosiers, Josh 9 Albany Academy 7:00.4 21:17.71 139
148 Zorn, Jack 10 North Shore 7:01.1 21:20.00 140
149 Reuter, Tommy 8 Honeoye Central 7:01.9 21:22.46 141
150 Breen, Ethan 10 Saranac 7:02.1 21:23.04 142
151 Mcmillan, Aiden 11 Roy C. Ketcham 7:02.5 21:24.16 143
152 Peters, Brayden 9 Moriah / Boq 7:05.0 21:31.62
153 Heenan, Jake 12 New Paltz 7:05.7 21:33.84 144
154 Yess, Liam 11 New Paltz 7:06.0 21:34.87 145
155 Kelley, Dean 9 Saranac 7:06.7 21:36.86 146
156 Cannella, Jackson 9 Roy C. Ketcham 7:11.1 21:50.45 147
157 Colocho, John 12 Thomas R. Proctor 7:11.9 21:52.79 148
158 Anderson, Dan 10 Peru 7:13.7 21:58.24
159 Stenroos, Sven 12 Burlington H 7:15.5 22:03.63 149
160 Roe, Chris 11 Roy C. Ketcham 7:15.6 22:04.04 150
161 Brearton, Jude 10 Moriah / Boq 7:17.0 22:08.22
162 Magiera, Elijah 10 Beekmantown 7:17.3 22:09.26
163 Lancaster, Max 11 Roy C. Ketcham 7:17.8 22:10.63 151
164 Meas, Rithy 9 Thomas R. Proctor 7:20.1 22:17.75 152
165 Greenfield, Noah 12 Mount Greylo 7:21.2 22:21.13 153
166 Zevola, Antonio 12 Broadalbin-Perth 7:22.1 22:23.86
167 Nguyen, Tre 12 Honeoye Central 7:23.5 22:28.13 154
168 Mitchell, Myles 11 Saranac 7:26.5 22:37.19 155
169 Juneau, Adam 10 Beekmantown 7:27.6 22:40.49
170 Knowles, Drew 10 Plattsburgh 7:37.0 23:09.12
171 Berben, John 10 Shaker 7:39.6 23:17.00
172 Lyons, Tom 9 Burlington H 7:40.4 23:19.33 156
173 Meney, Quinton 11 Brockport HS 7:40.8 23:20.52
174 Wagner, Brady 11 North Shore 7:42.5 23:25.91 157
175 Le, Ethan 9 Honeoye Central 7:43.2 23:27.87 158
176 Bond, Nathan 10 Beekmantown 7:46.2 23:37.01
177 Carletta, Quinn 10 Brockport HS 7:51.8 23:54.02
178 Loring, Caleb 11 North Shore 7:55.5 24:05.42 159
179 Buschfrers, Cedric 12 North Shore 7:56.9 24:09.50 160
180 Merkel, Logan 9 Central Square 7:57.4 24:11.03 161
181 Elwood, Matthew 9 Broadalbin-Perth 8:04.4 24:32.33
182 Chase, Samuel 9 South Glens Falls 8:06.1 24:37.40
183 Smith, Carter 9 Central Square 8:14.2 25:02.21 162
184 Murphy, Luke 10 South Glens Falls 8:14.7 25:03.69
185 Smith, Breken 9 Moriah / Boq 8:17.2 25:11.34
186 Hill, Quinnton 8 Honeoye Central 8:18.0 25:13.65 163
187 Sharp, Josh 9 Plattsburgh 8:19.6 25:18.48
188 Deritis, Zach 11 Honeoye Central 8:26.4 25:39.32 164
189 Petralia, Elijah 9 Johnstown 8:26.5 25:39.61
190 Conklin, Andrew 12 Schuylerville 8:38.2 26:15.10
191 Dubay, Tommy 12 Peru 8:47.4 26:42.91
192 Krutz, Shain 12 Johnstown 8:50.2 26:51.56
193 Neuman, Leo 10 Burlington H 8:50.4 26:52.15 165
194 Kobas, Caleb 11 Johnstown 8:58.8 27:17.69
195 Haverly, Jackson 11 Johnstown 9:20.6 28:23.92
196 Natale, Nicholas 10 Brockport HS 9:24.9 28:37.00
197 Bellanger, Cj 10 Saranac 9:41.7 29:28.23 166
198 Duncan, Cosmo 9 Burlington H 17:10.5 52:12.40 167
Event 9 Girls 4892 Meter Dash CC Div 1 Var Girls
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Mount Greylock Regional H 76 1 10 12 25 28 33 38
Total Time: 1:42:20.45
Average: 20:28.09
2 Harley Allendale Columbia 95 5 7 13 30 40 50 63
Total Time: 1:43:58.72
Average: 20:47.75
3 Saranac Lake 121 17 18 23 31 32 53
Total Time: 1:47:46.33
Average: 21:33.27
4 Voorheesville 121 4 15 26 35 41 56 66
Total Time: 1:46:07.05
Average: 21:13.41
5 Stillwater 140 14 20 22 29 55 81 82
Total Time: 1:48:27.42
Average: 21:41.49
6 Berlin 163 11 16 24 47 65
Total Time: 1:48:38.83
Average: 21:43.77
7 Lake George 190 9 21 42 43 75 78
Total Time: 1:50:32.85
Average: 22:06.57
8 Honeoye Central 225 27 39 49 52 58 80
Total Time: 1:52:39.17
Average: 22:31.84
9 Berne-Knox-Westerlo 237 6 36 51 68 76 85 88
Total Time: 1:52:58.88
Average: 22:35.78
10 Ausable Valley 248 2 48 60 64 74 95
Total Time: 1:52:45.58
Average: 22:33.12
11 Hoosic Valley 290 3 37 73 84 93
Total Time: 2:01:36.92
Average: 24:19.39
12 North Warren - Johnsburg 303 54 57 61 62 69 70 71
Total Time: 1:56:45.85
Average: 23:21.17
13 Lake Placid 306 19 44 59 90 94 96
Total Time: 2:06:37.01
Average: 25:19.41
14 Duanesburg 329 45 46 67 79 92
Total Time: 2:03:33.38
Average: 24:42.68
15 Haldane 358 8 77 87 89 97
Total Time: 2:10:56.44
Average: 26:11.29
16 Saratoga Catholic 366 34 72 83 86 91
Total Time: 2:08:47.33
Average: 25:45.47
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Swann, Kate 10 Mount Greylo 6:04.9 18:29.06 1
2 Potthast, Lily 12 Ausable Valley 6:07.7 18:37.60 2
3 Czub, Lily 9 Hoosic Valley 6:09.7 18:43.79 3
4 Relyea, Madison 11 Mayfield 6:12.9 18:53.25
5 Sayahi, Mariem 9 Voorheesville 6:15.1 19:00.14 4
6 Reisch, Roxana 12 Harley Allen 6:23.3 19:24.93 5
7 Puzulis, Michelle 11 Berne-Knox-Westerlo 6:25.5 19:31.55 6
8 Cotter, Mary 10 Harley Allen 6:25.8 19:32.71 7
9 Ferri, Shannon 11 Haldane 6:26.8 19:35.53 8
10 Radyn, Elizabeth 11 Lake George 6:27.7 19:38.48 9
11 Wells, Jacqueline 11 Mount Greylo 6:30.4 19:46.64 10
12 Nellis, Anna Mae 12 Dolgeville 6:32.4 19:52.81
13 Corbett, Elsie 9 Berlin 6:33.1 19:54.90 11
14 Jordan, Emma 9 Galway 6:45.0 20:30.88
15 Yang, Faline 10 Seton Catholic 6:47.4 20:38.20
16 Gulick, Isabelle 12 Argyle 6:47.5 20:38.61
17 Bakija, Miriam 12 Mount Greylo 6:50.1 20:46.60 12
18 Lilienthal, Madison 12 Mekeel Christian 6:51.4 20:50.33
19 Cotter, Liza 12 Harley Allen 6:51.5 20:50.76 13
20 Urbanski, Jenna 12 Stillwater 6:54.6 21:00.08 14
21 Mckiernan, Sophia 9 Moriah / Boq 6:54.7 21:00.51
22 Young, Julia 9 Voorheesville 6:55.4 21:02.47 15
23 Giumarra, Sadie 9 Berlin 6:55.6 21:03.10 16
24 Trabakoulus, Sara 10 Saranac Lake 6:55.7 21:03.64 17
25 Mader, Gwen 11 Saranac Lake 6:56.6 21:06.17 18
26 Cohen, Harley 8 Lake Placid 6:57.2 21:08.18 19
27 Locci, Jacey 8 Stillwater 6:58.8 21:13.05 20
28 Mclarty, Taylor 10 Lake George 7:00.8 21:18.97 21
29 Frank, Kyleigh 12 Stillwater 7:01.8 21:22.10 22
30 Dejordy, Lea 12 Seton Catholic 7:03.0 21:25.69
31 Rose, Scarlett 10 Schoharie 7:05.2 21:32.49
32 Samperi, Katie 10 Saranac Lake 7:05.8 21:34.24 23
33 Hills, Brady 10 Berlin 7:05.9 21:34.55 24
34 Mele, Sophia 10 Mount Greylo 7:06.3 21:35.86 25
35 McCarthy, Caitlin 9 Voorheesville 7:06.4 21:36.14 26
36 Gillette, Audrey 11 Honeoye Central 7:07.3 21:38.87 27
37 Abel, Ainsley 9 Mount Greylo 7:08.5 21:42.29 28
38 Locci, Gianna 10 Stillwater 7:09.3 21:44.94 29
39 Schreiner, Katrin 10 Hadley-Luzerne 7:10.8 21:49.53
40 Kacprzynski, Evelyn 8 Harley Allen 7:12.4 21:54.20 30
41 Dejordy, Savannah 11 Seton Catholic 7:12.8 21:55.42
42 Linck, Sylvie 12 Saranac Lake 7:14.3 22:00.05 31
43 Wissler, Bella 9 Saranac Lake 7:15.0 22:02.23 32
44 Dupras, Elizabeth 11 Mount Greylo 7:16.2 22:05.72 33
45 Sisk, Calleigh 8 Saratoga Catholic 7:16.3 22:06.10 34
46 Iacabucci, Victoria 10 Voorheesville 7:17.0 22:08.11 35
47 Evans, Marissa 12 LaFayette 7:17.1 22:08.44
48 Crossett, Cecelia 12 Berne-Knox-Westerlo 7:17.8 22:10.67 36
49 Squires, Sophia 8 Hoosic Valley 7:18.3 22:12.27 37
50 Billings, Ainsley 9 Dolgeville 7:18.6 22:12.98
51 Lawson, Juliann 10 Mount Greylo 7:19.1 22:14.52 38
52 Olsen, Jewel 9 Honeoye Central 7:19.2 22:14.93 39
53 Malone-Bonacci, Tea 9 Harley Allen 7:19.6 22:16.12 40
54 Brick, Merrin 9 Voorheesville 7:20.9 22:20.19 41
55 Bruno, Maya 11 Lake George 7:22.0 22:23.40 42
56 Stark, Mattison 9 Lake George 7:22.8 22:25.85 43
57 Caughey, Grace 10 LaFayette 7:23.7 22:28.61
58 Harper, Alexa 11 Lake Placid 7:24.5 22:31.13 44
59 Bates, Alison 8 Duanesburg 7:25.0 22:32.64 45
60 Archambeault, Jessica 10 Duanesburg 7:25.8 22:34.88 46
61 Beckwith, Hailey 11 Berlin 7:25.9 22:35.33 47
62 Hodgson, Grace 8 Ausable Valley 7:26.9 22:38.27 48
63 Mortensen, Payden 10 Honeoye Central 7:27.1 22:38.81 49
64 Sanders, Megan 12 LaFayette 7:27.5 22:40.05
65 Bjelica, Tatjana 9 Mayfield 7:27.9 22:41.24
66 Kaza, Emmy 11 Harley Allen 7:28.3 22:42.46 50
67 Mundell, Caroline 12 Berne-Knox-Westerlo 7:29.2 22:45.22 51
68 Michalski, Olivia 9 Mayfield 7:29.7 22:46.74
69 Schultz, Danielle 11 Honeoye Central 7:30.8 22:50.07 52
70 Sprouse, Stevie 8 Moriah / Boq 7:31.1 22:51.09
71 Yando, Kaitlyn 8 Saranac Lake 7:31.7 22:52.89 53
72 Mulvey, Hunter 11 North Warren 7:32.7 22:55.87 54
73 Karker, Emma 12 Fort Plain 7:33.1 22:57.15
74 Freeguard, Alyssa 10 Hartford 7:34.4 23:01.28
75 Powers, Lilliana 9 Mayfield 7:34.8 23:02.27
76 Hebert, Avery 12 Stillwater 7:36.4 23:07.25 55
77 Kirgan, Chloe 9 Voorheesville 7:38.3 23:13.08 56
78 Glascock, Grace 10 North Warren 7:38.5 23:13.65 57
79 Robinson, Ella 11 Fort Plain 7:39.2 23:15.72
80 Smith, Olivia 11 Honeoye Central 7:39.4 23:16.49 58
81 Morgan, Anya 12 Lake Placid 7:40.2 23:18.84 59
82 Rennie, Morgan 9 Ausable Valley 7:41.3 23:22.15 60
83 Stevens, Sarah 12 North Warren 7:41.9 23:24.04 61
84 Wright, Chelsea 11 North Warren 7:42.2 23:24.74 62
85 Barlow, Samantha 9 Fort Plain 7:42.3 23:25.21
86 Woodring, Olivia 11 Harley Allen 7:42.5 23:25.81 63
87 Janisse, Sophia 11 Ausable Valley 7:42.6 23:26.19 64
88 Rokjer, Samantha 9 Berlin 7:44.2 23:30.95 65
89 Stampalia, Sophia 12 Voorheesville 7:44.8 23:32.89 66
90 Mitchell, Alanna 11 Duanesburg 7:45.4 23:34.54 67
91 Lounsbury, Zoey 10 Berne-Knox-Westerlo 7:47.6 23:41.12 68
92 Hanlon, Katelyn 9 Hadley-Luzerne 7:49.2 23:46.14
93 Millington, Sheridan 12 North Warren 7:49.7 23:47.55 69
94 Dourin, Morgan 11 Galway 7:50.0 23:48.68
95 Monroe, Lauren 12 North Warren 7:51.2 23:52.10 70
96 Lucid, Mackenzie 11 North Warren 7:54.6 24:02.65 71
97 Rothberg, Vivian 10 Harley Allen 7:55.4 24:05.08
98 Crego, Zoe 11 Harley Allen 7:55.8 24:06.31
99 Lints, Zoey 9 Schoharie 8:04.6 24:32.82
100 Turcotte, Maya 11 Saratoga Catholic 8:06.2 24:37.79 72
101 Rose, Katie 10 Hoosic Valley 8:07.1 24:40.41 73
102 Snow, Jayden 7 Ausable Valley 8:07.4 24:41.37 74
103 Mcginn Unkauf, Aveleen 11 Lake George 8:08.9 24:46.15 75
104 Rodrigue, Vanessa 12 Berne-Knox-Westerlo 8:10.3 24:50.32 76
105 Nichols, Allison 11 Haldane 8:11.4 24:53.67 77
106 Colangelo, Vanessa 12 Galway 8:11.7 24:54.43
107 Macdermid, Morgan 12 Lake George 8:14.2 25:02.00 78
108 Moore, Brooke 10 Duanesburg 8:15.3 25:05.50 79
109 Clark, Cassidy 9 Honeoye Central 8:16.4 25:08.75 80
110 Hampston, Katie 12 Voorheesville 8:17.2 25:11.28
111 Leonardi, Jenna 12 Schoharie 8:18.2 25:14.14
112 Conroy, Kiersten 11 Stillwater 8:20.1 25:20.12 81
113 Mayo, Rebecca 10 Stillwater 8:21.1 25:23.15 82
114 Smith, Maddy 11 Edmeston 8:21.3 25:23.75
115 Baker, Morgan 11 Moriah / Boq 8:24.7 25:34.04
116 Zacharewicz, Emma 11 Saratoga Catholic 8:25.8 25:37.39 83
117 Jarvis, Arianna 10 Hoosic Valley 8:31.4 25:54.50 84
118 Mengel, Samantha 12 Berne-Knox-Westerlo 8:35.0 26:05.29 85
119 Thibodeau, Natalie 9 Fort Plain 8:35.8 26:07.93
120 Vink, Lily 10 Voorheesville 8:38.2 26:14.93
121 Gill, Danielle 9 Saratoga Catholic 8:51.0 26:54.02 86
122 Feinstein, Eden 10 Haldane 8:51.8 26:56.35 87
123 Simpson, Olivia 11 Berne-Knox-Westerlo 8:57.3 27:13.05 88
124 Nicholls, Helen 9 Haldane 8:57.6 27:14.02 89
125 George, Arianna 9 Oppenheim-Ephratah 9:06.2 27:40.27
126 Nielsen, Eva 9 Harley Allen 9:30.3 28:53.46
127 Saint-Pierre, Astrid 10 Lake Placid 9:40.5 29:24.52 90
128 Marinani, Emma 8 Galway 9:42.0 29:29.07
129 Motler, Caroline 12 Saratoga Catholic 9:43.0 29:32.03 91
130 Kantrowitz, Kimber 8 Duanesburg 9:47.5 29:45.82 92
131 Barker, Emmaline 10 Hartford 9:49.1 29:50.57
132 Clarkson, Shaylee 10 Hoosic Valley 9:54.2 30:05.95 93
133 Schmeil, Anisa 9 Lake Placid 9:56.9 30:14.34 94
134 Pray, Kaydence 9 Ausable Valley 9:59.6 30:22.51 95
135 Roth, Erin 9 Lake Placid 10:05.0 30:38.95 96
136 Chromczak, Trinity 9 Oppenheim-Ephratah 10:12.7 31:02.48
137 Bateman, Michaela 11 Edmeston 10:14.0 31:06.24
138 Benson, Hannah 10 Haldane 10:37.2 32:16.87 97
139 Howland, Kimberly 10 Berne-Knox-Westerlo 10:39.6 32:24.12
140 Tomlins, Ella 9 Edmeston 10:46.7 32:45.69
141 Livingston, Kayla 10 Hartford 10:58.3 33:20.97
142 Apicelli, Kelsie 11 Berne-Knox-Westerlo 11:12.5 34:04.26
143 Alstin, Stephanie 9 Oppenheim-Ephratah 12:52.8 39:09.02
144 Christensen, Margaret 10 Oppenheim-Ephratah 13:12.9 40:10.20
Event 10 Boys 4892 Meter Dash CC Div 1 Var Bo
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Honeoye Central 98 4 14 18 29 33 37 43
Total Time: 1:28:42.50
Average: 17:44.50
2 Lake Placid 113 5 12 22 35 39 104 106
Total Time: 1:29:28.38
Average: 17:53.68
3 Mount Greylock Regional H 116 6 19 24 26 41 48 54
Total Time: 1:29:37.10
Average: 17:55.42
4 Seton Catholic 133 2 8 9 44 70 75
Total Time: 1:28:38.58
Average: 17:43.72
5 Lake George 160 10 20 36 45 49 57 61
Total Time: 1:31:23.54
Average: 18:16.71
6 Duanesburg 167 1 23 40 51 52 62 95
Total Time: 1:30:11.93
Average: 18:02.39
7 Moriah / Boquet Valley 172 3 28 34 47 60 69 89
Total Time: 1:31:05.93
Average: 18:13.19
8 LaFayette 214 11 21 25 73 84 118 130
Total Time: 1:33:20.17
Average: 18:40.04
9 Haldane 253 15 46 58 63 71 77 92
Total Time: 1:34:19.21
Average: 18:51.85
10 Berlin 279 13 31 42 83 110
Total Time: 1:35:55.31
Average: 19:11.07
11 Chatham Central 290 17 27 55 94 97 113
Total Time: 1:35:56.53
Average: 19:11.31
12 North Warren - Johnsburg 293 30 38 59 76 90 91 98
Total Time: 1:35:57.45
Average: 19:11.49
13 Ausable Valley 343 16 50 79 87 111 115 125
Total Time: 1:37:55.40
Average: 19:35.08
14 Harley Allendale Columbia 372 32 74 82 88 96 105 116
Total Time: 1:38:29.98
Average: 19:42.00
15 Voorheesville 413 64 72 81 93 103 112 117
Total Time: 1:39:47.18
Average: 19:57.44
16 Saratoga Catholic 435 53 66 99 108 109
Total Time: 1:41:32.48
Average: 20:18.50
17 Fort Plain 450 65 78 86 102 119 120 128
Total Time: 1:42:00.32
Average: 20:24.07
18 Berne-Knox-Westerlo 451 56 67 80 121 127
Total Time: 1:43:50.16
Average: 20:46.04
19 Dolgeville 469 7 101 114 123 124 126 129
Total Time: 1:44:06.31
Average: 20:49.27
20 Hoosic Valley 482 68 85 100 107 122
Total Time: 1:43:46.36
Average: 20:45.28
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Drescher, Andrew 12 Duanesburg 5:10.0 15:42.26 1
2 Glicksman, Jake 12 Seton Catholic 5:18.1 16:06.97 2
3 Van Buren, Logan 12 Moriah / Boq 5:27.1 16:34.28 3
4 Hallett, James 12 Honeoye Central 5:27.9 16:36.56 4
5 Skutt, Mike 12 Lake Placid 5:32.9 16:51.93 5
6 Swabey, Oliver 8 Mount Greylo 5:33.6 16:53.93 6
7 Jackson, Cameron 10 Dolgeville 5:36.8 17:03.65 7
8 Decker, Holden 12 Galway 5:37.0 17:04.14
9 Moore, Luke 12 Seton Catholic 5:38.7 17:09.54 8
10 Dejordy, Sam 8 Seton Catholic 5:40.2 17:13.86 9
11 O'Keefe, Jake 10 Lake George 5:43.9 17:25.12 10
12 Caughey, Jack 12 LaFayette 5:46.0 17:31.50 11
13 Flanigan, Max 10 Lake Placid 5:46.9 17:34.27 12
14 Douglas, Collin 12 Berlin 5:47.9 17:37.44 13
15 Vanderwark, Taylor 11 Honeoye Central 5:48.3 17:38.70 14
16 Campanile, Everett 11 Haldane 5:48.6 17:39.44 15
17 Daby, Spencer 11 Ausable Valley 5:49.2 17:41.40 16
18 Lints, Austin 12 Schoharie 5:51.4 17:47.90
19 Abdella, Cameron 9 Mayfield 5:52.7 17:52.13
20 Jeralds, Caleb 12 Chatham Central 5:52.9 17:52.75 17
21 Sherman, Forrist 10 Honeoye Central 5:53.2 17:53.58 18
22 Mcweeny, Charlie 11 Mount Greylo 5:53.6 17:54.81 19
23 Herrick, Isaac 10 Lake George 5:55.2 17:59.67 20
24 Wanlass, Luke 11 LaFayette 5:56.1 18:02.29 21
25 Flanigan, James 12 Lake Placid 5:56.2 18:02.77 22
26 Coons, Matt 11 Duanesburg 5:56.7 18:04.09 23
27 Winters, Parker 10 Mount Greylo 5:56.9 18:04.83 24
28 Crouse, Kyle 11 LaFayette 5:57.3 18:05.84 25
29 Miller, Corban 11 Mount Greylo 5:57.6 18:06.88 26
30 Jeralds, Tobias 10 Chatham Central 5:58.6 18:09.97 27
31 Tausinger, Emery 10 Moriah / Boq 5:59.1 18:11.49 28
32 Battle, Clay 11 Honeoye Central 5:59.8 18:13.57 29
33 Ruberti, Trevor 9 Mayfield 6:00.2 18:14.75
34 Moulton, Connor 10 Hadley-Luzerne 6:00.3 18:14.97
35 Smith, Gabe 12 North Warren 6:00.8 18:16.72 30
36 Kluck, Matt 10 Berlin 6:01.2 18:17.79 31
37 Mogauro, Ryan 11 Harley Allen 6:01.3 18:18.28 32
38 Sherman, Charlie 9 Honeoye Central 6:01.9 18:20.09 33
39 Garnica, Denali 11 Moriah / Boq 6:02.1 18:20.59 34
40 Scanio, Andrew 9 Lake Placid 6:03.2 18:23.88 35
41 Defayette, Josh 12 Lake George 6:03.3 18:24.34 36
42 Moraci, Sam 11 Stillwater 6:03.7 18:25.47
43 Allen, Shawn 12 Mayfield 6:04.3 18:27.12
44 Olsen, Quinn 11 Honeoye Central 6:04.6 18:28.04 37
45 Smith, Gavin 11 North Warren 6:06.2 18:33.04 38
46 Anthony, Gunnar 12 Lake Placid 6:07.0 18:35.53 39
47 Munson, Paul 12 Duanesburg 6:07.2 18:36.13 40
48 Aliberti, Patrick 12 Mount Greylo 6:07.4 18:36.65 41
49 Reynolds, Logan 10 Hartford 6:07.6 18:37.25
50 Flowers, Jackson 12 Berlin 6:07.8 18:37.88 42
51 Miller, Evan 9 Honeoye Central 6:08.7 18:40.74 43
52 Andrew, Seamus 12 Seton Catholic 6:09.6 18:43.45 44
53 Jardine, Seth 12 Lake George 6:10.4 18:45.79 45
54 Parrella, Luke 10 Haldane 6:10.5 18:46.01 46
55 Bilow, Tj 10 Moriah / Boq 6:11.0 18:47.61 47
56 Tucker-Smith, Owen 12 Mount Greylo 6:11.2 18:48.31 48
57 Olson, Aidan 11 Lake George 6:11.3 18:48.62 49
58 Weerts, Grant 10 Ausable Valley 6:12.2 18:51.24 50
59 Skiff, Conor 12 Duanesburg 6:12.9 18:53.35 51
60 Mcclements, Aaron 12 Stillwater 6:13.1 18:53.91
61 Jourden, Braydon 10 Mayfield 6:13.3 18:54.56
62 Atanasov, George 12 Duanesburg 6:13.8 18:56.10 52
63 Sherwin, Thomas 10 Saratoga Catholic 6:15.1 19:00.05 53
64 Fahlenkamp, Brandon 12 Mount Greylo 6:15.2 19:00.46 54
65 Haner, Brycen 10 Chatham Central 6:15.4 19:01.05 55
66 Bungay, Brandon 11 Berne-Knox-Westerlo 6:17.3 19:06.67 56
67 Fahey Stack, Liam 9 Lake George 6:17.6 19:07.70 57
68 Petkus, Quinn 12 Haldane 6:18.4 19:10.09 58
69 Monroe, Collin 10 North Warren 6:18.6 19:10.65 59
70 Simmer, Cole 8 Moriah / Boq 6:19.0 19:11.96 60
71 Fraser, Jon 12 Hadley-Luzerne 6:19.8 19:14.46
72 Burns, Samuel 8 Lake George 6:20.5 19:16.39 61
73 Wilsey, Porter 10 Duanesburg 6:20.8 19:17.53 62
74 White, Conrad 9 Haldane 6:21.0 19:17.89 63
75 Reilly, Nick 11 Voorheesville 6:21.1 19:18.18 64
76 Elliott, Eric 12 Fort Plain 6:21.4 19:19.11 65
77 Day, Hayden 11 Saratoga Catholic 6:21.6 19:19.94 66
78 Bungay, Ryan 11 Berne-Knox-Westerlo 6:21.9 19:20.74 67
79 Kinnicut, Jake 10 Hoosic Valley 6:22.1 19:21.44 68
80 Perry, Gage 9 Moriah / Boq 6:22.7 19:23.13 69
81 Grafstein, Maxwell 8 Seton Catholic 6:23.2 19:24.76 70
82 Kisslinger, John 9 Haldane 6:23.6 19:25.78 71
83 Smith, Connor 11 Voorheesville 6:24.1 19:27.53 72
84 Powless, Gus 10 LaFayette 6:26.9 19:35.95 73
85 Demers, Thomas 11 Harley Allen 6:27.5 19:37.70 74
86 Bouchard, Aaron 12 Seton Catholic 6:27.9 19:38.92 75
87 Jordan, Hunter 11 North Warren 6:28.7 19:41.35 76
88 Orr, Cameron 10 Lake George 6:28.9 19:42.06
89 Petkus, Oliver 8 Haldane 6:29.2 19:42.91 77
90 Wintermute, Seth 11 Fort Plain 6:29.4 19:43.53 78
91 Wayman-Bender, Dylan 9 Schoharie 6:29.6 19:44.29
92 Ford, Tomas 12 Ausable Valley 6:30.2 19:45.85 79
93 Smith, Hunter 8 Berne-Knox-Westerlo 6:32.3 19:52.27 80
94 Hansen, Ethan 12 Voorheesville 6:32.8 19:53.94 81
95 Castellano, Greg 11 Harley Allen 6:33.0 19:54.51 82
96 Hendricks, Dan 9 Berlin 6:34.0 19:57.44 83
97 Dix, Jonathan 10 LaFayette 6:36.3 20:04.59 84
98 Kalbfliesh, Andrew 12 Hoosic Valley 6:37.6 20:08.38 85
99 Harris, Michael 10 Fort Plain 6:38.2 20:10.17 86
100 Tardif, Lucas 10 Ausable Valley 6:38.5 20:11.24 87
101 Ellis, Zach 11 Harley Allen 6:39.2 20:13.37 88
102 N'Dolo, Robin 10 Waldorf of S 6:39.4 20:13.90
103 Peters, Landon 11 Moriah / Boq 6:39.6 20:14.60 89
104 Neal, Wolfgang 12 North Warren 6:40.0 20:15.69 90
105 Murphy, Avery 11 North Warren 6:40.1 20:16.18 91
106 Bingham, Noah 12 Haldane 6:40.3 20:16.68 92
107 Scheels, Cole 10 Voorheesville 6:40.4 20:17.00 93
108 Baneni Jr, Daniel 10 Chatham Central 6:41.4 20:19.97 94
109 Hyde, Murphy 9 Duanesburg 6:42.9 20:24.65 95
110 Hearne, Ethan 10 Harley Allen 6:43.4 20:26.12 96
111 Hilton, James 10 Galway 6:44.2 20:28.51
112 Roberts, Derek 12 Chatham Central 6:45.6 20:32.78 97
113 Morris, Gage 10 North Warren 6:45.7 20:33.18 98
114 Mcdonald, Michael 11 Saratoga Catholic 6:46.1 20:34.45 99
115 Hallam, Jack 10 Hoosic Valley 6:48.1 20:40.55 100
116 Humphries, Ethan 10 Dolgeville 6:49.1 20:43.47 101
117 Howard, Trevor 12 Fort Plain 6:49.2 20:43.72 102
118 Mahoney, Brendan 11 Voorheesville 6:51.4 20:50.53 103
119 Brenner, Evan 11 Lake Placid 6:54.2 20:58.79 104
120 Quesada, Julian 9 Harley Allen 6:56.5 21:06.08 105
121 Gavin, Zach 11 Lake Placid 6:58.8 21:12.90 106
122 Jarvis, Caden 10 Hoosic Valley 6:59.1 21:13.74 107
123 Kakaty, Ken 10 Saratoga Catholic 6:59.6 21:15.41 108
124 Lambert, Aiden 11 Saratoga Catholic 7:02.0 21:22.63 109
125 Ritter, Malachi 12 Berlin 7:02.7 21:24.76 110
126 Smith, Haidyn 9 Ausable Valley 7:03.0 21:25.67 111
127 Buyantuyev, Semyon 11 Voorheesville 7:03.2 21:26.23 112
128 Jennings, Nick 11 Chatham Central 7:03.9 21:28.31 113
129 Seymour, Colton 9 Dolgeville 7:04.1 21:28.90 114
130 Perry, Chandler 9 Ausable Valley 7:05.1 21:32.20 115
131 Hawkins, James 10 Harley Allen 7:05.2 21:32.41 116
132 Repicky, Keenan 9 Schoharie 7:11.2 21:50.51
133 Rorapaugh, Gunnar 10 Harley Allen 7:11.4 21:51.11
134 Homer, Phoenix 10 Voorheesville 7:11.9 21:52.79 117
135 Villano, Thomas 8 Galway 7:12.5 21:54.71
136 O'Brien, Oscar 10 Lake George 7:13.1 21:56.31
137 Martorella, Jack 11 LaFayette 7:13.8 21:58.41 118
138 Wikstrom, Samuel 12 Voorheesville 7:15.0 22:02.10
139 Barlow, Michael 11 Fort Plain 7:15.5 22:03.79 119
140 Wells, Fallon 12 Fort Plain 7:17.4 22:09.36 120
141 Unkauf, Jack 12 Lake George 7:17.8 22:10.73
142 Demarco, Matthew 10 Berne-Knox-Westerlo 7:20.7 22:19.35 121
143 Svec, Dylan 10 Hoosic Valley 7:21.6 22:22.25 122
144 Rockwell, Isiah 9 Dolgeville 7:22.5 22:24.88 123
145 Ackerly, John 12 Dolgeville 7:22.6 22:25.41 124
146 Driscoll, Tyler 10 Ausable Valley 7:26.4 22:36.78 125
147 Ashe, Andrew 12 Dolgeville 7:27.6 22:40.60 126
148 Wade, Jason 10 Hartford 7:33.6 22:58.84
149 Romanovski, Nikita 12 Stillwater 7:36.9 23:08.77
150 Townsend, River 9 Berne-Knox-Westerlo 7:37.7 23:11.13 127
151 Green, Michael 9 Oppenheim-Ephratah 7:40.7 23:20.36
152 Purtell, Michael 12 Ausable Valley 7:47.2 23:40.19
153 Hill, Connor 10 Fort Plain 8:15.7 25:06.58 128
154 Howland, Connor 11 Schoharie 8:20.0 25:19.71
155 Owens, Janson 9 Ausable Valley 8:36.1 26:08.65
156 Rauch, William 10 Dolgeville 8:39.1 26:17.78 129
157 Jacob, Lyons 11 Argyle 8:54.4 27:04.41
158 Williams, Gabe 9 Stillwater 9:06.3 27:40.63
159 Baker, John 12 LaFayette 9:32.0 28:58.67 130
160 Bennett, Thomas 9 Edmeston 9:43.2 29:32.60
161 Svoboda, Jan 12 Edmeston 10:02.6 30:31.73
162 Moore, Wyatt 10 Hadley-Luzerne 12:34.3 38:12.79
163 Clark, Warren 11 Lake Placid 17:23.9 52:53.00
Event 11 Girls 4892 Meter Dash CC Div 2 Var Gi
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 North Shore 47 4 5 6 9 23 24 26
Total Time: 1:37:36.25
Average: 19:31.25
2 Broadalbin-Perth 162 17 31 35 38 41 67 68
Total Time: 1:44:19.95
Average: 20:51.99
3 South Burlington 167 12 15 45 46 49 76 87
Total Time: 1:44:14.80
Average: 20:50.96
4 New Hartford 169 8 13 43 48 57 95 113
Total Time: 1:44:04.87
Average: 20:48.98
5 Schuylerville 213 7 19 47 59 81 84 126
Total Time: 1:45:17.08
Average: 21:03.42
6 Greenville 218 1 22 36 58 101 109 131
Total Time: 1:44:32.68
Average: 20:54.54
7 Chittenango 234 16 34 39 66 79 86 121
Total Time: 1:46:27.80
Average: 21:17.56
8 Scotia-Glenville 254 3 11 73 77 90
Total Time: 1:45:38.43
Average: 21:07.69
9 Canton 268 14 25 50 71 108 111 134
Total Time: 1:47:52.42
Average: 21:34.49
10 Saranac 281 2 42 61 78 98 100 116
Total Time: 1:46:55.33
Average: 21:23.07
11 Cobleskill-Richmondville 289 27 28 53 63 118 141
Total Time: 1:49:11.93
Average: 21:50.39
12 Mt. Mansfield High School 290 29 54 55 56 96 129
Total Time: 1:49:09.15
Average: 21:49.83
13 Emma Willard 316 10 30 80 91 105 112
Total Time: 1:48:54.38
Average: 21:46.88
14 Hampshire Regional High S 379 40 69 82 85 103 120 122
Total Time: 1:51:30.75
Average: 22:18.15
15 Academy of the Holy Names 385 51 52 83 89 110 139
Total Time: 1:52:13.83
Average: 22:26.77
16 Albany Academy 402 37 74 75 93 123 127 128
Total Time: 1:52:18.02
Average: 22:27.61
17 Peru 424 44 70 72 106 132 144
Total Time: 1:53:45.85
Average: 22:45.17
18 South Glens Falls 426 18 88 99 104 117
Total Time: 1:52:45.02
Average: 22:33.01
19 Fonda-Fultonville 437 20 94 97 102 124 146
Total Time: 1:53:09.79
Average: 22:37.96
20 Franklin Academy 453 32 60 107 119 135 147
Total Time: 1:55:17.50
Average: 23:03.50
21 Plattsburgh 489 21 33 138 148 149 150
Total Time: 2:05:38.84
Average: 25:07.77
22 Pawling High School 530 62 65 130 136 137
Total Time: 1:59:01.80
Average: 23:48.36
23 Oneonta HS 589 92 114 115 125 143
Total Time: 2:01:30.69
Average: 24:18.14
24 Beekmantown 624 64 133 140 142 145 151
Total Time: 2:06:47.02
Average: 25:21.41
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Fitzmaurice, Tess 11 Greenville 5:58.8 18:10.53 1
2 Woodruff, Rachael 12 Saranac 6:04.9 18:29.10 2
3 James, Stephanie 9 Scotia-Glenville 6:11.0 18:47.63 3
4 Schneider, Nicole 12 North Shore 6:17.8 19:08.30 4
5 Gilliam, Kate 10 North Shore 6:18.9 19:11.56 5
6 Rosencrans, Sophie 11 North Shore 6:19.0 19:11.86 6
7 Labounty, Sunni 12 Schuylerville 6:21.6 19:19.85 7
8 Lacreta, Kaylee 11 New Hartford 6:24.1 19:27.36 8
9 Archer, Elle 8 North Shore 6:25.7 19:32.30 9
10 Dailey, Skylar 12 Emma Willard 6:28.2 19:39.85 10
11 Krogh, Delaney 11 Scotia-Glenville 6:28.6 19:41.25 11
12 Fisher, Sierra 10 South Burlington 6:30.1 19:45.79 12
13 Wheelock, Brianna 12 New Hartford 6:30.7 19:47.56 13
14 Whittaker, Arianna 12 Canton 6:32.1 19:51.90 14
15 Kakalec, Jane 9 South Burlington 6:33.0 19:54.53 15
16 Lamphere, Chelsea 12 Chittenango 6:33.7 19:56.69 16
17 Smith, Sarah 11 Broadalbin-Perth 6:34.0 19:57.53 17
18 Colvin, Marissa 10 South Glens Falls 6:37.3 20:07.58 18
19 Vianese, Megan 9 Schuylerville 6:38.4 20:11.01 19
20 Clear, Haley 11 Fonda-Fultonville 6:42.3 20:22.72 20
21 Graves, Nora 11 Plattsburgh 6:43.5 20:26.52 21
22 Goyette, Alexandrea 12 Greenville 6:44.1 20:28.25 22
23 Hoell, Sarah 10 North Shore 6:45.4 20:32.23 23
24 Lehane, Kayley 11 North Shore 6:47.8 20:39.47 24
25 Mcdonough, Grace 10 Canton 6:48.8 20:42.65 25
26 Truskinovsky, Rachel 12 North Shore 6:49.5 20:44.70 26
27 Johnson, Emily 12 Cobleskill-R 6:50.3 20:47.17 27
28 Johnson, Morgan 8 Cobleskill-R 6:50.6 20:47.86 28
29 Porth, Lily 12 Mt. Mansfiel 6:50.8 20:48.66 29
30 Guthrie, Annie 10 Emma Willard 6:51.9 20:51.85 30
31 Dulaski, Emma 10 North Shore 6:52.0 20:52.28
32 Doyle, Carolyn 12 North Shore 6:52.9 20:54.86
33 Frasier, Emma 9 Broadalbin-Perth 6:53.6 20:57.14 31
34 Poirier, Bethany 11 Franklin Academy 6:53.8 20:57.58 32
35 Clermont, Lily 10 Plattsburgh 6:54.5 20:59.78 33
36 Beckwith, Piper 11 Chittenango 6:55.0 21:01.44 34
37 Tomlinson, Haley 8 Broadalbin-Perth 6:55.1 21:01.82 35
38 Smith, Sydney 12 Greenville 6:55.4 21:02.44 36
39 Ingerson, Morgen 12 Albany Academy 6:56.1 21:04.62 37
40 Dunbar, Rylee 9 Corinth 6:56.5 21:05.93
41 Phillips, Lauren 9 Broadalbin-Perth 6:57.5 21:09.03 38
42 Waite, Kiara 11 Chittenango 6:57.7 21:09.65 39
43 Mahon-Moore, Sylvie 10 Hampshire Re 6:58.7 21:12.54 40
44 Murphy, Samantha 11 Broadalbin-Perth 6:59.3 21:14.43 41
45 Converse, Mackenzie 10 Saranac 7:00.4 21:17.77 42
46 Desanctis, Ruth 11 New Hartford 7:01.3 21:20.42 43
47 Crippen, Sara 12 Peru 7:02.1 21:23.08 44
48 Carmolli, Mia 9 South Burlington 7:03.2 21:26.42 45
49 Margullius, Holly 10 South Burlington 7:03.8 21:28.05 46
50 Vautrin, Anya 11 Schuylerville 7:04.0 21:28.62 47
51 Bush, Madeline 9 North Shore 7:04.9 21:31.43
52 Quinn, Emily 11 New Hartford 7:06.9 21:37.66 48
53 Houchens, Lauren 12 South Burlington 7:07.7 21:40.01 49
54 Kennedy, Lydia 12 Canton 7:08.4 21:42.12 50
55 Ottman, Livingston 10 Acad of Holy Nam 7:10.2 21:47.69 51
56 Desharnais, Eileen 10 Acad of Holy Nam 7:10.8 21:49.55 52
57 Holland, Olivia 10 Cobleskill-R 7:11.1 21:50.38 53
58 Bosley, Lillian 9 Mt. Mansfiel 7:11.3 21:50.82 54
59 Drury, Tess 9 Mt. Mansfiel 7:11.4 21:51.29 55
60 Lindemuth, Snow 10 Mt. Mansfiel 7:11.5 21:51.65 56
61 Raspante, Bella 9 New Hartford 7:11.6 21:51.87 57
62 Tracey, Khalifah 12 Greenville 7:11.8 21:52.45 58
63 Letzring, Lillian 9 Schuylerville 7:11.9 21:52.88 59
64 Garland, Mattison 12 Franklin Academy 7:12.7 21:55.06 60
65 Miner, Gillian 8 Saranac 7:12.9 21:55.65 61
66 Hickey, Julianne 9 Pawling High School 7:13.2 21:56.78 62
67 Butler, Dani 10 Cobleskill-R 7:13.4 21:57.31 63
68 Hamel, Mikayla 11 Beekmantown 7:13.6 21:58.04 64
69 Governale, Juliet 12 Pawling High School 7:13.9 21:58.69 65
70 Gagne, Trisha 12 Cairo-Durham 7:14.2 21:59.63
71 Capeling, Mckayla 11 Chittenango 7:14.6 22:01.09 66
72 Parnell, Anika 12 Corinth 7:16.3 22:05.99
73 Iannotti, Caroline 11 Broadalbin-Perth 7:16.5 22:06.72 67
74 Murphy, Emma 7 Broadalbin-Perth 7:17.4 22:09.46 68
75 Marek, Delaney 11 Hampshire Re 7:17.5 22:09.72 69
76 Lahart, Brenna 9 Peru 7:17.6 22:10.07 70
77 Pearson, Natalia 9 Canton 7:18.0 22:11.26 71
78 Chamberlain, Cadia 9 Peru 7:18.1 22:11.60 72
79 Durant, Maddie 12 Scotia-Glenville 7:18.5 22:12.67 73
80 Cooney, Kara 10 Albany Academy 7:18.7 22:13.44 74
81 Broderick, Alina 10 Albany Academy 7:19.0 22:14.46 75
82 Chang, Victoria 11 South Burlington 7:19.3 22:15.24 76
83 Schraa, Mackenzie 10 Scotia-Glenville 7:19.8 22:16.67 77
84 Borner, Danielle 10 Saranac 7:20.3 22:18.28 78
85 Emad, Lailah 11 Chittenango 7:20.5 22:18.93 79
86 Panoushek, Kaitlynn 11 Whitehall 7:21.1 22:20.80
87 Lagomarsino, Cece 12 Emma Willard 7:21.7 22:22.43 80
88 Nesbitt, Paige 9 Schuylerville 7:22.4 22:24.72 81
89 Curran, Anne 12 Hampshire Re 7:22.6 22:25.35 82
90 Donlon, Theresa 12 Acad of Holy Nam 7:23.3 22:27.40 83
91 Nesbitt, Emma 12 Schuylerville 7:23.9 22:29.37 84
92 Jenkins, Maddie 11 Hampshire Re 7:24.3 22:30.32 85
93 Kairewich, Lilly 9 Chittenango 7:24.3 22:30.53 86
94 Cournoyer, Caitlyn 10 South Burlington 7:24.8 22:31.99 87
95 Hammond, Kara 12 South Glens Falls 7:26.4 22:36.73 88
96 Drindak, Adrianna 10 Acad of Holy Nam 7:26.7 22:37.67 89
97 Wheeler, Annabelle 9 Scotia-Glenville 7:27.5 22:40.21 90
98 Quist, Bethany 11 Emma Willard 7:28.2 22:42.31 91
99 Poon, Iris 10 Oneonta HS 7:28.6 22:43.50 92
100 Doolan, Caroline 12 Albany Academy 7:29.1 22:44.88 93
101 Snell, Kimberlee 10 Fonda-Fultonville 7:29.4 22:45.91 94
102 Bashant, Gabby 9 New Hartford 7:29.5 22:46.20 95
103 Hall, Luna 11 Mt. Mansfiel 7:29.7 22:46.73 96
104 Tyler, Ava 11 Broadalbin-Perth 7:30.3 22:48.77
105 Kiefer, Sarah 10 Cold Spring Harbor 7:31.8 22:53.32
106 Lin, Erica 9 Broadalbin-Perth 7:32.0 22:53.86
107 James, Delena 11 Fonda-Fultonville 7:32.1 22:54.22 97
108 Cliche, Rachel 10 Saranac 7:32.2 22:54.53 98
109 Hogan, Tessa 9 South Glens Falls 7:32.4 22:55.06 99
110 Fay, Angelena 11 Saranac 7:33.0 22:56.84 100
111 Kappel, Melody 12 Greenville 7:33.7 22:59.01 101
112 Avery, Cusack 11 Fonda-Fultonville 7:34.4 23:01.14 102
113 Pellegrini, Caitlyn 11 Hampshire Re 7:38.2 23:12.82 103
114 Seaman, Rachel 12 South Glens Falls 7:39.8 23:17.50 104
115 Shen, Yolanda 9 Emma Willard 7:39.9 23:17.94 105
116 Chamberlain, Rylee 9 Peru 7:40.2 23:18.77 106
117 Lawrence, Wynonia 12 Franklin Academy 7:41.2 23:21.96 107
118 Sheffield, Katrina 10 Canton 7:42.1 23:24.49 108
119 Wank, Jess 11 Greenville 7:43.6 23:28.97 109
120 Dreslin, Nora 10 Acad of Holy Nam 7:44.4 23:31.52 110
121 Pandel, Emily 11 Canton 7:44.5 23:31.78 111
122 Li, Felicity 12 Emma Willard 7:46.1 23:36.75 112
123 Masi, Danielle 11 New Hartford 7:46.9 23:39.16 113
124 Sloth, Anya 9 Oneonta HS 7:47.7 23:41.46 114
125 Poon, Ting 12 Oneonta HS 7:48.8 23:44.86 115
126 Fay, Kaelyn 10 Saranac 7:49.5 23:47.00 116
127 Bouffard, Josilyn 11 South Glens Falls 7:49.9 23:48.15 117
128 Desroches, Kendyl 11 Cobleskill-R 7:50.2 23:49.21 118
129 Leroy, Sydney 11 Franklin Academy 7:50.6 23:50.51 119
130 Shallcross, Katie 10 Hampshire Re 7:50.8 23:51.02 120
131 Mulvihill, Shawna 12 New Hartford 7:51.4 23:52.90
132 Burton, Baillee 9 Chittenango 7:52.3 23:55.60 121
133 Meunier, Ellie 10 Hampshire Re 7:52.8 23:56.93 122
134 Phillips, Sarah 11 Albany Academy 7:54.0 24:00.62 123
135 Breen, Shannon 11 Saranac 7:54.6 24:02.47
136 Thomson, Madison 10 Fonda-Fultonville 7:55.7 24:05.80 124
137 Ficano, Samantha 11 Oneonta HS 7:56.3 24:07.56 125
138 Alexanian, Sydney 12 Schuylerville 7:56.7 24:08.81 126
139 Risucci, Grace 10 New Hartford 7:57.3 24:10.80
140 Green, Ilana 9 Albany Academy 7:58.2 24:13.48 127
141 Murray, Sophia 11 New Hartford 7:58.7 24:15.08
142 Epstein, Jessica 11 Albany Academy 8:00.0 24:18.85 128
143 Christiansen, Theresa 11 Mt. Mansfiel 8:03.1 24:28.52 129
144 Housen, Ella 9 Pawling High School 8:04.4 24:32.36 130
145 Pettit, Skylar 11 Greenville 8:06.0 24:37.08 131
146 Ottinger, Kano 12 Peru 8:07.7 24:42.33 132
147 Hepp, Olivia 10 Lansingburgh 8:08.9 24:46.03
148 Saliba, Alice 10 Beekmantown 8:10.5 24:50.78 133
149 Lynch, Molly 10 Saranac 8:13.1 24:58.80
150 Bessette, Julia 10 Canton 8:16.0 25:07.68 134
151 Romano, Katie 12 Johnstown 8:16.3 25:08.53
152 Perez, Emma 10 Franklin Academy 8:17.6 25:12.39 135
153 Ranghelli, Lana 11 Pawling High School 8:18.7 25:15.77 136
154 Pelegrino, Julianne 12 Pawling High School 8:19.5 25:18.20 137
155 Wisnaukas, Katarzyna 11 Hampshire Re 8:22.7 25:27.89
156 Brandmeier, Laura 10 Plattsburgh 8:26.9 25:40.59 138
157 Coughlin, Sinead 10 Acad of Holy Nam 8:30.0 25:50.14 139
158 Ko, Raelin 10 Beekmantown 8:34.0 26:02.19 140
159 Spohn, Haeley 9 Cobleskill-R 8:34.2 26:02.80 141
160 Emanuel, Lianne 12 Cold Spring Harbor 8:34.4 26:03.46
161 Emanuel, Dayna 12 Cold Spring Harbor 8:35.3 26:06.30
162 Grizzle, Kayler 12 Beekmantown 8:36.5 26:09.81 142
163 Richards, Jillian 10 Corinth 8:39.3 26:18.52
164 Smith, Grace 9 Broadalbin-Perth 8:40.4 26:21.88
165 King, Madison 10 Johnstown 8:51.2 26:54.51
166 Ackley, Kate 12 Oneonta HS 8:57.4 27:13.31 143
167 Austin, Morgan 11 Whitehall 9:01.1 27:24.82
168 Timmons, Amber 12 Peru 9:04.5 27:34.96 144
169 Eldredge, Phoebe 10 Beekmantown 9:08.2 27:46.20 145
170 Sitterly, Megan 12 Johnstown 9:17.3 28:14.07
171 Charboneau, Emma 9 Fonda-Fultonville 9:19.8 28:21.52 146
172 Spicer, Hannah 11 Franklin Academy 9:20.6 28:23.83 147
173 Teittinen-Gordon, Aili 10 Plattsburgh 9:21.4 28:26.31 148
174 Thompson, Morgan 11 Corinth 9:28.8 28:48.85
175 Yokum, Julia 11 Plattsburgh 9:54.0 30:05.64 149
176 Grimshaw, Eveyanna 9 Plattsburgh 10:21.4 31:28.63 150
177 Morrison, Hailey 9 Cairo-Durham 10:32.7 32:03.11
178 Danville, Mia 10 Beekmantown 12:43.3 38:40.01 151
Event 12 Boys 4892 Meter Dash CC - Div 2 Var Boys
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Scotia-Glenville 58 4 5 6 15 28 83 106
Total Time: 1:23:14.72
Average: 16:38.95
2 New Paltz 113 10 21 22 24 36 46 48
Total Time: 1:26:10.63
Average: 17:14.13
3 Hampshire Regional High S 126 1 26 31 33 35 54 67
Total Time: 1:25:33.10
Average: 17:06.62
4 North Shore 141 3 11 13 30 84 146
Total Time: 1:26:03.28
Average: 17:12.66
5 Pawling High School 166 2 8 34 42 80 97
Total Time: 1:26:44.81
Average: 17:20.97
6 Albany Academy 234 12 20 25 82 95 96
Total Time: 1:29:18.95
Average: 17:51.79
7 New Hartford 239 38 39 47 51 64 116 120
Total Time: 1:29:30.73
Average: 17:54.15
8 Plattsburgh 259 14 29 59 72 85 98 118
Total Time: 1:29:52.85
Average: 17:58.57
9 Canton 262 16 19 40 45 142 160
Total Time: 1:30:37.53
Average: 18:07.51
10 Saranac 266 27 41 53 58 87 151
Total Time: 1:30:03.48
Average: 18:00.70
11 Franklin Academy 272 7 49 50 77 89 91 99
Total Time: 1:29:53.78
Average: 17:58.76
12 Schuylerville 279 37 56 57 63 66 127 129
Total Time: 1:30:17.44
Average: 18:03.49
13 Peru 368 65 74 75 76 78 93 114
Total Time: 1:32:40.67
Average: 18:32.14
14 Broadalbin-Perth 375 32 60 62 110 111 128 150
Total Time: 1:32:50.84
Average: 18:34.17
15 Cobleskill-Richmondville 382 18 52 100 103 109 121
Total Time: 1:33:14.56
Average: 18:38.92
16 South Glens Falls 409 70 73 79 86 101 117 134
Total Time: 1:33:47.41
Average: 18:45.49
17 Christian Brothers Academ 421 17 23 108 135 138 153 155
Total Time: 1:34:49.55
Average: 18:57.91
18 Johnstown 429 61 81 90 92 105 115 137
Total Time: 1:34:15.61
Average: 18:51.13
19 Corinth 472 43 94 102 107 126 154 157
Total Time: 1:35:32.56
Average: 19:06.52
20 Chittenango 489 55 69 112 122 131 132 133
Total Time: 1:35:48.33
Average: 19:09.67
21 Fonda-Fultonville 526 44 71 124 140 147 156
Total Time: 1:37:41.62
Average: 19:32.33
22 Beekmantown 533 9 119 125 136 144 152 159
Total Time: 1:37:28.60
Average: 19:29.72
23 Lansingburgh 630 68 113 130 158 161
Total Time: 1:44:35.01
Average: 20:55.01
24 Whitehall 663 88 123 141 149 162
Total Time: 1:46:22.61
Average: 21:16.53
25 Cold Spring Harbor 679 104 139 143 145 148
Total Time: 1:42:35.88
Average: 20:31.18
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Vayda, Chris 12 Hampshire Re 5:11.3 15:46.28 1
2 Brightman, Noah 10 Pawling High School 5:16.5 16:01.99 2
3 Burfiend, Thomas 11 North Shore 5:16.6 16:02.27 3
4 Greski, Noah 11 Scotia-Glenville 5:19.0 16:09.64 4
5 Ostrander, Kyle 12 Scotia-Glenville 5:20.7 16:14.80 5
6 Tebano, Alex 11 Scotia-Glenville 5:23.5 16:23.12 6
7 Perry, Dylan 11 Franklin Academy 5:23.9 16:24.44 7
8 Petruso, Alex 12 Pawling High School 5:29.0 16:40.00 8
9 Goodwin, Connor 10 Beekmantown 5:29.7 16:42.15 9
10 Ayala, Joseph 12 New Paltz 5:30.1 16:43.22 10
11 Paridis, Carson 11 North Shore 5:31.3 16:46.99 11
12 Madan, Jay 11 Albany Academy 5:33.1 16:52.40 12
13 Gardner, Brandon 9 Oneonta HS 5:35.0 16:58.23
14 Rosencrans, Sam 11 North Shore 5:35.8 17:00.74 13
15 Campbell, Ian 12 Plattsburgh 5:36.4 17:02.58 14
16 Greene, Tyler 10 Scotia-Glenville 5:37.2 17:04.92 15
17 Lyndaker, Nick 10 Canton 5:37.4 17:05.47 16
18 Mangione, Jack 10 Christian Br 5:38.5 17:08.94 17
19 Foote, Charles 10 Cobleskill-R 5:39.0 17:10.28 18
20 Reed, Robert 12 Canton 5:40.1 17:13.79 19
21 Hada, Vishal 12 Albany Academy 5:40.2 17:14.04 20
22 Kosich, Finn 9 Greenville 5:40.3 17:14.26
23 Kniffen, Daniel 9 New Paltz 5:40.4 17:14.68 21
24 Gulick, Clay 11 New Paltz 5:40.5 17:15.04 22
25 Hendricks, Sean 11 Christian Br 5:41.1 17:16.61 23
26 Trapani, JP 11 New Paltz 5:41.2 17:17.08 24
27 Jones, Korbin 10 Oneonta HS 5:41.4 17:17.51
28 Simeone, Joseph 10 Albany Academy 5:41.7 17:18.46 25
29 Adams, Neil 12 Hampshire Re 5:42.0 17:19.49 26
30 Woodruff, Andrew 11 Saranac 5:42.5 17:21.05 27
31 Pino, Mike 11 Scotia-Glenville 5:42.9 17:22.24 28
32 Nephew, Chris 12 Plattsburgh 5:43.1 17:22.89 29
33 Sturge, Sam 9 North Shore 5:43.5 17:24.10 30
34 Fish, Jeff 10 Hampshire Re 5:44.1 17:25.77 31
35 Smith, Micah 12 Broadalbin-Perth 5:44.6 17:27.26 32
36 Roncone, Nitesh 10 Hampshire Re 5:44.7 17:27.81 33
37 Lewick, Keegan 11 Pawling High School 5:45.8 17:30.91 34
38 Kopie, Jadyn 11 Hampshire Re 5:46.7 17:33.75 35
39 Kirsch, Aidan 11 New Paltz 5:49.0 17:40.61 36
40 Headen, Daryl 10 Schuylerville 5:49.2 17:41.45 37
41 Johnson, Connor 11 New Hartford 5:49.3 17:41.80 38
42 Daley, Henry 9 New Hartford 5:49.5 17:42.18 39
43 Shannon, Sean 11 Canton 5:49.6 17:42.72 40
44 Carter, Sam 12 Saranac 5:50.1 17:44.04 41
45 Brightman, Caleb 9 Pawling High School 5:50.7 17:45.96 42
46 Sirchia, Hayden 10 Corinth 5:51.2 17:47.50 43
47 Dettenrider, Mattheu 8 Fonda-Fultonville 5:51.4 17:48.01 44
48 Stuntz, Cooper 12 Canton 5:52.8 17:52.44 45
49 Willett, Wells 12 New Paltz 5:53.8 17:55.22 46
50 Malloy, Casey 10 New Hartford 5:53.8 17:55.47 47
51 Cuppett, Cole 9 New Paltz 5:54.2 17:56.68 48
52 Chodat, Watson 9 Franklin Academy 5:54.4 17:57.17 49
53 Denny, Dylan 11 Franklin Academy 5:54.6 17:57.67 50
54 Durr, Andrew 10 New Hartford 5:54.7 17:58.05 51
55 Ethier, Tristan 9 Cobleskill-R 5:54.8 17:58.47 52
56 Borner, Dylan 12 Saranac 5:55.1 17:59.36 53
57 Coltman, Evan 10 Hampshire Re 5:55.7 18:01.16 54
58 Lafountaine, Tristam 11 Chittenango 5:56.2 18:02.69 55
59 Belden, Cody 11 Schuylerville 5:56.7 18:04.05 56
60 Mcgloine, Patrick 11 Schuylerville 5:57.1 18:05.47 57
61 Stanton, Kaleb 10 Saranac 5:57.4 18:06.28 58
62 Suarez, Malcolm 11 Plattsburgh 5:58.0 18:08.09 59
63 Couperus, Connor 9 Broadalbin-Perth 5:58.4 18:09.47 60
64 Cwiakala, Alex 10 Johnstown 5:58.7 18:10.09 61
65 Dylong, Daniel 11 Broadalbin-Perth 5:58.9 18:10.91 62
66 Payant, Zachary 10 Schuylerville 5:59.1 18:11.50 63
67 Kilborne, Gage 12 New Hartford 5:59.7 18:13.23 64
68 Metcalf, Gavin 11 Greenville 5:59.9 18:13.94
69 Pandolph, Landon 9 Peru 6:00.1 18:14.51 65
70 Farbaniec, Daniel 10 Schuylerville 6:00.3 18:14.97 66
71 Lance, Miles 11 Hampshire Re 6:00.8 18:16.70 67
72 Vigna, Miles 11 New Paltz 6:01.2 18:17.92
73 Trolio, Andrew 11 Lansingburgh 6:01.4 18:18.35 68
74 Leblanc, Caleb 9 Chittenango 6:01.5 18:18.65 69
75 Lynn, Michael 9 New Paltz 6:01.7 18:19.41
76 Sorensen, Dylan 11 Oneonta HS 6:02.2 18:20.82
77 Stevens, Jordan 10 South Glens Falls 6:03.2 18:23.92 70
78 Sanges, Ty 8 Fonda-Fultonville 6:03.8 18:25.85 71
79 Vogl, Sean 12 Plattsburgh 6:04.9 18:29.17 72
80 Sechler, Dylan 10 South Glens Falls 6:05.5 18:30.88 73
81 Morgan, Zach 9 Peru 6:05.6 18:31.28 74
82 Lederman, Elijah 9 Peru 6:07.4 18:36.66 75
83 Recore, Nick 10 Peru 6:07.8 18:37.82 76
84 Sprague, Zachary 11 Franklin Academy 6:08.2 18:38.97 77
85 Burgette, Jacob 11 Peru 6:08.6 18:40.40 78
86 Philo, Tillman 10 South Glens Falls 6:10.4 18:45.68 79
87 Hickey, Jack 12 Pawling High School 6:10.4 18:45.95 80
88 Downing, Tyler 9 Johnstown 6:10.6 18:46.31 81
89 Drucker, Aviv 10 Albany Academy 6:11.1 18:47.99 82
90 Hanhurst, Tyler 12 Scotia-Glenville 6:11.4 18:48.73 83
91 Esposito, Eamon 12 North Shore 6:11.5 18:49.18 84
92 Digiovanni, Dante 12 Cairo-Durham 6:11.7 18:49.64
93 Crotty, Jack 10 Plattsburgh 6:11.8 18:50.12 85
94 Page, Michael 11 South Glens Falls 6:12.0 18:50.68 86
95 Canning, Harley 11 Saranac 6:12.7 18:52.74 87
96 Burnham, Owen 11 Whitehall 6:13.0 18:53.58 88
97 Robistow, Ethan 11 Franklin Academy 6:13.6 18:55.53 89
98 Peck, Josh 12 Johnstown 6:13.9 18:56.54 90
99 Royal, Tye 11 Franklin Academy 6:14.1 18:56.90 91
100 Wesley, Jake 12 Johnstown 6:14.8 18:59.25 92
101 Howe, Evan 11 Peru 6:16.2 19:03.43 93
102 Granger, Paul 9 Corinth 6:16.7 19:05.03 94
103 Barnett, Jackson 8 Albany Academy 6:17.1 19:06.06 95
104 Guthrie, Will 9 Albany Academy 6:17.5 19:07.40 96
105 Dederick, Sam 11 Greenville 6:19.0 19:11.99
106 Housen, Hayden 11 Pawling High School 6:19.6 19:13.75 97
107 Mansfield, Gareth 12 Plattsburgh 6:19.7 19:14.22 98
108 Oddey, Nick 11 Franklin Academy 6:19.9 19:14.65 99
109 Treis, Dexter 11 Cobleskill-R 6:20.1 19:15.38 100
110 Leininger, Cowen 11 South Glens Falls 6:20.4 19:16.25 101
111 Hanson, Tyler 12 Corinth 6:21.2 19:18.53 102
112 Brooker, Nathan 11 Cobleskill-R 6:22.1 19:21.36 103
113 Edgar, Michael 10 Cold Spring Harbor 6:22.4 19:22.40 104
114 Bobowski, Garrett 9 Johnstown 6:22.8 19:23.42 105
115 Wylie, Nate 10 Scotia-Glenville 6:23.3 19:25.14 106
116 Tokarski, Ashton 9 Corinth 6:24.0 19:27.24 107
117 Caldon, Zeke 10 Christian Br 6:24.2 19:27.90 108
118 Mummenthy, Andrew 11 Cobleskill-R 6:24.6 19:29.07 109
119 Musillo, Nicolas 11 Broadalbin-Perth 6:25.3 19:31.01 110
120 Perna, Jordan 12 Broadalbin-Perth 6:25.7 19:32.19 111
121 Webb, Jayden 9 Chittenango 6:26.1 19:33.40 112
122 Welch, Calvin 10 Lansingburgh 6:26.5 19:34.61 113
123 Graves, Connor 9 Peru 6:26.5 19:34.89 114
124 Cotton, Nate 12 Johnstown 6:27.1 19:36.57 115
125 Rabbia, Anthony 12 New Hartford 6:27.5 19:37.80 116
126 Mero, Gavin 9 Peru 6:27.6 19:38.06
127 Rafferty, Evan 10 South Glens Falls 6:27.8 19:38.58 117
128 Jackson, Rowan 11 Plattsburgh 6:28.7 19:41.30 118
129 Loughan, Riley 10 Beekmantown 6:29.5 19:43.93 119
130 Snyder, Devin 12 New Hartford 6:29.7 19:44.62 120
131 Haynes, Kaden 9 Cobleskill-R 6:30.2 19:46.09 121
132 Schnauffer, Kyle 11 Chittenango 6:30.5 19:46.88 122
133 Zeeb, Tyler 12 Cairo-Durham 6:30.8 19:47.75
134 Gould, Jordan 11 Whitehall 6:31.0 19:48.55 123
135 Cline, Tristan 8 Fonda-Fultonville 6:31.2 19:49.01 124
136 Curilla, Bode 10 Beekmantown 6:32.2 19:52.00 125
137 Spring, Landon 11 Corinth 6:32.9 19:54.26 126
138 Rowinski, Stephen 11 Schuylerville 6:33.1 19:54.92 127
139 Barnes, Nick 9 Greenville 6:35.1 20:00.83
140 Herrick, Blaine 8 Broadalbin-Perth 6:35.4 20:01.66 128
141 Ubillo, Gian-Luca 11 Schuylerville 6:35.8 20:03.05 129
142 Benoit, Martin 11 Lansingburgh 6:36.1 20:04.00 130
143 Falkenburg, Tyler 11 Chittenango 6:37.0 20:06.71 131
144 Wilsey, Nathan 11 Chittenango 6:37.2 20:07.26 132
145 Cumber, Codey 12 Chittenango 6:38.1 20:09.93 133
146 Daigneault, Caleb 10 South Glens Falls 6:39.7 20:14.97 134
147 Law, Bryce 12 South Glens Falls 6:41.8 20:21.19
148 Toomey, Joe 10 Christian Br 6:42.0 20:21.88 135
149 Sand, Nathan 9 Beekmantown 6:42.2 20:22.46 136
150 English, Grady 10 New Hartford 6:43.7 20:26.97
151 Gyldenvand, Max 11 Johnstown 6:44.8 20:30.50 137
152 Monahan, Daniel 10 New Hartford 6:45.3 20:31.99
153 Ferrara, Justin 12 Johnstown 6:45.6 20:32.86
154 Abatto, Ryan 11 Christian Br 6:46.1 20:34.22 138
155 Mccoy, Michael 10 Cold Spring Harbor 6:46.6 20:35.73 139
156 Draper, Cody 12 Johnstown 6:46.8 20:36.50
157 Susi, Charles 11 Fonda-Fultonville 6:47.5 20:38.49 140
158 Johnson, Quinn 9 Whitehall 6:47.7 20:39.15 141
159 St.Andrews, Chris 9 Canton 6:49.0 20:43.11 142
160 Dehaas, Wolter 12 New Hartford 6:49.2 20:43.65
161 Papaleo, Adrian 9 Cold Spring Harbor 6:49.9 20:45.81 143
162 Bibeau, Devan 9 Beekmantown 6:50.6 20:48.06 144
163 Edgar, Thomas 12 Cold Spring Harbor 6:51.4 20:50.43 145
164 Morra, Michael 10 North Shore 6:52.6 20:54.23 146
165 James, Braxton 10 Fonda-Fultonville 6:54.6 21:00.26 147
166 Papaleo, Justin 10 Cold Spring Harbor 6:55.0 21:01.51 148
167 Moffett, Luke 9 Peru 6:55.2 21:01.83
168 Pietryka, Matt 10 Whitehall 6:58.4 21:11.85 149
169 Hughes, Joshua 10 Broadalbin-Perth 7:00.2 21:17.12 150
170 Bunker, Carson 11 Saranac 7:04.3 21:29.56 151
171 Moravec, Blake 11 Beekmantown 7:06.1 21:35.20 152
172 Field, Nolan 11 Christian Br 7:07.1 21:38.07 153
173 Jones, Max 10 Corinth 7:07.2 21:38.53 154
174 Toman, Evan 12 Christian Br 7:07.8 21:40.23 155
175 Corso, Logan 10 South Glens Falls 7:08.0 21:41.01
176 Hall, John 11 Fonda-Fultonville 7:08.7 21:43.03 156
177 Martina, Jack 10 Corinth 7:09.8 21:46.45 157
178 Rizzo, Vinnie 9 Johnstown 7:10.8 21:49.46
179 Zara, Logan 10 Broadalbin-Perth 7:14.6 22:00.98
180 Peterson, Cole 12 Corinth 7:18.5 22:12.92
181 Leone, Gabriel 10 Broadalbin-Perth 7:33.1 22:57.25
182 Storm, Ryan 12 Lansingburgh 7:34.0 22:59.86 158
183 Mcalary, Michael 11 Christian Br 7:34.2 23:00.41
184 Saliba, George 12 Beekmantown 7:34.5 23:01.58 159
185 Connolly, Ethan 11 Christian Br 7:37.5 23:10.59
186 Todd, Lincoln 10 Canton 7:41.3 23:22.07 160
187 Holland, Thomas 9 Broadalbin-Perth 7:45.5 23:34.79
188 Cooper, James 10 Lansingburgh 7:46.6 23:38.19 161
189 Blaich, Michael 12 Corinth 8:02.4 24:26.24
190 Balch, Noah 12 Whitehall 8:29.8 25:49.48 162
Event 13 Girls 4892 Meter Dash CC Div 3 Var Gi
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Saratoga Springs 25 1 3 6 7 8 9 13
Total Time: 1:30:22.57
Average: 18:04.52
2 Shenendehowa 42 2 4 5 14 17 23 28
Total Time: 1:31:32.06
Average: 18:18.42
3 Burnt Hills-Ballston Lake 136 12 15 29 33 47 68
Total Time: 1:36:22.66
Average: 19:16.54
4 Fairport 163 11 18 42 43 49 58 62
Total Time: 1:37:38.30
Average: 19:31.66
5 Pittsford Sutherland 187 19 21 27 57 63 91 100
Total Time: 1:37:50.20
Average: 19:34.04
6 Essex High School 199 20 34 40 51 54 78 93
Total Time: 1:38:47.81
Average: 19:45.57
7 Washingtonville 275 30 36 53 75 81 84 87
Total Time: 1:40:47.63
Average: 20:09.53
8 Colonie 277 25 37 52 80 83 86 90
Total Time: 1:40:45.61
Average: 20:09.13
9 Guilderland 281 41 45 59 67 69 72
Total Time: 1:41:17.06
Average: 20:15.42
10 Ballston Spa 286 35 48 50 65 88 105
Total Time: 1:41:12.92
Average: 20:14.59
11 Burlington High School 301 10 26 73 89 103 106 110
Total Time: 1:41:02.87
Average: 20:12.58
12 Rush Henrietta Sperry 301 24 44 70 71 92 108 111
Total Time: 1:41:28.10
Average: 20:17.62
13 Bellows Free Academy-St A 349 55 61 66 82 85 95 112
Total Time: 1:42:44.55
Average: 20:32.91
14 West Seneca West 365 38 39 77 102 109
Total Time: 1:43:48.08
Average: 20:45.62
15 Central Square 374 22 56 76 101 119 130 136
Total Time: 1:43:50.62
Average: 20:46.13
16 Minisink Valley 405 16 64 94 98 133 138 140
Total Time: 1:44:59.59
Average: 20:59.92
17 Brockport HS 478 32 74 113 124 135 155 161
Total Time: 1:48:26.96
Average: 21:41.40
18 Spencerport 535 79 104 114 118 120 132 144
Total Time: 1:49:24.75
Average: 21:52.95
19 Greece Arcadia 583 96 107 115 122 143
Total Time: 1:52:04.14
Average: 22:24.83
20 Niskayuna 592 97 117 125 126 127 153
Total Time: 1:52:07.13
Average: 22:25.43
21 Thomas R. Proctor 595 46 121 139 141 148 157 160
Total Time: 1:55:47.55
Average: 23:09.51
22 Greece-Olympia 609 31 116 151 152 159 162
Total Time: 1:59:31.70
Average: 23:54.34
23 Middletown 619 60 129 134 142 154
Total Time: 1:56:34.10
Average: 23:18.82
24 Roy C. Ketcham 639 99 123 131 137 149 150
Total Time: 1:56:06.03
Average: 23:13.21
25 Amsterdam 722 128 145 146 147 156 158
Total Time: 2:03:27.90
Average: 24:41.58
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Kurto, Ella 10 Saratoga Springs 5:42.2 17:19.97 1
2 Dennis, Jada 12 Shenendehowa 5:49.0 17:40.73 2
3 Wheeler, Sheridan 9 Saratoga Springs 5:56.8 18:04.49 3
4 Dennis, Jade 12 Shenendehowa 5:58.6 18:09.88 4
5 Belleville, Hannah 12 Shenendehowa 5:59.3 18:11.97 5
6 Mongan, Catherine 10 Saratoga Springs 5:59.4 18:12.47 6
7 Bush, Emily 8 Saratoga Springs 6:02.2 18:20.74 7
8 Belisle, Anya 8 Saratoga Springs 6:03.5 18:24.90 8
9 Hart, Mckenzie 9 Saratoga Springs 6:04.3 18:27.16 9
10 Vivanco, Isabel 12 Burlington H 6:06.2 18:32.98 10
11 Marcus, Zoe 9 Fairport 6:06.3 18:33.23 11
12 Berg, Emily 10 Burnt Hills- 6:07.3 18:36.37 12
13 Wheeler, Mckinley 9 Saratoga Springs 6:07.5 18:37.08 13
14 Knott, Skyler 9 Shenendehowa 6:08.0 18:38.62 14
15 Vendetti, Jamisen 10 Burnt Hills- 6:10.0 18:44.57 15
16 Zahaykevich, Sarah 10 Minisink Valley 6:10.7 18:46.85 16
17 Sinnott, Kara 9 Shenendehowa 6:12.1 18:50.86 17
18 Suiter, Jessica 11 Fairport 6:12.7 18:52.80 18
19 Fantauzzo, Ellie 12 Pittsford Su 6:13.0 18:53.75 19
20 Preston, Natalie 11 Essex High School 6:14.2 18:57.29 20
21 Dykens, Hannah 10 Pittsford Su 6:15.9 19:02.43 21
22 Howe, Jillian 11 Central Square 6:17.0 19:05.74 22
23 Mclaughlin, Brenna 9 Shenendehowa 6:17.9 19:08.72 23
24 Serapilio, Madison 11 Rush Henriet 6:18.6 19:10.60 24
25 Bisognano, Sophia 12 Colonie 6:19.4 19:13.06 25
26 Barker, Emma 12 Burlington H 6:20.5 19:16.36 26
27 Young, Alex 9 Pittsford Su 6:20.7 19:17.00 27
28 Rose, Danelle 12 Miller Place 6:22.2 19:21.53
29 Curtis, Amanda 9 Shenendehowa 6:23.0 19:24.25 28
30 Vogel, Isabel 10 Burnt Hills- 6:23.4 19:25.27 29
31 Cupertino, Jamie 12 Washingtonville 6:23.5 19:25.58 30
32 Oberholzer, Patsy 10 Greece-Olympia 6:23.7 19:26.38 31
33 Ferris, Maria 11 Brockport HS 6:24.4 19:28.40 32
34 Klingbeil, Kyla 9 Shenendehowa 6:24.6 19:29.06
35 Smith, Madison 11 Burnt Hills- 6:24.8 19:29.46 33
36 Martell, Lizzie 12 Essex High School 6:25.0 19:30.07 34
37 Bashant, Ruby 11 Ballston Spa 6:25.1 19:30.53 35
38 Comito, Mckenzie 12 Shenendehowa 6:25.8 19:32.75
39 Hagan, Anne 10 Washingtonville 6:28.5 19:40.82 36
40 Lupe, Emma 8 Colonie 6:28.9 19:41.90 37
41 Mruk, Sarah 12 West Seneca West 6:31.5 19:49.86 38
42 Mariani, Madison 12 West Seneca West 6:33.1 19:54.80 39
43 Stimson, Scarlet 9 Essex High School 6:33.2 19:55.14 40
44 Scanlan, Kate 10 Guilderland 6:33.7 19:56.70 41
45 Reback, Ari 8 Fairport 6:35.1 20:00.99 42
46 Leo, Emily 10 Fairport 6:35.7 20:02.82 43
47 Ventresca, Alexandra 11 Rush Henriet 6:36.0 20:03.62 44
48 Howard, Tyler 12 Guilderland 6:36.2 20:04.09 45
49 Washington, Tamiah 10 Thomas R. Proctor 6:36.7 20:05.69 46
50 Whited, Madison 11 Burnt Hills- 6:37.1 20:06.99 47
51 Mckinley, Lee 9 Ballston Spa 6:37.4 20:07.90 48
52 Sorensen, Rachel 10 Fairport 6:37.6 20:08.46 49
53 Rust, Sophia 9 Ballston Spa 6:37.9 20:09.39 50
54 Wilson, Elizabeth 12 Essex High School 6:38.6 20:11.57 51
55 Frankenfi, Julianna 11 Colonie 6:38.8 20:12.27 52
56 Hanubal, Maanasa 12 Washingtonville 6:38.9 20:12.55 53
57 Marckres, Morgan 12 Essex High School 6:39.3 20:13.74 54
58 Bourdeau, Calla 10 Bellows Free 6:39.5 20:14.39 55
59 Sundet, Cayley 12 Central Square 6:39.8 20:15.27 56
60 Fantauzzo, Molly 8 Pittsford Su 6:40.0 20:15.74 57
61 Fish, Elizabeth 11 Fairport 6:40.5 20:17.24 58
62 Czaban, Nicole 11 Guilderland 6:40.9 20:18.56 59
63 Gonzalez, Emily 11 Middletown 6:41.0 20:18.94 60
64 Garceau, Lauren Kate 9 Bellows Free 6:41.3 20:19.74 61
65 Vandevoorde, Natalie 9 Fairport 6:41.6 20:20.67 62
66 Spyra, Danielle 10 Pittsford Su 6:41.8 20:21.28 63
67 Povill, Rebecca 10 Minisink Valley 6:42.3 20:22.85 64
68 Chateauneuf, Nathalie 10 Ballston Spa 6:42.6 20:23.55 65
69 Ditch, Tara 9 Bellows Free 6:43.2 20:25.53 66
70 Irwin, Elizabeth 10 Guilderland 6:43.4 20:26.00 67
71 Rounds, Lindsey 11 Burnt Hills- 6:43.7 20:27.08 68
72 Mcferran, Grace 12 Guilderland 6:45.2 20:31.71 69
73 Winden, Emma 11 Rush Henriet 6:45.5 20:32.36 70
74 Magyar, Ava 8 Rush Henriet 6:45.9 20:33.63 71
75 Vellekoop, Alexandria 11 Guilderland 6:46.8 20:36.53 72
76 Kilburn, Greta 9 Burlington H 6:47.3 20:37.95 73
77 Weinbeck, Emilee 12 Brockport HS 6:47.5 20:38.71 74
78 Murphy, Amanda 11 Washingtonville 6:47.8 20:39.47 75
79 Mann, Julia 11 Central Square 6:48.2 20:40.77 76
80 Mariani, Mara 9 West Seneca West 6:49.7 20:45.33 77
81 Fay, Mollyanne 12 Essex High School 6:49.9 20:45.84 78
82 Battaglia, Alexandra 11 Spencerport 6:50.3 20:47.23 79
83 Hrelja, Lejla 11 Colonie 6:50.6 20:48.09 80
84 Clemente, Ashley 10 Washingtonville 6:51.0 20:49.21 81
85 Dasaro, Caitlyn 11 Bellows Free 6:51.2 20:49.81 82
86 Cahill, Liz 10 Colonie 6:51.4 20:50.29 83
87 Messler, Kristina 11 Washingtonville 6:52.5 20:53.91 84
88 Hodgeman, Lydia 10 Bellows Free 6:52.9 20:55.08 85
89 Wang, Julia 12 Colonie 6:54.2 20:58.85 86
90 Frisbee, Samantha 12 Washingtonville 6:54.5 20:59.76 87
91 Bray-Jones, Kieran 10 Washingtonville 6:54.6 21:00.23
92 Skylstad, Olivia 12 Ballston Spa 6:55.1 21:01.55 88
93 Goldstein, Aya 9 Burlington H 6:55.3 21:02.22 89
94 Mcgeough-Gamache, Payton 8 Colonie 6:55.8 21:03.81 90
95 Greene, Jade 12 Pittsford Su 6:55.9 21:04.05 91
96 Brockway, Reagan 10 Washingtonville 6:56.5 21:06.03
97 Colosimo, Isabelle 8 Rush Henriet 6:57.1 21:07.89 92
98 Stewart, Heidi 10 Essex High School 6:57.6 21:09.39 93
99 Jones, Rebekah 11 Minisink Valley 6:58.4 21:11.77 94
100 Burns, Iris 11 Bellows Free 6:59.4 21:14.77 95
101 Frech, Emily 11 Greece Arcadia 6:59.6 21:15.32 96
102 Dicerbo, Johanna 12 Niskayuna 6:59.8 21:15.84 97
103 Faughnan, Melissa 12 Minisink Valley 7:01.0 21:19.66 98
104 D'Erasmo, Giovanna 11 Roy C. Ketcham 7:02.3 21:23.68 99
105 Wallace, Lily 9 Pittsford Su 7:03.3 21:26.52 100
106 Sonnacchio, Meghan 11 Central Square 7:03.9 21:28.44 101
107 Roe, Kendal 9 West Seneca West 7:04.6 21:30.65 102
108 Adams-Kollitz, Grace 12 Burlington H 7:05.5 21:33.36 103
109 Wark, Mckenna 13 Spencerport 7:05.8 21:34.23 104
110 Mcnamara, Shea 11 Ballston Spa 7:06.3 21:35.83 105
111 Fairfax, Maive 10 Burlington H 7:07.8 21:40.21 106
112 John, Miranda 12 Greece Arcadia 7:08.0 21:40.90 107
113 Michaelides, Alessandra 12 Essex High School 7:08.2 21:41.56
114 Picard, Sarah 8 Rush Henriet 7:09.0 21:44.08 108
115 Kelleher, Alyssa 12 West Seneca West 7:10.2 21:47.44 109
116 Henninge, Samira 11 Burlington H 7:10.5 21:48.44 110
117 To Ka Mae, Paw 9 Burlington H 7:11.7 21:52.27
118 Crawford, Elizabeth 11 Burlington H 7:11.9 21:52.69
119 Breen, Chloe 11 Rush Henriet 7:12.0 21:53.15 111
120 O'Brien, Jordyn 9 Burlington H 7:13.0 21:55.97
121 Menard, Emma 12 Bellows Free 7:14.3 22:00.03 112
122 Fanning, Brianna 11 Washingtonville 7:14.8 22:01.70
123 Bishop, Laura 10 Brockport HS 7:15.1 22:02.42 113
124 Fargnoli, Amelia 10 Spencerport 7:15.9 22:04.99 114
125 Hoy, Carly 12 Pittsford Su 7:16.5 22:06.61
126 Amato, Dyllan 11 Greece Arcadia 7:16.7 22:07.33 115
127 Vanepps, Paige 9 Greece-Olympia 7:17.1 22:08.41 116
128 O'Connell, Lillian 12 Niskayuna 7:18.6 22:13.23 117
129 Daubert, Amanda 11 Spencerport 7:19.0 22:14.18 118
130 Park, Keren 12 Rush Henriet 7:19.3 22:15.32
131 Heath, Isabella 12 Central Square 7:21.0 22:20.40 119
132 Fournier, Quincy 11 Bellows Free 7:24.3 22:30.35
133 Chadwick, Emma 12 Essex High School 7:24.4 22:30.82
134 Insalco, Heidi 10 Pittsford Su 7:27.0 22:38.61
135 Schleicher, Shea 12 Spencerport 7:28.8 22:44.12 120
136 Milobog, Diana 10 Thomas R. Proctor 7:29.2 22:45.33 121
137 Grierson, Kadence 10 Greece Arcadia 7:29.5 22:46.10 122
138 Wright, Nancy 11 Roy C. Ketcham 7:29.6 22:46.65 123
139 Kiracov, Emily 10 Brockport HS 7:29.9 22:47.59 124
140 Murphy, Kaitlyn 10 Niskayuna 7:30.1 22:48.18 125
141 Bourdon, Kat 12 Niskayuna 7:32.1 22:54.20 126
142 Boudreaux, Sara 9 Essex High School 7:32.4 22:55.19
143 Kebbede, Maraki 12 Niskayuna 7:32.6 22:55.68 127
144 Sondrup, Kayla 12 Amsterdam 7:33.3 22:57.69 128
145 Saverino, Arianna 12 Middletown 7:33.5 22:58.31 129
146 Davis, Madison 11 Central Square 7:34.2 23:00.44 130
147 Dickson, Jessica 11 Roy C. Ketcham 7:35.1 23:03.19 131
148 Picard, Meagan 11 Rush Henriet 7:37.0 23:09.12
149 Sushko, Sophia 10 Spencerport 7:39.5 23:16.70 132
150 Wallace, Julia 12 Minisink Valley 7:40.1 23:18.46 133
151 Smalls, Destiny 12 Middletown 7:40.4 23:19.27 134
152 Carletta, Paige 11 Brockport HS 7:43.8 23:29.84 135
153 Padgett, Mary 11 Central Square 7:44.6 23:32.19 136
154 Cooke, Neriah 11 Roy C. Ketcham 7:51.8 23:54.01 137
155 Tvedt, Kailey 10 Minisink Valley 7:52.3 23:55.66 138
156 Akhremenko, Olga 10 Thomas R. Proctor 7:52.7 23:56.74 139
157 Mazariegos, Annavictoria 12 Minisink Valley 7:54.3 24:01.67 140
158 Muktar, Khadija 10 Thomas R. Proctor 7:55.4 24:05.11 141
159 Garcia, Jocelyn 12 Middletown 7:57.1 24:10.25 142
160 Pettine, Gianna 9 Greece Arcadia 7:58.5 24:14.49 143
161 Pino, Kennedy 11 Spencerport 8:00.3 24:19.75 144
162 Grybos, Skylar 12 Amsterdam 8:08.6 24:45.00 145
163 Marinov, Alinah 11 Amsterdam 8:09.6 24:48.25 146
164 Kelly, Briana 9 Amsterdam 8:10.6 24:51.30 147
165 Simpson, Kayleigh 10 Thomas R. Proctor 8:11.8 24:54.68 148
166 Mcmillan, Ainsley 9 Roy C. Ketcham 8:13.0 24:58.49 149
167 Crifo, Gia 11 Roy C. Ketcham 8:14.0 25:01.53 150
168 Parr, Soraia 12 Greece-Olympia 8:16.0 25:07.67 151
169 Nguyen, Alyssya 11 Greece-Olympia 8:22.9 25:28.70 152
170 Canestrari, Josie 12 Niskayuna 8:25.8 25:37.40 153
171 Witt, Madison 10 Middletown 8:29.1 25:47.33 154
172 Grego, Leah 12 Brockport HS 8:32.4 25:57.55 155
173 Smith, Josie 11 Amsterdam 8:35.1 26:05.66 156
174 Skutnik, Jenna 10 Thomas R. Proctor 8:44.0 26:32.81 157
175 Brown, Makayla 11 Amsterdam 8:57.3 27:13.14 158
176 Johnson, Paige 11 Greece-Olympia 8:59.7 27:20.54 159
177 Brown, Toni 10 Thomas R. Proctor 9:00.6 27:23.23 160
178 Thibaut, Leia 12 Brockport HS 9:22.9 28:30.93 161
179 Gushue, Kaylyn 12 Greece-Olympia 9:42.7 29:31.09 162
180 Wilbur, Hope 12 Brockport HS 10:04.8 30:38.28
181 Adam, Kouboura 10 Thomas R. Proctor 11:59.9 36:28.27
Event 14 Boys 4892 Meter Dash CC Div 3 Var Bo
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Burnt Hills-Ballston Lake 83 4 7 13 27 32 54 93
Total Time: 1:18:46.68
Average: 15:45.34
2 Guilderland 85 6 10 14 24 31 65 77
Total Time: 1:19:01.38
Average: 15:48.28
3 Xavier 124 5 15 26 37 41 53
Total Time: 1:19:45.02
Average: 15:57.01
4 Monroe-Woodbury 164 17 22 30 45 50 76 105
Total Time: 1:20:51.64
Average: 16:10.33
5 Shaker 194 11 34 38 55 56 100 155
Total Time: 1:21:24.70
Average: 16:16.94
6 Saratoga Springs 216 21 36 47 51 61 80 134
Total Time: 1:21:52.18
Average: 16:22.44
7 Saranac Lake 217 8 12 20 88 89 90 102
Total Time: 1:21:22.10
Average: 16:16.42
8 Niskayuna 236 2 16 28 68 122 126 137
Total Time: 1:21:31.28
Average: 16:18.26
9 McQuaid Jesuit 240 33 35 43 60 69 71 78
Total Time: 1:22:17.21
Average: 16:27.45
10 Washingtonville 265 44 46 48 63 64 70 95
Total Time: 1:22:42.92
Average: 16:32.59
11 Essex High School 270 1 9 79 84 97 104 108
Total Time: 1:21:44.80
Average: 16:20.96
12 Burlington High School 301 3 62 73 81 82 114 138
Total Time: 1:22:39.42
Average: 16:31.89
13 Pittsford Sutherland 302 39 52 59 67 85 87 98
Total Time: 1:23:16.16
Average: 16:39.24
14 Minisink Valley 378 18 23 94 118 125 142 154
Total Time: 1:24:08.64
Average: 16:49.73
15 Ballston Spa 383 19 40 96 111 117 124 127
Total Time: 1:24:04.46
Average: 16:48.90
16 West Seneca West 474 57 75 91 112 139 152 168
Total Time: 1:25:46.76
Average: 17:09.36
17 Brockport HS 525 58 92 121 123 131 144 150
Total Time: 1:26:34.53
Average: 17:18.91
18 Spencerport 534 74 106 107 115 132 146 159
Total Time: 1:26:26.61
Average: 17:17.33
19 Bellows Free Academy-St A 539 42 72 110 157 158 173
Total Time: 1:27:26.66
Average: 17:29.34
20 Rush Henrietta Sperry 543 83 86 109 130 135 143 149
Total Time: 1:26:42.74
Average: 17:20.55
21 Miller Place 562 29 116 136 140 141 148 170
Total Time: 1:27:12.47
Average: 17:26.50
22 Greece Arcadia 664 101 120 133 145 165 177
Total Time: 1:29:17.78
Average: 17:51.56
23 Thomas R. Proctor 678 66 99 164 174 175 178
Total Time: 1:31:04.83
Average: 18:12.97
24 Roy C. Ketcham 706 103 128 153 156 166 167 172
Total Time: 1:30:34.36
Average: 18:06.88
25 Central Square 713 113 119 151 161 169 171 176
Total Time: 1:30:51.80
Average: 18:10.36
26 Middletown 716 25 147 179 182 183
Total Time: 1:35:21.68
Average: 19:04.34
27 Amsterdam 763 49 163 181 184 186 188
Total Time: 1:39:14.30
Average: 19:50.86
28 Greece-Olympia 816 129 160 162 180 185 187
Total Time: 1:37:20.51
Average: 19:28.11
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Farrington, Henry 12 Essex High School 4:58.0 15:05.59 1
2 Ragone, Thomas 12 Niskayuna 5:00.0 15:11.72 2
3 Summa, Wondu 12 Burlington H 5:00.5 15:13.23 3
4 Allison, Ryan 10 Burnt Hills- 5:01.8 15:17.31 4
5 Branham-Upton, Oliver 12 Xavier 5:02.4 15:19.10 5
6 O'Brien, Sean 12 Guilderland 5:04.7 15:25.96 6
7 Metacarpa, David 12 Burnt Hills- 5:05.7 15:29.00 7
8 Catania, James 11 Saranac Lake 5:07.4 15:34.28 8
9 Martisus, Brady 11 Essex High School 5:07.8 15:35.60 9
10 Parsons, Jack 12 Guilderland 5:08.8 15:38.41 10
11 Mendonca, Francisco 11 Shaker 5:10.3 15:43.11 11
12 Fogarty, Peter 11 Saranac Lake 5:10.4 15:43.49 12
13 Marchant, Will 12 Burnt Hills- 5:10.8 15:44.49 13
14 Gent, Alexander 12 Guilderland 5:11.7 15:47.48 14
15 Hassler, Owen 11 Xavier 5:11.9 15:47.84 15
16 Franjieh, Julian 10 Niskayuna 5:12.1 15:48.47 16
17 Yi, Andrew 12 Monroe-Woodbury 5:12.6 15:50.17 17
18 Struk, Steven 11 Minisink Valley 5:13.8 15:53.72 18
19 Guerin, Ben 12 Ballston Spa 5:14.8 15:56.70 19
20 Fogarty, Andrew 11 Saranac Lake 5:15.6 15:59.35 20
21 Bush, Ryan 10 Saratoga Springs 5:15.8 15:59.85 21
22 Whitfield, Brian 11 Monroe-Woodbury 5:15.9 16:00.12 22
23 Dewhurst, Joseph 10 Minisink Valley 5:16.1 16:00.74 23
24 Tindale, Micah 10 Guilderland 5:16.4 16:01.52 24
25 Downs, Joe 11 Middletown 5:16.8 16:02.79 25
26 Rice, Ethan 12 Xavier 5:17.9 16:06.10 26
27 Ubriaco, Dante 12 Burnt Hills- 5:18.0 16:06.62 27
28 Malatesta, Daniel 10 Niskayuna 5:18.2 16:07.09 28
29 Buscemi, Blake 11 Miller Place 5:18.3 16:07.44 29
30 Anderson, Tyler 11 Monroe-Woodbury 5:18.4 16:07.82 30
31 Spanbauer, Daniel 12 Guilderland 5:18.5 16:08.01 31
32 Board, Kevin 12 Burnt Hills- 5:18.9 16:09.26 32
33 Martin, Ryan 12 McQuaid Jesuit 5:19.8 16:11.99 33
34 Pavelec, Daniel 11 Shaker 5:20.2 16:13.08 34
35 Kerr, Connor 11 McQuaid Jesuit 5:20.5 16:14.01 35
36 Fredette, Max 11 Saratoga Springs 5:20.6 16:14.46 36
37 Hawkes, Michael 10 Xavier 5:20.8 16:14.91 37
38 Levchenko, Vinny 11 Shaker 5:20.9 16:15.23 38
39 Baker, Sam 11 Pittsford Su 5:21.0 16:15.57 39
40 Garland, Patrick 12 Ballston Spa 5:21.1 16:15.90 40
41 Moser, Percy 10 Xavier 5:21.5 16:17.07 41
42 Maher, Riley 12 Bellows Free 5:22.0 16:18.76 42
43 Chew, Max 12 McQuaid Jesuit 5:22.7 16:20.75 43
44 Delrio, Chris 11 Washingtonville 5:23.1 16:22.17 44
45 Allen, Keith 11 Monroe-Woodbury 5:23.8 16:24.14 45
46 Cupertino, Matt 12 Washingtonville 5:24.5 16:26.14 46
47 Tooker, Brady 11 Saratoga Springs 5:24.6 16:26.58 47
48 Katzmann, Bailey 11 Washingtonville 5:25.1 16:28.18 48
49 Dzikowicz, Trevor 11 Amsterdam 5:25.3 16:28.62 49
50 Juarez, Cesar 12 Monroe-Woodbury 5:25.5 16:29.39 50
51 Mercado, Christian 12 Saratoga Springs 5:25.7 16:30.01 51
52 Hodgson, Rylan 12 Pittsford Su 5:26.8 16:33.33 52
53 Tuffey, Michael 11 Xavier 5:27.2 16:34.52 53
54 Troyan, Mikhail 12 Burnt Hills- 5:27.4 16:34.96 54
55 Diehl, Zack 11 Shaker 5:27.7 16:35.97 55
56 Garretson, Christopher 12 Shaker 5:28.1 16:37.31 56
57 Ruiz, Christian 11 West Seneca West 5:28.5 16:38.29 57
58 Breslawski, Royce 12 Brockport HS 5:28.6 16:38.88 58
59 Bokinkere, Vickrum 12 Pittsford Su 5:28.8 16:39.29 59
60 Klee, JR 12 McQuaid Jesuit 5:29.3 16:40.93 60
61 Tooker, Dawson 11 Saratoga Springs 5:29.4 16:41.28 61
62 Goldsmith, Ethan 10 Burlington H 5:29.6 16:41.64 62
63 Castro, Lorenzo 12 Washingtonville 5:29.7 16:42.18 63
64 Brockway, Michael 12 Washingtonville 5:30.4 16:44.25 64
65 Cusato, Will 10 Guilderland 5:31.2 16:46.54 65
66 Brankovic, Haris 11 Thomas R. Proctor 5:31.5 16:47.64 66
67 Owen, Jasper 11 Pittsford Su 5:31.7 16:48.21 67
68 Schiavo, Jack 11 Niskayuna 5:32.1 16:49.24 68
69 Brown, Collin 10 McQuaid Jesuit 5:32.1 16:49.53 69
70 Marchese, Shane 12 Washingtonville 5:32.2 16:49.77 70
71 Chichelli, Jayson 10 McQuaid Jesuit 5:32.3 16:50.07 71
72 Mashtare, Ethan 10 Bellows Free 5:32.4 16:50.34 72
73 Rock-Jones, Davis 11 Burlington H 5:32.5 16:50.66 73
74 Capuano, Mike 12 Spencerport 5:32.7 16:51.21 74
75 Larkman, Evan 11 West Seneca West 5:32.9 16:51.71 75
76 Gilstrap, Collin 9 Monroe-Woodbury 5:33.0 16:52.15 76
77 Burke, Finn 9 Guilderland 5:33.3 16:52.89 77
78 Gunderman, Bryce 12 McQuaid Jesuit 5:33.6 16:53.82 78
79 Martell, Charles 12 Essex High School 5:33.8 16:54.67 79
80 Waite, Aidan 12 Saratoga Springs 5:34.4 16:56.23 80
81 Harte, Wyatt 11 Burlington H 5:34.5 16:56.67 81
82 Ntakirutimana, Janvier 12 Burlington H 5:34.7 16:57.22 82
83 Smith, Kyle 12 Rush Henriet 5:34.9 16:57.77 83
84 Stapleton, Walker 11 Essex High School 5:35.2 16:58.69 84
85 Glanton, Garrett 12 Pittsford Su 5:35.5 16:59.76 85
86 Watson, Gabe 10 Rush Henriet 5:35.6 16:59.97 86
87 Trost, Henry 12 McQuaid Jesuit 5:35.8 17:00.52
88 Baker, Henry 11 Pittsford Su 5:35.9 17:00.96 87
89 Mcculley, Micah 11 Saranac Lake 5:36.4 17:02.33 88
90 Jakobe, Tucker 11 Saranac Lake 5:36.5 17:02.65 89
91 Ash, Sam 9 Saranac Lake 5:36.7 17:03.30 90
92 Harris, Brady 11 West Seneca West 5:36.8 17:03.73 91
93 Farrell, Patrick 12 Brockport HS 5:37.0 17:04.19 92
94 Grock, Nick 10 Burnt Hills- 5:38.1 17:07.66 93
95 Howard, Jonathan 12 Minisink Valley 5:38.3 17:08.33 94
96 Howe, Ethan 10 Washingtonville 5:38.6 17:09.05 95
97 Mascardi, Vincent 12 Ballston Spa 5:38.7 17:09.38 96
98 Karki, Lucius 10 Essex High School 5:39.0 17:10.25 97
99 Taylor, Matthew 11 Pittsford Su 5:39.3 17:11.37 98
100 Mohamed, Omar 12 Thomas R. Proctor 5:39.5 17:12.00 99
101 Vazquez-Lopez, Rufino 12 Shaker 5:39.6 17:12.32 100
102 Suflita, Jeff 11 Greece Arcadia 5:39.8 17:12.70 101
103 Duprey, Justin 11 Saranac Lake 5:40.0 17:13.26 102
104 Vitulli, Vincent 10 Roy C. Ketcham 5:40.1 17:13.78 103
105 Wu, Nathan 12 Essex High School 5:40.3 17:14.21 104
106 Doscher, Ethan 10 Monroe-Woodbury 5:40.4 17:14.69 105
107 Briggs, Jarr 12 Spencerport 5:40.5 17:15.05 106
108 Hostetler, Adam 11 Spencerport 5:40.7 17:15.48 107
109 Phinney-Anderson, Atticu 11 Essex High School 5:40.8 17:15.75 108
110 Miller, Frederick 11 Rush Henriet 5:40.9 17:15.98 109
111 Storms, Calvin 10 Bellows Free 5:40.9 17:16.23 110
112 Catherwood, Colin 9 Monroe-Woodbury 5:41.0 17:16.53
113 Walz, Riley 12 Ballston Spa 5:41.7 17:18.48 111
114 Gelinas, Michael 11 West Seneca West 5:42.6 17:21.30 112
115 Cronin, Tim 12 Central Square 5:42.7 17:21.58 113
116 Kervick, Declan 11 Burlington H 5:42.9 17:22.13 114
117 Leckinger, Tye 12 Spencerport 5:43.0 17:22.40 115
118 Cirrito, Jason 11 Miller Place 5:43.2 17:23.11 116
119 Huff, Ethan 11 Ballston Spa 5:43.5 17:24.00 117
120 Boutin, Ethan 12 Essex High School 5:44.3 17:26.52
121 Linn, Alex 12 Monroe-Woodbury 5:44.5 17:26.92
122 Efinger, Peter 10 Washingtonville 5:44.5 17:27.17
123 Urciuoli, John 9 Monroe-Woodbury 5:45.1 17:29.04
124 Reilly, Steel 11 Minisink Valley 5:45.6 17:30.46 118
125 Creamer, Max 12 Central Square 5:45.9 17:31.29 119
126 Tyler, Max 11 Greece Arcadia 5:46.4 17:32.93 120
127 Cummings, Jaron 12 Essex High School 5:46.8 17:34.05
128 Lomonaco, Joe 12 Brockport HS 5:46.9 17:34.37 121
129 Thomas, Nicholas 8 Niskayuna 5:47.0 17:34.76 122
130 Juzwick, Adam 12 Brockport HS 5:47.1 17:35.05 123
131 Wade, Andrew 10 Ballston Spa 5:47.1 17:35.08 124
132 Freda, Aidan 11 Minisink Valley 5:47.2 17:35.39 125
133 Benki, Avaneesh 10 Niskayuna 5:47.3 17:35.71 126
134 Layer, Justin 11 Ballston Spa 5:47.8 17:37.08 127
135 Long, Patrick 11 Roy C. Ketcham 5:48.9 17:40.47 128
136 Oberholzer, Richard 11 Greece-Olympia 5:49.1 17:41.08 129
137 Adamson, Gabe 11 Rush Henriet 5:49.3 17:41.78 130
138 Stein, Damien 12 Brockport HS 5:49.4 17:42.04 131
139 Leckinger, Chase 12 Spencerport 5:49.6 17:42.47 132
140 Beck, Sean 11 Washingtonville 5:49.9 17:43.46
141 Raymond, Charles 12 Ballston Spa 5:50.4 17:45.02
142 Contestabile, Dylan 12 Greece Arcadia 5:50.6 17:45.53 133
143 Miklus, Luke 9 Essex High School 5:50.8 17:46.27
144 Eisler, Andrew 10 Ballston Spa 5:50.9 17:46.59
145 Czech, Josh 12 Saratoga Springs 5:51.0 17:46.97 134
146 Hentschel, Tim 11 Rush Henriet 5:51.1 17:47.24 135
147 Catanzaro, Giovanni 11 Miller Place 5:51.3 17:47.66 136
148 Skufca, Evan 10 Niskayuna 5:51.6 17:48.66 137
149 Beste, Sam 12 Burlington H 5:52.1 17:50.22 138
150 Gatti, Gino 11 West Seneca West 5:52.6 17:51.73 139
151 Follett, Alden 12 Burlington H 5:53.9 17:55.52
152 Tarsia, Adam 12 Miller Place 5:54.2 17:56.50 140
153 O'Brien, Josh 12 McQuaid Jesuit 5:54.5 17:57.37
154 Starr, Jackson 11 Miller Place 5:54.6 17:57.76 141
155 Kennedy, Ryan 11 Washingtonville 5:54.7 17:58.15
156 Arredondo, Anthony 12 Minisink Valley 5:55.1 17:59.18 142
157 Gifford, Austin 12 Rush Henriet 5:55.2 17:59.50 143
158 Lippa, Sean 10 Brockport HS 5:55.5 18:00.63 144
159 O'Dell, Kaleb 12 Greece Arcadia 5:56.0 18:01.93 145
160 Laduca, Ned 12 Spencerport 5:57.6 18:07.01 146
161 Braun, Joris 11 Burlington H 5:58.1 18:08.36
162 Campbell, Leon 12 Middletown 5:58.9 18:10.97 147
163 Bova, Andrew 11 Miller Place 5:59.6 18:13.10 148
164 Huynh, Jason 10 Burlington H 6:01.0 18:17.30
165 Croft, Aiden 11 Rush Henriet 6:01.9 18:20.04 149
166 Haas, Kaleb 12 Brockport HS 6:02.4 18:21.56 150
167 Rumo, Kenzie 9 Central Square 6:02.8 18:22.61 151
168 Sigman, Zachary 12 West Seneca West 6:03.0 18:23.36 152
169 Mcgowan, Michael 11 Roy C. Ketcham 6:03.1 18:23.65 153
170 Goldsmith, Will 12 Minisink Valley 6:04.5 18:27.98 154
171 Bargeer, Ayaan 10 Shaker 6:04.7 18:28.53 155
172 Hitt, Connor 8 Roy C. Ketcham 6:04.9 18:29.12 156
173 Haag, Alex 12 Bellows Free 6:05.2 18:30.10 157
174 Gonyeau, Matthew 10 Bellows Free 6:05.6 18:31.23 158
175 Frisa, James 12 Spencerport 6:06.4 18:33.63 159
176 Heh, Matthew 11 Greece-Olympia 6:07.1 18:35.71 160
177 Maw, Nick 12 Central Square 6:08.1 18:38.70 161
178 Costain, Caleb 11 Greece-Olympia 6:08.5 18:40.03 162
179 Bublak, Daniel 12 Amsterdam 6:09.6 18:43.44 163
180 Campbell, Aubrey 10 Thomas R. Proctor 6:09.8 18:43.91 164
181 Scott, Aidan 11 Greece Arcadia 6:10.0 18:44.69 165
182 Pollock, Kyle 10 Roy C. Ketcham 6:10.9 18:47.34 166
183 Corporan, Eddy 9 Roy C. Ketcham 6:12.0 18:50.62 167
184 Dzielinski, Nathan 11 West Seneca West 6:12.2 18:51.40 168
185 Haskins, Ed 12 Central Square 6:14.3 18:57.62 169
186 Doyle, Aidan 11 Miller Place 6:14.7 18:58.82 170
187 Stevens, Ben 12 Central Square 6:14.8 18:59.25 171
188 Molyneux, Ethan 11 Brockport HS 6:15.0 18:59.64
189 Hilton, Christian 11 Roy C. Ketcham 6:15.9 19:02.46 172
190 Burfoot, Josh 12 Bellows Free 6:17.0 19:05.94 173
191 Reddick, Alexander 11 Brockport HS 6:17.4 19:07.20
192 Masch, Matthew 9 Roy C. Ketcham 6:18.3 19:09.95
193 Le, Philip 12 Thomas R. Proctor 6:18.5 19:10.38 174
194 Fisher, Everett 12 Thomas R. Proctor 6:18.7 19:10.90 175
195 Parrotta, John 12 Central Square 6:21.0 19:18.13 176
196 Mcmanus, Jackson 11 Greece Arcadia 6:23.6 19:25.94 177
197 Graziano, Ryan 12 Thomas R. Proctor 6:28.9 19:41.98 178
198 Carson, Caspar 11 Brockport HS 6:29.1 19:42.70
199 Cassidy, Liam 10 Roy C. Ketcham 6:33.7 19:56.71
200 Nieto, Antonio 11 Middletown 6:35.7 20:02.58 179
201 Kielkowicz, Wyley 9 Greece-Olympia 6:38.5 20:11.36 180
202 Santiago, Joseph 10 Amsterdam 6:38.8 20:12.06 181
203 Palma, Emanuel 10 Middletown 6:39.5 20:14.15 182
204 Younger, Sperry 12 Middletown 6:51.6 20:51.19 183
205 Stachnik, Matthew 10 Amsterdam 7:03.0 21:25.66 184
206 Johnson, Logan 9 Greece-Olympia 7:18.3 22:12.33 185
207 Santiago, Justin 9 Amsterdam 7:22.4 22:24.52 186
208 Spakoski, Jacob 10 Greece-Olympia 7:22.8 22:25.74 187
209 Rodecker, Tyler 10 Amsterdam 8:12.3 24:56.39 188
Like·Comment·Share·E-mail·21884 views
History for Burnt Hills Invitational
Show 8 more
Hashtags#burnt-hills-invitational
|