Folders |
2016 Results - Burnt Hills InvitationalPublished by
Results: Section 2 Harrier Burnt Hills High School HY-TEK's Meet Manager
2016 Burnt Hills Cross Country Invitational - 10/15/2016
35th Annual Invitational
Saratoga Spa State Park
Last Completed Event
Event 9 Boys 4908 Meter Dash CC Div1 - Boys
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Mount Greylock Regional H 57 3 12 13 14 15 16 19
Total Time: 1:24:11.11
Average: 16:50.23
2 Lake Placid 102 8 9 22 27 36 39 143
Total Time: 1:25:59.18
Average: 17:11.84
3 North Warren 152 6 32 33 40 41 64 78
Total Time: 1:27:56.41
Average: 17:35.29
4 Maple Hill 184 20 29 37 47 51 76 86
Total Time: 1:28:58.66
Average: 17:47.74
5 Haldane 203 4 5 34 65 95 108 125
Total Time: 1:28:51.35
Average: 17:46.27
6 Greenville 232 11 21 28 85 87 97 102
Total Time: 1:30:13.36
Average: 18:02.67
7 Ausable Valley 262 30 38 49 53 92 101 110
Total Time: 1:31:15.30
Average: 18:15.06
8 Seton Catholic (7) 262 2 26 54 56 124 129 159
Total Time: 1:30:22.95
Average: 18:04.59
9 Greenwich Central 264 1 44 46 70 103
Total Time: 1:30:29.39
Average: 18:05.88
10 Duanesburg 314 10 17 88 94 105 151
Total Time: 1:32:26.50
Average: 18:29.30
11 Mechanicville Central 322 23 48 52 83 116 117 128
Total Time: 1:32:52.05
Average: 18:34.41
12 Lake George 333 24 66 68 69 106 130 133
Total Time: 1:33:18.06
Average: 18:39.62
13 Stillwater 345 31 58 62 72 122 146 155
Total Time: 1:33:53.15
Average: 18:46.63
14 LaFayette (Section 3) 350 25 77 79 80 89 100 111
Total Time: 1:33:52.98
Average: 18:46.60
15 Hadley-Luzerne 358 50 55 60 74 119 142
Total Time: 1:33:48.40
Average: 18:45.68
16 Hoosic Valley 400 42 61 81 90 126 157
Total Time: 1:35:23.72
Average: 19:04.75
17 Mayfield 414 18 35 82 134 145 154
Total Time: 1:37:29.14
Average: 19:29.83
18 Berlin 435 43 63 104 112 113 132 141
Total Time: 1:36:23.19
Average: 19:16.64
19 Ekmw 445 45 91 93 107 109 135 136
Total Time: 1:36:40.28
Average: 19:20.06
20 Schoharie 506 7 57 127 152 163
Total Time: 1:48:08.46
Average: 21:37.70
21 Ticonderoga 541 71 73 98 149 150 162
Total Time: 1:42:14.32
Average: 20:26.87
22 Fort Plain 554 59 120 121 123 131 138
Total Time: 1:40:16.30
Average: 20:03.26
23 Galway 574 84 96 115 139 140 144 148
Total Time: 1:41:46.06
Average: 20:21.22
24 Liberty 606 67 99 137 147 156 161
Total Time: 1:45:11.49
Average: 21:02.30
25 Argyle 618 75 114 118 153 158 160
Total Time: 1:46:21.30
Average: 21:16.26
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Beasor, Colin 12 Greenwich Central 5:12.8 15:53.92 1
2 Moore, Caleb 11 Seton Catholic (7) 5:15.3 16:01.30 2
3 Arthur, Evan 12 Mount Greylo 5:22.7 16:24.03 3
4 Farrell, Nicholas 11 Haldane 5:24.1 16:28.26 4
5 Silhavy, Adam 10 Haldane 5:25.2 16:31.51 5
6 Olden, Brandon 10 North Warren 5:25.9 16:33.67 6
7 Valvo, Noah SR Schoharie 5:26.6 16:35.92 7
8 McGrew, Henry 12 Lake Placid 5:26.8 16:36.57 8
9 Schulz, Scott 11 Lake Placid 5:29.4 16:44.56 9
10 Van Vlack, Brendon 12 Duanesburg 5:30.1 16:46.48 10
11 Tolan, Cormac 12 Greenville 5:31.1 16:49.56 11
12 Culver, Sam 11 Mount Greylo 5:31.9 16:52.13 12
13 Ricalton, Darren 12 Canton 5:32.2 16:52.91
14 Fink, Jacob 10 Mount Greylo 5:33.6 16:57.29 13
15 Castonguay, Cameron 12 Mount Greylo 5:34.0 16:58.42 14
16 Brandriss, Owen 11 Mount Greylo 5:34.3 16:59.24 15
17 Cheung, Josh 10 Mount Greylo 5:36.6 17:06.40 16
18 Lynch, Boone 11 Duanesburg 5:37.0 17:07.61 17
19 Rich, Xzavier 12 Berne-Knox-Westerlo 5:37.3 17:08.41
20 Febbie, Josh 12 Mayfield 5:39.0 17:13.81 18
21 Seid, Jesse 10 Mount Greylo 5:39.8 17:16.15 19
22 Albanese, Noah 9 Maple Hill 5:40.4 17:18.13 20
23 Pickett, Chris 12 Greenville 5:41.2 17:20.40 21
24 White, Trent 12 Lake Placid 5:41.4 17:20.97 22
25 Oliva, Dylan 8 Mechanicvill 5:41.7 17:21.96 23
26 Rollo, Nick 11 Lake George 5:42.0 17:22.74 24
27 Bathgate, Gavin 10 East Rochester 5:42.3 17:23.70
28 Murray, Ethan 12 LaFayette (3) 5:43.0 17:25.95 25
29 Glicksman, Jake 9 Seton Catholic (7) 5:43.2 17:26.38 26
30 Flanigan, James 9 Lake Placid 5:44.4 17:30.04 27
31 Spring, Jared 11 Greenville 5:46.4 17:36.18 28
32 Riordan, Matthew 11 Maple Hill 5:48.4 17:42.27 29
33 Lawrence, Zachary 11 Ausable Valley 5:48.8 17:43.70 30
34 Roy, Nick 11 Stillwater 5:48.9 17:44.06 31
35 Mulvey, Kenneth 10 North Warren 5:49.1 17:44.39 32
36 Smith, Hayden 12 North Warren 5:49.3 17:45.27 33
37 Petkus, Jonas 11 Haldane 5:49.5 17:45.77 34
38 Newkirk, Tyler 11 Mayfield 5:49.6 17:46.19 35
39 Frantz, Kai 9 Lake Placid 5:49.9 17:47.04 36
40 Pratico, Quinn 10 Maple Hill 5:50.2 17:47.79 37
41 Trombley, Dylan 12 Ausable Valley 5:51.3 17:51.34 38
42 Izzo, Jesse 10 Lake Placid 5:51.6 17:52.11 39
43 Tomb, Seamus 11 North Warren 5:52.6 17:55.07 40
44 Brown, Matt 12 North Warren 5:53.5 17:58.01 41
45 Corey, Ben 11 Hoosic Valley 5:53.6 17:58.34 42
46 Flowers, Alex 12 Berlin 5:53.8 17:58.85 43
47 Grimmke, Sam 11 Greenwich Central 5:54.2 18:00.06 44
48 Medina, Luis 10 Ekmw 5:54.7 18:01.64 45
49 Gregg, Bruce 8 Greenwich Central 5:54.8 18:01.96 46
50 Mannion, Nate 10 Maple Hill 5:55.0 18:02.49 47
51 Ciccarelli, Christophe 10 Mechanicvill 5:55.1 18:02.94 48
52 Russom, Matthew 11 Ausable Valley 5:55.5 18:03.99 49
53 Fraser, Jon 9 Hadley-Luzerne 5:56.5 18:07.22 50
54 Deyoe, Thatcher 10 Maple Hill 5:56.8 18:07.98 51
55 Millard, David 9 Mechanicvill 5:57.5 18:10.08 52
56 Baer, Jacob 11 Ausable Valley 5:57.6 18:10.42 53
57 Moore, Luke 9 Seton Catholic (7) 5:58.3 18:12.55 54
58 Schreiner, Erik 10 Hadley-Luzerne 5:58.4 18:12.90 55
59 Derrick, Henry 12 Seton Catholic (7) 5:58.5 18:13.30 56
60 Rose, Blaine SR Schoharie 5:58.8 18:13.97 57
61 Gannon, John 9 Stillwater 5:59.3 18:15.53 58
62 Chambers, Cameron 10 East Rochester 5:59.6 18:16.53
63 Hoffman, Michael 11 Fort Plain 6:01.4 18:22.05 59
64 Hartley, Nathaniel 11 Hadley-Luzerne 6:01.7 18:22.91 60
65 Rose, Matt 11 Hoosic Valley 6:03.0 18:27.05 61
66 Yusaitis, Joe 10 Stillwater 6:04.4 18:31.21 62
67 Douglas, Collin 9 Berlin 6:05.1 18:33.46 63
68 Helinski, Harry 12 North Warren 6:05.7 18:35.20 64
69 Mikalsen, Matt 10 Haldane 6:06.1 18:36.23 65
70 Dee, Patrick 11 Lake George 6:06.4 18:37.27 66
71 Russo, Jordan 12 Liberty 6:07.1 18:39.42 67
72 Smith, Matt 9 Lake George 6:07.9 18:41.79 68
73 Jackson, Travis 11 Berne-Knox-Westerlo 6:08.1 18:42.36
74 Jardine, Gideon 12 Lake George 6:09.1 18:45.41 69
75 Gartner, Henry 9 Greenwich Central 6:11.0 18:51.21 70
76 Cook, Joel 12 Ticonderoga 6:11.1 18:51.50 71
77 Travis, Zack 12 Stillwater 6:11.8 18:53.64 72
78 West, Jon 12 Ticonderoga 6:11.9 18:53.97 73
79 Barrett, Luke 9 Hadley-Luzerne 6:12.6 18:56.15 74
80 Jacobs-johnson, Adin 10 Argyle 6:13.0 18:57.32 75
81 Heffner, Mitchell 12 Maple Hill 6:13.3 18:58.34 76
82 Caughey, Jack 9 LaFayette (3) 6:13.5 18:59.00 77
83 Terry, Patrick 12 North Warren 6:13.9 19:00.30 78
84 Smith, Gabe 9 North Warren 6:15.3 19:04.52
85 Conover, Dan 10 LaFayette (3) 6:15.6 19:05.35 79
86 Reynolds, Jeremy 12 LaFayette (3) 6:16.1 19:06.78 80
87 Cipolla, Derek 10 Hoosic Valley 6:16.6 19:08.35 81
88 Akowicz, Connor 12 Mayfield 6:16.8 19:09.01 82
89 Ciulla, Alex 11 Mechanicvill 6:16.9 19:09.28 83
90 Sherman, Chad 12 Galway 6:17.5 19:11.27 84
91 Spring, Ethan 11 Greenville 6:18.2 19:13.22 85
92 Pasko, Ryan 9 Maple Hill 6:18.4 19:13.74 86
93 Revell, Jared 10 Greenville 6:18.4 19:13.99 87
94 Gallo, Sal 10 Duanesburg 6:18.7 19:14.83 88
95 Porter, Kaden 9 LaFayette (3) 6:19.1 19:15.90 89
96 Brenenstuhl, Bob 12 Hoosic Valley 6:19.4 19:16.91 90
97 Van Buren, Logan 9 Ekmw 6:21.2 19:22.56 91
98 Whitcomb, Taylor 11 Ausable Valley 6:22.3 19:25.85 92
99 Garnica, Denali 8 Ekmw 6:23.0 19:28.01 93
100 Atanasov, George 9 Duanesburg 6:23.2 19:28.43 94
101 Osterfeld, Ellis 10 Haldane 6:23.5 19:29.58 95
102 Ingle, Ryan 10 Galway 6:23.8 19:30.50 96
103 Connors, Riley 11 Greenville 6:24.2 19:31.51 97
104 Teller, Ryan SO Mekeel Christian 6:24.6 19:32.85
105 Pike, Caleb 11 Ticonderoga 6:25.3 19:34.79 98
106 Campos, Miguel 8 Liberty 6:25.4 19:35.24 99
107 Scott, Devon 12 LaFayette (3) 6:25.5 19:35.51 100
108 Wilson, Alex 12 Ausable Valley 6:25.7 19:36.23 101
109 Rath, Mike 11 Greenville 6:27.3 19:41.08 102
110 Ramey, Noah 12 Whitehall 6:27.5 19:41.76
111 Howard, Peyton 10 Greenwich Central 6:27.7 19:42.24 103
112 Gosse, Ryan 12 Berlin 6:28.4 19:44.38 104
113 David, Luke SR Granville 6:29.8 19:48.74
114 Munson, Paul 9 Duanesburg 6:30.0 19:49.15 105
115 Unkauf, Jack 9 Lake George 6:30.5 19:50.85 106
116 Defelice, Isaac 11 Ekmw 6:30.9 19:51.92 107
117 Kisslinger, Kyle 10 Haldane 6:31.0 19:52.41 108
118 Kaiden, Sears 10 Ekmw 6:32.3 19:56.15 109
119 Straight, Troy 12 Ausable Valley 6:33.3 19:59.42 110
120 Hill, Trevor 9 LaFayette (3) 6:34.3 20:02.26 111
121 Ashline, Jason 12 Whitehall 6:34.4 20:02.63
122 Jones, Nolan 11 Berlin 6:34.5 20:03.04 112
123 Flowers, Jack 9 Berlin 6:34.7 20:03.46 113
124 Berryment, Walker 10 Edmeston 6:34.9 20:04.32
125 Brown, Sage 11 Argyle 6:35.1 20:04.66 114
126 Decker, Holden 9 Galway 6:35.4 20:05.83 115
127 Germain, Josh 11 Mechanicvill 6:36.1 20:07.79 116
128 Diffenbach, Cole 9 Mechanicvill 6:36.2 20:08.24 117
129 Gulick, Griffin 11 Argyle 6:36.4 20:08.65 118
130 Spotswood, Gary 10 Hadley-Luzerne 6:36.5 20:09.22 119
131 Weerts, Ricky 9 Ausable Valley 6:37.0 20:10.58
132 Staples, Sean 11 Fort Plain 6:37.6 20:12.50 120
133 Powless, Haenhyanonhna' 10 LaFayette (3) 6:39.5 20:18.13
134 D'Arcangelis, Michael 10 Fort Plain 6:40.1 20:20.12 121
135 Smith, Cody 11 East Rochester 6:41.2 20:23.35
136 Shute, Morgan 11 LaFayette (3) 6:42.6 20:27.81
137 Kirkwood, Simon 12 Stillwater 6:42.9 20:28.71 122
138 Sullivan, Aj 11 Fort Plain 6:43.0 20:29.03 123
139 Su, Liang 12 Seton Catholic (7) 6:43.2 20:29.42 124
140 Schwartz, Brett 11 Haldane 6:43.4 20:30.10 125
141 Acker, John 11 Hoosic Valley 6:44.4 20:33.07 126
142 Grass, Jack 12 LaFayette (3) 6:45.3 20:35.89
143 Hahn, Andrew SO Schoharie 6:46.9 20:40.93 127
144 Pilgrim, William 9 Hawthorne Valley 6:47.6 20:42.94
145 D'Andrea, Nathan 12 Brockport HS 6:48.0 20:44.10
146 Bisaillon, Troy 8 Mechanicvill 6:48.2 20:44.87 128
147 Madison, Sam 12 Edmeston 6:49.3 20:48.05
148 Pauquette, Hollis SR Granville 6:49.4 20:48.52
149 Snell, Matt 12 Seton Catholic (7) 6:49.7 20:49.24 129
150 Cocozza, Joseph 9 Lake George 6:50.6 20:52.09 130
151 Calbet, Louis 11 Fort Plain 6:50.8 20:52.60 131
152 Ritter, Malachi 9 Berlin 6:52.9 20:59.05 132
153 Biles, Finn 11 Lake George 6:54.7 21:04.57 133
154 Nikollaj, Luka 10 Mayfield 6:55.2 21:06.05 134
155 Peters, Landon 8 Ekmw 6:55.5 21:06.93 135
156 Mazzotte, Brennan 8 Ekmw 6:56.8 21:11.00 136
157 Rossi, Sebastian 9 Mechanicvill 6:59.1 21:18.14
158 Clark, Thomas 12 Liberty 6:59.4 21:18.77 137
159 Thomas, Jacob 11 Fort Plain 7:00.5 21:22.29 138
160 Weis, Nate 12 Berne-Knox-Westerlo 7:02.3 21:27.80
161 Lefreniere, Ben 11 Galway 7:02.7 21:28.83 139
162 Oliver, Tim 11 Galway 7:02.9 21:29.63 140
163 Dorow, Wesley 10 East Rochester 7:07.7 21:44.28
164 Lockett, Max 10 Berlin 7:10.9 21:54.05 141
165 Valdivia, Tim 11 Hadley-Luzerne 7:11.4 21:55.57 142
166 Mihill, Davey 12 Lake Placid 7:12.7 21:59.42 143
167 York, Bryce JR Mekeel Christian 7:13.1 22:00.62
168 Johnston, Osie 10 Galway 7:15.8 22:08.79 144
169 Allen, Shawn 9 Mayfield 7:17.5 22:14.08 145
170 Mcclements, Aaron 9 Stillwater 7:18.3 22:16.61 146
171 Casteneda, Fransisco 9 Liberty 7:18.7 22:17.67 147
172 Kozlowski, Justin 10 Galway 7:20.0 22:21.88 148
173 Tomb, Casey 11 North Warren 7:20.3 22:22.56
174 Bishop, Ben SO Granville 7:20.8 22:24.12
175 Fitzgerald, Nick 12 Ticonderoga 7:21.3 22:25.72 149
176 Lapeter, Joseph 11 Ticonderoga 7:22.2 22:28.34 150
177 Mallory, Brian 9 Duanesburg 7:22.4 22:29.08 151
178 Renaud, Jared SR Granville 7:22.5 22:29.38
179 DeWald, Andrew SO Mekeel Christian 7:22.7 22:29.98
180 Morrell, John JR Schoharie 7:23.7 22:33.03 152
181 Doty, Ethan 12 Argyle 7:24.8 22:36.48 153
182 Marchese, Phillip 11 Galway 7:25.4 22:38.11
183 Bergquist, Solomon 9 Hawthorne Valley 7:25.5 22:38.48
184 Van Horn, Nathan 11 Mayfield 7:26.8 22:42.34 154
185 Pitcheralle, Jameson 12 Mechanicvill 7:27.4 22:44.36
186 Hamilton, Massimo 9 Hawthorne Valley 7:34.3 23:05.28
187 Marshall, Seth 12 Stillwater 7:36.1 23:10.87 155
188 Werring, Gavn 9 Liberty 7:39.2 23:20.39 156
189 Wight, Brandon 11 Galway 7:41.2 23:26.41
190 Clarkson, Dylan 11 Hoosic Valley 7:56.2 24:12.11 157
191 Fosmire, Mikey 11 Argyle 8:03.4 24:34.19 158
192 Bouchard, Aaron 9 Seton Catholic (7) 8:06.4 24:43.37 159
193 Canam, Joe 9 Berlin 8:23.6 25:35.82
194 Frost, Haydon 9 Argyle 8:41.1 26:29.05 160
195 Russell, Andrew 11 Liberty 8:44.7 26:40.10 161
196 Heigel, Darren 10 Galway 9:00.1 27:27.02
197 Kerr, Adam 11 Ticonderoga 9:03.7 27:38.05 162
198 Thompson, Chris 9 Berlin 9:05.1 27:42.17
199 Page, Bobby 10 Edmeston 9:46.8 29:49.52
200 Fox, Jed 10 Schoharie 9:51.8 30:04.61 163
Varsity Boys-Division II
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Glens Falls 53 1 7 10 12 23 130 136
Total Time: 1:23:30.96
Average: 16:42.20
2 Saranac Lake 120 6 13 32 33 36 63 84
Total Time: 1:27:13.80
Average: 17:26.76
3 Albany Academy 170 2 5 22 49 92 116
Total Time: 1:27:21.50
Average: 17:28.30
4 Cold Spring Harbor 195 15 17 38 54 71 83 86
Total Time: 1:29:20.53
Average: 17:52.11
5 Peru 236 25 42 47 52 70 72 81
Total Time: 1:31:06.80
Average: 18:13.36
6 Oneonta HS 254 9 34 57 75 79 98 134
Total Time: 1:30:54.16
Average: 18:10.84
7 Johnstown 264 20 39 53 59 93 121 131
Total Time: 1:31:20.07
Average: 18:16.02
8 Schuylerville 299 19 21 43 102 114 144
Total Time: 1:31:18.61
Average: 18:15.73
9 Voorheesville 299 4 14 29 91 161 167 175
Total Time: 1:30:56.66
Average: 18:11.34
10 LaSalle Institute (Troy) 319 46 51 67 73 82 99 133
Total Time: 1:32:49.53
Average: 18:33.91
11 Oyster Bay 327 28 35 85 89 90 132 139
Total Time: 1:32:42.19
Average: 18:32.44
12 Ichabod Crane 337 30 58 65 80 104 117 124
Total Time: 1:33:10.57
Average: 18:38.12
13 Taconic Hills 349 11 24 27 119 168
Total Time: 1:32:47.47
Average: 18:33.50
14 Skaneateles 354 41 55 77 87 94 96 107
Total Time: 1:33:26.20
Average: 18:41.24
15 Fonda-Fultonville 358 37 40 60 101 120 158 163
Total Time: 1:33:23.60
Average: 18:40.72
16 Waterloo 360 16 62 66 103 113 145
Total Time: 1:32:55.25
Average: 18:35.05
17 New Paltz HS 390 18 44 76 125 127 142
Total Time: 1:33:23.58
Average: 18:40.72
18 Saranac 424 8 45 100 118 153 169 172
Total Time: 1:33:56.50
Average: 18:47.30
19 Broadalbin-Perth 455 48 64 74 126 143 159
Total Time: 1:35:15.32
Average: 19:03.07
20 Albion 479 31 78 105 128 137 148 149
Total Time: 1:35:25.60
Average: 19:05.12
21 Beekmantown 480 56 69 106 111 138 140 176
Total Time: 1:35:38.72
Average: 19:07.75
22 Plattsburgh HS 533 26 97 110 135 165 166
Total Time: 1:36:47.99
Average: 19:21.60
23 Hudson 537 61 88 115 123 150 154 157
Total Time: 1:36:46.03
Average: 19:21.21
24 Catskill 549 68 95 112 122 152 173 179
Total Time: 1:36:57.40
Average: 19:23.48
25 Corinth 619 3 129 151 162 174 178
Total Time: 1:38:43.81
Average: 19:44.77
26 Cobleskill-Richmondville 665 108 109 141 147 160 164 170
Total Time: 1:39:21.61
Average: 19:52.33
27 Cohoes 678 50 146 155 156 171 177
Total Time: 1:40:35.06
Average: 20:07.02
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Hughes, Chris 11 Glens Falls 5:06.9 15:35.88 1
2 Foyt, Alex 11 Albany Academy 5:19.0 16:12.80 2
3 Graska, Joel 12 Corinth 5:21.2 16:19.45 3
4 Ensslin, Evan 10 Voorheesville 5:22.5 16:23.33 4
5 Tulchinsky, Max 12 Albany Academy 5:24.4 16:29.12 5
6 Gray, Anderson 10 Saranac Lake 5:26.8 16:36.48 6
7 Giordano, Cameron 12 Glens Falls 5:28.6 16:41.87 7
8 Lepage, Andrew 11 Saranac 5:29.4 16:44.53 8
9 Zimmer, Paul 10 Oneonta HS 5:29.8 16:45.54 9
10 Wyman, Ethan 12 Glens Falls 5:30.9 16:49.11 10
11 Fasciano, Ben 12 Taconic Hills 5:31.1 16:49.49 11
12 Britton, Noah 12 Glens Falls 5:31.4 16:50.53 12
13 Cheney-Seymour, Lauchlan 11 Saranac Lake 5:33.5 16:56.89 13
14 Tipton, Matt 9 Voorheesville 5:33.9 16:58.10 14
15 Becker, Robert 12 Cold Spring Harbor 5:34.7 17:00.66 15
16 Frisbee, Daniel 11 Waterloo 5:35.2 17:02.27 16
17 Burns, Ryan 12 Cold Spring Harbor 5:37.0 17:07.75 17
18 Linares, Logan 10 New Paltz HS 5:38.0 17:10.73 18
19 Swoboda, Spencer 12 Schuylerville 5:38.4 17:12.03 19
20 Mraz, Brandon 12 Johnstown 5:40.1 17:17.00 20
21 Jones, Davante 12 Schuylerville 5:41.6 17:21.79 21
22 Lachgar, Ahmed 12 Albany Academy 5:41.8 17:22.39 22
23 Hogan, Sam 10 Glens Falls 5:45.5 17:33.57 23
24 Hotaling, Trey 12 Taconic Hills 5:47.9 17:40.73 24
25 Mazzella, Andy 10 Peru 5:48.2 17:41.93 25
26 Flora, Ryan 11 Plattsburgh HS 5:48.4 17:42.39 26
27 Baldwin, Alex 12 Hudson Falls 5:48.6 17:42.92
28 Hanselman, Max 12 Taconic Hills 5:49.6 17:45.97 27
29 Doxey, Aidan 12 Oyster Bay 5:49.8 17:46.60 28
30 Chowenhill, Kellen 10 Voorheesville 5:50.2 17:47.82 29
31 Christian, Alex 10 Ichabod Crane 5:50.5 17:48.81 30
32 Steier, Evan 12 Albion 5:50.6 17:49.24 31
33 Martin, Tyler 11 Saranac Lake 5:50.8 17:49.74 32
34 Hesseltine, Adam 10 Saranac Lake 5:51.6 17:52.21 33
35 Flynn, Liam 10 Oneonta HS 5:52.0 17:53.39 34
36 Casey, Jack 12 Oyster Bay 5:53.4 17:57.54 35
37 Branch, Adam 12 Saranac Lake 5:53.7 17:58.48 36
38 Newcomer, Clane 12 Fonda-Fultonville 5:54.7 18:01.65 37
39 Lynn, Connor 12 Cold Spring Harbor 5:55.5 18:04.03 38
40 Quillan, Alex 10 Johnstown 5:55.8 18:05.05 39
41 Geniti, Travis 12 Fonda-Fultonville 5:56.0 18:05.47 40
42 Lewis, Tyler 11 Skaneateles 5:56.4 18:06.66 41
43 Luck, Riley 10 Peru 5:56.6 18:07.30 42
44 Burch, Ethan 10 Schuylerville 5:57.0 18:08.54 43
45 Nielson, Jacob 12 New Paltz HS 5:57.1 18:09.03 44
46 Carter, Sam 9 Saranac 5:58.1 18:11.91 45
47 Marchese, Joe 10 LaSalle Inst 5:58.2 18:12.32 46
48 Rickert, Dylan 10 Peru 5:58.6 18:13.41 47
49 Mosher, James 10 Broadalbin-Perth 5:58.8 18:13.97 48
50 Gulock, Trevor 11 Albany Academy 5:58.9 18:14.47 49
51 Dion, Tyler 11 Cohoes 5:59.1 18:14.95 50
52 Perniciaro, Anthony 12 LaSalle Inst 5:59.4 18:15.86 51
53 Guski, Matthew 11 Peru 6:00.7 18:19.94 52
54 Cole, Gabe 11 Johnstown 6:00.8 18:20.23 53
55 Kasper, Tony 12 Cold Spring Harbor 6:01.7 18:22.96 54
56 Blackwell, Calvin 12 Skaneateles 6:02.0 18:23.85 55
57 Moravec, Grant 10 Beekmantown 6:02.3 18:24.88 56
58 Kiernan, Neil 11 Hudson Falls 6:03.4 18:28.04
59 Jennings, Trystan 10 Oneonta HS 6:04.7 18:32.22 57
60 Cohn, Ben 11 Ichabod Crane 6:04.9 18:32.72 58
61 Simone, Michael 11 Johnstown 6:05.2 18:33.74 59
62 Zenzen, Aidan 11 Fonda-Fultonville 6:05.3 18:34.01 60
63 Taylor, Noah 11 Hudson 6:05.5 18:34.57 61
64 Jeralds, Caleb 9 Chatham Central 6:05.7 18:35.04
65 Spina, Blake 11 Waterloo 6:06.1 18:36.47 62
66 Murguia, Chris 11 Saranac Lake 6:06.4 18:37.22 63
67 Couperus, Wyatt 10 Broadalbin-Perth 6:06.5 18:37.45 64
68 Grace, Joseph 12 Ichabod Crane 6:06.8 18:38.41 65
69 Page, Nick 10 Waterloo 6:07.2 18:39.67 66
70 Vanderbeck, Sebastian 12 LaSalle Inst 6:07.7 18:41.38 67
71 Davies, Jacob JR Catskill 6:08.3 18:43.21 68
72 Gadway, Cody 10 Beekmantown 6:08.5 18:43.84 69
73 Brown, Garrett 11 Peru 6:08.7 18:44.22 70
74 Kirchner, Albert 12 Cold Spring Harbor 6:09.0 18:45.13 71
75 Post, Ben 12 Peru 6:09.1 18:45.57 72
76 Swierzewski, Parker 12 LaSalle Inst 6:09.3 18:46.15 73
77 Becker, Devin 10 Broadalbin-Perth 6:09.8 18:47.74 74
78 Nelson, Omar 11 Oneonta HS 6:10.7 18:50.30 75
79 Morgiewicz, Loujack 12 New Paltz HS 6:10.8 18:50.58 76
80 Paciorek, Nick 10 Skaneateles 6:11.1 18:51.59 77
81 Pepe, Gabe 10 Albion 6:11.3 18:52.21 78
82 Orgeron, Max 11 Oneonta HS 6:11.5 18:52.71 79
83 Luckfield, Calvin 11 Ichabod Crane 6:11.6 18:53.07 80
84 Meyers, Connor 11 Peru 6:11.7 18:53.46 81
85 Coughlin, Ronan 10 LaSalle Inst 6:11.8 18:53.82 82
86 Brody, Ezra 12 Cold Spring Harbor 6:11.9 18:54.15 83
87 Buck, Phillip 12 Saranac Lake 6:12.0 18:54.50 84
88 Mcgee, Kenneth 11 Oyster Bay 6:12.3 18:55.35 85
89 Bennardo, Zachary 9 Cold Spring Harbor 6:12.7 18:56.45 86
90 Simmons, J.W. 12 Skaneateles 6:13.8 18:59.70 87
91 De Forrest, Eoghan 12 Hudson 6:14.1 19:00.72 88
92 Arenella, Zachary 11 Oyster Bay 6:14.2 19:01.21 89
93 Chao, Eric 11 Oyster Bay 6:14.3 19:01.49 90
94 Trieber, Carl 12 Voorheesville 6:14.5 19:01.87 91
95 Graziano, Nick 10 Albany Academy 6:14.7 19:02.72 92
96 Cwiakala, Mark 10 Johnstown 6:15.2 19:04.05 93
97 Blackwell, Ben 12 Skaneateles 6:15.3 19:04.40 94
98 Vliet, Murray JR Catskill 6:15.4 19:04.67 95
99 DiRubbo, Tony 9 Skaneateles 6:15.5 19:05.07 96
100 Martin, Zach 12 Plattsburgh HS 6:16.2 19:07.23 97
101 Hendley, John 10 Oneonta HS 6:17.2 19:10.18 98
102 Desharnais, Sean 10 LaSalle Inst 6:17.3 19:10.52 99
103 Burdo, Justin 11 Saranac 6:17.4 19:10.98 100
104 Curtis, Joe 12 Fonda-Fultonville 6:17.8 19:11.91 101
105 King, Johnathan 11 Schuylerville 6:18.0 19:12.72 102
106 Frisbee, Ryan 10 Waterloo 6:18.4 19:14.01 103
107 Culver, Rama 9 Ichabod Crane 6:19.6 19:17.56 104
108 Wadhams, Noah 11 Albion 6:19.7 19:17.89 105
109 Giltz, Declan 10 Beekmantown 6:20.2 19:19.34 106
110 Wulff, Alex 12 Skaneateles 6:20.3 19:19.71 107
111 Chichester, Ethan 10 Cobleskill-R 6:20.5 19:20.42 108
112 Miner, Corey 9 Cobleskill-R 6:20.7 19:21.04 109
113 Sanders, Keith 11 Plattsburgh HS 6:20.9 19:21.40 110
114 Couture, Kameron 10 Beekmantown 6:21.0 19:21.77 111
115 Asif, Abdul JR Catskill 6:21.1 19:22.26 112
116 Cora, Duvante 11 Waterloo 6:21.3 19:22.83 113
117 Conway, Lars 10 Schuylerville 6:21.6 19:23.53 114
118 Dellavechia, Tyler 12 Hudson 6:21.8 19:24.23 115
119 Lacey, Daniel 11 Albany Academy 6:22.1 19:25.03 116
120 Fores, Lucas 10 Ichabod Crane 6:22.4 19:25.95 117
121 Stanton, Kaleb 8 Saranac 6:23.4 19:29.17 118
122 Garcia, Jorge 11 Taconic Hills 6:23.6 19:29.60 119
123 Etzkorn, Thomas 12 Fonda-Fultonville 6:23.9 19:30.56 120
124 Ropeter, Zachary 11 Johnstown 6:24.2 19:31.43 121
125 Osborn, Jack JR Catskill 6:24.2 19:31.66 122
126 Colwell, Gavin 12 Hudson 6:24.9 19:33.66 123
127 Affinih, Habib 11 Ichabod Crane 6:25.1 19:34.42 124
128 Macaluso, Kyle 11 New Paltz HS 6:25.5 19:35.61 125
129 Shlomovich, Jeffrey 9 Broadalbin-Perth 6:25.7 19:36.08 126
130 Taylor, Luke 10 New Paltz HS 6:26.2 19:37.63 127
131 Harling, Mike 9 Albion 6:26.5 19:38.70 128
132 Millis, Nathaniel 11 Corinth 6:26.9 19:39.66 129
133 Florio, Will 11 Glens Falls 6:27.3 19:40.88 130
134 Discioscia, Dominic 11 Johnstown 6:27.4 19:41.23 131
135 Cameron, Terrance 11 Oyster Bay 6:27.7 19:42.37 132
136 Ingle, Ryan 11 LaSalle Inst 6:28.0 19:43.07 133
137 House, Gabe 10 Oneonta HS 6:28.4 19:44.31 134
138 Campbell, Ian 9 Plattsburgh HS 6:29.1 19:46.39 135
139 Trackey, Paul 9 Glens Falls 6:29.3 19:46.97 136
140 Pappalardo, Kyle 9 Albion 6:29.4 19:47.56 137
141 Gell, Connor 9 Skaneateles 6:29.8 19:48.53
142 Giltz, Tim 10 Beekmantown 6:29.9 19:48.89 138
143 Casey, Brian 10 Oyster Bay 6:30.3 19:50.26 139
144 Giltz, Connor 12 Beekmantown 6:30.9 19:51.92 140
145 Kringer, Ben 9 Skaneateles 6:31.0 19:52.35
146 Martin, Oscar 11 Cobleskill-R 6:32.6 19:57.07 141
147 Cerney, James 11 New Paltz HS 6:33.2 19:58.98 142
148 Smith, Micah 9 Broadalbin-Perth 6:33.5 20:00.08 143
149 Frolish, Christian 12 Schuylerville 6:33.7 20:00.63 144
150 Kennerson, Tim 12 Waterloo 6:33.8 20:00.93 145
151 Longtin, Matthew 11 Cohoes 6:34.0 20:01.31 146
152 Kuck, Florian 12 Cobleskill-R 6:34.1 20:01.91 147
153 Meakin, Zandyr 9 Albion 6:34.4 20:02.69 148
154 Albanese, Carmine 10 Albion 6:36.6 20:09.34 149
155 Richardson, Ellis 12 Hudson 6:37.7 20:12.85 150
156 Richards, Alec 8 Corinth 6:37.9 20:13.29 151
157 Vanriper, Alex 12 Skaneateles 6:38.2 20:14.32
158 Coughlin, Griffin 12 LaSalle Inst 6:38.4 20:14.82
159 Evans, Xavier JR Catskill 6:38.6 20:15.60 152
160 Clark, Logan 12 Saranac 6:40.1 20:19.91 153
161 Preusser, Esteban 12 Hudson 6:40.5 20:21.36 154
162 Almeida, Jacob 10 Cohoes 6:40.6 20:21.70 155
163 Baran, Daniel 10 Cohoes 6:41.4 20:24.06 156
164 Case, Connor 10 Chatham Central 6:44.3 20:32.99
165 Badon, Abdula 12 Hudson 6:44.7 20:34.18 157
166 Montinez, Santino 12 Fonda-Fultonville 6:45.4 20:36.13 158
167 Smith, Evan 11 Broadalbin-Perth 6:45.8 20:37.32 159
168 Santoro, Chance 11 Cobleskill-R 6:47.0 20:41.17 160
169 Nicholson, Brendan 11 Hudson 6:47.8 20:43.53
170 Hosgood, Reese 10 Voorheesville 6:48.5 20:45.54 161
171 Hanson, Tyler 9 Corinth 6:49.2 20:47.78 162
172 Gatto, Anthony 11 Fonda-Fultonville 6:49.9 20:49.88 163
173 Bertola, Nick 12 Cobleskill-R 6:50.0 20:50.10 164
174 Graves, Michael 10 Plattsburgh HS 6:50.1 20:50.58 165
175 Daley, Peyton 9 Hudson Falls 6:50.4 20:51.36
176 Barker, Shane 12 Fonda-Fultonville 6:51.7 20:55.58
177 Vogl, Sean 9 Plattsburgh HS 6:52.7 20:58.48 166
178 Hosgood, Quinn 10 Voorheesville 6:53.0 20:59.37 167
179 Hotaling, Jeff 12 Taconic Hills 6:53.7 21:01.68 168
180 Kanaly, Ryan 11 Saranac 6:56.2 21:09.22 169
181 Huston, Benjamin 9 Hudson 6:58.0 21:14.65
182 McLaughlin, Bradley 11 Cobleskill-R 6:59.3 21:18.52 170
183 Warner, C.J 12 Cohoes 7:04.0 21:33.04 171
184 Wimmers, Cole 12 Chatham Central 7:05.0 21:35.98
185 Madden, Ryan 11 Saranac 7:05.5 21:37.37 172
186 Richards, Skylar SR Catskill 7:06.3 21:39.91 173
187 Sehlmeyer, Connor 11 Corinth 7:07.5 21:43.63 174
188 Bashant, Benjamin 10 Voorheesville 7:08.3 21:46.19 175
189 Carcaci, Anthony 10 Fonda-Fultonville 7:17.4 22:13.96
190 Broadwell, Gene 12 Cobleskill-R 7:18.8 22:18.09
191 Moravec, Blake 8 Beekmantown 7:21.2 22:25.42 176
192 Strasser, Eric 10 Cobleskill-R 7:21.8 22:27.14
193 Flora-miller, Alec 11 Saranac 7:22.2 22:28.35
194 Murphy, Michael 12 Cohoes 7:33.2 23:01.94 177
195 Battista, Josh 11 Corinth 7:48.2 23:47.78 178
196 Asif, Zohaib SR Catskill 8:35.6 26:12.19 179
197 Wohlfeld, Gabe 10 Chatham Central 8:40.3 26:26.49
198 McCagg, Connor 11 Hudson 9:23.6 28:38.72
Varsity Boys-Division I
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Burnt Hills-Ballston Lake 57 2 3 7 17 28 72 84
Total Time: 1:19:27.61
Average: 15:53.53
2 Niskayuna 103 5 9 18 20 51 55 58
Total Time: 1:20:39.09
Average: 16:07.82
3 Champlain Valley Union Hi 105 1 21 25 27 31 56
Total Time: 1:20:32.36
Average: 16:06.48
4 Brockport HS 124 4 19 23 38 40 95 111
Total Time: 1:21:09.32
Average: 16:13.87
5 Bethlehem Central 178 10 12 32 57 67 81 85
Total Time: 1:22:06.02
Average: 16:25.21
6 McQuaid Jesuit 187 14 33 43 48 49 74 87
Total Time: 1:22:18.53
Average: 16:27.71
7 Greece Arcadia 204 6 11 22 66 99 119 126
Total Time: 1:22:32.63
Average: 16:30.53
8 Monroe-Woodbury 235 24 36 37 45 93 128
Total Time: 1:23:21.99
Average: 16:40.40
9 Hilton 253 15 29 34 52 123
Total Time: 1:23:34.84
Average: 16:42.97
10 Colonie 294 44 47 63 69 71 83 97
Total Time: 1:24:15.51
Average: 16:51.11
11 North Shore 299 16 53 65 79 86 89 108
Total Time: 1:24:27.11
Average: 16:53.43
12 Minisink Valley 299 8 30 42 105 114 124 131
Total Time: 1:24:21.96
Average: 16:52.40
13 Regis 322 26 59 68 78 91 106 122
Total Time: 1:24:52.56
Average: 16:58.52
14 Ballston Spa 327 35 60 62 82 88 101 102
Total Time: 1:25:02.22
Average: 17:00.45
15 South Glens Falls 426 39 64 77 117 129 144 146
Total Time: 1:26:45.25
Average: 17:21.05
16 Rush Henrietta Sperry 448 54 80 100 104 110 115 125
Total Time: 1:27:13.64
Average: 17:26.73
17 Albany High School 455 70 73 90 92 130 143 157
Total Time: 1:27:23.34
Average: 17:28.67
18 Scotia-Glenville 467 41 98 103 107 118 132 136
Total Time: 1:27:30.75
Average: 17:30.15
19 Schenectady 481 13 50 134 135 149 167
Total Time: 1:28:57.85
Average: 17:47.57
20 Middletown 494 46 76 112 127 133 138
Total Time: 1:28:00.74
Average: 17:36.15
21 Shaker 632 94 109 137 145 147 160
Total Time: 1:32:20.43
Average: 18:28.09
22 Averill Park 644 61 139 141 151 152 154
Total Time: 1:33:49.49
Average: 18:45.90
23 Roy C. Ketcham (Rck) 645 75 113 142 156 159 161 173
Total Time: 1:34:39.96
Average: 18:56.00
24 Mount Anthony Union High 678 96 116 150 153 163 168 171
Total Time: 1:35:57.93
Average: 19:11.59
25 Amsterdam 725 120 140 148 155 162 166
Total Time: 1:37:11.54
Average: 19:26.31
26 Gloversville 777 121 158 164 165 169 170 172
Total Time: 1:42:38.74
Average: 20:31.75
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Marshall, Tyler 12 Champlain Va 5:01.2 15:18.59 1
2 Berg, Tyler 10 Burnt Hills 5:06.2 15:33.84 2
3 Brennan, Evan 10 Burnt Hills 5:07.7 15:38.12 3
4 Lacourt, Erik 12 Brockport HS 5:09.7 15:44.33 4
5 Ross, Colin 11 Niskayuna 5:09.8 15:44.75 5
6 Suflita, Paul 12 Greece Arcadia 5:10.5 15:46.67 6
7 Gillooley, Aidan 10 Burnt Hills 5:11.5 15:49.99 7
8 Granata, Jamie 11 Minisink Valley 5:11.8 15:50.92 8
9 Dolan, Marty 10 Niskayuna 5:12.5 15:52.84 9
10 Grossman, Riley 11 Bethlehem Central 5:12.6 15:53.30 10
11 Schramm, Justin 12 Greece Arcadia 5:12.9 15:54.22 11
12 Davis, Cameron 11 Bethlehem Central 5:14.2 15:58.07 12
13 Ahmed, Maazin 11 Schenectady 5:14.5 15:59.10 13
14 Doerr, Joe 12 McQuaid Jesuit 5:14.9 16:00.18 14
15 Scheg, Jacob 12 Hilton 5:15.1 16:00.82 15
16 Rosencrans, Jack 10 North Shore 5:15.9 16:03.30 16
17 Bashant, Michael 12 Burnt Hills 5:16.2 16:04.28 17
18 Canavan, Aidan 12 Niskayuna 5:16.6 16:05.44 18
19 Andrews, Alec 11 Brockport HS 5:17.7 16:08.67 19
20 Tucker, Donovan 11 Niskayuna 5:18.7 16:11.82 20
21 Mcclellan, Calvin 12 Champlain Va 5:19.1 16:12.95 21
22 Laframboise, Matt 10 Greece Arcadia 5:19.4 16:13.93 22
23 Andrews, Nicholas 10 Brockport HS 5:19.8 16:15.16 23
24 Miranda-Gonzalez, Brian 12 Monroe-Woodbury 5:20.0 16:15.68 24
25 Leonard, Jared 10 Champlain Va 5:20.1 16:16.13 25
26 Ellwood, Jack 12 Regis 5:20.4 16:16.93 26
27 Bishop, Baxter 11 Champlain Va 5:21.4 16:19.94 27
28 Jacobson-Schulte, Finnia SR Troy 5:21.6 16:20.57
29 Gobel, Luke 12 Burnt Hills 5:21.8 16:21.38 28
30 Speciale, Michael 11 Hilton 5:22.0 16:21.99 29
31 Wortmann, Scott 11 Minisink Valley 5:22.6 16:23.84 30
32 Mcauliffe, Justin 12 Champlain Va 5:22.9 16:24.75 31
33 Huber, Jack 11 Bethlehem Central 5:23.4 16:26.01 32
34 Hagos, Abel 10 McQuaid Jesuit 5:23.6 16:26.78 33
35 Martin, Brian 12 Hilton 5:23.7 16:27.13 34
36 Dwyer, Tim 11 Ballston Spa 5:23.9 16:27.53 35
37 Hannon, Mike 11 Monroe-Woodbury 5:24.2 16:28.66 36
38 Ladue, Trevor 11 Monroe-Woodbury 5:24.4 16:29.10 37
39 Albrecht, Aaron 11 Brockport HS 5:24.5 16:29.49 38
40 Triolo, Frank 11 South Glens Falls 5:24.7 16:29.98 39
41 Wilbur, Patrick 12 Brockport HS 5:25.2 16:31.67 40
42 Greski, Jacob 12 Scotia-Glenville 5:25.3 16:32.02 41
43 Habert, Jude 12 Minisink Valley 5:25.4 16:32.34 42
44 Caterisano, Nick 12 McQuaid Jesuit 5:26.0 16:33.94 43
45 McAuley, Branden 12 Colonie 5:26.1 16:34.51 44
46 Paik, Kevin 11 Monroe-Woodbury 5:26.8 16:36.52 45
47 Montilla, Logan 10 Middletown 5:27.1 16:37.52 46
48 Oertel, Jacob 11 Colonie 5:27.3 16:38.07 47
49 Alvermann, Tommy 12 McQuaid Jesuit 5:27.5 16:38.52 48
50 Dovi, Spencer 9 McQuaid Jesuit 5:27.7 16:39.11 49
51 Menis, Isaac 10 Schenectady 5:29.0 16:43.28 50
52 Hale, Joseph 11 Niskayuna 5:29.3 16:44.24 51
53 Mancuso, Michael 12 Hilton 5:29.6 16:44.94 52
54 Varela, Oscar 11 North Shore 5:29.9 16:46.06 53
55 George, Brandon 12 Rush Henriet 5:30.1 16:46.44 54
56 Favata, Dominick 11 Niskayuna 5:30.3 16:47.16 55
57 Spillane, Harken 12 Champlain Va 5:30.5 16:47.75 56
58 Cavaliere, Matt 10 Bethlehem Central 5:31.0 16:49.30 57
59 Quinn, Joseph 11 Niskayuna 5:31.4 16:50.45 58
60 King, Aidan 12 Regis 5:32.0 16:52.49 59
61 Conto, Anton 12 Niskayuna 5:32.5 16:53.95
62 Hansen, Peter 10 Ballston Spa 5:32.7 16:54.47 60
63 Gundrum, Jeremy 11 Averill Park 5:32.9 16:55.14 61
64 Guerin, Ben 9 Ballston Spa 5:33.3 16:56.21 62
65 Lipina, Tyler 12 Colonie 5:33.7 16:57.59 63
66 Nagle, Nate 10 South Glens Falls 5:33.8 16:57.87 64
67 O'Sullivan, Collin 11 North Shore 5:33.9 16:58.28 65
68 Winden, Jacob 11 Greece Arcadia 5:34.2 16:58.95 66
69 Baranski, Derek 12 Bethlehem Central 5:34.3 16:59.34 67
70 Lewin, Pierce 12 Regis 5:34.7 17:00.53 68
71 Tate, Matt 11 Niskayuna 5:34.8 17:00.78
72 Rickert, Tim 10 Colonie 5:34.9 17:01.18 69
73 Ragone, Thomas 9 Niskayuna 5:35.4 17:02.80
74 Heller, Max 11 Albany High School 5:35.5 17:03.15 70
75 Barber, Bryce 12 Colonie 5:35.9 17:04.16 71
76 Swain, Colin 11 Burnt Hills 5:36.0 17:04.53 72
77 Leary, Liam 12 Albany High School 5:36.1 17:04.95 73
78 Stefkovich, Ryan 11 McQuaid Jesuit 5:36.4 17:05.87 74
79 Cintron, Richard 12 Roy C. Ketch 5:36.8 17:07.13 75
80 Merino, Abraham 10 Middletown 5:37.3 17:08.59 76
81 Bernard, Derek 12 South Glens Falls 5:38.0 17:10.78 77
82 Smego, Liam 11 Regis 5:38.7 17:12.93 78
83 Welch, Dylan 12 North Shore 5:39.4 17:14.83 79
84 Freeman, Charlie 10 Rush Henriet 5:39.7 17:15.82 80
85 Brass, Jacob 11 Bethlehem Central 5:40.0 17:16.69 81
86 O'Connell, Liam 10 Ballston Spa 5:40.2 17:17.45 82
87 Craw, Jared 11 Colonie 5:41.3 17:20.62 83
88 Hunziker, Nick 10 Burnt Hills 5:42.2 17:23.42 84
89 Klein, Owen 11 Bethlehem Central 5:42.4 17:24.16 85
90 Rivera, Justin 12 North Shore 5:42.6 17:24.64 86
91 Miller, Brandon 12 McQuaid Jesuit 5:43.0 17:25.95 87
92 Fletcher, Brennan 10 Ballston Spa 5:43.2 17:26.56 88
93 Loring, Ethan 11 North Shore 5:43.4 17:27.05 89
94 Maldonado, Christian 12 Albany High School 5:44.1 17:29.29 90
95 Bednar, George 10 Regis 5:44.2 17:29.68 91
96 Rosenblume, Leo 10 Bethlehem Central 5:44.4 17:30.11
97 Murray, Lateke 12 Albany High School 5:44.7 17:31.21 92
98 Marcotte, Michael 12 Monroe-Woodbury 5:45.0 17:32.03 93
99 Simkulet, Matthew 11 Shaker 5:45.1 17:32.36 94
100 Quackenbush, William 11 Bethlehem Central 5:45.3 17:32.89
101 Stein, Trevor 12 Brockport HS 5:45.9 17:34.68 95
102 Page, Evan 10 Mount Anthon 5:46.0 17:35.04 96
103 Moon, Ryan 12 Colonie 5:46.3 17:35.97 97
104 Tabbert, Nathan 11 Scotia-Glenville 5:46.7 17:37.26 98
105 Bentinvegna, Tyler 12 Greece Arcadia 5:47.2 17:38.86 99
106 Ficarra, David 10 Rush Henriet 5:47.8 17:40.65 100
107 Vesic, Joey 11 Ballston Spa 5:48.1 17:41.49 101
108 Poirier, Michael 10 Ballston Spa 5:48.3 17:42.10 102
109 Jerrald, Kyle 12 Scotia-Glenville 5:48.5 17:42.81 103
110 Pham, Mark 12 Rush Henriet 5:48.7 17:43.41 104
111 Mason, Noah 12 Minisink Valley 5:49.0 17:44.13 105
112 Cordts, Eric 11 Regis 5:49.3 17:45.12 106
113 Winters-Bona, Gabe 10 Scotia-Glenville 5:49.5 17:45.81 107
114 Lacomba, Nick 11 North Shore 5:49.7 17:46.37 108
115 Healy, Patrick 11 Shaker 5:49.9 17:46.91 109
116 Daniels, Aiden 11 Rush Henriet 5:50.0 17:47.32 110
117 Reddick, Robert 10 Brockport HS 5:50.2 17:47.80 111
118 Ponce, Oscar 12 Middletown 5:50.5 17:48.87 112
119 D'Amato, Vincent 12 Roy C. Ketch 5:51.0 17:50.37 113
120 Scrima, Arthur 12 Minisink Valley 5:51.1 17:50.73 114
121 Meyer, Robert 12 Rush Henriet 5:51.4 17:51.46 115
122 Tobin, Shawn 10 Mount Anthon 5:51.5 17:51.99 116
123 Williams, Andrew 12 South Glens Falls 5:51.7 17:52.36 117
124 Swain, Nick 10 Scotia-Glenville 5:51.8 17:52.85 118
125 Gebo, Craig 11 Greece Arcadia 5:52.2 17:54.09 119
126 Kamanu, Ryan 11 Amsterdam 5:53.2 17:56.90 120
127 Reed, Skyler 10 Gloversville 5:53.5 17:58.00 121
128 Meade, Ryan 10 Regis 5:53.7 17:58.51 122
129 Jitsukawa, Hikaru 10 Regis 5:53.9 17:59.03
130 Mosher, Justin 10 Hilton 5:54.2 17:59.96 123
131 Hopkins, Ben 11 Minisink Valley 5:54.9 18:02.27 124
132 Prokop, Dakota 12 Rush Henriet 5:55.5 18:04.13 125
133 Havens, Kevin 10 Greece Arcadia 5:55.8 18:04.86 126
134 Loeb, Alex 10 Middletown 5:56.5 18:07.03 127
135 Longhitano, Dominic 10 Monroe-Woodbury 5:56.6 18:07.41 128
136 Hodgson, Eric 11 South Glens Falls 5:58.9 18:14.26 129
137 Criscione, Francis 12 Albany High School 5:59.0 18:14.74 130
138 Mason, Nate 10 Minisink Valley 5:59.1 18:15.05 131
139 Leaper, Jacob 11 Scotia-Glenville 5:59.9 18:17.46 132
140 Guattery, Matt 12 Middletown 6:00.3 18:18.73 133
141 Washington, Eric 10 Schenectady 6:01.0 18:20.70 134
142 Relles, Danali 11 Bethlehem Central 6:01.3 18:21.60
143 Kinnally, Sean 11 Regis 6:01.5 18:22.37
144 Medina, Wakeem 10 Schenectady 6:01.9 18:23.62 135
145 Krueger, Michael 11 Brockport HS 6:02.5 18:25.28
146 Titus, Robert 10 Scotia-Glenville 6:04.5 18:31.56 136
147 Kearney, Matthew 12 Shaker 6:09.0 18:45.21 137
148 Colon, Joe 12 Middletown 6:09.3 18:46.07 138
149 Malenfant, Sean 8 Averill Park 6:09.6 18:47.13 139
150 Natole, Antonio 12 Amsterdam 6:09.7 18:47.47 140
151 Vrsaloic, Keagen 9 Averill Park 6:11.4 18:52.49 141
152 Carlough, Brandon 10 Roy C. Ketch 6:11.8 18:53.81 142
153 Holtzclaw, Syeed 12 Albany High School 6:12.2 18:55.09 143
154 Davis, Cam 12 South Glens Falls 6:12.3 18:55.36 144
155 Fazzone, Nicholas 12 Shaker 6:12.6 18:56.21 145
156 Bouffard, Andrew 11 South Glens Falls 6:13.3 18:58.42 146
157 Albornoz, Nick 10 Minisink Valley 6:15.2 19:04.12
158 Santaniello, Salvatore 12 Shaker 6:20.3 19:19.74 147
159 Uberti, Marcos 11 Regis 6:20.5 19:20.14
160 Dzikowicz, Trevor 8 Amsterdam 6:21.5 19:23.32 148
161 Guyette, Ian 11 Minisink Valley 6:24.0 19:30.86
162 Kingsbury, Sean 11 Schenectady 6:24.1 19:31.15 149
163 Mason, Cooper 10 Mount Anthon 6:24.2 19:31.44 150
164 Nash, Christian 12 Averill Park 6:25.2 19:34.68 151
165 Cooper, Alex 9 Averill Park 6:27.0 19:40.05 152
166 Badger, Tristan 11 Rush Henriet 6:28.1 19:43.52
167 Testo, Dominick 11 Mount Anthon 6:33.5 20:00.08 153
168 Escobar, Logan 9 Averill Park 6:35.0 20:04.58 154
169 Companion, John 11 Amsterdam 6:36.7 20:09.69 155
170 Kulbalski, Nick 12 Roy C. Ketch 6:39.4 20:18.07 156
171 Bromirski, Sam 10 Albany High School 6:39.6 20:18.42 157
172 Lake, Riley 10 Gloversville 6:39.9 20:19.49 158
173 Usher, Jackson 10 Roy C. Ketch 6:43.5 20:30.58 159
174 Akkem, Rahul 12 Shaker 6:43.7 20:30.94 160
175 Rifenberger, Ian 10 Roy C. Ketch 6:48.9 20:46.87 161
176 Bublak, Daniel 9 Amsterdam 6:51.3 20:54.16 162
177 Myers, Bailey 12 Mount Anthon 6:53.0 20:59.38 163
178 Rocas, Zachary 10 Gloversville 6:53.2 20:59.91 164
179 Pickney, Devon 10 Gloversville 6:55.0 21:05.65 165
180 Santiago, Marcos 10 Amsterdam 6:59.2 21:18.42 166
181 Wagenbaugh, Alex 12 Schenectady 7:09.5 21:49.65 167
182 Bossong, Brendon 10 Mount Anthon 7:16.5 22:11.16 168
183 Oare, Austin 10 Gloversville 7:18.0 22:15.69 169
184 Fleck, Jacob 10 Gloversville 7:54.1 24:05.83 170
185 Sibley, Isaac 10 Mount Anthon 8:00.4 24:24.94 171
186 Crabbe, John 9 Gloversville 8:40.3 26:26.72 172
187 Granata, Vincent 12 Roy C. Ketch 9:02.8 27:35.25 173
J.V. Boys "A"
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Burnt Hills-Ballston Lake 38 1 3 7 13 14 29 42
Total Time: 1:27:13.66
Average: 17:26.74
2 Champlain Valley Union Hi 70 4 8 12 15 31 37 38
Total Time: 1:28:39.41
Average: 17:43.89
3 Colonie 95 10 16 19 23 27 32 40
Total Time: 1:29:39.17
Average: 17:55.84
4 Greece Arcadia 105 6 20 25 26 28 30 39
Total Time: 1:30:18.65
Average: 18:03.73
5 Niskayuna 159 2 5 22 58 72 90
Total Time: 1:31:02.40
Average: 18:12.48
6 Ballston Spa 205 33 36 41 47 48 50 103
Total Time: 1:33:00.32
Average: 18:36.07
7 Bethlehem Central 206 11 17 46 57 75
Total Time: 1:32:39.32
Average: 18:31.87
8 Hilton 221 21 35 45 51 69 74 89
Total Time: 1:33:15.30
Average: 18:39.06
9 Monroe-Woodbury 270 18 43 52 71 86 92
Total Time: 1:34:22.87
Average: 18:52.58
10 Regis 304 44 49 53 60 98 109 130
Total Time: 1:35:34.52
Average: 19:06.91
11 Rush Henrietta Sperry 324 55 56 64 66 83 87 88
Total Time: 1:36:11.68
Average: 19:14.34
12 North Shore 328 24 62 65 70 107 114 120
Total Time: 1:36:27.21
Average: 19:17.45
13 Scotia-Glenville 359 9 77 82 95 96
Total Time: 1:37:01.39
Average: 19:24.28
14 Mount Greylock Regional H 383 34 78 81 93 97
Total Time: 1:37:45.27
Average: 19:33.06
15 Albany High School 389 54 59 63 94 119 129 137
Total Time: 1:38:44.71
Average: 19:44.95
16 Maple Hill 456 80 84 91 100 101 111 126
Total Time: 1:39:42.02
Average: 19:56.41
17 South Glens Falls 473 67 79 102 112 113 116 118
Total Time: 1:40:55.07
Average: 20:11.02
18 Cold Spring Harbor 532 68 85 99 139 141 143
Total Time: 1:45:22.41
Average: 21:04.49
19 Brockport HS 576 61 105 128 133 149
Total Time: 1:47:47.03
Average: 21:33.41
20 New Paltz HS 585 73 110 115 132 155
Total Time: 1:50:19.67
Average: 22:03.94
21 Johnstown 587 106 108 117 122 134
Total Time: 1:46:20.53
Average: 21:16.11
22 Averill Park 607 76 125 131 135 140 147
Total Time: 1:49:02.60
Average: 21:48.52
23 LaSalle Institute (Troy) 664 104 121 144 145 150 158
Total Time: 1:53:09.46
Average: 22:37.90
24 Plattsburgh HS 702 124 136 138 151 153
Total Time: 1:56:06.92
Average: 23:13.39
25 Haldane 705 123 127 142 156 157
Total Time: 2:05:43.69
Average: 25:08.74
26 North Warren 759 146 148 152 154 159
Total Time: 2:08:48.95
Average: 25:45.79
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Short, Logan 11 Burnt Hills 17:04.92 1
2 Kang, Providence 9 Niskayuna 17:05.72 2
3 Leech, Ryan 10 Burnt Hills 17:11.98 3
4 Gooley, Dylan 10 Champlain Va 17:18.79 4
5 Mccallig, Michel 9 Niskayuna 17:25.17 5
6 Hilbert, Ethan 11 Greece Arcadia 17:33.38 6
7 Hussey, Max 10 Burnt Hills 17:34.51 7
8 Schmitt, Clark 10 Champlain Va 17:35.53 8
9 Shaffer, Jeremy 12 Scotia-Glenville 17:37.15 9
10 Yee, Destin 11 Colonie 17:38.04 10
11 Wissing, Brian 12 Bethlehem Central 17:39.05 11
12 Koskinen, Jack 12 Champlain Va 17:39.44 12
13 Killeen, Bobby 12 Burnt Hills 17:40.79 13
14 Sheppard, Ryan 10 Burnt Hills 17:41.46 14
15 Hameline, Justin 12 Champlain Va 17:42.06 15
16 Tenney, Adam 12 Colonie 17:44.76 16
17 Maney, Brian 12 Bethlehem Central 17:47.21 17
18 Caruso, Dylan 12 Monroe-Woodbury 17:48.01 18
19 Zukowski, Dan 10 Colonie 17:57.54 19
20 Bell, Ben 10 Greece Arcadia 17:58.80 20
21 Stirpe, Anthony 10 Hilton 18:00.20 21
22 Pacheco, Paul 11 Niskayuna 18:01.23 22
23 Green, Nate 10 Colonie 18:02.82 23
24 Bazan, Jared 11 North Shore 18:04.86 24
25 Wood, Jonny 10 Greece Arcadia 18:11.72 25
26 Ramos, Nathaniel 10 Greece Arcadia 18:15.44 26
27 Sutton, Nick 11 Colonie 18:16.01 27
28 Crowell, Sean 10 Greece Arcadia 18:19.31 28
29 Breton, Nick 10 Burnt Hills 18:20.07 29
30 Williams, Jeremy 11 Greece Arcadia 18:21.54 30
31 Higgins, Seamus 10 Champlain Va 18:23.59 31
32 Gray, David 12 Colonie 18:24.18 32
33 Meerdink, Justin 11 Ballston Spa 18:25.36 33
34 Miller, Jakin 10 Mount Greylo 18:26.74 34
35 Grasso, Nick 10 Hilton 18:28.70 35
36 Shermann, Tyler 10 Ballston Spa 18:29.51 36
37 Herskowitz, Ben 9 Champlain Va 18:31.27 37
38 Rider, Ian 10 Champlain Va 18:31.90 38
39 Silverman, Matthew 11 Champlain Va 18:33.37
40 Pawlicki, Zach 12 Greece Arcadia 18:34.68 39
41 Taylor, Dylan 11 Colonie 18:35.14 40
42 Gentile, Adam 12 Ballston Spa 18:36.19 41
43 Sinnenberg, Matthew 10 Burnt Hills 18:36.58 42
44 Whitton, Cameron 12 Monroe-Woodbury 18:37.45 43
45 Rosowicz, Joseph 11 Regis 18:37.96 44
46 Mcdowell, William 11 Hilton 18:39.53 45
47 Cheu, John 12 Bethlehem Central 18:41.43 46
48 Parillo, Anthony 11 Ballston Spa 18:42.49 47
49 Prophet, Joseph 10 Ballston Spa 18:46.77 48
50 Dennehy, Jack 12 Regis 18:47.11 49
51 Planavsky, Gavin 8 Ballston Spa 18:47.40 50
52 Defiore, Luke 10 Hilton 18:48.94 51
53 Sussmann, Andrew 11 Monroe-Woodbury 18:49.28 52
54 Mogielnicki, Alec 10 Champlain Va 18:50.06
55 Sweeney, John 11 Regis 18:51.57 53
56 Zak, Adam 11 Albany High School 18:57.25 54
57 Felton, Trey 10 Rush Henriet 19:00.00 55
58 Keenan, Ricky 11 Rush Henriet 19:01.68 56
59 Fiske, Zach 10 Bethlehem Central 19:04.12 57
60 Szcerbak, Matthew 11 Peru 19:06.18
61 Minkin, Jett 10 Niskayuna 19:06.86 58
62 Eveleth, Jason 10 Albany High School 19:07.65 59
63 Dulock, Nicholas 11 Regis 19:09.03 60
64 Progno, Spencer 12 Brockport HS 19:09.85 61
65 Alberts, Elia 11 North Shore 19:10.50 62
66 Binyamin, Barak 10 Albany High School 19:11.50 63
67 Miller, Xander 12 Champlain Va 19:12.45
68 Hedding, Brian 10 Rush Henriet 19:13.16 64
69 Vizza, James 10 North Shore 19:14.20 65
70 Saysamone, Jonathan 10 Rush Henriet 19:14.61 66
71 Pelitier, Austin 9 South Glens Falls 19:15.81 67
72 Jay Subudh, Anand 12 Cold Spring Harbor 19:17.13 68
73 Nelson, Collin 9 Hilton 19:17.93 69
74 Gerard, Andrew 10 North Shore 19:20.03 70
75 Wanamaker, Dan 11 Monroe-Woodbury 19:22.94 71
76 Bisnett, Mack 10 Niskayuna 19:23.42 72
77 Willett, Wells 9 New Paltz HS 19:24.98 73
78 Scheg, Brendan 9 Hilton 19:26.93 74
79 Artemus, DeVolder 10 Bethlehem Central 19:27.51 75
80 Bonesteel, Noah 8 Averill Park 19:29.07 76
81 Mcauliffe, Jonathan 10 Champlain Va 19:32.24
82 Bruce, Nate 12 Scotia-Glenville 19:33.41 77
83 Schoorlemmer, Ethan 11 Mount Greylo 19:34.14 78
84 Rafferty, Jacob 10 South Glens Falls 19:34.39 79
85 Ryan, Tai 9 Maple Hill 19:35.07 80
86 Armet, Zachary 12 Mount Greylo 19:36.07 81
87 Silva, Vini 12 Scotia-Glenville 19:36.65 82
88 Benjamin, Adam 11 Rush Henriet 19:42.23 83
89 Rossetti, Derek 9 Maple Hill 19:43.28 84
90 Blake, Kirchner 10 Cold Spring Harbor 19:44.19 85
91 Prokopiv, Andriy 12 Monroe-Woodbury 19:45.19 86
92 Hoffman, Zachary 11 Rush Henriet 19:46.68 87
93 Beckham, Stephen 11 Rush Henriet 19:47.41 88
94 Halpin, Quinn 9 Ichabod Crane 19:49.82
95 Clark, Orion 11 Hilton 19:51.15 89
96 Covillier, Thomas 10 Niskayuna 19:51.51 90
97 Ackerman, Kevin 9 Maple Hill 19:53.63 91
98 Conlon, Brian 12 Monroe-Woodbury 19:54.58 92
99 Maruk, Michael 10 Mount Greylo 20:00.64 93
100 Pickett, Matthew 12 Albany High School 20:02.22 94
101 Coughlin, Jimmy 12 Rush Henriet 20:02.44
102 Branch, Sam 10 Saranac Lake 20:04.79
103 Cooney, Aidan 10 Albany Academy 20:06.08
104 Bruce, Ryan 10 Scotia-Glenville 20:06.72 95
105 Whitehead, Sam 10 Scotia-Glenville 20:07.46 96
106 Narey, Josh 12 Mount Greylo 20:07.68 97
107 Muldoon, Rory 12 Regis 20:08.85 98
108 Nguyen, Quinn 11 Rush Henriet 20:09.68
109 Edgar, Thomas 9 Cold Spring Harbor 20:10.64 99
110 Luckman, Isaac 10 Oyster Bay 20:12.72
111 Carlin, Jonathan 12 Maple Hill 20:14.03 100
112 Bulan, Benjamin 9 Maple Hill 20:16.01 101
113 Williamson, Isaiah 12 South Glens Falls 20:23.06 102
114 Bozzo, Joseph 10 Ballston Spa 20:24.71 103
115 Citrin, Ian 11 Oyster Bay 20:27.40
116 Vandenburgh, Mat 10 LaSalle Inst 20:28.09 104
117 Yandow, Noah 12 Schuylerville 20:28.41
118 Luc, Alex 10 Rush Henriet 20:28.77
119 Na, Alex 11 Albany Academy 20:31.18
120 D'Andrea, Nathan 12 Brockport HS 20:34.07 105
121 Meaker, Brock 12 Stillwater 20:34.56
122 Germany, Christian 11 Johnstown 20:34.92 106
123 Drexel, Will 11 North Shore 20:37.62 107
124 Demarco, Alfio 11 Johnstown 20:39.99 108
125 Dawson, Brett 11 Saranac Lake 20:41.13
126 O'Malley, Finn 10 Regis 20:44.03 109
127 Berger, Mike 12 New Paltz HS 20:44.42 110
128 Fletcher, Dylan 12 Maple Hill 20:44.69 111
129 Simpson, Josiah 11 South Glens Falls 20:48.05 112
130 Oneill, Kevin 11 Oyster Bay 20:48.90
131 Flores, Elijah 10 Rush Henriet 20:50.85
132 Humiston, Logan 10 South Glens Falls 20:53.76 113
133 Gardella, Eric 12 Ichabod Crane 20:54.24
134 Gomez-Castro, Will 10 North Shore 20:54.73 114
135 Jordan, Will 10 New Paltz HS 20:55.14 115
136 Rittereiser, Jack 12 South Glens Falls 20:55.53 116
137 Ferri, Jesse 10 Johnstown 20:57.08 117
138 Law, Bryce 9 South Glens Falls 21:04.23 118
139 Wuertzer, Parker 12 Rush Henriet 21:21.99
140 Dimase, David 11 Albany High School 21:26.09 119
141 Baron, Ethan 11 North Shore 21:27.99 120
142 Mager, Ben 10 LaSalle Inst 21:35.49 121
143 Verstandig, Chris 11 Albany Academy 21:37.04
144 Dickson, Will 11 Johnstown 21:42.18 122
145 Petkus, Quinn 9 Haldane 21:45.48 123
146 Mansfield, Gareth 9 Plattsburgh HS 21:45.78 124
147 Crawford-Harris, Jesse 10 Averill Park 21:49.01 125
148 Janowski, Nicholas 9 Maple Hill 21:49.25 126
149 Hall, Wesley 10 Haldane 21:52.90 127
150 Thibodeau, Jackson 12 Mount Anthon 21:56.38
151 Baker, John 9 LaFayette (3) 22:00.63
152 Howard, Cameron 11 Brockport HS 22:00.89 128
153 Vogt, Patrick 12 Albany High School 22:02.09 129
154 Bongiorno, Anthony 12 Regis 22:02.42 130
155 Dewolf, Jared 11 Averill Park 22:03.92 131
156 Snyder, Griffin 11 Schenectady 22:08.93
157 Juedes, Connor 10 Schenectady 22:12.63
158 Campo, Ian 12 Rush Henriet 22:14.20
159 Huang, Zach 10 Albany Academy 22:17.33
160 Sirof, Jacob 11 New Paltz HS 22:18.12 132
161 Swalbach, Nicholas 12 Brockport HS 22:19.83 133
162 Foley, Wyatt 11 Saranac Lake 22:20.05
163 Ferrara, Justin 9 Johnstown 22:26.35 134
164 Griffin, Darren 10 Averill Park 22:27.24 135
165 Knowles, Ryan 8 Plattsburgh HS 22:36.75 136
166 O'Neal, Michael 11 Albany High School 22:39.99 137
167 Facteau, Owen 9 Plattsburgh HS 22:45.55 138
168 Gerberg, Ari 10 Cold Spring Harbor 22:49.73 139
169 Murphy, Matthew 9 Oyster Bay 22:51.81
170 Jackson, Trey 11 Rush Henriet 23:00.39
171 Eggers, Luc 10 Rush Henriet 23:02.05
172 Kiely, Adam 9 Averill Park 23:13.36 140
173 Baker, James 9 LaFayette (3) 23:19.07
174 Arvans, Henry 12 Cold Spring Harbor 23:20.72 141
175 Stowe, Tyler 12 Mount Anthon 23:22.53
176 McEwen, Benjamin 8 Haldane 23:25.26 142
177 Kim, Josh 9 Cold Spring Harbor 23:28.84 143
178 Klingaman, James 10 LaSalle Inst 23:33.38 144
179 Loomis, Daniel 11 LaSalle Inst 23:37.02 145
180 Millington, Todd 11 North Warren 23:38.62 146
181 Pelcher, Luke 9 Averill Park 23:39.89 147
182 Neal, Wolfgang 9 North Warren 23:41.55 148
183 Singh, Neil 12 Brockport HS 23:42.39 149
184 O'Leary, Declan 10 LaSalle Inst 23:55.48 150
185 Cruz, Kevin 10 Roy C. Ketch 24:11.14
186 Jolicoeur, Thomas 10 Plattsburgh HS 24:23.30 151
187 Tallman, Aidan 9 Ausable Valley 24:28.05
188 Phillips, Mason 11 North Warren 24:29.76 152
189 Drinkall, Jack 9 Plattsburgh HS 24:35.54 153
190 Ford, Tomas 8 Ausable Valley 25:05.17
191 Tomb, Brendan 11 North Warren 25:18.38 154
192 Birdsell, Evan 10 Roy C. Ketch 25:38.22
193 Warren, Jack 11 Rush Henriet 26:07.12
194 Leibman, Sam 10 New Paltz HS 26:57.01 155
195 Kirkwood, Jack 9 Stillwater 27:04.82
196 Gretsky, Caleb 12 LaFayette (3) 28:46.38
197 Bingham, Noah 9 Haldane 28:57.14 156
198 Sandlund, Reid 10 Haldane 29:42.91 157
199 Vandenburg, Mike 12 LaSalle Inst 29:47.67 158
200 Croghan, Killian 10 Ausable Valley 31:39.28
201 Morehouse, Alex 9 North Warren 31:40.64 159
202 Coffinger, Tom 12 Stillwater 36:23.84
J.V. Boys "B"
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Burnt Hills-Ballston Lake 35 1 3 4 9 18 42 63
Total Time: 1:32:28.58
Average: 18:29.72
2 Ballston Spa 68 6 8 11 21 22 31 32
Total Time: 1:35:16.56
Average: 19:03.32
3 Greece Arcadia 75 10 14 15 17 19 29 30
Total Time: 1:35:22.97
Average: 19:04.60
4 Colonie 94 5 7 23 25 34
Total Time: 1:36:50.88
Average: 19:22.18
5 Hilton 126 16 20 26 28 36 44 50
Total Time: 1:38:14.48
Average: 19:38.90
6 Lake George 200 13 43 47 48 49 54 58
Total Time: 1:42:21.36
Average: 20:28.28
7 Waterloo 215 24 39 40 52 60
Total Time: 1:43:48.38
Average: 20:45.68
8 Minisink Valley 223 33 37 45 46 62 64
Total Time: 1:44:14.27
Average: 20:50.86
9 Albany High School 224 2 41 56 59 66 68 69
Total Time: 1:45:39.15
Average: 21:07.83
10 Bethlehem Central 239 12 35 53 67 72
Total Time: 1:51:01.25
Average: 22:12.25
11 Greenville 241 27 38 51 55 70
Total Time: 1:47:22.37
Average: 21:28.48
12 Maple Hill 327 57 61 65 71 73
Total Time: 2:00:34.26
Average: 24:06.86
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Messere, Michael 11 Burnt Hills 5:46.5 17:36.49 1
2 Correa, Felix 11 Albany High School 5:50.2 17:47.81 2
3 Stewart, Sean 10 Burnt Hills 5:57.5 18:10.19 3
4 Jones, Josh 11 Burnt Hills 6:06.0 18:36.21 4
5 Labier, Brett 11 Colonie 6:06.5 18:37.52 5
6 Breindl, Julius 11 Ballston Spa 6:07.8 18:41.61 6
7 Masse, James 11 Colonie 6:08.7 18:44.42 7
8 Raymond, Charles 9 Ballston Spa 6:10.5 18:49.93 8
9 Lobaido, Gabriel 11 Burnt Hills 6:10.9 18:50.89 9
10 Shute, Patrick 12 Greece Arcadia 6:11.0 18:51.32 10
11 Gibson, Lukas 10 Ballston Spa 6:11.2 18:51.97 11
12 Kousar, Hasnain 12 Bethlehem Central 6:13.2 18:57.92 12
13 Jardine, Seth 9 Lake George 6:13.5 18:58.99 13
14 Gonzalez, Logan 11 Middletown 6:13.7 18:59.65
15 Snedden, Tyler 10 Greece Arcadia 6:13.9 19:00.05 14
16 Waddingham, Matt 9 Ravena 6:14.2 19:01.07
17 Maxwell, Devin 10 Greece Arcadia 6:14.8 19:02.95 15
18 Bateman, Connor 10 Hilton 6:14.9 19:03.28 16
19 Howard, Dennis 10 Shaker 6:16.6 19:08.40
20 Angerame, Jack 11 Middletown 6:17.9 19:12.34
21 Contestabile, Dylan 9 Greece Arcadia 6:18.2 19:13.40 17
22 Flores, Blaze 10 Shaker 6:18.4 19:13.99
23 Brady, Collin 10 Burnt Hills 6:18.7 19:14.80 18
24 Orozco, Daniel 10 Greece Arcadia 6:18.8 19:15.25 19
25 Bateman, John 10 Hilton 6:19.0 19:15.78 20
26 Sangare, Dramane 10 Middletown 6:21.5 19:23.29
27 Racey, Shane 9 Ravena 6:21.9 19:24.50
28 Stote, Jacob 12 Ballston Spa 6:22.0 19:24.97 21
29 Vadnais, Levi 10 Ballston Spa 6:23.1 19:28.08 22
30 Tucker, Andy 10 Colonie 6:26.0 19:36.94 23
31 Barry, Chris 11 Middletown 6:28.0 19:43.18
32 Verdehem, Erik 9 Waterloo 6:29.2 19:46.87 24
33 Pallack, Noah 12 Colonie 6:29.4 19:47.54 25
34 Wegman, David 11 Hilton 6:31.1 19:52.61 26
35 De Long, Malcolm 12 Greenville 6:31.2 19:52.99 27
36 Mullen, Brady 9 Hilton 6:31.4 19:53.66 28
37 Tibbetts, Kyle 9 Greece Arcadia 6:31.6 19:54.18 29
38 O'Dell, Kaleb 9 Greece Arcadia 6:32.1 19:55.70 30
39 Mcauliffe, Douglas 10 Ballston Spa 6:32.6 19:57.32 31
40 Rath, Jack 9 Ballston Spa 6:33.8 20:00.73 32
41 Olulenu, Justin 11 Minisink Valley 6:34.1 20:01.76 33
42 Garland, Patrick 9 Ballston Spa 6:34.7 20:03.60
43 Andrade, Nick 12 Colonie 6:35.0 20:04.46 34
44 Moak, John 10 Bethlehem Central 6:35.9 20:07.17 35
45 Lyon, Anthony 11 Ballston Spa 6:36.3 20:08.51
46 Sapienza, Jason 9 Hilton 6:36.5 20:09.15 36
47 Campbell, Mike 11 Greece Arcadia 6:36.7 20:09.57
48 Hopkins, Dylan 11 Minisink Valley 6:37.0 20:10.46 37
49 Piscitelli, Evan 10 Ballston Spa 6:37.4 20:11.95
50 Baitsholts, Cameron 11 Greenville 6:38.3 20:14.70 38
51 Fisher, Ian 12 Waterloo 6:38.7 20:15.91 39
52 Soto, Josiah 9 Waterloo 6:38.9 20:16.30 40
53 Cartwright, Jordan 12 Albany High School 6:39.2 20:17.34 41
54 McElvein, Riley 9 Greece Arcadia 6:39.8 20:19.05
55 Widrig, Jack Burnt Hills 6:40.5 20:21.39 42
56 Mcmanus, Matthew 11 Greece Arcadia 6:40.8 20:22.11
57 Proctor, Corey 8 Mayfield 6:40.9 20:22.36
58 Flatley, Mason 10 Lake George 6:42.2 20:26.40 43
59 Antoski, Nick 11 Ballston Spa 6:42.6 20:27.68
60 Gregory, Aiden 10 Ballston Spa 6:43.6 20:30.64
61 Greenspan, Zach 10 Ballston Spa 6:43.7 20:30.91
62 Lebeau, Austin 9 Hilton 6:46.3 20:39.03 44
63 Xie, HaoLong 10 Minisink Valley 6:47.3 20:41.96 45
64 Dauphinias, Jake SO Troy 6:47.5 20:42.64
65 Sullivan, Nicholas 12 Monroe-Woodbury 6:48.6 20:45.94
66 Kroll, Erik 11 Minisink Valley 6:49.6 20:49.10 46
67 Hoffman, Ryan 9 Lake George 6:49.9 20:49.98 47
68 Kroeze, Nathan 11 Glens Falls 6:50.2 20:51.00
69 Middleton, Noah 11 Lake George 6:51.8 20:55.80 48
70 Dawson, Ben 11 Monroe-Woodbury 6:55.4 21:06.64
71 Hood, Cameron 11 Lake George 6:56.5 21:10.19 49
72 Suarez, Nathanie 9 Hilton 6:57.0 21:11.53 50
73 Kappel, Jude 10 Greenville 6:59.5 21:19.11 51
74 Jacobs, Jeremy 10 Waterloo 6:59.9 21:20.53 52
75 Walz, Riley 9 Ballston Spa 7:00.2 21:21.35
76 Rosetti, Giovanni 12 Bethlehem Central 7:03.8 21:32.44 53
77 Vaeth, Nick 12 Scotia-Glenville 7:04.3 21:33.84
78 Ellsworth, Ruben 10 Lake George 7:04.7 21:35.00 54
79 Czyzewski, Tim 11 Greenville 7:06.5 21:40.65 55
80 Driscoll, Alec 9 Ballston Spa 7:06.8 21:41.37
81 Freightenburgh, Ian 11 Ballston Spa 7:08.0 21:45.10
82 Luindrotm, Laif 11 Scotia-Glenville 7:09.1 21:48.38
83 Tragico, Joshua 12 Albany High School 7:12.1 21:57.76 56
84 Hall, Joseph 9 South Glens Falls 7:13.3 22:01.17
85 Renslow, Brayden 10 Maple Hill 7:13.5 22:01.80 57
86 Kelly, Luke 10 Lake George 7:14.2 22:04.07 58
87 Webster, Hunter 11 Albion 7:14.4 22:04.64
88 Wiley, Peter 10 Albany High School 7:14.5 22:05.07 59
89 Graham, Mack 12 Scotia-Glenville 7:15.3 22:07.50
90 Corbett, Jalen 12 Waterloo 7:15.7 22:08.77 60
91 Fleck, Andrew 12 Maple Hill 7:17.4 22:13.69 61
92 Collins, Casey 10 Lake George 7:17.5 22:14.09
93 Belonga, Devin 9 Lake George 7:18.3 22:16.52
94 Michael, Fowler 9 Lake George 7:21.2 22:25.51
95 Rajnert, Matt 11 Minisink Valley 7:23.0 22:30.99 62
96 Rittereiser, Ethan 11 South Glens Falls 7:23.4 22:31.96
97 Strange, Brandon 11 Ballston Spa 7:24.0 22:33.89
98 Shell, Jacob 10 Burnt Hills 7:24.8 22:36.38 63
99 Burkhert, Karl 11 Ballston Spa 7:25.3 22:37.86
100 Matzel, Ben 9 Ballston Spa 7:26.8 22:42.37
101 Collins, Cooper 10 Lake George 7:29.4 22:50.28
102 Audain, T.J. 10 Minisink Valley 7:29.5 22:50.62 64
103 Castillo, Juan 9 Ravena 7:29.6 22:50.96
104 Conte, John 9 Lake George 7:34.0 23:04.50
105 Fink, Evan 10 Maple Hill 7:38.5 23:18.12 65
106 Tello, Sedric 12 Albany High School 7:42.8 23:31.17 66
107 Beach, Dylan 10 Albion 7:48.6 23:48.90
108 Lee, Eli 10 Bethlehem Central 7:51.0 23:56.25 67
109 Rubi, Jean Loren 12 Albany High School 7:54.3 24:06.21 68
110 Keblinski, John Paul 12 Albany High School 7:55.9 24:11.34 69
111 Hughes, Connor SO Troy 7:56.9 24:14.38
112 Storrs, Zach 9 Greenville 7:57.1 24:14.92 70
113 Boring, Chester 11 Albion 8:02.5 24:31.44
114 Semon, Sam 10 Burnt Hills 8:02.6 24:31.70
115 Reynolds, Aj 11 Lake George 8:04.9 24:38.70
116 Albanese, David 10 Albion 8:05.2 24:39.54
117 White, Aydin 10 Ravena 8:05.8 24:41.53
118 Collins, Kameron 9 Lake George 8:06.0 24:42.02
119 Bennett, Logan 11 Albany High School 8:11.1 24:57.64
120 Clickner, Christopher 12 Maple Hill 8:13.5 25:04.90 71
121 Rivera, Isiah 12 Albany High School 8:17.9 25:18.28
122 Craig, Shane 10 Albany Academy 8:27.7 25:48.15
123 Rodecker, Nick 9 Amsterdam 8:31.6 26:00.13
124 Whyte, Killian 11 Albany Academy 8:40.5 26:27.13
125 Chen, Bowen 12 Bethlehem Central 8:40.6 26:27.47 72
126 Tepan, Lucas 10 Amsterdam 8:55.6 27:13.24
127 Scott, Wayne 10 Maple Hill 9:09.5 27:55.75 73
128 Suflita, Matt 10 Greece Arcadia 9:18.2 28:22.23
129 Furman, Daniel 10 Lake George 11:06.2 33:51.51
130 Dubay, Tommy 8 Peru 11:15.3 34:19.44
Frosh Boys
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Shaker 35 2 6 7 9 11 13 17
Total Time: 52:54.06
Average: 10:34.82
2 Burnt Hills-Ballston Lake 50 1 3 4 16 26 30 39
Total Time: 53:44.45
Average: 10:44.89
3 Monroe-Woodbury 62 5 8 12 14 23 27 29
Total Time: 54:39.25
Average: 10:55.85
4 Niskayuna 119 10 24 25 28 32 41 50
Total Time: 57:39.80
Average: 11:31.96
5 Brockport HS 150 20 22 33 35 40 42 43
Total Time: 58:36.51
Average: 11:43.31
6 Minisink Valley 151 18 19 34 36 44 53 55
Total Time: 58:26.52
Average: 11:41.31
7 Colonie 198 21 38 45 46 48 51 52
Total Time: 59:52.03
Average: 11:58.41
8 Roy C. Ketcham (Rck) 244 15 49 58 60 62
Total Time: 1:04:28.76
Average: 12:53.76
9 Bethlehem Central 251 31 47 54 56 63
Total Time: 1:05:47.41
Average: 13:09.49
10 Mount Greylock Regional H 278 37 57 59 61 64
Total Time: 1:12:20.14
Average: 14:28.03
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Metacarpa, David 9 Burnt Hills 5:24.4 10:04.56 1
2 Randall, T.J 9 Shaker 5:29.2 10:13.59 2
3 Ubriaco, Dante 9 Burnt Hills 5:32.3 10:19.30 3
4 Board, Kevin 9 Burnt Hills 5:34.2 10:22.94 4
5 Brodsky, Skylar 9 Monroe-Woodbury 5:36.7 10:27.52 5
6 Garretson, Christopher 9 Shaker 5:38.1 10:30.17 6
7 Drake, Logan 8 Shaker 5:40.2 10:34.16 7
8 Yi, Andrew 9 Monroe-Woodbury 5:41.8 10:37.08 8
9 Diehl, Zack 8 Shaker 5:44.1 10:41.34 9
10 Amorosi, Spencer 9 Niskayuna 5:50.7 10:53.59 10
11 Vazquez, Rufino 9 Shaker 5:51.3 10:54.80 11
12 Fuchs, Will 9 Monroe-Woodbury 5:52.8 10:57.66 12
13 Campbell, Leon 9 Middletown 5:54.8 11:01.36
14 Levchenko, Vinny 8 Shaker 5:56.4 11:04.36 13
15 Allen, Keith 8 Monroe-Woodbury 5:56.7 11:04.90 14
16 Harris, Kazimir 9 Roy C. Ketch 6:01.1 11:13.08 15
17 Troyan, Mikhail 9 Burnt Hills 6:03.3 11:17.20 16
18 Downs, Joseph 8 Middletown 6:03.8 11:18.16
19 Stanton, Tyler 9 Shaker 6:04.5 11:19.44 17
20 Talmadge, Kris 9 Minisink Valley 6:04.7 11:19.79 18
21 Howard, Jonathan 9 Minisink Valley 6:04.9 11:20.11 19
22 Slamet, Istan 8 Shaker 6:05.1 11:20.43
23 Burrows Crane, Asa 9 Mount Anthon 6:06.6 11:23.35
24 Stein, Damien 9 Brockport HS 6:09.4 11:28.49 20
25 Hall, Gabe 9 Colonie 6:09.7 11:29.07 21
26 Farrell, Patrick 9 Brockport HS 6:10.0 11:29.61 22
27 Jung, Xander 7 Shaker 6:10.4 11:30.35
28 Felice, Steven 9 Monroe-Woodbury 6:11.3 11:32.09 23
29 Ledger, Van 8 Lake Placid 6:13.5 11:36.18
30 Standage, Daniel 9 Niskayuna 6:14.4 11:37.94 24
31 Zierer, Tyler 9 Niskayuna 6:14.7 11:38.49 25
32 Ostrander, Kyle 8 Scotia-Glenville 6:14.9 11:38.87
33 Scribner, Zackary 9 Burnt Hills 6:15.8 11:40.45 26
34 Cerillo, Matthew 9 Monroe-Woodbury 6:16.3 11:41.45 27
35 Franjieh, Julian 7 Niskayuna 6:16.9 11:42.59 28
36 Kelso, Ryan 9 New Paltz HS 6:17.4 11:43.52
37 Pericelli, Eric 9 Monroe-Woodbury 6:17.9 11:44.41 29
38 Kaptein, Jayden 9 Burnt Hills 6:18.4 11:45.35 30
39 Smith, Kyle 9 Rush Henriet 6:18.7 11:45.89
40 Pokat, Zach 9 Bethlehem Central 6:19.0 11:46.51 31
41 Schiavo, Jack 7 Niskayuna 6:19.4 11:47.19 32
42 Krueger, Nicholas 9 Brockport HS 6:19.7 11:47.79 33
43 Orgeron, Emile 9 Oneonta HS 6:20.5 11:49.16
44 Sheridan, Tom 9 Minisink Valley 6:20.8 11:49.74 34
45 Haas, Kaleb 9 Brockport HS 6:21.0 11:50.17 35
46 Goldsmith, Will 9 Minisink Valley 6:21.5 11:51.16 36
47 Tucker-Smith, Owen 9 Mount Greylo 6:23.3 11:54.45 37
48 Horton, Anthony 9 Colonie 6:24.0 11:55.71 38
49 Sturgis, Nick 9 Rush Henriet 6:25.1 11:57.72
50 Ogden, William 9 Burnt Hills 6:26.3 12:00.04 39
51 Juzwick, Adam 9 Brockport HS 6:26.5 12:00.45 40
52 Klokiw, Kyle 8 Niskayuna 6:26.9 12:01.15 41
53 Lomonaco, Joe 9 Brockport HS 6:28.0 12:03.19 42
54 Breslawski, Royce 9 Brockport HS 6:28.2 12:03.57 43
55 Wikstrom, Samuel 9 Voorheesville 6:29.0 12:05.05
56 Stouber, Hunter 9 Minisink Valley 6:29.4 12:05.72 44
57 Tyskun, Max 9 Colonie 6:29.5 12:05.97 45
58 Villanueva, Nick 9 Monroe-Woodbury 6:30.1 12:07.16
59 O'Grady, Aiden 9 Monroe-Woodbury 6:30.4 12:07.75
60 DiSanto, Derek 9 Colonie 6:30.7 12:08.31 46
61 Convertino, Will 9 Bethlehem Central 6:32.2 12:11.05 47
62 Travison, Dylan 9 Colonie 6:33.2 12:12.97 48
63 Flaccavento, Givanni 8 Roy C. Ketch 6:34.5 12:15.39 49
64 Ormsbee, Jack 9 Burnt Hills 6:35.1 12:16.51
65 Esposito, Eamon 9 North Shore 6:38.1 12:22.00
66 Birchmore, Harry FR Granville 6:38.8 12:23.40
67 Eldridge, Fade 9 Niskayuna 6:39.8 12:25.20 50
68 Martin, Chris 9 Colonie 6:40.0 12:25.48 51
69 Martino, Steve 9 Shaker 6:40.3 12:26.20
70 Howard, Trever 9 Fort Plain 6:42.1 12:29.52
71 LaSorba, Nate 9 Colonie 6:42.4 12:30.08 52
72 DeLaCruz, Josh 9 Minisink Valley 6:43.0 12:31.15 53
73 Drew, Jack 9 Mount Anthon 6:43.6 12:32.29
74 Talmage, Hugh 9 Bethlehem Central 6:46.5 12:37.68 54
75 Shane, Yando 9 Hoosic Valley 6:48.4 12:41.24
76 Meyer, Christian 9 Minisink Valley 6:50.1 12:44.41 55
77 Diaz, Max 9 Colonie 6:50.3 12:44.81
78 McDermott, Connor 9 Niskayuna 6:51.8 12:47.64
79 Garcia, Andrew 9 Monroe-Woodbury 6:52.9 12:49.65
80 Morcos, George 9 Rush Henriet 6:53.2 12:50.14
81 Flakowicz, Matt 9 Monroe-Woodbury 6:53.6 12:50.87
82 Belkin, David 9 Niskayuna 6:54.4 12:52.40
83 Farrell, Ronan 7 Shaker 6:54.7 12:53.01
84 Smith, Kyle 9 Brockport HS 6:55.5 12:54.51
85 Martin, Andrew 9 LaSalle Inst 6:56.5 12:56.37
86 Healy, Chulainn 9 Monroe-Woodbury 6:57.1 12:57.38
87 Raja, Rahul 9 Monroe-Woodbury 6:59.4 13:01.76
88 Ledezma, Dan 9 Bethlehem Central 6:59.5 13:02.00 56
89 Aliberti, Patrick 9 Mount Greylo 6:59.7 13:02.26 57
90 Derise, Alex 9 Roy C. Ketch 7:00.3 13:03.47 58
91 Bargeer, Aayan 7 Shaker 7:00.7 13:04.10
92 Donkor, Adrian 9 Minisink Valley 7:01.4 13:05.50
93 Rock, Dylan 9 Rush Henriet 7:01.8 13:06.23
94 Telgheder, Nick 9 Minisink Valley 7:04.2 13:10.61
95 Anderson, Derek 8 Schuylerville 7:05.0 13:12.14
96 Caporale, Nick 9 Colonie 7:05.3 13:12.71
97 Springstead, Mike 9 Colonie 7:06.2 13:14.47
98 Ghiorse, Jacob 9 Oneonta HS 7:06.9 13:15.80
99 Kabalian, Harrison 9 Shaker 7:07.5 13:16.80
100 Ingebrigtsen, Kristian 9 Oyster Bay 7:09.2 13:20.01
101 Lemaire, Carter 9 Mount Greylo 7:09.3 13:20.27 59
102 Purcell, Henry 9 North Shore 7:09.6 13:20.78
103 McDonough, Jason 9 Roy C. Ketch 7:13.5 13:28.03 60
104 Kielziewski, Chris 9 Minisink Valley 7:14.3 13:29.44
105 Apostolico, Vincent 9 Monroe-Woodbury 7:15.1 13:31.02
106 Kahnle, Ross 9 Colonie 7:22.2 13:44.29
107 Elliott, Eric 9 Fort Plain 7:25.5 13:50.39
108 Lee, Kevin 9 Shaker 7:39.1 14:15.75
109 Darafshi, Nima 9 Mount Greylo 7:42.6 14:22.21 61
110 Thomas, Tj 9 Burnt Hills 7:45.2 14:27.18
111 Cintron, Peter 9 Roy C. Ketch 7:46.1 14:28.79 62
112 Loring, Nate 9 North Shore 7:48.8 14:33.77
113 Morehouse, Dylan 9 Hadley-Luzerne 7:50.7 14:37.38
114 Parillo, Brody 8 Schuylerville 7:57.6 14:50.17
115 Moore, Seamus FR Catskill 8:07.5 15:08.67
116 Draper, Cody 9 Johnstown 8:07.6 15:08.95
117 Hanhurst, Tyler 9 Scotia-Glenville 8:18.4 15:28.95
118 Manny, Eric FR Troy 8:24.9 15:41.17
119 Sweeney, Nolan 9 Oyster Bay 8:25.7 15:42.61
120 Emery, Logan 9 Minisink Valley 8:29.4 15:49.55
121 Krutz, Shain 9 Johnstown 8:32.0 15:54.31
122 Foley, Sean 9 Voorheesville 8:36.4 16:02.62
123 Minnicks, Mason 9 Bethlehem Central 8:40.5 16:10.17 63
124 Biittig, Andrew 9 Scotia-Glenville 8:41.3 16:11.61
125 Giorgi, Andrew 9 Mount Anthon 8:43.1 16:15.01
126 Angelini, Chase 9 Mount Greylo 10:33.6 19:40.95 64
Modified Boys
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Monroe-Woodbury 79 2 12 14 25 26 28 47
Total Time: 1:00:23.39
Average: 12:04.68
2 Mount Greylock Regional H 88 4 6 23 24 31 82 91
Total Time: 1:00:33.71
Average: 12:06.75
3 Queensbury (Modified) 131 10 13 15 45 48 75 103
Total Time: 1:01:39.18
Average: 12:19.84
4 Scotia-Glenville 133 3 9 29 43 49 58 76
Total Time: 1:01:33.03
Average: 12:18.61
5 Lake George (Modified) 139 7 16 22 40 54 71 73
Total Time: 1:01:58.54
Average: 12:23.71
6 Ballston Spa 166 17 18 27 41 63 89 129
Total Time: 1:02:42.57
Average: 12:32.52
7 Schuylerville 222 19 20 32 68 83 112 121
Total Time: 1:03:53.51
Average: 12:46.71
8 Oneonta HS 230 33 36 46 56 59 66 108
Total Time: 1:04:05.00
Average: 12:49.00
9 Maple Hill 306 30 34 57 88 97 107 132
Total Time: 1:06:05.29
Average: 13:13.06
10 Niskayuna 312 52 55 61 65 79 90 100
Total Time: 1:06:04.07
Average: 13:12.82
11 North Warren (Modified) 335 8 44 64 106 113 127 139
Total Time: 1:06:42.87
Average: 13:20.58
12 South Glens Falls 374 1 85 93 96 99 109 115
Total Time: 1:07:28.16
Average: 13:29.64
13 Cobleskill-Richmondville 379 5 67 69 105 133 146 150
Total Time: 1:07:48.02
Average: 13:33.61
14 Plattsburgh HS 386 35 50 53 123 125 135 136
Total Time: 1:08:32.25
Average: 13:42.45
15 Albany Academy 401 21 84 87 92 117 124 128
Total Time: 1:08:36.37
Average: 13:43.28
16 Mechanicville Central 415 51 77 78 98 111 145 154
Total Time: 1:08:34.62
Average: 13:42.93
17 Fort Plain 424 39 62 81 104 138 152 157
Total Time: 1:09:19.03
Average: 13:51.81
18 Corinth 431 37 42 72 137 143
Total Time: 1:10:34.18
Average: 14:06.84
19 Lake Placid 446 60 70 80 116 120 148 153
Total Time: 1:09:33.38
Average: 13:54.68
20 Granville 452 11 86 95 118 142
Total Time: 1:10:51.16
Average: 14:10.24
21 Glens Falls 546 74 101 102 114 155
Total Time: 1:15:48.16
Average: 15:09.64
22 Roy C. Ketcham (Rck) 551 38 110 119 140 144 147
Total Time: 1:14:05.43
Average: 14:49.09
23 Ravena 625 94 126 130 134 141
Total Time: 1:15:41.58
Average: 15:08.32
24 Averill Park 709 122 131 149 151 156
Total Time: 1:25:37.31
Average: 17:07.47
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Catania, James 8 Saranac Lake 6:03.8 11:18.18
2 Bilow, Tj 7 Ticonderoga 6:10.1 11:29.78
3 Leininger, Cowen 8 South Glens Falls 6:11.3 11:32.01 1
4 Howell, Nicholas 8 Monroe-Woodbury 6:12.0 11:33.37 2
5 Tebano, Alex 8 Scotia-Glenville 6:12.5 11:34.39 3
6 Hayes, Gitch 7 LaSalle Inst 6:13.3 11:35.72
7 McWeeny, Charlie 8 Mount Greylo 6:15.0 11:39.05 4
8 Treis, Dexter 8 Cobleskill-R 6:15.5 11:39.92 5
9 Miller, Corban 8 Mount Greylo 6:17.1 11:42.81 6
10 O'Keefe, Jake 7 Lake George - M 6:18.7 11:45.90 7
11 Smith, Gavin 8 North Warren-M 6:20.8 11:49.70 8
12 Moraci, Sam 8 Stillwater 6:22.4 11:52.67
13 Greski, Noah 8 Scotia-Glenville 6:23.2 11:54.27 9
14 Harrington, Tyler 7 Queensbury-M 6:23.5 11:54.89 10
15 Calvo, Manuel 8 Greenville-M 6:24.1 11:55.87
16 Burnham, Owen 8 Granville 6:25.1 11:57.75 11
17 Hala, Ethan 7 Monroe-Woodbury 6:25.3 11:58.13 12
18 Lane, Matt 8 Queensbury-M 6:27.1 12:01.44 13
19 Rodriguez, Andy 7 Monroe-Woodbury 6:30.2 12:07.35 14
20 Russell, Patrick 7 Queensbury-M 6:30.5 12:07.88 15
21 Lilienthal, Nathan 8 Mekeel Christian 6:31.4 12:09.61
22 Porter, Andrew 7 Lake George - M 6:31.7 12:10.06 16
23 Hansen, Ian 8 Ballston Spa 6:32.2 12:10.96 17
24 Wade, Andrew 7 Ballston Spa 6:33.2 12:12.81 18
25 Powel, Devin 8 Schuylerville 6:33.7 12:13.82 19
26 Stewart, Jonah 8 Schuylerville 6:34.2 12:14.68 20
27 Madan, Jay 8 Albany Academy 6:35.9 12:17.90 21
28 Herrick, Isaac 7 Lake George - M 6:37.1 12:20.22 22
29 Wood, Kyle 8 Johnstown 6:37.3 12:20.48
30 Dylong, Daniel 8 Broadalbin-Perth 6:37.4 12:20.75
31 Able, Camden 7 Mount Greylo 6:37.7 12:21.30 23
32 Kuster, Tate 7 Mount Greylo 6:37.8 12:21.55 24
33 Doscher, Ethan 7 Monroe-Woodbury 6:38.0 12:21.78 25
34 Balch, John 9 Saranac 6:38.2 12:22.13
35 Pedersen, Will 8 Monroe-Woodbury 6:38.5 12:22.76 26
36 Freeman, Andy 8 Rush Henriet 6:38.8 12:23.30
37 Layer, Justin 8 Ballston Spa 6:39.5 12:24.68 27
38 Anderson, Tyler 8 Monroe-Woodbury 6:40.8 12:26.97 28
39 Lape, Gabe 7 Scotia-Glenville 6:41.1 12:27.53 29
40 Shader, Nathan 8 Maple Hill 6:41.4 12:28.16 30
41 Sills, Brandon 8 Mount Greylo 6:41.8 12:29.00 31
42 Bungay, Ryan 8 Berne-Knox-Westerlo 6:42.7 12:30.52
43 Belden, Cody 8 Schuylerville 6:42.9 12:30.98 32
44 Jones, Korbin 7 Oneonta HS 6:43.5 12:32.11 33
45 McGarvey, Logan 8 Maple Hill 6:43.8 12:32.74 34
46 Mulholland, Ethan 7 Plattsburgh HS 6:44.0 12:33.10 35
47 Gould, Ronin 8 Oneonta HS 6:44.2 12:33.37 36
48 Martina, Jack 7 Corinth 6:44.6 12:34.18 37
49 Vitulli, Vincent 7 Roy C. Ketch 6:44.8 12:34.45 38
50 Perue, Ty 8 Fort Plain 6:45.0 12:34.85 39
51 Borthwick, Gabriel 8 Schoharie 6:45.2 12:35.28
52 Vogel, Thomas 7 Lake George - M 6:46.3 12:37.32 40
53 Mcnamara, Luke 8 Oyster Bay 6:48.4 12:41.23
54 Ellsworth, Zac 7 Ballston Spa 6:48.6 12:41.52 41
55 Robarge, Devin 7 Corinth 6:48.8 12:41.93 42
56 Pokines, Addison 7 Scotia-Glenville 6:49.8 12:43.86 43
57 Yarosh, Elijah 8 North Warren-M 6:50.0 12:44.26 44
58 Duprey, Justin 8 Saranac Lake 6:50.2 12:44.58
59 Livote, Nicholas 7 Queensbury-M 6:50.4 12:45.00 45
60 Goff, Jeb 7 Oneonta HS 6:50.7 12:45.50 46
61 Riorden, Daniel 8 Rush Henriet 6:51.5 12:46.94
62 Waters, Jaden 8 Monroe-Woodbury 6:52.0 12:47.85 47
63 Whitfield, Brian 8 Monroe-Woodbury 6:52.1 12:48.19
64 Petro, Jonas 7 Peru 6:52.6 12:49.12
65 Hicks, Jack 7 Queensbury-M 6:53.1 12:49.97 48
66 Mack, Justin 8 Monroe-Woodbury 6:53.8 12:51.28
67 Lucarelli, Gabe 8 LaSalle Inst 6:54.5 12:52.67
68 Pino, Mike 8 Scotia-Glenville 6:54.7 12:52.98 49
69 Ponessi, Andrew 7 Mount Anthon 6:55.0 12:53.61
70 Davies, Logan 8 Catskill 6:56.9 12:57.02
71 Suarez, Malcolm 8 Plattsburgh HS 6:57.7 12:58.58 50
72 Kimbrell, Caleb 8 Monroe-Woodbury 6:58.1 12:59.28
73 Motta, Alex 8 Mechanicvill 6:58.4 12:59.89 51
74 Revell, Ryan 8 Greenville-M 6:59.2 13:01.44
75 Wilde, Peter 8 Niskayuna 6:59.6 13:02.08 52
76 Ramos, Chaun'J 8 Amsterdam 7:00.3 13:03.37
77 Vandenburgh, Cole 7 Galway 7:00.8 13:04.34
78 Laravia, Hunter 7 Plattsburgh HS 7:01.0 13:04.70 53
79 Gillman, Ian 8 Lake George - M 7:01.2 13:05.04 54
80 Kenyon, Noah 7 Niskayuna 7:01.3 13:05.34 55
81 Gaioni, Drake 7 Broadalbin-Perth 7:01.5 13:05.66
82 Baker, Steven 7 Oneonta HS 7:01.7 13:06.03 56
83 Schule, Jack 8 Maple Hill 7:02.1 13:06.78 57
84 Hodge, Ethan 8 Scotia-Glenville 7:02.6 13:07.70 58
85 Gustafson, Jack 7 Oneonta HS 7:02.8 13:07.99 59
86 Flanigan, Max 7 Lake Placid 7:02.9 13:08.31 60
87 King, Tanner 8 Duanesburg 7:03.1 13:08.60
88 Yastion, Mark 7 Monroe-Woodbury 7:03.2 13:08.87
89 Duffy, Colin 8 Monroe-Woodbury 7:03.4 13:09.27
90 DeMond, Theo 8 Monroe-Woodbury 7:03.6 13:09.60
91 Ellenbogen, Abraham 8 Niskayuna 7:03.9 13:10.19 61
92 Barlow, Michael 8 Fort Plain 7:04.3 13:10.90 62
93 Schrumm, Winston 8 Peru 7:04.9 13:12.07
94 Lansing, Colin 8 Ballston Spa 7:05.2 13:12.60 63
95 Anderson, David 7 North Warren-M 7:05.5 13:13.09 64
96 Bungay, Brandon 8 Berne-Knox-Westerlo 7:05.9 13:13.84
97 Skufca, Evan 7 Niskayuna 7:06.2 13:14.45 65
98 House, Ian 8 Oneonta HS 7:06.4 13:14.77 66
99 Nicholas, David 8 Cobleskill-R 7:06.7 13:15.35 67
100 Barrett, Sebastion 8 Schuylerville 7:06.9 13:15.73 68
101 Melendez, Michael 7 Cobleskill-R 7:07.8 13:17.42 69
102 Quinones, Errol 7 Amsterdam 7:08.6 13:18.80
103 Kroes, Lars 8 Lake Placid 7:08.7 13:19.15 70
104 Ghorayeb, Michel 7 Stillwater 7:09.3 13:20.12
105 Ross, Joe 7 Lake George - M 7:10.5 13:22.45 71
106 Carnevali,, Trevor 8 Galway 7:10.7 13:22.84
107 Howe, Tanner 8 Peru 7:11.0 13:23.40
108 Melville, Chandler 8 Corinth 7:11.5 13:24.36 72
109 Bruening, Carson 8 Lake George - M 7:11.9 13:25.02 73
110 Tamez, Caleb 7 Glens Falls 7:12.4 13:25.92 74
111 Engel, Noah 8 Queensbury-M 7:13.0 13:27.01 75
112 Allen, Patrick 7 Scotia-Glenville 7:13.8 13:28.51 76
113 Prairie, Glenn 8 Mechanicvill 7:14.5 13:29.80 77
114 Olsted, Aiden 8 Mechanicvill 7:14.8 13:30.50 78
115 Paderon, Marcus 7 Niskayuna 7:15.6 13:32.01 79
116 Bessette, Joseph 7 Monroe-Woodbury 7:16.0 13:32.75
117 Gavin, Zach 8 Lake Placid 7:17.3 13:35.12 80
118 Harris, Michael 7 Fort Plain 7:18.4 13:37.23 81
119 Ellingwood, Finn 8 Mount Greylo 7:18.8 13:37.95 82
120 Longacker, Ryan 7 Schuylerville 7:19.0 13:38.30 83
121 Cowart, Jake 8 Monroe-Woodbury 7:19.3 13:38.80
122 Greenfield, Robert 7 Gloversville 7:20.0 13:40.21
123 Pittman, Noah 8 Saranac Lake 7:20.3 13:40.64
124 Strich, Silas 8 Albany Academy 7:21.5 13:42.87 84
125 Foley, Jack 8 Monroe-Woodbury 7:22.0 13:43.87
126 Li, William 8 Monroe-Woodbury 7:23.2 13:46.12
127 Gould, Jordan 7 Whitehall 7:24.0 13:47.53
128 Cline, Trevor 8 Fonda-Fultonville 7:24.3 13:48.12
129 Prevost, Nick 8 South Glens Falls 7:24.5 13:48.47 85
130 Woodruff, Andrew 9 Saranac 7:24.7 13:48.97
131 Famiano, Dominic 8 Mekeel Christian 7:25.1 13:49.68
132 Jordan, Cole 8 Granville 7:25.4 13:50.17 86
133 Becerril, Irving 8 Monroe-Woodbury 7:25.6 13:50.61
134 Marshall, Tyler 7 Scotia-Glenville 7:25.9 13:51.19
135 Drucker, Aviv 7 Albany Academy 7:26.2 13:51.74 87
136 Bulan, Christopher 7 Maple Hill 7:27.3 13:53.66 88
137 Huff, Ethan 8 Ballston Spa 7:27.6 13:54.34 89
138 Dormond, Michael 8 Broadalbin-Perth 7:27.9 13:54.82
139 Grove, Michael 8 Monroe-Woodbury 7:28.3 13:55.61
140 Irani, Cyrus 8 Niskayuna 7:28.5 13:55.99 90
141 Olson, Aidan 8 Lake George - M 7:28.7 13:56.39
142 Maruk, Preston 7 Mount Greylo 7:28.9 13:56.70 91
143 Murphy, Teague 7 Mount Greylo 7:29.0 13:56.98
144 Meigher, Connor 7 Albany Academy 7:29.8 13:58.42 92
145 Taylor, Aidan 8 South Glens Falls 7:30.6 13:59.93 93
146 Conners, Scott 7 Ravena 7:30.9 14:00.37 94
147 Weeden, Tiernan 8 Granville 7:31.1 14:00.84 95
148 Stevens, Jordan 7 South Glens Falls 7:31.8 14:02.17 96
149 Basile, Peter 8 Maple Hill 7:32.8 14:03.95 97
150 Lutz, Will 7 Stillwater 7:33.3 14:04.99
151 Fane, Jason 8 Mechanicvill 7:33.5 14:05.26 98
152 Daigneault, Caleb 7 South Glens Falls 7:33.6 14:05.58 99
153 Morgan, Reilly 8 Niskayuna 7:34.2 14:06.53 100
154 Katragadda, Abhi 7 Niskayuna 7:35.4 14:08.86
155 Wilson, Logan 8 Glens Falls 7:36.2 14:10.32 101
156 Gitterman, Jack 8 Mount Greylo 7:37.0 14:11.91
157 Medina, Ivan 7 Monroe-Woodbury 7:37.3 14:12.47
158 Frasier, Evan 7 Glens Falls 7:37.6 14:12.97 102
159 Handcock, Nicholas 8 Johnstown 7:37.9 14:13.48
160 Lawyer, Isaac 8 Johnstown 7:38.7 14:14.93
161 Islas, Mateo 8 Queensbury-M 7:39.2 14:15.96 103
162 Wintermute, Seth 8 Fort Plain 7:39.4 14:16.35 104
163 Klompus, Simon 7 Mount Greylo 7:39.7 14:16.77
164 Hamilton, Gaetano 7 Hawthorne Valley 7:39.9 14:17.14
165 Kaufman, Nicholas 8 Monroe-Woodbury 7:40.1 14:17.54
166 Stauble, Nathaniel 7 Cobleskill-R 7:40.3 14:18.02 105
167 Bolton, Wesley 7 North Warren-M 7:40.7 14:18.75 106
168 Donnelly, Joshua 8 Maple Hill 7:40.9 14:19.07 107
169 Metcalf, Gavin 8 Greenville-M 7:41.5 14:20.19
170 Jarvis, Caden 7 Hoosic Valley 7:42.5 14:22.06
171 Gouldin, David 7 Oneonta HS 7:43.3 14:23.66 108
172 Lapo, Sam 7 South Glens Falls 7:44.1 14:25.04 109
173 Canning, Harley 8 Saranac 7:44.6 14:26.05
174 Haines, Toby 7 Roy C. Ketch 7:45.0 14:26.74 110
175 Johnson, Jahred 8 Mount Greylo 7:45.7 14:27.96
176 Meager, Bobby 8 Mechanicvill 7:46.3 14:29.17 111
177 Titsworth, Thomas 7 Niskayuna 7:47.7 14:31.68
178 Kinnicut, Jake 7 Hoosic Valley 7:47.9 14:32.17
179 Rowinski, Stephen 8 Schuylerville 7:48.3 14:32.83 112
180 Murphy, Avery 8 North Warren-M 7:50.5 14:37.07 113
181 McPherson, Wyatt 8 Glens Falls 7:51.2 14:38.31 114
182 Corso, Logan 7 South Glens Falls 7:51.5 14:38.86 115
183 Gerry, Gabe 8 Mount Greylo 7:52.0 14:39.72
184 Bovair, Andre 7 South Glens Falls 7:52.4 14:40.48
185 Brenner, Evan 8 Lake Placid 7:52.5 14:40.81 116
186 Young, Ivan 8 Albany Academy 7:55.0 14:45.44 117
187 Pietryka, Matt 7 Granville 7:56.2 14:47.70 118
188 Casolo, Nicholas 7 South Glens Falls 7:56.5 14:48.12
189 Wagner, James 8 Roy C. Ketch 7:56.7 14:48.48 119
190 Hollander, Will 7 Lake Placid 7:57.5 14:49.99 120
191 Claus, Liam 8 Schuylerville 7:57.9 14:50.82 121
192 Vogt, Chris 7 Duanesburg 7:58.6 14:52.11
193 Foley, Josh 7 Hadley-Luzerne 7:59.4 14:53.62
194 Browstead, Tom 7 Hudson Falls 7:59.8 14:54.30
195 Payant, Zachary 7 Schuylerville 8:00.1 14:54.83
196 DeNoronha, Matt 7 Averill Park 8:00.7 14:56.02 122
197 Jackson, Rowan 7 Plattsburgh HS 8:01.3 14:57.14 123
198 Biegun, Peter 7 Albany Academy 8:02.0 14:58.37 124
199 Tuller, Ethan 7 Plattsburgh HS 8:02.2 14:58.73 125
200 Miner, Andi 7 Mount Greylo 8:02.7 14:59.64
201 Rarick, Christopher 8 Ravena 8:03.1 15:00.57 126
202 Olden, Brayden 7 North Warren-M 8:04.8 15:03.72 127
203 Johnson, Jalen 7 Albany Academy 8:07.0 15:07.69 128
204 Jourdanais, Michael 7 Ballston Spa 8:09.7 15:12.75 129
205 Wright, Nicholas 8 Ballston Spa 8:09.9 15:13.12
206 Cary, Matthew 7 Ravena 8:10.1 15:13.49 130
207 Duffy, Yuta 7 Voorheesville 8:10.3 15:13.90
208 Sperry, Michael 7 Berne-Knox-Westerlo 8:11.3 15:15.71
209 Sweet, Evan 6 Averill Park 8:11.7 15:16.42 131
210 Harrington, Ethan 7 Maple Hill 8:12.0 15:16.99 132
211 Richards, William 7 Cobleskill-R 8:12.1 15:17.31 133
212 Rotondi, Nick 7 LaSalle Inst 8:12.4 15:17.79
213 Wroblewski, Liam 8 Ballston Spa 8:12.5 15:18.06
214 Blackwood, John 8 Schoharie 8:12.7 15:18.41
215 Simmons, Brian 8 Queensbury-M 8:13.3 15:19.43
216 Geer, Colby 8 Niskayuna 8:16.4 15:25.34
217 Walker, Mark 8 Ravena 8:17.1 15:26.55 134
218 Marotta, Cameron 7 Hoosic Valley 8:17.9 15:28.16
219 Knowles, Drew 7 Plattsburgh HS 8:18.5 15:29.15 135
220 Flora, Nick 8 Plattsburgh HS 8:19.7 15:31.43 136
221 O'Brien, Will 8 Albany Academy 8:20.9 15:33.74
222 Lucey, Michael 8 Albany Academy 8:22.3 15:36.31
223 Li, Alex 8 Albany Academy 8:22.7 15:37.01
224 Sirchia, Hayden 7 Corinth 8:23.4 15:38.28 137
225 Hill, Connor 7 Fort Plain 8:24.1 15:39.70 138
226 Monroe, Collin 7 North Warren-M 8:24.3 15:40.02 139
227 Tullo, Justin 7 Roy C. Ketch 8:24.5 15:40.37 140
228 Gulick, Jack 7 Schuylerville 8:26.7 15:44.48
229 Vandenburgh, Tim 7 Galway 8:26.9 15:44.77
230 Mesch, John 7 North Warren-M 8:27.3 15:45.53
231 Nigro, Frank 8 Albany Academy 8:28.7 15:48.21
232 Comparin, Will 8 Albany Academy 8:29.3 15:49.33
233 Keneston, Brody 7 Ballston Spa 8:29.6 15:49.92
234 Suarez, Alex 8 Plattsburgh HS 8:33.8 15:57.72
235 Ruby, Braedan 7 Queensbury-M 8:34.0 15:58.14
236 Everson, Sean 8 Broadalbin-Perth 8:34.3 15:58.70
237 Husain, Syed 7 Amsterdam 8:34.5 15:58.95
238 Tyler, Cody 7 Ravena 8:35.4 16:00.60 141
239 Larocque, Gabriel 7 Ballston Spa 8:40.7 16:10.50
240 Reeves, Tj 7 Ballston Spa 8:41.6 16:12.16
241 Heggen, Andrew 8 Ballston Spa 8:42.1 16:13.24
242 Andrews, Adam 7 Granville 8:42.9 16:14.70 142
243 Pecora, Chris 8 Corinth 8:43.3 16:15.43 143
244 Brannon, Eddie 7 Mount Greylo 8:51.3 16:30.42
245 McGowan, Michael 8 Roy C. Ketch 8:54.0 16:35.39 144
246 Ellis, Ben 7 Albany Academy 8:54.7 16:36.67
247 Donnelly, Matthew 7 Maple Hill 8:59.4 16:45.34
248 Tollisen, Matthew 8 Mechanicvill 9:00.1 16:46.64 145
249 Page, Michael 8 South Glens Falls 9:00.5 16:47.54
250 Miller, Russell 7 Berlin 9:01.0 16:48.47
251 Been, Noah 7 Mayfield 9:05.1 16:56.09
252 Engel, Nathan 7 Queensbury-M 9:05.7 16:57.21
253 Howland, Connor 8 Schoharie 9:06.2 16:58.12
254 Mallette, Bradley 8 South Glens Falls 9:06.7 16:59.11
255 Rehberg, Jace 7 Cobleskill-R 9:09.0 17:03.29 146
256 Ubillo, Gian-Luca 8 Schuylerville 9:09.6 17:04.44
257 deWolfe, Ben 8 Albany Academy 9:10.3 17:05.83
258 Slote, Jack 8 Albany Academy 9:11.6 17:08.23
259 Capello, Giovanni 7 Roy C. Ketch 9:20.1 17:24.09 147
260 Cochran, Lucas 8 South Glens Falls 9:21.3 17:26.28
261 Mihill, Caleb 7 Lake Placid 9:22.8 17:29.00 148
262 Snide, Josh 7 Mount Anthon 9:23.2 17:29.72
263 Czyzewski, Stephen 8 Greenville-M 9:23.4 17:30.21
264 Hoke, Jack 7 Niskayuna 9:23.8 17:30.88
265 Jacobson, Roy-Jake 7 Averill Park 9:27.0 17:36.94 149
266 Maki, Will 7 Cobleskill-R 9:28.7 17:40.07 150
267 Melvin, Sean 7 South Glens Falls 9:34.7 17:51.25
268 Cornell, James 7 Queensbury-M 9:36.5 17:54.52
269 Keith, Ayden 8 Scotia-Glenville 9:37.7 17:56.76
270 Morehouse, Evin 7 North Warren-M 9:39.7 18:00.58
271 Rust, Orion 7 Ballston Spa 9:40.1 18:01.36
272 Clerico, Mike 7 Averill Park 9:41.0 18:03.00 151
273 Sunderland, Kurt 7 Fort Plain 9:41.1 18:03.22 152
274 Brown, Julius 7 Gloversville 9:42.8 18:06.29
275 Svec, Dylan 7 Hoosic Valley 9:44.5 18:09.48
276 Morey, Carter 8 Lake Placid 9:48.0 18:15.97 153
277 Bollacker, Marcus 8 Scotia-Glenville 9:50.1 18:19.89
278 LeClaire, Devon 7 Mechanicvill 9:50.9 18:21.45 154
279 Colon, Jordan 8 North Warren-M 10:01.7 18:41.54
280 Shaw, Damien 8 Cobleskill-R 10:18.2 19:12.37
281 Dwyer, Aidan 8 Glens Falls 10:22.7 19:20.64 155
282 Goettinger, Tyler 7 Maple Hill 10:25.2 19:25.31
283 Lavarnway, Aden 7 Plattsburgh HS 10:32.0 19:38.07
284 Rounds, Liam 7 Averill Park 10:35.7 19:44.93 156
285 Brady, Matt 7 Lake Placid 10:37.4 19:48.05
286 Jafri, Zain 8 Albany Academy 11:03.9 20:37.42
287 Quigley, Collin 8 Gloversville 11:25.7 21:18.20
288 Hattat, Jeffery 7 Fonda-Fultonville 11:35.1 21:35.73
289 Clark, Warren 7 Lake Placid 11:43.7 21:51.76
290 Fatta, Angelo 7 Fort Plain 12:20.3 23:00.00 157
Varsity Girls-Division III
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Greenwich Central 38 1 2 5 7 23 38 82
Total Time: 1:36:05.30
Average: 19:13.06
2 Mount Greylock Regional H 100 9 20 22 24 25 29 37
Total Time: 1:42:06.76
Average: 20:25.36
3 Duanesburg 155 6 15 35 45 54 57 62
Total Time: 1:44:44.30
Average: 20:56.86
4 Maple Hill 159 3 26 27 30 73 75
Total Time: 1:45:07.56
Average: 21:01.52
5 Seton Catholic (7) 159 11 12 17 40 79 85
Total Time: 1:44:23.94
Average: 20:52.79
6 Greenville 221 10 14 59 68 70 108
Total Time: 1:48:01.46
Average: 21:36.30
7 Haldane 233 28 32 42 47 84 91
Total Time: 1:50:00.03
Average: 22:00.01
8 Hoosic Valley 235 8 31 56 60 80 92 94
Total Time: 1:49:42.07
Average: 21:56.42
9 Lake Placid 267 16 18 21 105 107
Total Time: 1:52:13.34
Average: 22:26.67
10 North Warren 277 46 50 52 63 66 88 96
Total Time: 1:52:24.77
Average: 22:28.96
11 Mechanicville Central 279 41 49 53 65 71 72 90
Total Time: 1:52:21.77
Average: 22:28.36
12 Fort Plain 298 33 36 44 83 102 119
Total Time: 1:54:24.17
Average: 22:52.84
13 LaFayette (Section 3) 316 13 55 67 69 112 120
Total Time: 1:55:13.07
Average: 23:02.62
14 Mayfield 336 4 51 77 93 111
Total Time: 1:56:11.31
Average: 23:14.27
15 Argyle 375 39 48 74 101 113 117 121
Total Time: 1:59:36.34
Average: 23:55.27
16 Lake George 386 19 58 97 103 109 116
Total Time: 1:59:29.06
Average: 23:53.82
17 Galway 388 61 76 78 86 87 89 95
Total Time: 1:58:10.35
Average: 23:38.07
18 Ausable Valley 418 34 64 104 106 110 114 122
Total Time: 2:02:39.68
Average: 24:31.94
19 Berlin 421 43 81 98 99 100 115 118
Total Time: 2:00:42.62
Average: 24:08.53
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Wright, Brynne 9 Greenwich Central 6:03.6 18:28.66 1
2 Cronin, Emma 9 Greenwich Central 6:08.1 18:42.38 2
3 Strain, Monica 12 Maple Hill 6:12.6 18:56.15 3
4 Relyea, Madison 8 Mayfield 6:16.5 19:08.01 4
5 Collins, Quinn 9 Greenwich Central 6:17.1 19:10.06 5
6 Atanasova, Elaine 10 Duanesburg 6:17.2 19:10.26 6
7 Gregg, Annabel 10 Greenwich Central 6:17.3 19:10.40 7
8 Burnell, Carolyn 10 Hoosic Valley 6:21.8 19:24.34 8
9 Smith, Margo 10 Mount Greylo 6:22.5 19:26.44 9
10 Fitzmaurice, Tess 8 Greenville 6:23.7 19:29.98 10
11 Dejordy, Lea 9 Seton Catholic (7) 6:24.1 19:31.32 11
12 Dejordy, Sofia 10 Seton Catholic (7) 6:24.4 19:32.03 12
13 Evans, Marissa 9 LaFayette (3) 6:25.8 19:36.48 13
14 Baumann, Olivia 12 Greenville 6:26.1 19:37.42 14
15 Skeeter, Jen 10 Duanesburg 6:27.0 19:40.21 15
16 Damp, Marli 8 Lake Placid 6:28.2 19:43.87 16
17 DeJordy, Savannah 8 Seton Catholic (7) 6:35.6 20:06.36 17
18 Armstrong, Gabby 12 Lake Placid 6:39.3 20:17.77 18
19 Nadler, Zoee 11 Lake George 6:41.0 20:22.91 19
20 Darafshi, Niku 12 Mount Greylo 6:43.5 20:30.41 20
21 Rose-McCandlish, Sara 10 Lake Placid 6:44.0 20:31.93 21
22 Bakija, Miriam 9 Mount Greylo 6:44.3 20:32.87 22
23 Wright, Brooke 9 Greenwich Central 6:44.6 20:33.80 23
24 Locklear, Hannah 9 Mount Greylo 6:48.6 20:46.03 24
25 Greenfield, Helen 9 Mount Greylo 6:50.2 20:51.01 25
26 Felts, Allison 11 Maple Hill 6:50.5 20:51.75 26
27 Stacy, Sierra 11 Ticonderoga 6:50.6 20:52.22
28 Strock, Natasha 9 Maple Hill 6:51.9 20:56.05 27
29 Ferri, Shannon 8 Haldane 6:52.0 20:56.34 28
30 Lescarbeau, Emily 12 Mount Greylo 6:54.5 21:03.83 29
31 Basile, Allison 10 Maple Hill 6:56.2 21:09.16 30
32 Mundell, Caroline 9 Berne-Knox-Westerlo 6:58.8 21:16.98
33 Viall, Rebecca 11 Hoosic Valley 6:59.6 21:19.55 31
34 Farrell, Taylor 9 Haldane 7:01.3 21:24.66 32
35 Mercado, Daniela 11 Liberty 7:02.1 21:27.22
36 Veitch, Lexi 12 Fort Plain 7:02.5 21:28.27 33
37 Christiansen, Mckenna 8 Ausable Valley 7:03.2 21:30.44 34
38 Cole, Alice 10 Duanesburg 7:03.4 21:31.05 35
39 Porter, Jordan 11 Fort Plain 7:04.2 21:33.51 36
40 Polumbo, Emma 11 Mount Greylo 7:04.4 21:34.21 37
41 Insalaco, Ripley 10 East Rochester 7:04.6 21:34.90
42 Littell, Chloe 11 Greenwich Central 7:04.8 21:35.49 38
43 Gulick, Isabelle 9 Argyle 7:05.1 21:36.25 39
44 Cote, Gabby 8 Seton Catholic (7) 7:05.3 21:36.82 40
45 Northrop, Eleni 9 Mechanicvill 7:05.5 21:37.39 41
46 McDermott, Olivia 9 Haldane 7:08.0 21:45.06 42
47 Hungerford, Cayla 10 Berlin 7:08.5 21:46.76 43
48 Stockwell, Michaela 9 Fort Plain 7:10.4 21:52.35 44
49 Schaeffer, Emily 10 Duanesburg 7:10.8 21:53.55 45
50 Baker, Summer 11 North Warren 7:11.4 21:55.51 46
51 Winne, Heather 11 Haldane 7:11.6 21:56.21 47
52 Phillips, Hannah 8 Argyle 7:15.0 22:06.41 48
53 Rubino, Danielle 8 Mechanicvill 7:15.1 22:06.91 49
54 Fuss, Caitlyn 11 Hadley-Luzerne 7:15.5 22:07.89
55 Anderson, Ava 10 North Warren 7:16.2 22:10.19 50
56 Barker, Emily 12 Mayfield 7:19.1 22:19.01 51
57 Millington, Sheridan 9 North Warren 7:22.0 22:27.85 52
58 Simmons, Samantha 10 Mechanicvill 7:22.2 22:28.48 53
59 Darfler-sweeney, Molly 11 Hunter-Tannersville 7:22.4 22:29.04
60 Lawrence, Hannah 10 Duanesburg 7:22.5 22:29.23 54
61 Mueller, Vivian 12 LaFayette (3) 7:22.8 22:30.39 55
62 Kat, Rice 11 Hoosic Valley 7:23.0 22:30.83 56
63 Van Valen, Bridget 12 Duanesburg 7:23.2 22:31.42 57
64 MacDermid, Morgan 9 Lake George 7:23.5 22:32.33 58
65 Show, Madison SO Mekeel Christian 7:24.9 22:36.79
66 Smith, Sydney 9 Greenville 7:27.1 22:43.25 59
67 Hren, Rose 12 Hoosic Valley 7:27.6 22:45.06 60
68 Flora, Madison 9 Ticonderoga 7:28.3 22:47.12
69 Zembsch, Natalie 10 Galway 7:29.0 22:49.08 61
70 Marz, Astrid 10 Duanesburg 7:29.5 22:50.69 62
71 Dewar, Alyssa 12 North Warren 7:29.8 22:51.61 63
72 Hetfield, Olivia 11 Ausable Valley 7:32.1 22:58.54 64
73 Gaetani, Miranda 12 Mechanicvill 7:32.3 22:59.19 65
74 Bush, Madasyn 12 North Warren 7:32.4 22:59.61 66
75 Rurka, Kaitlin 12 LaFayette (3) 7:32.5 22:59.91 67
76 Tracey, Khalifah 9 Greenville 7:33.6 23:03.07 68
77 Evans, Allison 9 LaFayette (3) 7:34.3 23:05.29 69
78 Mardas, Lydia 10 Greenville 7:35.1 23:07.74 70
79 Munger, Jenna 9 Mechanicvill 7:35.8 23:09.80 71
80 Snyder, Patricia 8 Mechanicvill 7:36.7 23:12.68 72
81 Hanley, Kristen 11 Berne-Knox-Westerlo 7:37.0 23:13.49
82 Strock, Shirah 11 Maple Hill 7:37.3 23:14.45 73
83 Howes, Bryanna 10 Argyle 7:37.5 23:15.18 74
84 Pugliese, Julia 9 Maple Hill 7:41.8 23:28.28 75
85 Gileski, Lindsey 10 Galway 7:42.3 23:29.71 76
86 Nikiollaj, Juleh 12 Mayfield 7:43.2 23:32.58 77
87 Ritter, Maddy 12 Galway 7:44.2 23:35.59 78
88 Macner, Sophie 10 Seton Catholic (7) 7:44.8 23:37.41 79
89 Charlebois, Abigail 12 Hoosic Valley 7:46.4 23:42.29 80
90 Chaykowski-Jewett, Haley 10 Berlin 7:47.3 23:45.10 81
91 Booth, Bryanna 11 Greenwich Central 7:48.3 23:48.12 82
92 Douglas, Amber 12 Fort Plain 7:50.0 23:53.14 83
93 McEwen, Ruby 12 Haldane 7:51.5 23:57.76 84
94 Zhang, Jade 12 Seton Catholic (7) 7:51.6 23:58.09 85
95 Moulton, Darian 12 Hadley-Luzerne 7:52.8 24:01.91
96 Decker, Ella 11 Galway 7:54.1 24:05.80 86
97 Zembsch, Siela 10 Galway 7:55.6 24:10.17 87
98 Kinblom, Sasha 11 North Warren 7:55.9 24:11.25 88
99 Palowski, Hannah 12 Galway 7:58.0 24:17.53 89
100 Joyce, Dayna 12 Mechanicvill 7:58.7 24:19.65 90
101 Ferri, Meghan 10 Haldane 7:59.1 24:20.98 91
102 Rice, Maria 10 Hoosic Valley 7:59.6 24:22.37 92
103 Lambo, Molly 12 Mayfield 8:00.4 24:24.85 93
104 Yando, Jade 12 Hoosic Valley 8:00.8 24:26.02 94
105 Dekalb, Jen SO Granville 8:03.8 24:35.21
106 Whalen, Meaghan 11 Galway 8:04.1 24:36.11 95
107 Stevens, Manon 9 North Warren 8:04.7 24:38.20 96
108 Armstrong, Tess 9 Lake George 8:06.1 24:42.27 97
109 French, Gigi 11 Berlin 8:11.2 24:57.79 98
110 Zilles, Leanna 12 Liberty 8:11.7 24:59.38
111 French, Sarah 12 Berlin 8:13.4 25:04.45 99
112 Delaurentis, Melanie 10 Berlin 8:14.7 25:08.52 100
113 Cook, Amanda 10 Hadley-Luzerne 8:17.5 25:17.08
114 Bourn, Rebekah 9 Argyle 8:23.2 25:34.49 101
115 Kennedy, Kendall 11 Fort Plain 8:24.0 25:36.90 102
116 Decker, Destiny 11 Lake George 8:25.8 25:42.28 103
117 Malskis, Shania 12 Ausable Valley 8:25.9 25:42.57 104
118 Hollander, Beatrice 9 Lake Placid 8:27.1 25:46.40 105
119 Clement, Danielle 12 Hadley-Luzerne 8:27.3 25:46.93
120 Passino, Haley 12 Ausable Valley 8:28.1 25:49.39 106
121 Ashley, Elisabeth 12 Lake Placid 8:29.4 25:53.37 107
122 Sperry, Courtney 11 Greenville 8:30.8 25:57.77 108
123 Bisaillion, Tierney 11 Mechanicvill 8:33.4 26:05.72
124 Harris, Grace 12 Lake George 8:34.6 26:09.27 109
125 Carlson, April 12 Galway 8:35.2 26:10.94
126 Emerson, Paolina 11 Ausable Valley 8:44.3 26:38.74 110
127 Akowicz, Kaitlyn 12 Mayfield 8:46.9 26:46.86 111
128 Fitzpatrick, Molly 11 LaFayette (3) 8:51.6 27:00.99 112
129 Fosmire, Janelle 11 Argyle 8:52.6 27:04.01 113
130 DiVirgilio, Karly 9 Mechanicvill 8:54.4 27:09.55
131 Coons, Lindsey 12 Hunter-Tannersville 8:55.6 27:13.32
132 Chamberlain, Ellasun 9 East Rochester 8:58.1 27:20.82
133 Carlson, Julia 12 Galway 8:58.2 27:21.29
134 Gomes, Olivia 10 Whitehall 8:58.4 27:21.70
135 Potthast, Lily 9 Ausable Valley 9:00.0 27:26.76 114
136 Jones, Madison 10 Hoosic Valley 9:02.5 27:34.44
137 Baker, Rebecca 12 Stillwater 9:04.6 27:40.59
138 Popov, Domnika 11 Berlin 9:13.7 28:08.55 115
139 Mengel, Samantha 9 Berne-Knox-Westerlo 9:26.4 28:47.27
140 Healy, Skylar 11 Lake George 9:30.0 28:58.13 116
141 Arnold, Katie 12 Edmeston 9:38.2 29:23.08
142 Carmody, Eve 11 Argyle 9:39.1 29:26.00 117
143 Hebert, Samantha 12 Berlin 9:40.1 29:28.91 118
144 Kinblom, Yana 12 North Warren 9:51.9 30:05.03
145 Goodness, Saydee 12 Ticonderoga 9:52.8 30:07.79
146 French, Brooke 12 North Warren 9:57.1 30:20.77
147 Adams, Carolyn 12 Fort Plain 10:24.4 31:44.21 119
148 Tummino, Taylor 11 LaFayette (3) 10:28.6 31:56.87 120
149 Beebe, Mary 12 Argyle 10:31.6 32:05.95 121
150 Farkas, Nora 9 Ticonderoga 10:35.0 32:16.51
151 Strauss, Gracie 12 North Warren 10:55.4 33:18.76
152 Donahue, Maggie 12 Argyle 11:07.7 33:56.14
153 Shupe, Jordan 9 Berlin 11:17.1 34:24.71
154 Minick, Jasmine 12 Stillwater 11:20.8 34:36.06
155 Hayes, Maggie 9 Ausable Valley 11:43.9 35:46.62 122
156 Ellis, Megan 12 Whitehall 12:14.1 37:18.57
157 Pan, Katie 10 Hunter-Tannersville 13:35.1 41:25.69
Varsity Girls-Division II
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Saranac 140 3 19 26 42 50 61 62
Total Time: 1:42:22.91
Average: 20:28.59
2 Canton 151 2 6 35 36 72
Total Time: 1:42:15.64
Average: 20:27.13
3 Waterloo 166 8 16 21 52 69 89
Total Time: 1:43:36.74
Average: 20:43.35
4 Cobleskill-Richmondville 209 12 22 53 58 64 103 116
Total Time: 1:44:46.98
Average: 20:57.40
5 Oyster Bay 210 33 38 39 40 60 101 119
Total Time: 1:45:08.51
Average: 21:01.71
6 Emma Willard 236 13 14 47 79 83 96 98
Total Time: 1:45:48.97
Average: 21:09.80
7 New Paltz HS 248 17 31 43 66 91 105
Total Time: 1:46:12.20
Average: 21:14.44
8 Skaneateles 250 1 11 25 99 114 122 142
Total Time: 1:45:19.17
Average: 21:03.84
9 Voorheesville 281 18 45 48 57 113 123 138
Total Time: 1:47:11.85
Average: 21:26.37
10 Chatham Central 290 7 37 55 63 128 137 141
Total Time: 1:47:40.00
Average: 21:32.00
11 Albion 299 23 46 74 76 80 85 87
Total Time: 1:47:34.08
Average: 21:30.82
12 Saranac Lake 327 4 51 71 90 111 120 153
Total Time: 1:48:15.78
Average: 21:39.16
13 Academy of the Holy Names 351 10 56 84 95 106 108 112
Total Time: 1:49:07.84
Average: 21:49.57
14 Cold Spring Harbor 379 5 67 81 109 117 121 169
Total Time: 1:50:19.37
Average: 22:03.88
15 Glens Falls 397 29 49 70 110 139 167
Total Time: 1:51:13.85
Average: 22:14.77
16 Fonda-Fultonville 402 27 65 68 107 135 174 180
Total Time: 1:51:13.73
Average: 22:14.75
17 Johnstown 406 9 24 93 136 144
Total Time: 1:51:39.88
Average: 22:19.98
18 Peru 435 54 59 78 97 147 177
Total Time: 1:52:26.46
Average: 22:29.30
19 Broadalbin-Perth 438 20 44 100 115 159 172
Total Time: 1:53:16.88
Average: 22:39.38
20 Ichabod Crane 451 41 73 86 102 149 156
Total Time: 1:52:55.89
Average: 22:35.18
21 Beekmantown 528 15 77 133 151 152 165 178
Total Time: 1:56:11.27
Average: 23:14.26
22 Oneonta HS 540 32 92 126 140 150 162
Total Time: 1:56:23.22
Average: 23:16.65
23 Corinth 540 34 94 127 131 154 163 171
Total Time: 1:56:09.49
Average: 23:13.90
24 Catskill 548 30 75 124 158 161
Total Time: 1:58:02.53
Average: 23:36.51
25 Plattsburgh HS 592 28 104 148 155 157 160 166
Total Time: 1:59:10.48
Average: 23:50.10
26 Albany Academy 607 82 118 130 134 143 168 173
Total Time: 1:58:13.82
Average: 23:38.77
27 Ravena 688 88 129 132 164 175
Total Time: 2:05:49.14
Average: 25:09.83
28 Cohoes 762 125 145 146 170 176 179
Total Time: 2:09:46.50
Average: 25:57.30
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Willcox, Julia 12 Skaneateles 6:08.8 18:44.73 1
2 Bessette, Grace 11 Canton 6:10.4 18:49.61 2
3 Watson, Ashley 12 Schuylerville 6:13.4 18:58.65
4 Woodruff, Rachael 9 Saranac 6:20.2 19:19.30 3
5 Shumway, Brittany 12 Saranac Lake 6:26.7 19:39.21 4
6 Labounty, Sunni 9 Schuylerville 6:27.6 19:41.91
7 Haegeland, Fiona 9 Cold Spring Harbor 6:28.1 19:43.53 5
8 Royce, Claira 9 Canton 6:31.0 19:52.39 6
9 Wallace, Danielle 12 Chatham Central 6:31.3 19:53.19 7
10 Page, Courtney 11 Waterloo 6:31.4 19:53.61 8
11 Sarullo, Julia 11 Johnstown 6:32.0 19:55.34 9
12 Wagner, Brianna 12 Acad Holy Names 6:32.9 19:58.08 10
13 Condon, Natalie 11 Skaneateles 6:33.1 19:58.78 11
14 Johnson, Emily 9 Cobleskill-R 6:33.3 19:59.37 12
15 Cunningham, Lara 12 Emma Willard 6:36.1 20:07.85 13
16 Dailey, Skylar 9 Emma Willard 6:36.8 20:10.08 14
17 Sullivan, Enya 10 Beekmantown 6:38.4 20:14.85 15
18 Rice Porter, Chance 7 Waterloo 6:38.5 20:15.30 16
19 Gravatt, Abigail 11 New Paltz HS 6:38.6 20:15.54 17
20 Wakeley, Robin 12 Voorheesville 6:39.1 20:17.00 18
21 Dutko, Heather 10 Saranac 6:40.7 20:21.79 19
22 Larsen, Gabrielle 10 Broadalbin-Perth 6:40.8 20:22.08 20
23 Turner, Sennett 9 Waterloo 6:40.9 20:22.35 21
24 Kubat, Ashley 11 Cobleskill-R 6:41.0 20:22.92 22
25 Mathes, Emma 10 Albion 6:41.3 20:23.62 23
26 Newman, Aylene 12 Johnstown 6:41.5 20:24.21 24
27 Brogan, Maddy 12 Skaneateles 6:42.9 20:28.62 25
28 Lepage, Elise 9 Saranac 6:43.1 20:29.18 26
29 Vanavery, Mariah 11 Fonda-Fultonville 6:43.2 20:29.57 27
30 Baker, Mackenzie 11 Plattsburgh HS 6:45.4 20:36.17 28
31 Burton, Sarah 11 Glens Falls 6:46.0 20:38.17 29
32 Davies, Alexis SO Catskill 6:46.8 20:40.35 30
33 Nagel, Jordan 11 New Paltz HS 6:47.8 20:43.39 31
34 French, Emilia 12 Oneonta HS 6:48.3 20:45.13 32
35 Angelone, Laura 12 Oyster Bay 6:48.7 20:46.39 33
36 Parnell, Anika 9 Corinth 6:48.8 20:46.63 34
37 Tupper, Hannah 10 Canton 6:48.9 20:46.84 35
38 Bartlett, Claire 12 Canton 6:51.0 20:53.16 36
39 Linendoll, Megan 11 Hudson Falls 6:51.2 20:53.87
40 Brennan, Althea 10 Chatham Central 6:51.4 20:54.60 37
41 Mcnamara, Maggie 10 Oyster Bay 6:51.6 20:55.10 38
42 Thienel, Jessica 12 Oyster Bay 6:51.8 20:55.69 39
43 Rutigliano, Michela 9 Oyster Bay 6:52.4 20:57.46 40
44 Kubow, Samantha 9 Ichabod Crane 6:52.5 20:57.80 41
45 Barber, Janyll 12 Saranac 6:52.7 20:58.57 42
46 Butler, Willa 12 New Paltz HS 6:52.9 20:59.20 43
47 Murphy, Samantha 8 Broadalbin-Perth 6:53.1 20:59.66 44
48 Wilson, Sydney 10 Voorheesville 6:53.4 21:00.55 45
49 Keil, Caitlin 10 Hudson 6:53.7 21:01.39
50 Grammar, Hannah 10 Albion 6:55.0 21:05.58 46
51 Keegan, Macy 12 Emma Willard 6:55.9 21:08.31 47
52 McDonnell, Lily 10 Voorheesville 6:57.5 21:13.00 48
53 Culliton, Katie 9 Glens Falls 6:57.6 21:13.49 49
54 Cliche, Caitlyn 10 Saranac 6:57.8 21:14.07 50
55 Grimone, Madison 11 Saranac Lake 6:58.7 21:16.87 51
56 Corey, Riley 10 Waterloo 6:58.8 21:17.12 52
57 Comstock, Rachel 10 Cobleskill-R 6:59.4 21:18.89 53
58 Messner, Ella 10 Peru 6:59.5 21:19.13 54
59 Allen, Hallie 11 Chatham Central 7:00.1 21:20.98 55
60 Vogel, Madeleine 11 Acad Holy Names 7:00.3 21:21.69 56
61 Goldfarb, Abby 12 Voorheesville 7:01.7 21:25.91 57
62 Fogel, Mackenzie 11 Cobleskill-R 7:01.9 21:26.57 58
63 Amorell, Kaylee 10 Peru 7:03.9 21:32.52 59
64 Pace, Bella 12 Oyster Bay 7:04.3 21:33.87 60
65 Haley, Faith 12 Saranac 7:04.5 21:34.37 61
66 Drolet, Julia 10 Saranac 7:04.6 21:34.71 62
67 Gregg, Emma 10 Chatham Central 7:05.8 21:38.54 63
68 Tesla, Sophie 10 Cobleskill-R 7:06.1 21:39.23 64
69 Dormann, Jessica 11 Saranac 7:06.5 21:40.69
70 LaPratt, Hailie 11 Fonda-Fultonville 7:06.8 21:41.34 65
71 Stewart-Hill, Stephanie 12 New Paltz HS 7:07.5 21:43.75 66
72 Reim, Samantha 10 Cold Spring Harbor 7:08.3 21:46.11 67
73 Dunham, Katie 11 Fonda-Fultonville 7:08.8 21:47.62 68
74 Soto, Karina 12 Waterloo 7:09.1 21:48.36 69
75 Yeager, Ariana 9 Glens Falls 7:09.5 21:49.70 70
76 O'Mahoney, Sierra 11 Saranac Lake 7:09.9 21:50.93 71
77 Allen, Maria 9 Canton 7:10.8 21:53.64 72
78 Wall, Emily 9 Ichabod Crane 7:11.0 21:54.32 73
79 Holman, Alanna 9 Albion 7:11.3 21:55.09 74
80 Smith, Rachel SO Catskill 7:11.4 21:55.66 75
81 Fay, Angelena 8 Saranac 7:11.6 21:56.16
82 Adams, Mallory 10 Albion 7:12.2 21:58.08 76
83 Fountain, Emily 12 Beekmantown 7:12.8 21:59.72 77
84 Rickert, Alexis 8 Peru 7:15.5 22:08.03 78
85 O'Leary, Aideen 12 Emma Willard 7:15.7 22:08.76 79
86 Pantano, Michaela 9 Albion 7:16.7 22:11.71 80
87 Giuffrida, Annalise 10 Cold Spring Harbor 7:17.0 22:12.71 81
88 Tomson, Caite 10 Albany Academy 7:17.3 22:13.41 82
89 Pintair, Olivia 11 Emma Willard 7:17.5 22:13.97 83
90 Seely, Caroline 11 Acad Holy Names 7:17.6 22:14.37 84
91 Adams, Alexa 10 Albion 7:17.9 22:15.21 85
92 Curran-Ackert, Merle 11 Ichabod Crane 7:18.5 22:17.24 86
93 Narburgh, Madison 10 Albion 7:18.7 22:17.80 87
94 Heege, Kira 11 Ravena 7:19.1 22:19.00 88
95 Turner, Milla 11 Waterloo 7:19.3 22:19.51 89
96 Goralski, Ellen 11 Saranac Lake 7:19.5 22:20.27 90
97 Moore, Sarique 9 Saranac 7:20.2 22:22.40
98 Carroll, Andie 11 New Paltz HS 7:22.8 22:30.32 91
99 Flores, Helen 11 Oneonta HS 7:23.1 22:31.17 92
100 Vanvalkenburgh, Casey 12 Johnstown 7:23.2 22:31.63 93
101 Shippee, Samantha 11 Corinth 7:23.7 22:33.00 94
102 Vogel, Isabel 7 Acad Holy Names 7:23.8 22:33.34 95
103 Cerniglia, Calynn 11 Emma Willard 7:24.9 22:36.83 96
104 Baggett, Ingrid 8 Peru 7:26.3 22:40.84 97
105 Gibbs, Kendra 10 Hudson Falls 7:27.1 22:43.26
106 Spencer, Karly 9 Hudson Falls 7:27.9 22:45.96
107 Lang, Hannah 12 Emma Willard 7:28.0 22:46.23 98
108 McCagg, Kayleigh 11 Hudson 7:28.5 22:47.77
109 McSwain, Georgia 9 Skaneateles 7:29.1 22:49.54 99
110 Laurange, Victoria 12 Broadalbin-Perth 7:30.3 22:53.30 100
111 Covelli, Micah 11 Oyster Bay 7:30.5 22:53.72 101
112 Colvin, Haylie 10 Hudson Falls 7:31.4 22:56.42
113 Dolan, Susanna 10 Ichabod Crane 7:31.6 22:57.18 102
114 DesRoches, Kendyl 8 Cobleskill-R 7:31.9 22:58.15 103
115 Qudsi, Zoya 11 Plattsburgh HS 7:32.1 22:58.53 104
116 Taylor, Claire 10 New Paltz HS 7:32.1 22:58.72 105
117 Harris, Chamberlain 12 Acad Holy Names 7:32.7 23:00.36 106
118 Cook, Avery 12 Fonda-Fultonville 7:32.8 23:00.79 107
119 Drindak, Adrianna 7 Acad Holy Names 7:33.2 23:01.87 108
120 Barton, Claire 10 Schuylerville 7:33.7 23:03.39
121 Fox, Ellie 10 Cold Spring Harbor 7:34.9 23:07.16 109
122 Kemble, Sara 9 Glens Falls 7:35.2 23:08.13 110
123 Peer, Maggie 11 Saranac Lake 7:35.3 23:08.49 111
124 Franchini, Meredith 11 Acad Holy Names 7:37.1 23:13.82 112
125 Hampston, Katie 9 Voorheesville 7:37.6 23:15.39 113
126 Metz, Chloe 10 Skaneateles 7:38.3 23:17.50 114
127 Martin, Gabrielle 11 Broadalbin-Perth 7:38.8 23:19.02 115
128 Hsu, Amber 10 Emma Willard 7:39.6 23:21.51
129 Desroches, Kamryn 11 Cobleskill-R 7:39.9 23:22.35 116
130 Emanuel, Alexandra 9 Cold Spring Harbor 7:42.3 23:29.86 117
131 Teleska, Candace -- Albany Academy 7:43.3 23:32.94 118
132 Franchini, Sarah 9 Acad Holy Names 7:44.3 23:35.77
133 Lopes, Hannah 10 Oyster Bay 7:44.5 23:36.51 119
134 Wolff, Abigail 11 Saranac Lake 7:45.4 23:39.30 120
135 Marino, Kristina 10 Cold Spring Harbor 7:45.6 23:39.95 121
136 Suarez, Elena 10 Acad Holy Names 7:45.8 23:40.33
137 Derosa, Nicole 10 Skaneateles 7:46.2 23:41.58 122
138 Stampalia, Sophia 9 Voorheesville 7:47.0 23:44.16 123
139 Asif, Iram FR Catskill 7:47.5 23:45.74 124
140 Wilkinson, Julianne 11 Cohoes 7:47.7 23:46.34 125
141 Turley, Jocelyn 10 Oneonta HS 7:49.1 23:50.60 126
142 Baker, Kelsey 10 Corinth 7:49.3 23:51.18 127
143 Simon, Liliana 11 Chatham Central 7:49.8 23:52.69 128
144 Bartlett, Gillian 9 Ravena 7:50.0 23:53.32 129
145 Sakoulas, Eleann 10 Albany Academy 7:50.2 23:53.92 130
146 Spieldenner, Rachel 10 Corinth 7:50.9 23:55.89 131
147 Silverbush, Livia 10 Ravena 7:51.3 23:57.31 132
148 Wood, Sierra 8 Beekmantown 7:54.2 24:06.17 133
149 Dollar, Halley 11 Albany Academy 7:54.4 24:06.63 134
150 Shirley, Alyson 11 Fonda-Fultonville 7:56.9 24:14.41 135
151 Kotoku, Suzzy 11 Cobleskill-R 7:58.3 24:18.58
152 Fiore, Lindsey 12 Johnstown 7:59.0 24:20.58 136
153 Witaszek, Lily 11 Chatham Central 7:59.3 24:21.50 137
154 Bashant, Ava 9 Voorheesville 8:00.0 24:23.71 138
155 Hauser, Lauren 10 Glens Falls 8:00.2 24:24.36 139
156 Basdekis, Athena 11 Oneonta HS 8:00.4 24:24.91 140
157 Cruz, Catherine 12 Chatham Central 8:00.6 24:25.51 141
158 Atkinson, Hannah 11 Skaneateles 8:00.8 24:26.30 142
159 Balint, Hanieka 11 Albany Academy 8:01.0 24:26.92 143
160 Wilson, Lauryn 11 Johnstown 8:01.4 24:28.12 144
161 Mcalary, Meghan 11 Acad Holy Names 8:01.9 24:29.42
162 Smith, Jenaya 8 Cohoes 8:02.3 24:30.85 145
163 Schnyder, Roxanne 9 Emma Willard 8:03.4 24:33.98
164 Curtin, Brooke 9 Cohoes 8:06.5 24:43.56 146
165 Leach, Emerson 9 Peru 8:07.3 24:45.94 147
166 Carlile, Katherine 12 Skaneateles 8:08.2 24:48.60
167 Barton, Abbigeal 11 Plattsburgh HS 8:08.3 24:48.99 148
168 Zlomek, Emma 11 Ichabod Crane 8:08.4 24:49.35 149
169 Dent, Abby 10 Oneonta HS 8:09.1 24:51.41 150
170 Boyea, Kara 11 Beekmantown 8:10.3 24:55.02 151
171 Seymour, Karoline 9 Beekmantown 8:10.4 24:55.51 152
172 Mclean, Kaylee 11 Saranac Lake 8:11.0 24:57.33 153
173 Winslow, Mariah 10 Corinth 8:12.8 25:02.79 154
174 Creedon-carey, Niamh 12 Plattsburgh HS 8:16.1 25:12.73 155
175 Seabury, Maris 9 Ichabod Crane 8:18.6 25:20.53 156
176 Creedon-carey, Roisin 9 Plattsburgh HS 8:23.1 25:34.06 157
177 Vojnik, Paulina JR Catskill 8:24.5 25:38.30 158
178 Nolan, Carley 11 Broadalbin-Perth 8:25.9 25:42.82 159
179 Teittinen-Gordon, Saan 12 Plattsburgh HS 8:30.7 25:57.21 160
180 Davies, Megan JR Catskill 8:32.4 26:02.48 161
181 Ackley, Kate 9 Oneonta HS 8:33.2 26:05.06 162
182 Fowler, Kyra 11 Corinth 8:37.9 26:19.21 163
183 Demitraszek, Kaylie 12 Ravena 8:40.3 26:26.53 164
184 Hamel, Mikayla 9 Beekmantown 8:41.1 26:29.15 165
185 Lynch, Bianca 11 Plattsburgh HS 8:41.4 26:29.98 166
186 Stompski, Destiny 9 Glens Falls 8:41.7 26:30.86 167
187 Diedrick, Latasha 10 Albany Academy 8:43.0 26:34.72 168
188 Tuohy, Mary 10 Cold Spring Harbor 8:49.5 26:54.70 169
189 Jewett, Elizabeth 11 Cohoes 8:49.7 26:55.41 170
190 Jackson, Emily 12 Corinth 9:02.9 27:35.61 171
191 Capito, Julie 12 Broadalbin-Perth 9:10.8 27:59.63 172
192 Rau, Vama 11 Albany Academy 9:20.0 28:27.64 173
193 Vanavery, Meaghan 11 Fonda-Fultonville 9:21.1 28:31.09 174
194 Gremli, Addison 11 Skaneateles 9:32.9 29:06.92
195 Webb, Julie 12 Ravena 9:34.8 29:12.98 175
196 Alexander, Julianna 9 Cohoes 9:47.1 29:50.34 176
197 McLaughlin, Hailey 10 Corinth 9:48.0 29:52.95
198 Timmons, Amber 8 Peru 9:50.4 30:00.34 177
199 Winterbottom, Lauren 11 Beekmantown 10:29.2 31:58.66 178
200 Kendrick, Delaney 11 Cohoes 10:41.2 32:35.33 179
201 Alexander, Mackenzie 9 Hudson 10:58.0 33:26.47
202 Hatat, Raelyn 10 Fonda-Fultonville 11:20.9 34:36.55 180
Varsity Girls-Division I
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Champlain Valley Union Hi 62 3 11 15 16 17 33 40
Total Time: 1:32:58.50
Average: 18:35.70
2 Niskayuna 84 5 13 14 24 28 37 52
Total Time: 1:34:00.67
Average: 18:48.14
3 Sachem East 111 4 7 21 36 43 46 61
Total Time: 1:34:51.03
Average: 18:58.21
4 Elmira Express 136 20 26 27 29 34 38 51
Total Time: 1:35:56.92
Average: 19:11.39
5 Burnt Hills-Ballston Lake 137 2 9 31 47 48 50 65
Total Time: 1:35:27.69
Average: 19:05.54
6 Rush Henrietta Sperry 137 1 10 39 42 45 85 86
Total Time: 1:35:19.85
Average: 19:03.97
7 Hilton 240 22 30 55 60 73 74 75
Total Time: 1:39:19.80
Average: 19:51.96
8 Shaker 240 23 25 49 64 79 96 98
Total Time: 1:39:25.95
Average: 19:53.19
9 Bayport-Blue Point 252 19 35 57 59 82
Total Time: 1:39:43.42
Average: 19:56.69
10 Bethlehem Central 339 32 54 58 93 102 126 136
Total Time: 1:42:41.12
Average: 20:32.23
11 Ballston Spa 361 41 56 63 87 114 117 131
Total Time: 1:43:36.67
Average: 20:43.34
12 South Glens Falls 378 6 68 95 99 110 123 132
Total Time: 1:44:15.48
Average: 20:51.10
13 Minisink Valley 406 18 72 89 108 119 121 122
Total Time: 1:45:27.12
Average: 21:05.43
14 North Shore 406 62 71 77 92 104 148 156
Total Time: 1:45:19.11
Average: 21:03.83
15 Scotia-Glenville 411 66 78 80 90 97 125
Total Time: 1:45:20.08
Average: 21:04.02
16 Albany High School 446 12 53 113 133 135 143 149
Total Time: 1:47:33.18
Average: 21:30.64
17 Greece Arcadia 477 69 76 105 109 118 120 128
Total Time: 1:48:05.99
Average: 21:37.20
18 Brockport HS 483 67 84 88 115 129 142
Total Time: 1:48:16.93
Average: 21:39.39
19 Franklin Academy 499 8 100 112 127 152
Total Time: 1:51:24.45
Average: 22:16.89
20 Middletown 532 44 81 116 145 146
Total Time: 1:52:04.02
Average: 22:24.81
21 Schenectady 557 83 91 106 137 140 141
Total Time: 1:51:39.16
Average: 22:19.84
22 Amsterdam 587 94 101 111 134 147 155 157
Total Time: 1:53:18.52
Average: 22:39.71
23 Gloversville 616 70 103 139 151 153 154
Total Time: 1:59:00.42
Average: 23:48.09
24 Roy C. Ketcham (Rck) 643 107 124 130 138 144 150
Total Time: 1:55:55.03
Average: 23:11.01
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Watson, Sammy 12 Rush Henriet 5:50.6 17:49.19 1
2 Scott, Eva 12 Burnt Hills 5:51.9 17:53.00 2
3 Gorman, Sophia 12 Champlain Va 5:52.4 17:54.52 3
4 Dodenhoff, Lindsey 10 Sachem East 5:59.7 18:16.88 4
5 Spiers, Abigail 11 Niskayuna 5:59.8 18:17.28 5
6 Rosati, Regina 12 South Glens Falls 6:00.8 18:20.30 6
7 Ruggiero, Rachel 11 Sachem East 6:01.6 18:22.79 7
8 Kogan, Maria 12 Paul D. Schr 6:01.8 18:23.21
9 Pomainville, Emily 12 Franklin Academy 6:03.1 18:27.17 8
10 Graham, Rory 10 Burnt Hills 6:05.3 18:34.07 9
11 Pierce, Bailey 11 Rush Henriet 6:05.7 18:35.23 10
12 Ireland, Jennifer 11 Champlain Va 6:05.8 18:35.57 11
13 Bequette, Eileen 12 Albany High School 6:08.2 18:42.74 12
14 Sciortino, Lexi 12 Niskayuna 6:08.4 18:43.43 13
15 Kokernak, Amelia 11 Niskayuna 6:08.5 18:43.73 14
16 Whitman, Ella 10 Champlain Va 6:09.7 18:47.24 15
17 Andrae, Chloe 10 Champlain Va 6:10.6 18:50.23 16
18 Lacroix, Rosalie 11 Champlain Va 6:10.9 18:50.94 17
19 Sadler, Giuliana 10 Minisink Valley 6:11.3 18:52.22 18
20 Delzell, Madison 10 Bayport-Blue Point 6:12.6 18:56.22 19
21 Tubbs, Mackenzie 12 Elmira Express 6:14.6 19:02.36 20
22 Harris, Lauren 12 Sachem East 6:15.0 19:03.63 21
23 Mason, Maddy 9 Hilton 6:15.2 19:04.05 22
24 Czupil, Payton 12 Shaker 6:15.3 19:04.55 23
25 Smith, Sydney 11 Niskayuna 6:15.5 19:04.89 24
26 Brown, Rachel 10 Shaker 6:15.5 19:05.18 25
27 Tubbs, Reilly 10 Elmira Express 6:16.4 19:07.88 26
28 Roman, Casey 11 Elmira Express 6:16.6 19:08.53 27
29 Kokernak, Charlotte 10 Niskayuna 6:17.6 19:11.34 28
30 Riley, Olivia 12 Elmira Express 6:17.9 19:12.40 29
31 Reigle, Alison 9 Hilton 6:19.2 19:16.22 30
32 Sweet, Skylar 12 Burnt Hills 6:20.7 19:21.00 31
33 Hodge, Rachel 9 Bethlehem Central 6:20.8 19:21.29 32
34 Bertrand, Willow 10 Champlain Va 6:21.5 19:23.26 33
35 Quanz, Taeli 10 Elmira Express 6:22.3 19:25.75 34
36 Delzell, Melody 10 Bayport-Blue Point 6:22.6 19:26.58 35
37 Merone, Melissa 9 Sachem East 6:22.8 19:27.36 36
38 Koes, Kristina 10 Niskayuna 6:23.1 19:28.20 37
39 Brooks, Aleziah 10 Elmira Express 6:23.3 19:28.91 38
40 Riorden, Haley 10 Rush Henriet 6:23.4 19:29.24 39
41 Heininger, Meara 12 Champlain Va 6:23.7 19:30.18 40
42 Skylstad, Olivia 8 Ballston Spa 6:25.6 19:35.71 41
43 Hurt, Lucy 11 Paul D. Schr 6:26.3 19:38.02
44 Canny, Emma 12 Rush Henriet 6:26.6 19:38.86 42
45 Arrigo, Shayna 11 Sachem East 6:27.1 19:40.37 43
46 Lynch, Dana 10 Middletown 6:27.6 19:41.93 44
47 Menendez, Allison 12 Rush Henriet 6:29.4 19:47.33 45
48 Famiglietti, Kaitlyn 11 Sachem East 6:29.9 19:48.82 46
49 Digman, Lily 10 Burnt Hills 6:30.1 19:49.63 47
50 Jerry, Monica 11 Burnt Hills 6:30.2 19:49.99 48
51 Klinowski, Nora 12 Shaker 6:30.5 19:50.73 49
52 Mcalonen, Kristin 11 Burnt Hills 6:30.6 19:51.03 50
53 Steed, Olivia 10 Elmira Express 6:30.7 19:51.31 51
54 Madaleen, Nelan 10 Elmira Express 6:31.3 19:53.15
55 Walthers, Hailey 10 Niskayuna 6:32.2 19:56.01 52
56 Penna, Natalie 9 Albany High School 6:32.6 19:57.06 53
57 Vener, Sarah 11 Bethlehem Central 6:33.4 19:59.76 54
58 Bleier, Makenna 12 Hilton 6:33.7 20:00.61 55
59 Padula, Victoria 11 Niskayuna 6:33.8 20:00.96
60 Demars, Faith 9 Ballston Spa 6:34.1 20:01.77 56
61 Mcgrath, Allison 12 Bayport-Blue Point 6:35.7 20:06.57 57
62 Smith, Emily 9 Bethlehem Central 6:36.9 20:10.43 58
63 Aurandt, Julia 11 Bayport-Blue Point 6:37.2 20:11.19 59
64 Demers, Kortnie 12 Hilton 6:37.3 20:11.44 60
65 Benedict, Chelsea 11 Sachem East 6:37.6 20:12.55 61
66 Schneider, Nicole 9 North Shore 6:41.3 20:23.78 62
67 Wright, Whitney 11 Ballston Spa 6:42.1 20:26.15 63
68 Asch, Anna 10 Shaker 6:42.3 20:26.90 64
69 Ayers, Madison 12 Burnt Hills 6:42.8 20:28.20 65
70 Geniti, Juliana 11 Scotia-Glenville 6:43.6 20:30.69 66
71 Scott, Marielle 10 Burnt Hills 6:43.9 20:31.58
72 Falkenstein, Molly 11 Brockport HS 6:44.7 20:33.96 67
73 Bennett, Kianna 10 South Glens Falls 6:46.2 20:38.59 68
74 Vorndran, Cheyenne 10 Greece Arcadia 6:47.3 20:42.11 69
75 Christman, Daley Jo 10 Gloversville 6:47.6 20:43.04 70
76 Doyle, Killian 11 North Shore 6:47.9 20:43.85 71
77 Atwood, Margaret 11 Sachem East 6:48.5 20:45.56
78 Burger, Victoria 10 Minisink Valley 6:48.9 20:46.90 72
79 Bonter, Heather 12 Hilton 6:49.1 20:47.48 73
80 Alloco, Taylor 12 Hilton 6:49.8 20:49.66 74
81 Messore, Chloe 12 Hilton 6:50.1 20:50.59 75
82 Hundley, Julia 11 Greece Arcadia 6:51.8 20:55.63 76
83 Strajanekova, Isabella 10 North Shore 6:51.9 20:56.07 77
84 Meade, Laura 11 Scotia-Glenville 6:52.6 20:58.31 78
85 Iftiger, Courtney 12 Shaker 6:52.7 20:58.59 79
86 Krogh, Delaney 8 Scotia-Glenville 6:53.3 21:00.35 80
87 Perez, Aracely 12 Middletown 6:53.8 21:01.88 81
88 Ross, Maggie 11 Bayport-Blue Point 6:54.1 21:02.86 82
89 Liebers, Mary 11 Schenectady 6:54.2 21:03.14 83
90 Macdonald, Cassidy 10 Brockport HS 6:54.4 21:03.61 84
91 Bartholomay, Jenny 11 Rush Henriet 6:54.9 21:05.16 85
92 O'Hehir, Caitlin 11 Sachem East 6:55.0 21:05.59
93 Baerwaldt, Abby 12 Rush Henriet 6:55.7 21:07.56 86
94 Planavsky, Mercedes 12 Ballston Spa 6:57.3 21:12.45 87
95 Gruttadauro, Annmarie 11 Brockport HS 6:57.4 21:12.79 88
96 Brenner, Claire 10 Minisink Valley 6:58.5 21:16.31 89
97 Ventresca, Alexandra 8 Rush Henriet 6:58.7 21:16.70
98 Darling, Liz 12 Scotia-Glenville 6:59.1 21:18.00 90
99 Devlin, Anna 10 Elmira Express 7:00.0 21:20.74
100 Smith, Julia 10 Schenectady 7:00.1 21:21.18 91
101 Bradford, Hannah 9 North Shore 7:00.4 21:22.08 92
102 Tobias-Wallingford, Hann 11 Bethlehem Central 7:00.8 21:23.07 93
103 Sondrup, Kayla 10 Amsterdam 7:01.7 21:26.08 94
104 Hammond, Kayli 12 South Glens Falls 7:01.9 21:26.48 95
105 Murphy, Mackenzie 11 Sachem East 7:03.3 21:30.73
106 Reyes, Linzee 10 Hilton 7:03.7 21:31.94
107 Papa, Grace 9 Shaker 7:03.8 21:32.35 96
108 Wheeler, Olivia 9 Scotia-Glenville 7:03.9 21:32.73 97
109 Oliver, Lilijana 10 Rush Henriet 7:04.0 21:32.94
110 Glavin, Shauna 11 Hilton 7:05.0 21:35.92
111 Crowley, Talia 11 Paul D. Schr 7:05.2 21:36.61
112 Nothnagle, Grace 9 Rush Henriet 7:05.9 21:38.63
113 Iftiger, Camryn 12 Shaker 7:06.5 21:40.56 98
114 Nagle, Gabby 12 South Glens Falls 7:06.6 21:40.96 99
115 Martin, Elara 10 Franklin Academy 7:06.9 21:41.72 100
116 Santiago, Lauren 10 Amsterdam 7:07.5 21:43.57 101
117 Abbott, Nora 11 Bethlehem Central 7:08.5 21:46.57 102
118 Winter, Rhea 9 Gloversville 7:10.2 21:51.98 103
119 Bello, Hally 11 North Shore 7:10.7 21:53.33 104
120 Caputo, Isabella 10 Greece Arcadia 7:11.7 21:56.35 105
121 Russo, Renee 11 Schenectady 7:11.9 21:57.14 106
122 Warner, Emma 12 Roy C. Ketch 7:13.2 22:01.02 107
123 Wallace, Julia 9 Minisink Valley 7:13.7 22:02.49 108
124 Brothers, Morgan 12 Greece Arcadia 7:14.0 22:03.57 109
125 Littman, Jamie 11 Paul D. Schr 7:14.1 22:03.86
126 Fuller, Abby 10 South Glens Falls 7:15.9 22:09.15 110
127 Marshall, Brook 8 Amsterdam 7:17.1 22:12.75 111
128 Martin, Karlee 12 Franklin Academy 7:18.0 22:15.73 112
129 Patnaude, Claire 10 Albany High School 7:18.4 22:16.93 113
130 Lares, Anna 11 Elmira Express 7:18.8 22:18.13
131 Gottmann, Greta 10 Ballston Spa 7:19.6 22:20.59 114
132 Courtney, Angelina 10 Brockport HS 7:20.8 22:24.23 115
133 Gutierrez, Mitzy 11 Middletown 7:21.9 22:27.47 116
134 Cowit, Sage 10 Ballston Spa 7:22.0 22:27.84 117
135 Williams, Elaine 11 Greece Arcadia 7:22.2 22:28.33 118
136 Fritzsch, Lauren 12 Minisink Valley 7:22.4 22:29.20 119
137 John, Miranda 9 Greece Arcadia 7:22.9 22:30.50 120
138 Oenga, Ebony 11 Minisink Valley 7:23.5 22:32.55 121
139 Goldsmith, Juliana 12 Minisink Valley 7:26.0 22:39.97 122
140 Dickinson, Jessi 12 Averill Park 7:28.4 22:47.30
141 Ruby, Maddie 11 South Glens Falls 7:28.6 22:47.91 123
142 Sickler, Rachel 12 Roy C. Ketch 7:28.9 22:48.75 124
143 McCarey, Kathleen 10 Minisink Valley 7:29.3 22:50.25
144 Scognamiglio, Meg 12 Scotia-Glenville 7:30.6 22:53.98 125
145 Beesley, Jamila 11 Bethlehem Central 7:30.9 22:55.01 126
146 Lawrence, Wynonia 9 Franklin Academy 7:31.5 22:56.93 127
147 Bocacci, Madison 12 Greece Arcadia 7:33.2 23:01.85 128
148 Maar, Natalie 10 Brockport HS 7:33.3 23:02.34 129
149 Limoges, Emma 11 Averill Park 7:35.6 23:09.28
150 D'Erasmo, Bianca 11 Roy C. Ketch 7:36.3 23:11.60 130
151 Faul, Olivia 10 Ballston Spa 7:36.5 23:11.99 131
152 Depoy, Martha 11 South Glens Falls 7:37.4 23:14.82 132
153 Su-Morrill, Casey 10 Albany High School 7:37.6 23:15.52 133
154 Morin, Jenna-Marie 9 Averill Park 7:37.9 23:16.26
155 Maroto, Gaby 8 Amsterdam 7:38.3 23:17.65 134
156 Strich, Mara 11 Albany High School 7:39.4 23:20.93 135
157 Kelly, Maeve 11 Bethlehem Central 7:40.0 23:22.74 136
158 Torres, Rosina 12 Schenectady 7:42.9 23:31.65 137
159 Gelheiser, Makayla 11 Mount Anthon 7:44.6 23:36.78
160 Gorey, Morgan 12 Roy C. Ketch 7:45.0 23:37.94 138
161 Cooper, Julianna 11 Bethlehem Central 7:45.4 23:39.25
162 Wooster, Brenna 11 Gloversville 7:45.7 23:39.99 139
163 Hemraj, Karmin 11 Schenectady 7:47.6 23:46.05 140
164 Mattice, Elizabeth 11 Schenectady 7:49.0 23:50.07 141
165 Visconte, Julia 12 Brockport HS 7:53.8 24:04.83 142
166 Fasullo, Sofia 11 Albany High School 7:54.7 24:07.53 143
167 Cacace, Marissa 11 Roy C. Ketch 7:57.4 24:15.72 144
168 Gayton, Maritza 11 Middletown 8:00.0 24:23.83 145
169 Figueroa, Sara 12 Middletown 8:01.7 24:28.91 146
170 Auld, Karlee 11 Greece Arcadia 8:02.8 24:32.21
171 Leveroni, Skyler 11 Averill Park 8:04.6 24:37.65
172 Szcezpanik, Sydney 8 Amsterdam 8:04.8 24:38.47 147
173 Scarola, Theresa 11 North Shore 8:11.1 24:57.55 148
174 Stavalone, Isabella 11 Greece Arcadia 8:12.3 25:01.15
175 Grant, Emily 12 Bethlehem Central 8:13.9 25:06.00
176 O'Neil, Macy 9 Albany High School 8:14.6 25:08.14 149
177 Secor, Camille 12 Roy C. Ketch 8:23.2 25:34.37 150
178 Roboson, Savannah 10 Mount Anthon 8:29.3 25:53.22
179 Hardman, Autum 10 Gloversville 8:29.5 25:53.61 151
180 Schoerder, Amelia 10 Mount Anthon 8:30.7 25:57.31
181 Korzec, Kalina 12 Mount Anthon 8:31.2 25:58.91
182 Herne, Kamry 12 Franklin Academy 8:32.5 26:02.90 152
183 Peck, Veronica 12 Gloversville 8:48.6 26:51.80 153
184 Snell, Sandra 9 Gloversville 8:51.2 26:59.80 154
185 Pine, Makayla 12 Amsterdam 8:52.7 27:04.56 155
186 Carroll, Julia 9 North Shore 8:57.1 27:17.75 156
187 Dzikowicz, Kayla 11 Amsterdam 9:16.9 28:18.33 157
188 Davis, Haille 10 MountAnthon 43:15:00
J.V. Girls
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Champlain Valley Union Hi 30 3 4 5 7 11 14 15
Total Time: 1:42:28.28
Average: 20:29.66
2 Niskayuna 57 1 2 8 9 37 47 75
Total Time: 1:43:30.69
Average: 20:42.14
3 Bethlehem Central 83 6 12 16 24 25 49 57
Total Time: 1:46:50.26
Average: 21:22.06
4 Hilton 111 13 20 21 26 31 33 45
Total Time: 1:48:32.26
Average: 21:42.46
5 Shaker 117 10 17 22 29 39 42 48
Total Time: 1:48:25.80
Average: 21:41.16
6 Burnt Hills-Ballston Lake 184 19 23 38 44 60 70 73
Total Time: 1:51:13.55
Average: 22:14.71
7 Bayport-Blue Point 198 28 32 34 50 54 59 79
Total Time: 1:52:04.08
Average: 22:24.82
8 Rush Henrietta Sperry 234 35 40 41 55 63 118
Total Time: 1:53:04.46
Average: 22:36.90
9 Sachem East 260 18 36 56 67 83 92 104
Total Time: 1:54:56.79
Average: 22:59.36
10 Saranac 293 30 58 62 65 78 123 125
Total Time: 1:55:31.00
Average: 23:06.20
11 South Glens Falls 338 51 52 71 74 90 106 113
Total Time: 1:58:26.31
Average: 23:41.27
12 Saranac Lake 371 27 76 81 91 96 108
Total Time: 2:00:49.93
Average: 24:09.99
13 Emma Willard 399 68 72 85 86 88 99 105
Total Time: 2:01:43.92
Average: 24:20.79
14 Scotia-Glenville 400 43 53 77 101 126
Total Time: 2:04:57.83
Average: 24:59.57
15 Duanesburg 424 46 69 80 98 131
Total Time: 2:09:09.08
Average: 25:49.82
16 Ballston Spa 426 61 64 93 94 114
Total Time: 2:03:42.79
Average: 24:44.56
17 Cobleskill-Richmondville 484 66 82 97 119 120 121
Total Time: 2:11:00.91
Average: 26:12.19
18 Minisink Valley 486 84 89 100 103 110 122 124
Total Time: 2:08:02.99
Average: 25:36.60
19 Amsterdam 517 87 95 102 116 117
Total Time: 2:09:53.92
Average: 25:58.79
20 Greece Arcadia 594 109 111 115 127 132
Total Time: 2:24:51.46
Average: 28:58.30
21 Albion 606 107 112 128 129 130
Total Time: 2:25:15.22
Average: 29:03.05
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Hurry, Sophia 9 Niskayuna 6:31.6 19:54.01 1
2 Thomas, Abigail 7 Niskayuna 6:31.9 19:55.01 2
3 Strack, Emma 9 Champlain Va 6:34.7 20:03.64 3
4 Sulva, Julie 12 Champlain Va 6:40.9 20:22.39 4
5 Holmes, Sadie 9 Champlain Va 6:44.1 20:32.19 5
6 Hettrich, Jillian 10 Bethlehem Central 6:44.7 20:34.06 6
7 Bernier, Hannah 12 Champlain Va 6:45.2 20:35.63 7
8 Kebbede, Liyat 7 Niskayuna 6:45.5 20:36.66 8
9 Hesler, Katharine 9 Niskayuna 6:50.0 20:50.15 9
10 Artini, Angela 11 Shaker 6:50.4 20:51.60 10
11 Mcmahan, Emma 10 Champlain Va 6:51.4 20:54.43 11
12 Evans, Amelia 9 Bethlehem Central 6:55.0 21:05.43 12
13 Pauly, Melissa 9 Hilton 6:57.6 21:13.54 13
14 Love, Fiona 11 Champlain Va 6:58.0 21:14.68 14
15 Cote, Geneva 10 Champlain Va 7:04.1 21:33.25 15
16 Mcgrath, Grace 9 Bethlehem Central 7:04.7 21:35.10 16
17 Canete, Joia 12 Shaker 7:04.9 21:35.66 17
18 Venturi, Emily 10 Sachem East 7:05.6 21:37.89 18
19 Camarro, Lauren 9 Burnt Hills 7:06.4 21:40.26 19
20 Bettin, Julia 9 Hilton 7:06.7 21:41.22 20
21 Hough, Amanda 10 Hilton 7:06.8 21:41.54 21
22 Artini, Kelly 12 Shaker 7:07.2 21:42.71 22
23 Hackenberg, Zoe 11 Burnt Hills 7:07.5 21:43.55 23
24 Wissing, Kiera 9 Bethlehem Central 7:07.9 21:44.79 24
25 Clarke, Anna 11 Bethlehem Central 7:09.9 21:50.88 25
26 Mansfield, Marissa 10 Hilton 7:10.4 21:52.40 26
27 Peer, Emma 9 Saranac Lake 7:11.4 21:55.62 27
28 Servin, Jane 12 Champlain Va 7:12.0 21:57.29
29 Hillier, Julia 9 Champlain Va 7:12.3 21:58.26
30 Papa, Lizzie 9 Bayport-Blue Point 7:12.4 21:58.60 28
31 Joyner, Nia 12 Shaker 7:12.5 21:59.02 29
32 Dandrow, Gabby 12 Saranac 7:12.6 21:59.32 30
33 Kirk, Adriana 9 Hilton 7:14.0 22:03.56 31
34 O'Shea, Kayla 12 Bayport-Blue Point 7:16.1 22:09.92 32
35 Matthews, Taylor 9 Hilton 7:16.7 22:11.82 33
36 Cunniffe, Lucie 9 Bayport-Blue Point 7:16.9 22:12.28 34
37 Goodman, Abby 11 Rush Henriet 7:17.4 22:13.84 35
38 Howell, Brooke 12 Sachem East 7:17.7 22:14.61 36
39 Sullivan, Rachel 12 Niskayuna 7:17.7 22:14.86 37
40 Fox, Madeline 10 Burnt Hills 7:17.8 22:15.11 38
41 Caswell, Grace 9 Champlain Va 7:18.1 22:15.87
42 Pierson, April 12 Shaker 7:18.4 22:16.81 39
43 Hyde, Stephanie 11 Rush Henriet 7:18.9 22:18.34 40
44 Gates, Christina 10 Rush Henriet 7:19.0 22:18.66 41
45 Dupras, Ariel 11 Mount Greylo 7:19.1 22:19.08
46 Alpern, Samahria 12 Shaker 7:19.2 22:19.43 42
47 Noel, Sophia 11 New Paltz HS 7:19.4 22:19.84
48 Mathon, Margaret 10 Champlain Va 7:21.6 22:26.58
49 Dugan, Niki 9 Scotia-Glenville 7:22.1 22:28.28 43
50 D'Pasquale, Macaila 11 Burnt Hills 7:22.7 22:30.02 44
51 Deavitt, Sydney 9 Champlain Va 7:22.9 22:30.63
52 Johnson, Riley 10 Hilton 7:23.1 22:31.29 45
53 Felton, Eleanor 11 Duanesburg 7:24.0 22:34.09 46
54 Ejlli, Donika 10 Niskayuna 7:24.9 22:36.78 47
55 Hague, Aine 10 Albany High School 7:25.6 22:38.77
56 Dittman, Alexandra 10 Hilton 7:25.7 22:39.05
57 Mabeus, Isabelle 10 Shaker 7:25.9 22:39.77 48
58 Gibbons, Nathalia 10 Bethlehem Central 7:26.3 22:40.81 49
59 Fitch, Emma 9 Bayport-Blue Point 7:28.0 22:46.29 50
60 Seaman, Rachel 9 South Glens Falls 7:28.3 22:47.18 51
61 Hammond, Kara 9 South Glens Falls 7:29.1 22:49.44 52
62 Durant, Maddie 9 Scotia-Glenville 7:30.9 22:55.02 53
63 Vargas, Adamaryz 10 Hilton 7:31.2 22:55.98
64 Holt, Lily 10 Hilton 7:31.5 22:56.68
65 Clayton, Meghan 9 Bayport-Blue Point 7:31.6 22:56.99 54
66 Schillinger, Emily 10 Rush Henriet 7:31.6 22:57.27 55
67 Signor, Alyssa 11 Sachem East 7:31.7 22:57.53 56
68 Griesmer, Jillian 12 Shaker 7:31.8 22:57.73
69 Keefe, Grace 10 Bethlehem Central 7:31.9 22:57.93 57
70 Moore, Angelique 11 Saranac 7:31.9 22:58.14 58
71 Cudia, Jayne 12 Bayport-Blue Point 7:32.0 22:58.33 59
72 Coton, Elise 11 Bethlehem Central 7:32.1 22:58.55
73 Lachman, Gisele 9 Oyster Bay 7:33.2 23:02.07
74 Pace, Eve 9 Oyster Bay 7:33.4 23:02.71
75 Leclair, Anna 10 Burnt Hills 7:34.1 23:04.61 60
76 Rodak, Emily 11 Ballston Spa 7:34.5 23:06.02 61
77 Buscher, Elora 12 Champlain Va 7:35.0 23:07.62
78 Roddy, Taylor 9 Bethlehem Central 7:35.4 23:08.83
79 Feigin, Madeline 10 Paul D. Schr 7:35.7 23:09.57
80 Aquila, Alissa 12 Saranac 7:36.0 23:10.39 62
81 Bauman, Hanna 12 Rush Henriet 7:37.9 23:16.35 63
82 Deyo, Alexa 12 Ballston Spa 7:38.8 23:19.15 64
83 Dashnaw, Desiree 11 Saranac 7:39.8 23:22.09 65
84 Slater, Megan 11 Cobleskill-R 7:39.9 23:22.47 66
85 Fahey, Chloe 12 Shaker 7:43.3 23:32.82
86 Palmer, Aidan 9 Champlain Va 7:43.9 23:34.74
87 Napoli, Carly 12 Sachem East 7:44.2 23:35.69 67
88 Mekalyn, Carlberg 12 Bethlehem Central 7:45.0 23:37.86
89 Xie, Nina 11 Emma Willard 7:45.3 23:38.95 68
90 Avery, Hanna 10 Duanesburg 7:45.6 23:39.88 69
91 Vincelette, Lindsay 12 Bethlehem Central 7:46.7 23:43.03
92 Carr, Caitlin 10 Burnt Hills 7:46.9 23:43.68 70
93 Bucher, Megan 10 Bethlehem Central 7:48.0 23:47.05
94 Malthouse, Corrisa 11 South Glens Falls 7:48.3 23:48.12 71
95 Nie, Ann 10 Emma Willard 7:48.7 23:49.41 72
96 Abby, Messare 12 Burnt Hills 7:48.8 23:49.64 73
97 Swartz, Jadin 10 South Glens Falls 7:50.1 23:53.48 74
98 Griffiths, Alayna 12 Niskayuna 7:50.6 23:55.08 75
99 Bell, Molly 9 Saranac Lake 7:51.7 23:58.30 76
100 Olson, Hannah 12 Scotia-Glenville 7:52.1 23:59.58 77
101 Harris, Davida 11 Paul D. Schr 7:52.4 24:00.59
102 Kirkum, Montana 11 Saranac 7:52.6 24:01.06 78
103 Clayton, Katherine 10 Bayport-Blue Point 7:54.1 24:05.70 79
104 Wolfgram, Cierra 11 Duanesburg 7:55.2 24:09.14 80
105 Gomez, Allison 12 Shaker 7:55.6 24:10.16
106 McHale-Carter, Lila 11 Shaker 7:56.3 24:12.32
107 Duggal, Kalyana 12 Niskayuna 7:57.1 24:14.84
108 Clingerman, Payton 11 Waterloo 7:58.2 24:18.10
109 Kufner, Ileanna 10 Cold Spring Harbor 7:59.6 24:22.55
110 Mullen, Emily 12 Hilton 7:59.7 24:22.85
111 Rutgers, Robyn 9 Saranac Lake 8:01.6 24:28.56 81
112 Shands, Sophia 11 New Paltz HS 8:01.8 24:29.26
113 Benton, Emily 11 Cobleskill-R 8:02.3 24:30.70 82
114 Eng, Ariana 12 Sachem East 8:02.4 24:31.07 83
115 Fernandez, Maria 10 Burnt Hills 8:04.2 24:36.48
116 Washington, Caitlin 10 Minisink Valley 8:06.2 24:42.59 84
117 Feldman, Corttney 11 Emma Willard 8:06.6 24:43.81 85
118 Thompson, Isabel 10 New Paltz HS 8:06.7 24:44.31
119 Yin, Caroline 11 Emma Willard 8:06.9 24:44.69 86
120 Colafati, Amelia 9 Albany High School 8:07.0 24:44.99
121 Quinones, Natalia 9 Amsterdam 8:07.4 24:46.33 87
122 Felicity, Li 9 Emma Willard 8:07.7 24:47.06 88
123 Catholdi, Caitlin 11 Waterloo 8:09.6 24:52.98
124 Khoufaify, Leila 10 Minisink Valley 8:10.1 24:54.58 89
125 Camillaci, Sophia 12 Hilton 8:13.8 25:05.82
126 Fifield, Bailey 10 South Glens Falls 8:14.5 25:08.09 90
127 Linck, Sylvie 9 Saranac Lake 8:15.2 25:09.97 91
128 Flaccavento, Julianna 11 Roy C. Ketch 8:15.4 25:10.74
129 O'Grady, Lauren 12 Bethlehem Central 8:16.1 25:12.96
130 Curry, Kaitlyn 10 Sachem East 8:16.4 25:13.87 92
131 Norris, Sarah 12 Ballston Spa 8:16.7 25:14.52 93
132 Gitlin, Saige 11 Paul D. Schr 8:16.9 25:15.16
133 Greco, Julia 10 Ballston Spa 8:17.0 25:15.65 94
134 Feliciano, Gabby 10 Amsterdam 8:17.4 25:16.71 95
135 Crowley, Rosemary 9 Saranac Lake 8:17.6 25:17.48 96
136 Zhu, Leechen 11 Bethlehem Central 8:17.9 25:18.45
137 Geesler, Isabella 10 Bethlehem Central 8:20.0 25:24.59
138 Brunco, Natalie 11 Shaker 8:24.0 25:37.04
139 Hammecker, Cassidy 11 Cobleskill-R 8:24.4 25:38.25 97
140 Corbett, Hailey 10 Waterloo 8:25.6 25:41.65
141 Lohret, Rylie 10 Duanesburg 8:26.5 25:44.50 98
142 Sirois, Jasmine 10 Schuylerville 8:26.9 25:45.65
143 Nguyen, Cate 9 Emma Willard 8:27.3 25:47.02 99
144 Fuchs, Nikki 10 Shaker 8:28.0 25:49.07
145 Craig, Anna 10 Shaker 8:28.1 25:49.53
146 Putnam, Meghan 11 Minisink Valley 8:28.3 25:49.89 100
147 Titus, Rachel 12 Scotia-Glenville 8:28.3 25:50.12 101
148 Close, Megan 9 Amsterdam 8:28.4 25:50.34 102
149 Pollicino, Julianna 12 Shaker 8:28.8 25:51.55
150 Fortin, Lindsay 12 Minisink Valley 8:31.0 25:58.34 103
151 Dekoning, Maria 12 Sachem East 8:31.2 25:59.01 104
152 Reilly, Katelyn 11 Roy C. Ketch 8:33.1 26:04.63
153 Ma, Emily 12 Emma Willard 8:33.8 26:06.75 105
154 Dean, AnnaMarie 9 South Glens Falls 8:34.1 26:07.67 106
155 Penafiel, Isabel 9 Albion 8:34.5 26:08.98 107
156 Wilson, Katie 10 Bethlehem Central 8:36.0 26:13.54
157 Russ, Liz 10 Argyle 8:36.5 26:14.97
158 Gaffney, Sophia 11 Albany High School 8:38.7 26:21.75
159 Munn, Madelynn 11 Saranac Lake 8:38.9 26:22.34 108
160 Tutunjian, Tanya 12 Shaker 8:39.6 26:24.35
161 Cohen, Rachel 10 Greece Arcadia 8:41.3 26:29.80 109
162 Parbhoo, Shivani 11 Roy C. Ketch 8:43.0 26:34.94
163 Lawrence, Alexandra 12 Minisink Valley 8:43.9 26:37.59 110
164 Jordan, Kaya 11 New Paltz HS 8:45.3 26:41.90
165 Smith, Jacquelyn 11 Greece Arcadia 8:45.8 26:43.53 111
166 Haberger, Naomi 10 Albion 8:46.2 26:44.64 112
167 Yu, Helena 11 Emma Willard 8:46.4 26:45.24
168 MacTavish, Bailey 12 Bethlehem Central 8:46.6 26:45.80
169 O'Donnell, Maddy 9 South Glens Falls 8:47.0 26:47.00 113
170 Lunman, Kaitlyn 11 Ballston Spa 8:47.1 26:47.45 114
171 Vechorko, Anastasia 11 Greece Arcadia 8:47.4 26:48.31 115
172 Kelly, Emma 9 Amsterdam 8:47.5 26:48.66 116
173 Kreuer, Maxie 10 Emma Willard 8:47.6 26:48.96
174 Polanish, Emily 9 Bayport-Blue Point 8:48.3 26:50.89
175 Lavigne, Tess 12 Bethlehem Central 8:49.1 26:53.37
176 Yip, Erin 9 Emma Willard 8:50.2 26:56.92
177 Valestrand, Kyra 11 Bayport-Blue Point 8:54.1 27:08.72
178 Quinones, Dalia 10 Amsterdam 8:55.1 27:11.88 117
179 Mulcahy, Shannon 11 Lake George 8:58.0 27:20.56
180 Rydelek, Anna 11 Rush Henriet 9:00.3 27:27.75 118
181 Benjamin, Teagan 9 Plattsburgh HS 9:00.4 27:28.04
182 Okray, Sidney 11 Bayport-Blue Point 9:03.5 27:37.34
183 Alessi, Jessica 11 Ichabod Crane 9:06.7 27:47.10
184 Crawford, Mary 11 Bethlehem Central 9:07.0 27:48.21
185 Redmond, Grace 9 Plattsburgh HS 9:11.7 28:02.44
186 Clickman, Caroline 11 Ichabod Crane 9:12.4 28:04.56
187 Zhang, Stephanie 10 Emma Willard 9:14.6 28:11.35
188 Meyer, Jessica 9 Waterloo 9:17.0 28:18.68
189 Holliday, Alyssa 12 Cobleskill-R 9:23.5 28:38.40 119
190 Law, Kassandra 12 Albany High School 9:25.6 28:44.82
191 Brooks, Jessie 11 Broadalbin-Perth 9:26.3 28:46.97
192 Magdzick, Virginia 11 Cobleskill-R 9:27.7 28:51.09 120
193 Shaw, Ayiana 10 Cobleskill-R 9:28.4 28:53.39 121
194 Tranka, Kaitlyn 12 Argyle 9:28.6 28:54.04
195 Royallminns, Bri 12 Argyle 9:29.2 28:55.68
196 Squillante, Melissa 10 Minisink Valley 9:34.8 29:12.70 122
197 Golup, Mackenzie 12 Schuylerville 9:35.3 29:14.23
198 Roe, Cheyenne 11 Saranac 9:38.0 29:22.46 123
199 Salas, Meya 9 Emma Willard 9:39.0 29:25.60
200 Suttenberg, Allison 11 Oyster Bay 9:39.6 29:27.37
201 Mazany, Elizabeth 12 Minisink Valley 9:40.9 29:31.58 124
202 Curry, Maeve 10 Brockport HS 9:41.3 29:32.51
203 Maggy, Kara 11 Saranac 9:42.2 29:35.44 125
204 Piraino, Emma 12 Scotia-Glenville 9:45.3 29:44.83 126
205 Gerberg, Sophia 11 Cold Spring Harbor 9:47.1 29:50.36
206 Middlemiss, Abbie 10 Plattsburgh HS 9:48.3 29:54.14
207 Laruez, Jenna 10 Greece Arcadia 9:48.9 29:55.89 127
208 Hoffman, Celeste 12 Albion 9:53.0 30:08.34 128
209 Banerjie, Vali 10 Albany Academy 9:53.7 30:10.39
210 He, Susan 9 Albion 9:56.5 30:19.17 129
211 Jeran, Megan 12 Bayport-Blue Point 10:01.6 30:34.48
212 Fleischer, Bryn 12 Albany Academy 10:08.4 30:55.43
213 Ferreria, Payton 11 Maple Hill 10:13.7 31:11.58
214 Schod, Pamela 11 Oyster Bay 10:17.2 31:22.28
215 Lamora, Ella 12 Saranac 10:18.2 31:25.12
216 Becker, Allyson 12 Broadalbin-Perth 10:21.5 31:35.15
217 Finch, Emily 11 Lake George 10:22.1 31:37.13
218 Tang, Jennie 12 Bethlehem Central 10:25.5 31:47.58
219 Pettitt, Tess 10 Albion 10:27.7 31:54.09 130
220 Davis, Bayleigh 10 Edmeston 10:32.0 32:07.25
221 Williams, Faith 11 Schenectady 10:48.0 32:56.07
222 Quiernan, Zomy 10 Duanesburg 10:49.8 33:01.47 131
223 Thompson, Haley 11 Greece Arcadia 11:26.6 34:53.93 132
224 Mcclarren, Brooke 11 Broadalbin-Perth 11:33.8 35:15.76
225 Pelcher, Farrell 11 Averill Park 11:56.7 36:25.58
226 Cancio, Ella 11 Maple Hill 12:54.7 39:22.51
Frosh Girls
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Shaker 40 2 6 8 10 14 18 21
Total Time: 1:05:20.84
Average: 13:04.17
2 Bethlehem Central 44 3 4 5 15 17 28 32
Total Time: 1:05:40.43
Average: 13:08.09
3 Burnt Hills-Ballston Lake 60 1 9 11 19 20 23 26
Total Time: 1:06:42.20
Average: 13:20.44
4 Niskayuna 73 7 12 13 16 25 27 33
Total Time: 1:07:30.42
Average: 13:30.09
5 Mount Greylock Regional H 136 22 24 29 30 31 34 35
Total Time: 1:13:44.54
Average: 14:44.91
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Umphlett, Sarah 9 Mount Anthon 6:28.4 12:03.96
2 Berg, Emily 7 Burnt Hills 6:41.1 12:27.62 1
3 Barker, Julia 8 Shaker 6:44.6 12:34.09 2
4 Grossman, Katie 8 Bethlehem Central 6:51.1 12:46.18 3
5 Gouch, Megan 9 Bethlehem Central 6:53.3 12:50.45 4
6 Mastracco, Marissa 8 Bethlehem Central 6:55.0 12:53.59 5
7 Korniss, Virag 9 Shaker 6:56.5 12:56.33 6
8 Mclaughlin, Brenna 8 Niskayuna 6:59.0 13:01.04 7
9 Gomez, Patricia 8 Shaker 7:03.0 13:08.43 8
10 Smith, Maddy 8 Burnt Hills 7:06.1 13:14.31 9
11 Guthrie, Annie 7 Shaker 7:06.9 13:15.65 10
12 Jerry, Carmela 8 Burnt Hills 7:07.0 13:15.95 11
13 Kosier, Abigail 8 Schoharie 7:07.9 13:17.54
14 Smith, Skyler 7 Niskayuna 7:08.1 13:17.94 12
15 St. John, Amelia 10 New Paltz HS 7:10.8 13:23.01
16 Dicerbo, Johanna 9 Niskayuna 7:11.4 13:24.16 13
17 Hudy, Olivia 8 Shaker 7:12.6 13:26.34 14
18 Emma, Coton 9 Bethlehem Central 7:16.3 13:33.24 15
19 Bourson, Kat 9 Niskayuna 7:17.7 13:35.83 16
20 Maney, Kelly 9 Bethlehem Central 7:18.3 13:36.97 17
21 Valente, Sadie 9 Shaker 7:24.4 13:48.26 18
22 Whited, Maddy 8 Burnt Hills 7:26.3 13:51.80 19
23 Hackenburg, Janna 9 Burnt Hills 7:26.6 13:52.52 20
24 Weaver, Julia 7 Shaker 7:27.6 13:54.37 21
25 Phelps, Brooke 9 Mount Greylo 7:29.2 13:57.26 22
26 Mccutchen, Jenna 9 Shaker 7:30.3 13:59.41
27 Fraley, Hanna 7 Shaker 7:30.6 13:59.91
28 Jones, Elizabeth 8 Burnt Hills 7:33.3 14:04.84 23
29 Pfister, Kate 9 Mount Greylo 7:34.5 14:07.25 24
30 Eggleston, Zoe 8 Whitehall 7:35.9 14:09.71
31 Weakley, Ava 9 Niskayuna 7:36.8 14:11.45 25
32 Fox, Lauren 8 Burnt Hills 7:43.3 14:23.65 26
33 Muller, Jillian 8 Burnt Hills 7:44.1 14:25.10
34 Andrasy, Madison 9 Schenectady 7:44.7 14:26.16
35 Johnson, Lauren 9 Mount Anthon 7:49.8 14:35.70
36 Leung, Adelaide 9 Niskayuna 7:54.5 14:44.46 27
37 Byfield, Alesha 9 Brockport HS 7:57.2 14:49.49
38 Shands, Eliza 10 New Paltz HS 8:00.3 14:55.17
39 Sullenberger, Mary Kate 7 Shaker 8:00.5 14:55.62
40 DeVane, Mary 9 Bethlehem Central 8:01.9 14:58.27 28
41 Howard, Molly 9 Mount Greylo 8:02.5 14:59.30 29
42 Kovacs, Rachel 9 Brockport HS 8:03.4 15:01.08
43 Leonardi, Jenna FR Schoharie 8:03.8 15:01.86
44 Wasula, Ava 9 Shaker 8:04.4 15:02.87
45 Shine, Molly 9 Mount Greylo 8:04.9 15:03.76 30
46 Austin, Morgan 8 Whitehall 8:07.6 15:08.93
47 Wilbur, Hope 9 Brockport HS 8:10.2 15:13.77
48 Munsey, Maria 9 Burnt Hills 8:13.9 15:20.54
49 Murphy, Amelia 9 Mount Greylo 8:22.7 15:36.97 31
50 Nowik, Julianne 9 Rush Henriet 8:26.1 15:43.39
51 Edwards, Mathis 9 Bethlehem Central 8:26.4 15:44.00 32
52 Cater, Hannah FR Schoharie 8:36.3 16:02.42
53 Ochart, Yvonne 9 Schenectady 8:47.5 16:23.27
54 Mahoney, Cathleen 9 Shaker 8:47.9 16:24.00
55 Ham, Rileigh 9 Hoosic Valley 8:49.0 16:25.96
56 Evans-Kummar, Willa 9 Saranac Lake 8:53.6 16:34.64
57 Ihenetu, Kirsty 9 Bethlehem Central 8:55.0 16:37.16
58 Zhang, Jessica 9 Niskayuna 9:06.3 16:58.37 33
59 Gilligan, Savannah FR Granville 9:08.4 17:02.24
60 Scott, Anna 9 Mount Greylo 9:16.7 17:17.62 34
61 Sangare, Okira 10 Middletown 9:37.0 17:55.52
62 Hayne, Maddi 12 New Paltz HS 9:38.9 17:59.14
63 Kiernan, Cassidy 9 Mount Greylo 9:48.7 18:17.34 35
64 Lopez, Sophia 9 Bethlehem Central 9:53.2 18:25.73
65 Samuel, Aja 9 Schenectady 9:59.3 18:37.02
66 Tripp, Abbie 9 Acad Holy Names 10:00.3 18:38.97
67 Morcos, Sara 9 Rush Henriet 10:01.9 18:41.87
68 Ells, Colleen 9 Acad Holy Names 10:14.2 19:04.80
69 Taylor, Haley 9 Whitehall 11:16.3 21:00.62
Modified Girls
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
1 Mount Greylock Regional H 51 1 5 6 17 22 38 45
Total Time: 1:06:26.99
Average: 13:17.40
2 Ballston Spa 101 2 10 14 31 44 52 56
Total Time: 1:08:19.08
Average: 13:39.82
3 Queensbury (Modified) 126 13 25 27 29 32 35 40
Total Time: 1:10:10.21
Average: 14:02.05
4 Hawthorne Valley 182 7 12 49 54 60
Total Time: 1:10:57.64
Average: 14:11.53
5 Broadalbin-Perth 195 11 23 33 63 65 121
Total Time: 1:11:50.27
Average: 14:22.06
6 Cobleskill-Richmondville 203 16 19 39 41 88 126 132
Total Time: 1:12:18.97
Average: 14:27.80
7 South Glens Falls 253 24 36 57 64 72 74 76
Total Time: 1:13:44.63
Average: 14:44.93
8 Berne-Knox-Westerlo 290 9 15 67 68 131
Total Time: 1:16:53.27
Average: 15:22.66
9 Saranac 304 28 34 71 79 92 108 110
Total Time: 1:15:38.36
Average: 15:07.68
10 Greenville (Modified) 312 21 46 75 77 93
Total Time: 1:15:41.83
Average: 15:08.37
11 Mechanicville Central 333 4 37 78 102 112
Total Time: 1:16:06.58
Average: 15:13.32
12 Albany Academy 341 59 62 66 73 81 86 94
Total Time: 1:16:34.14
Average: 15:18.83
13 Niskayuna 350 8 18 83 105 136
Total Time: 1:23:39.60
Average: 16:43.92
14 Averill Park 354 43 50 70 82 109 117 125
Total Time: 1:16:54.30
Average: 15:22.86
15 North Warren (Modified) 355 3 30 87 101 134 135
Total Time: 1:20:00.73
Average: 16:00.15
16 Corinth 360 42 51 53 103 111 124 130
Total Time: 1:16:50.50
Average: 15:22.10
17 Plattsburgh HS 363 20 61 90 95 97 98
Total Time: 1:17:17.55
Average: 15:27.51
18 Amsterdam 411 47 69 91 100 104 107 113
Total Time: 1:18:28.77
Average: 15:41.76
19 Maple Hill 425 26 55 89 127 128 129
Total Time: 1:20:56.82
Average: 16:11.37
20 Hudson Falls 452 58 80 85 114 115 116 118
Total Time: 1:20:34.55
Average: 16:06.91
21 Lake George (Modified) 498 48 99 106 122 123
Total Time: 1:22:08.03
Average: 16:25.61
22 Academy of the Holy Names 552 84 96 119 120 133
Total Time: 1:26:44.05
Average: 17:20.81
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
1 Scullin, Hazel 8 Mount Greylo 6:45.1 12:34.99 1
2 McNamera, Shea 8 Ballston Spa 6:49.5 12:43.31 2
3 DeGuerre, Makayla 7 North Warren-M 6:51.0 12:46.04 3
4 Fitzgerald, Sara 7 Mechanicvill 6:53.4 12:50.57 4
5 Smith, Josie 7 Mount Greylo 6:54.0 12:51.71 5
6 Vautrin, Anya 8 Schuylerville 7:00.1 13:02.98
7 Swann, Kate 7 Mount Greylo 7:03.3 13:09.04 6
8 Pilgrim, Ingrid 7 Hawthorne Valley 7:05.5 13:13.18 7
9 Barr, Rebecca 8 Niskayuna 7:06.3 13:14.51 8
10 Puzulis, Michelle 8 Berne-Knox-Westerlo 7:06.8 13:15.48 9
11 Cook, Lili 8 Ballston Spa 7:07.5 13:16.91 10
12 Liebler, Rian 8 Broadalbin-Perth 7:10.9 13:23.11 11
13 Locci, Gianna 7 Stillwater 7:12.0 13:25.15
14 Hamann, Isabelle 7 Hawthorne Valley 7:17.3 13:35.11 12
15 Walker, Catherine 8 Queensbury-M 7:18.0 13:36.45 13
16 Dourin, Morgan 8 Galway 7:19.0 13:38.24
17 Dohr, Sydney 8 Chatham Central 7:19.8 13:39.75
18 Schreiner, Katrin 7 Hadley-Luzerne 7:20.2 13:40.51
19 Tourangeau, Julianna 7 Ravena 7:20.9 13:41.75
20 Milman, Meradith 8 Ballston Spa 7:21.9 13:43.74 14
21 Lounsbury, Zoey 7 Berne-Knox-Westerlo 7:22.1 13:44.12 15
22 Davignon, Emma 7 Cobleskill-R 7:22.4 13:44.60 16
23 Hampston, Anna 7 Voorheesville 7:23.4 13:46.39
24 Andre, Sophia 8 Glens Falls 7:24.2 13:47.95
25 Leveque, Tessa 7 Mount Greylo 7:26.5 13:52.22 17
26 Giagni, Ava 7 Niskayuna 7:27.3 13:53.78 18
27 McHargue, Ariana 7 Cobleskill-R 7:27.5 13:54.10 19
28 Graves, Nora 8 Plattsburgh HS 7:29.2 13:57.29 20
29 Wank, Jess 8 Greenville-M 7:29.9 13:58.51 21
30 Williams, Fiona 8 Mount Greylo 7:30.1 13:59.03 22
31 Hayes, Mya 7 Glens Falls 7:30.7 14:00.08
32 Negron, Krystal 8 Broadalbin-Perth 7:32.5 14:03.36 23
33 Colvin, Marrisa 7 South Glens Falls 7:32.8 14:04.00 24
34 Weiss, Maxine 8 Ravena 7:33.0 14:04.41
35 O'Donnell, Paige 8 Queensbury-M 7:33.3 14:04.89 25
36 Carlin, Abigail 7 Maple Hill 7:34.6 14:07.31 26
37 Benware, Hayley 7 Queensbury-M 7:34.8 14:07.66 27
38 Perry, Kylee 8 Saranac 7:35.4 14:08.90 28
39 Pepe, Jocelyn 7 Queensbury-M 7:35.9 14:09.69 29
40 Phelps, Emma 8 North Warren-M 7:36.3 14:10.45 30
41 White, Shamarya 8 Ballston Spa 7:36.4 14:10.72 31
42 Hogan, Nicole 7 Queensbury-M 7:36.8 14:11.52 32
43 Larsen, Sarah 8 Broadalbin-Perth 7:37.1 14:11.96 33
44 Lynch, Molly 8 Saranac 7:39.5 14:16.56 34
45 Gruendle, Mia 8 Queensbury-M 7:39.9 14:17.21 35
46 Distefano, Andrea 10 South Glens Falls 7:40.0 14:17.47 36
47 Bornt, Marissa 7 Mechanicvill 7:40.8 14:18.98 37
48 Paul, Emma 8 Mount Greylo 7:41.3 14:19.85 38
49 Winning, Alexis 8 Cobleskill-R 7:41.6 14:20.45 39
50 Calby, Claudia 7 Queensbury-M 7:42.0 14:21.09 40
51 Holland, Olivia 7 Cobleskill-R 7:42.1 14:21.39 41
52 Slimmer, Brianna 9 Corinth 7:42.9 14:22.90 42
53 Charron, Kayleigh 9 Averill Park 7:43.2 14:23.39 43
54 Freightenburgh, Zoe 8 Ballston Spa 7:43.7 14:24.40 44
55 Sheehy, Mackenzie 7 Mount Greylo 7:44.4 14:25.56 45
56 Mahne, Kaila 8 Greenville-M 7:44.5 14:25.86 46
57 Smith, Josephine 8 Amsterdam 7:44.8 14:26.45 47
58 Biles, Madeleine 8 Lake George - M 7:45.1 14:26.94 48
59 Gitt-Henderson, Cecilia 7 Hawthorne Valley 7:45.7 14:27.95 49
60 Harvey, Wendy 8 Chatham Central 7:46.0 14:28.58
61 Brown, Camilla 8 Schuylerville 7:47.7 14:31.83
62 Samperi, Katie 7 Saranac Lake 7:48.0 14:32.39
63 Bilow, Audrie 7 Seton Catholic (7) 7:49.2 14:34.48
64 Snyder, Davis 8 Averill Park 7:49.4 14:34.87 50
65 Gray, Olivia 7 Roy C. Ketch 7:49.5 14:35.16
66 Lescault, Alicia 7 Corinth 7:49.9 14:35.82 51
67 Westerdahl, Elizabeth 8 Mount Greylo 7:51.8 14:39.36
68 Dahl, Mackenzie 7 Ballston Spa 7:52.7 14:41.17 52
69 Richards, Jillian 7 Corinth 7:53.1 14:41.89 53
70 Mitchell, Alana 8 Duanesburg 7:53.9 14:43.32
71 Beckwith, Hailey 8 Berlin 7:54.7 14:44.90
72 Hoppe, Violet 7 Hawthorne Valley 7:55.1 14:45.50 54
73 Ficano, Samantha 8 Oneonta HS 7:55.2 14:45.82
74 Felts, Diana 8 Maple Hill 7:56.0 14:47.19 55
75 Bateman, Sydney 8 Edmeston 7:57.2 14:49.52
76 Mannix, Kristina 7 Queensbury-M 7:57.5 14:50.00
77 Evans, Makena 8 Ballston Spa 7:57.8 14:50.60 56
78 Duell, Kierah 8 South Glens Falls 7:58.3 14:51.49 57
79 Daley, Nina 7 Hudson Falls 7:58.8 14:52.47 58
80 Smith, Maddy 8 Edmeston 7:59.0 14:52.79
81 Greco, Karina 7 Ballston Spa 7:59.5 14:53.75
82 Boger, Maddie 8 Albany Academy 8:00.2 14:55.12 59
83 Sylvie, Bergquist 7 Hawthorne Valley 8:00.6 14:55.90 60
84 Corlew, Grace 8 Queensbury-M 8:01.3 14:57.03
85 Wright, Lacy 8 Plattsburgh HS 8:02.5 14:59.41 61
86 Cooney, Kara 7 Albany Academy 8:02.8 14:59.97 62
87 Huba, Kayla 7 Albany High School 8:03.9 15:01.95
88 Clear, Haley 8 Fonda-Fultonville 8:04.5 15:03.00
89 Wagner, Joshalynn 8 Broadalbin-Perth 8:04.7 15:03.41 63
90 Velasco, Sophia 7 Scotia-Glenville 8:04.8 15:03.68
91 Snell, Kimberlee 7 Fonda-Fultonville 8:05.0 15:03.95
92 Estes, Chase 7 South Glens Falls 8:06.7 15:07.23 64
93 Jennings, Aubrey 8 Broadalbin-Perth 8:07.4 15:08.43 65
94 Sponzo, Emma 7 Queensbury-M 8:09.4 15:12.15
95 Hammond, Alexis 7 Granville 8:10.3 15:13.96
96 Cooney, Lilly 7 Albany Academy 8:12.3 15:17.69 66
97 Connors, Kayleigh 7 Berne-Knox-Westerlo 8:13.3 15:19.58 67
98 Rose, Katie 7 Hoosic Valley 8:13.6 15:20.08
99 Byrne, Rylee 7 Berne-Knox-Westerlo 8:13.8 15:20.37 68
100 Kowalczyk, Kathryn 7 Amsterdam 8:14.3 15:21.38 69
101 Wing, Sarah 7 Averill Park 8:14.6 15:21.83 70
102 Denis, Lexie 8 Saranac 8:15.3 15:23.16 71
103 Armet, Zoe 7 Mount Greylo 8:15.6 15:23.74
104 Bouffard, Josilyn 8 South Glens Falls 8:16.0 15:24.44 72
105 Hills, Brady 7 Berlin 8:16.1 15:24.73
106 Karker, Emma 7 Fort Plain 8:18.3 15:28.79
107 Yates, Sydney 7 Gloversville 8:19.4 15:30.87
108 Phillips, Sarah 8 Albany Academy 8:20.0 15:31.94 73
109 Skellie, Jacklyn 8 South Glens Falls 8:20.3 15:32.48 74
110 Fennell, Lauren 8 Ravena 8:21.0 15:33.77
111 Metivier, Julia 8 Queensbury-M 8:21.2 15:34.26
112 Webster, Brooke 8 Queensbury-M 8:21.4 15:34.53
113 Keppel, Melodt 8 Greenville-M 8:21.6 15:35.01 75
114 Manning, Linsey 7 South Glens Falls 8:21.8 15:35.31 76
115 Duncan, Emily 8 Greenville-M 8:22.4 15:36.42 77
116 Schoorlemmer, Anna 7 Mount Greylo 8:22.7 15:37.00
117 Hyatt, Rachel 7 Schoharie 8:23.0 15:37.62
118 Paro, Isabel 7 South Glens Falls 8:23.8 15:39.06
119 Hanifin, Olivia 7 Gloversville 8:26.2 15:43.59
120 LaBar, Maria 7 Mechanicvill 8:27.2 15:45.46 78
121 Clark, Kylie 9 Saranac 8:27.6 15:46.19 79
122 Smith, Ruby 7 Saranac Lake 8:27.9 15:46.73
123 Trista, Delong 8 Hudson Falls 8:28.8 15:48.32 80
124 Gravini, Grace 8 Albany Academy 8:29.4 15:49.42 81
125 Iacabucci, Victoria 7 Voorheesville 8:29.6 15:49.81
126 Zimmerman, Caryn 7 Averill Park 8:29.8 15:50.23 82
127 Polk, Izzy 8 Niskayuna 8:30.0 15:50.71 83
128 Dreslin, Nora 7 Acad Holy Names 8:30.4 15:51.33 84
129 O'Donnell, Abigael 8 Duanesburg 8:30.9 15:52.34
130 Healy, Rylea 8 Hudson Falls 8:31.8 15:54.03 85
131 Smith, Emily 7 Albany Academy 8:32.0 15:54.30 86
132 Bravo, Viviana 7 North Warren-M 8:33.7 15:57.51 87
133 Stanton, Leila 7 Cobleskill-R 8:34.2 15:58.43 88
134 Robarge, Courtney 8 South Glens Falls 8:34.6 15:59.18
135 Eckel, Kailee 7 Maple Hill 8:35.4 16:00.64 89
136 Teittinen-Gordon, Aili 7 Plattsburgh HS 8:35.7 16:01.27 90
137 McGaffin, Jayla 9 Amsterdam 8:36.4 16:02.49 91
138 Burdo, Jenny 8 Saranac 8:36.9 16:03.55 92
139 West, Maddie 7 Ballston Spa 8:37.1 16:03.84
140 Howard, Ava 7 Mount Greylo 8:37.9 16:05.26
141 Feltman, Madeline 8 Greenville-M 8:38.3 16:06.03 93
142 Albert, Caroline 8 Albany Academy 8:38.6 16:06.58 94
143 Brandmeier, Laura 7 Plattsburgh HS 8:38.8 16:06.99 95
144 Flaherty, Nora 8 Albany Academy 8:39.0 16:07.46
145 Christie, Maya 7 Ballston Spa 8:39.3 16:07.87
146 Ottman, Livy 7 Acad Holy Names 8:39.5 16:08.35 96
147 Diacetes, Hailey 9 Ravena 8:39.7 16:08.78
148 Johnson, Hannah 7 Fort Plain 8:40.0 16:09.21
149 Roy, Daphne 8 Mount Anthon 8:40.3 16:09.81
150 Lopez, Xiomara 8 Ballston Spa 8:41.5 16:11.98
151 Clermont, Lily 7 Plattsburgh HS 8:41.8 16:12.59 97
152 Arguelles, Dorothy 7 Plattsburgh HS 8:41.9 16:12.88 98
153 Ehmann, Alexandra 8 Lake George - M 8:42.9 16:14.71 99
154 Holloway, Jessica 7 Amsterdam 8:43.3 16:15.44 100
155 Mulvey, Hunter 8 North Warren-M 8:45.8 16:20.01 101
156 Burkhouse, Layla 8 Mechanicvill 8:46.5 16:21.29 102
157 Cole, Paige 8 Corinth 8:46.8 16:21.95 103
158 McNamara, Brenna 7 Amsterdam 8:47.4 16:23.01 104
159 Thomas, Madysen 7 Ballston Spa 8:47.8 16:23.88
160 Freeman, Kaylee 7 Fonda-Fultonville 8:48.2 16:24.61
161 Allen, Giovanna 7 Chatham Central 8:48.5 16:25.11
162 Periman, Milly 8 Lake Placid 8:49.0 16:26.00
163 Cazer, Samantha 7 Niskayuna 8:49.3 16:26.53 105
164 French, Amber 7 Argyle 8:50.2 16:28.25
165 Unkauf, Madelaine 8 Lake George - M 8:53.1 16:33.77 106
166 Massaro, Taylor 7 Amsterdam 8:55.5 16:38.09 107
167 Phelps, Fiona 7 Chatham Central 8:55.9 16:38.99
168 Perry, Michaela 8 Saranac 8:56.3 16:39.64 108
169 Jarvis, Arianna 7 Hoosic Valley 8:57.2 16:41.26
170 Adler, Sivan 7 Albany High School 8:57.3 16:41.57
171 Coons, Allegra 8 Hunter-Tannersville 8:58.2 16:43.28
172 Murray, Madelyn 8 Averill Park 8:58.6 16:43.98 109
173 Cliche, Rachel 8 Saranac 8:59.4 16:45.34 110
174 Millington, MaryBeth 7 Whitehall 8:59.7 16:46.02
175 Cataldo, Kara 8 Ballston Spa 9:00.0 16:46.50
176 Davis, Lauren 8 South Glens Falls 9:00.3 16:47.11
177 Hunt, Kathleen 8 Argyle 9:00.5 16:47.53
178 Slimmer, Jozzelynn 8 Corinth 9:00.7 16:47.94 111
179 Walker, Kayla 7 Mechanicvill 9:02.0 16:50.28 112
180 Goodson, Sierra 7 Amsterdam 9:05.3 16:56.51 113
181 Lewis, Emma 8 Hudson Falls 9:06.9 16:59.49 114
182 Talmadge, Rachel 8 Hudson Falls 9:07.3 17:00.24 115
183 Frank, Sage 7 Argyle 9:08.0 17:01.48
184 Gibbs, Adriana 7 Hudson Falls 9:08.2 17:01.83 116
185 Farragon, Ava 7 Averill Park 9:08.4 17:02.18 117
186 Devine, Mackenci 7 Hudson Falls 9:08.6 17:02.52 118
187 Coughlin, Sinead 7 Acad Holy Names 9:08.7 17:02.84 119
188 Smith, Taylor 7 Amsterdam 9:08.9 17:03.16
189 Nichols, Merista 7 South Glens Falls 9:10.4 17:05.95
190 Kelly, Kaitlyn 7 Whitehall 9:11.4 17:07.82
191 Gjevakaj, Anita 7 Roy C. Ketch 9:12.0 17:08.86
192 Broderick, Alina 7 Albany Academy 9:12.8 17:10.41
193 Valois, Rachel 7 Acad Holy Names 9:13.9 17:12.51 120
194 Crotty, Katie 8 Queensbury-M 9:14.1 17:12.86
195 Gurwitz, Emma 7 Ballston Spa 9:14.3 17:13.20
196 Tyler, Zyleen 7 Ticonderoga 9:15.3 17:15.05
197 Weaver, Chelsea 7 Broadalbin-Perth 9:16.2 17:16.69 121
198 Evans, Madison 7 Ballston Spa 9:16.4 17:17.04
199 Loomis, Katie 7 Ballston Spa 9:17.5 17:19.12
200 Mayo, Rebecca 7 Stillwater 9:18.0 17:20.02
201 Bing, Ayanna 7 Albany High School 9:18.2 17:20.44
202 Unkauf, Aveleen 8 Lake George - M 9:20.7 17:25.06 122
203 Hubbell, Ella 7 Albany High School 9:20.8 17:25.35
204 Pratt, Tatyana 8 Lake George - M 9:22.0 17:27.55 123
205 Schraa, Mackenzie 7 Scotia-Glenville 9:22.2 17:27.89
206 Bateman, Abigail 7 Edmeston 9:22.4 17:28.28
207 Fitzgerald, Anna 8 South Glens Falls 9:24.5 17:32.26
208 Harding, Hannah 7 Corinth 9:25.9 17:34.77 124
209 Goguen, Taylor 7 South Glens Falls 9:27.2 17:37.28
210 Deck, Gabrielle 7 Averill Park 9:29.7 17:41.89 125
211 Clark, Emily 8 Averill Park 9:31.0 17:44.34
212 Cleator, Samantha 7 Saranac Lake 9:32.0 17:46.29
213 Groff, Emilee 8 Ballston Spa 9:32.6 17:47.34
214 White, Atlantic 7 Ballston Spa 9:34.8 17:51.35
215 Adair, Kaitlyn 7 Cobleskill-R 9:36.9 17:55.37 126
216 Chevrier, Sophia 7 Maple Hill 9:38.5 17:58.38 127
217 Sandstrom, Emma 7 Mount Greylo 9:39.0 17:59.25
218 Voorhies, Lauren 7 Mount Greylo 9:39.3 17:59.79
219 Clarkson, Shaylee 7 Hoosic Valley 9:40.6 18:02.21
220 Conroy, Madeline 7 Maple Hill 9:41.2 18:03.30 128
221 Chateauneuf, Nathalie 7 Ballston Spa 9:44.6 18:09.77
222 Kelly, Emily 8 Albany Academy 9:46.3 18:12.90
223 Burton, Jillian 8 Albany Academy 9:49.5 18:18.83
224 Ng, Alex 7 Albany Academy 9:50.2 18:20.13
225 Denely, Lorelai 8 Averill Park 9:51.6 18:22.65
226 Landers, Chloe 7 Maple Hill 9:52.4 18:24.24 129
227 Marvel, Charis 8 Ballston Spa 9:53.9 18:26.99
228 Faul, Sophia 8 Ballston Spa 9:54.7 18:28.58
229 McLaughlin, Katie 7 Corinth 9:57.6 18:33.91 130
230 Crandall, Kelsie 8 Corinth 9:59.5 18:37.53
231 LaGoy, Callie 7 Ballston Spa 10:00.3 18:38.88
232 Helmstadt, Olivia 8 Schoharie 10:00.9 18:40.04
233 Willard, Skyler 7 Schoharie 10:10.8 18:58.47
234 Howland, Kimberly 7 Berne-Knox-Westerlo 10:19.0 19:13.72 131
235 Davenport, Arianna 8 Hadley-Luzerne 10:23.8 19:22.67
236 Carter, Ella 9 Saranac 10:27.0 19:28.64
237 Kingsley, Jillian 7 Corinth 10:31.0 19:36.13
238 Seymour, Haylie 8 Corinth 10:31.9 19:37.95
239 Bateman, Michaela 8 Edmeston 10:39.4 19:51.83
240 Keal, Leena 8 Saranac Lake 10:44.0 20:00.36
241 Lozada, Yamantha 7 Roy C. Ketch 10:45.9 20:03.95
242 Paul, Chelsea 7 Cobleskill-R 10:48.8 20:09.42 132
243 Schlegel, Abi 7 Acad Holy Names 10:59.3 20:29.02 133
244 Gallagher, Lilly 7 Glens Falls 11:02.8 20:35.39
245 Ordway, Maria 8 North Warren-M 11:08.8 20:46.72 134
246 Warney, Diamond 8 Glens Falls 11:36.5 21:38.22
247 Simon, Isabel 7 Albany Academy 11:41.9 21:48.39
248 Reed, Hannah 8 Mekeel Christian 11:57.1 22:16.75
249 DeGroat, Drue 7 North Warren-M 12:04.8 22:30.99 135
250 Pacheco, Julia 8 Niskayuna 13:00.1 24:14.07 136
Girls Merge
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women
1 Champlain Valley Union Hi 74 3 12 18 20 21 43 53 3 12
Total Time: 1:32:58.50
Average: 18:35.70
2 Niskayuna 102 5 15 16 29 37 49 77 5 15
Total Time: 1:34:00.67
Average: 18:48.14
3 Sachem East 147 4 7 26 48 62 67 92 4 7
Total Time: 1:34:51.03
Average: 18:58.21
4 Elmira Express 172 25 31 33 38 45 50 72 25 31
Total Time: 1:35:56.92
Average: 19:11.39
5 Rush Henrietta Sperry 188 1 11 51 59 66 159 161 1 11
Total Time: 1:35:19.85
Average: 19:03.97
6 Burnt Hills-Ballston Lake 190 2 10 41 68 69 71 108 2 10
Total Time: 1:35:27.69
Average: 19:05.54
7 Greenwich Central 208 9 13 34 36 116 197 348 9 13
Total Time: 1:36:05.30
Average: 19:13.06
8 Hilton 372 27 39 83 91 132 133 134 27 39
Total Time: 1:39:19.80
Average: 19:51.96
9 Shaker 384 28 30 70 107 149 189 203 28 30
Total Time: 1:39:25.95
Average: 19:53.19
10 Bayport-Blue Point 402 24 47 86 90 155 24 47 86 90
Total Time: 1:39:43.42
Average: 19:56.69
11 Mount Greylock Regional H 535 46 112 115 127 135 158 194 46 112
Total Time: 1:42:06.76
Average: 20:25.36
12 Saranac 564 40 98 110 148 168 195 196 40 98
Total Time: 1:42:22.91
Average: 20:28.59
13 Canton 580 19 73 130 137 221 19 73 130 137
Total Time: 1:42:15.64
Average: 20:27.13
14 Bethlehem Central 604 42 82 89 180 211 290 326 42 82
Total Time: 1:42:41.12
Average: 20:32.23
15 Waterloo 654 75 94 100 171 214 253 75 94 100
Total Time: 1:43:36.74
Average: 20:43.35
16 Ballston Spa 665 56 84 106 164 255 258 313 56 84
Total Time: 1:43:36.67
Average: 20:43.34
17 Seton Catholic (7) 729 54 55 85 199 336 359 54 55 85
Total Time: 1:44:23.94
Average: 20:52.79
18 Cobleskill-Richmondville 743 81 102 173 185 202 293 325 81 102
Total Time: 1:44:46.98
Average: 20:57.40
19 Oyster Bay 746 128 139 141 145 193 288 334 128 139
Total Time: 1:45:08.51
Average: 21:01.71
20 South Glens Falls 752 6 120 184 204 238 281 317 6 120
Total Time: 1:44:15.48
Average: 20:51.10
21 Duanesburg 767 35 61 188 220 263 269 285 35 61
Total Time: 1:44:44.30
Average: 20:56.86
22 North Shore 770 104 125 143 179 219 399 443 104 125
Total Time: 1:45:19.11
Average: 21:03.83
23 Scotia-Glenville 775 113 147 152 172 191 289 113 147 152
Total Time: 1:45:20.08
Average: 21:04.02
24 Maple Hill 780 23 136 142 163 316 327 23 136 142
Total Time: 1:45:07.56
Average: 21:01.52
25 Skaneateles 811 17 80 109 284 321 341 382 17 80
Total Time: 1:45:19.17
Average: 21:03.84
26 Minisink Valley 816 22 131 169 232 262 272 276 22 131
Total Time: 1:45:27.12
Average: 21:05.43
27 Emma Willard 818 87 88 162 237 244 275 280 87 88
Total Time: 1:45:48.97
Average: 21:09.80
28 New Paltz HS 841 95 124 150 208 264 296 95 124 150
Total Time: 1:46:12.20
Average: 21:14.44
29 Voorheesville 916 96 153 166 182 319 343 375 96 153
Total Time: 1:47:11.85
Average: 21:26.37
30 Chatham Central 941 74 138 176 201 352 373 380 74 138
Total Time: 1:47:40.00
Average: 21:32.00
31 Albion 955 103 160 223 229 240 246 250 103 160
Total Time: 1:47:34.08
Average: 21:30.82
32 Greece Arcadia 982 122 140 227 233 260 266 302 122 140
Total Time: 1:48:05.99
Average: 21:37.20
33 Albany High School 984 14 78 248 320 324 364 403 14 78
Total Time: 1:47:33.18
Average: 21:30.64
34 Brockport HS 999 117 157 165 256 304 360 117 157 165
Total Time: 1:48:16.93
Average: 21:39.39
35 Greenville 1001 52 58 278 305 308 422 52 58 278
Total Time: 1:48:01.46
Average: 21:36.30
36 Saranac Lake 1010 60 170 216 254 310 338 398 60 170
Total Time: 1:48:15.78
Average: 21:39.16
37 Academy of the Holy Names 1076 79 178 245 274 300 303 315 79 178
Total Time: 1:49:07.84
Average: 21:49.57
38 Hoosic Valley 1107 44 175 267 279 342 374 381 44 175
Total Time: 1:49:42.07
Average: 21:56.42
39 Lake Placid 1109 65 97 114 415 418 65 97 114 415
Total Time: 1:52:13.34
Average: 22:26.67
40 Haldane 1118 144 181 209 226 358 372 144 181 209
Total Time: 1:50:00.03
Average: 22:00.01
41 Cold Spring Harbor 1151 64 210 241 307 329 339 437 64 210
Total Time: 1:50:19.37
Average: 22:03.88
42 Franklin Academy 1177 8 206 247 291 425 8 206 247 291
Total Time: 1:51:24.45
Average: 22:16.89
43 Glens Falls 1187 119 167 215 309 377 432 119 167 215
Total Time: 1:51:13.85
Average: 22:14.77
44 Fonda-Fultonville 1197 111 205 213 301 367 450 462 111 205
Total Time: 1:51:13.73
Average: 22:14.75
45 Johnstown 1206 76 105 270 371 384 76 105 270 371
Total Time: 1:51:39.88
Average: 22:19.98
46 Middletown 1235 63 154 257 376 385 63 154 257 376
Total Time: 1:52:04.02
Average: 22:24.81
47 Schenectady 1237 156 177 228 330 346 349 156 177 228
Total Time: 1:51:39.16
Average: 22:19.84
48 Peru 1269 174 190 236 277 392 456 174 190 236
Total Time: 1:52:26.46
Average: 22:29.30
49 Broadalbin-Perth 1274 99 151 287 323 414 446 99 151 287
Total Time: 1:53:16.88
Average: 22:39.38
50 Ichabod Crane 1303 146 222 249 292 394 406 146 222 249
Total Time: 1:52:55.89
Average: 22:35.18
51 Mechanicville Central 1304 200 235 261 297 311 314 370 200 235
Total Time: 1:52:21.77
Average: 22:28.36
52 North Warren 1306 224 239 259 286 298 366 388 224 239
Total Time: 1:52:24.77
Average: 22:28.96
53 Amsterdam 1343 183 207 242 322 389 442 448 183 207
Total Time: 1:53:18.52
Average: 22:39.71
54 Fort Plain 1359 186 192 218 353 410 457 186 192 218
Total Time: 1:54:24.17
Average: 22:52.84
55 LaFayette (Section 3) 1367 57 265 299 306 440 458 57 265 299
Total Time: 1:55:13.07
Average: 23:02.62
56 Mayfield 1428 32 252 331 378 435 32 252 331 378
Total Time: 1:56:11.31
Average: 23:14.27
57 Beekmantown 1478 93 230 362 396 397 430 459 93 230
Total Time: 1:56:11.27
Average: 23:14.26
58 Corinth 1510 129 273 351 356 401 428 445 129 273
Total Time: 1:56:09.49
Average: 23:13.90
59 Oneonta HS 1518 126 268 350 379 395 426 126 268 350
Total Time: 1:56:23.22
Average: 23:16.65
60 Catskill 1526 121 225 345 411 424 121 225 345 411
Total Time: 1:58:02.53
Average: 23:36.51
61 Roy C. Ketcham (Rck) 1530 231 282 312 337 368 408 231 282 312
Total Time: 1:55:55.03
Average: 23:11.01
62 Gloversville 1535 123 217 340 419 436 439 123 217 340
Total Time: 1:59:00.42
Average: 23:48.09
63 Argyle 1600 198 234 318 409 441 453 460 198 234
Total Time: 1:59:36.34
Average: 23:55.27
64 Lake George 1601 101 271 390 412 427 451 101 271 390
Total Time: 1:59:29.06
Average: 23:53.82
65 Plattsburgh HS 1617 118 294 393 405 407 420 431 118 294
Total Time: 1:59:10.48
Average: 23:50.10
66 Galway 1670 283 328 333 361 365 369 387 283 328
Total Time: 1:58:10.35
Average: 23:38.07
67 Albany Academy 1676 243 332 355 363 383 433 449 243 332
Total Time: 1:58:13.82
Average: 23:38.77
68 Ausable Valley 1745 187 295 413 416 434 444 463 187 295
Total Time: 2:02:39.68
Average: 24:31.94
69 Berlin 1762 212 344 400 402 404 447 454 212 344
Total Time: 2:00:42.62
Average: 24:08.53
70 Ravena 1843 251 354 357 429 452 251 354 357 429
Total Time: 2:05:49.14
Average: 25:09.83
71 Cohoes 2017 347 386 391 438 455 461 347 386 391
Total Time: 2:09:46.50
Average: 25:57.30
72 Mount Anthony Union High 2060 335 417 421 423 464 335 417 421 423
Total Time: 2:24:41.23
Average: 28:56.25
=====================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals H# Points
=====================================================================================
1 Watson, Sammy 12 Rush Henriet 5:50.6 17:49.19 17 1
2 Scott, Eva 12 Burnt Hills 5:51.9 17:53.00 17 2
3 Gorman, Sophia 12 Champlain Va 5:52.4 17:54.52 17 3
4 Dodenhoff, Lindsey 10 Sachem East 5:59.7 18:16.88 17 4
5 Spiers, Abigail 11 Niskayuna 5:59.8 18:17.28 17 5
6 Rosati, Regina 12 South Glens Falls 6:00.8 18:20.30 17 6
7 Ruggiero, Rachel 11 Sachem East 6:01.6 18:22.79 17 7
8 Kogan, Maria 12 Paul D. Schr 6:01.8 18:23.21 17
9 Pomainville, Emily 12 Franklin Academy 6:03.1 18:27.17 17 8
10 Wright, Brynne 9 Greenwich Central 6:03.6 18:28.66 1 9
11 Graham, Rory 10 Burnt Hills 6:05.3 18:34.07 17 10
12 Pierce, Bailey 11 Rush Henriet 6:05.7 18:35.23 18 11
13 Ireland, Jennifer 11 Champlain Va 6:05.8 18:35.57 18 12
14 Cronin, Emma 9 Greenwich Central 6:08.1 18:42.38 1 13
15 Bequette, Eileen 12 Albany High School 6:08.2 18:42.74 18 14
16 Sciortino, Lexi 12 Niskayuna 6:08.4 18:43.43 18 15
17 Kokernak, Amelia 11 Niskayuna 6:08.5 18:43.73 18 16
18 Willcox, Julia 12 Skaneateles 6:08.8 18:44.73 36 17
19 Whitman, Ella 10 Champlain Va 6:09.7 18:47.24 18 18
20 Bessette, Grace 11 Canton 6:10.4 18:49.61 36 19
21 Andrae, Chloe 10 Champlain Va 6:10.6 18:50.23 18 20
22 Lacroix, Rosalie 11 Champlain Va 6:10.9 18:50.94 18 21
23 Sadler, Giuliana 10 Minisink Valley 6:11.3 18:52.22 18 22
24 Strain, Monica 12 Maple Hill 6:12.6 18:56.15 1 23
25 Delzell, Madison 10 Bayport-Blue Point 6:12.6 18:56.22 18 24
26 Watson, Ashley 12 Schuylerville 6:13.4 18:58.65 36
27 Tubbs, Mackenzie 12 Elmira Express 6:14.6 19:02.36 19 25
28 Harris, Lauren 12 Sachem East 6:15.0 19:03.63 19 26
29 Mason, Maddy 9 Hilton 6:15.2 19:04.05 19 27
30 Czupil, Payton 12 Shaker 6:15.3 19:04.55 19 28
31 Smith, Sydney 11 Niskayuna 6:15.5 19:04.89 19 29
32 Brown, Rachel 10 Shaker 6:15.5 19:05.18 19 30
33 Tubbs, Reilly 10 Elmira Express 6:16.4 19:07.88 19 31
34 Relyea, Madison 8 Mayfield 6:16.5 19:08.01 1 32
35 Roman, Casey 11 Elmira Express 6:16.6 19:08.53 19 33
36 Collins, Quinn 9 Greenwich Central 6:17.1 19:10.06 1 34
37 Atanasova, Elaine 10 Duanesburg 6:17.2 19:10.26 1 35
38 Gregg, Annabel 10 Greenwich Central 6:17.3 19:10.40 1 36
39 Kokernak, Charlotte 10 Niskayuna 6:17.6 19:11.34 19 37
40 Riley, Olivia 12 Elmira Express 6:17.9 19:12.40 19 38
41 Reigle, Alison 9 Hilton 6:19.2 19:16.22 20 39
42 Woodruff, Rachael 9 Saranac 6:20.2 19:19.30 36 40
43 Sweet, Skylar 12 Burnt Hills 6:20.7 19:21.00 20 41
44 Hodge, Rachel 9 Bethlehem Central 6:20.8 19:21.29 20 42
45 Bertrand, Willow 10 Champlain Va 6:21.5 19:23.26 20 43
46 Burnell, Carolyn 10 Hoosic Valley 6:21.8 19:24.34 1 44
47 Quanz, Taeli 10 Elmira Express 6:22.3 19:25.75 20 45
48 Smith, Margo 10 Mount Greylo 6:22.5 19:26.44 1 46
49 Delzell, Melody 10 Bayport-Blue Point 6:22.6 19:26.58 20 47
50 Merone, Melissa 9 Sachem East 6:22.8 19:27.36 20 48
51 Koes, Kristina 10 Niskayuna 6:23.1 19:28.20 20 49
52 Brooks, Aleziah 10 Elmira Express 6:23.3 19:28.91 20 50
53 Riorden, Haley 10 Rush Henriet 6:23.4 19:29.24 20 51
54 Fitzmaurice, Tess 8 Greenville 6:23.7 19:29.98 1 52
55 Heininger, Meara 12 Champlain Va 6:23.7 19:30.18 21 53
56 Dejordy, Lea 9 Seton Catholic (7) 6:24.1 19:31.32 2 54
57 Dejordy, Sofia 10 Seton Catholic (7) 6:24.4 19:32.03 2 55
58 Skylstad, Olivia 8 Ballston Spa 6:25.6 19:35.71 21 56
59 Evans, Marissa 9 LaFayette (3) 6:25.8 19:36.48 2 57
60 Baumann, Olivia 12 Greenville 6:26.1 19:37.42 2 58
61 Hurt, Lucy 11 Paul D. Schr 6:26.3 19:38.02 21
62 Canny, Emma 12 Rush Henriet 6:26.6 19:38.86 21 59
63 Shumway, Brittany 12 Saranac Lake 6:26.7 19:39.21 36 60
64 Skeeter, Jen 10 Duanesburg 6:27.0 19:40.21 2 61
65 Arrigo, Shayna 11 Sachem East 6:27.1 19:40.37 21 62
66 Labounty, Sunni 9 Schuylerville 6:27.6 19:41.91 36
67 Lynch, Dana 10 Middletown 6:27.6 19:41.93 21 63
68 Haegeland, Fiona 9 Cold Spring Harbor 6:28.1 19:43.53 36 64
69 Damp, Marli 8 Lake Placid 6:28.2 19:43.87 2 65
70 Menendez, Allison 12 Rush Henriet 6:29.4 19:47.33 21 66
71 Famiglietti, Kaitlyn 11 Sachem East 6:29.9 19:48.82 21 67
72 Digman, Lily 10 Burnt Hills 6:30.1 19:49.63 21 68
73 Jerry, Monica 11 Burnt Hills 6:30.2 19:49.99 21 69
74 Klinowski, Nora 12 Shaker 6:30.5 19:50.73 22 70
75 Mcalonen, Kristin 11 Burnt Hills 6:30.6 19:51.03 22 71
76 Steed, Olivia 10 Elmira Express 6:30.7 19:51.31 22 72
77 Royce, Claira 9 Canton 6:31.0 19:52.39 36 73
78 Madaleen, Nelan 10 Elmira Express 6:31.3 19:53.15 22
79 Wallace, Danielle 12 Chatham Central 6:31.3 19:53.19 36 74
80 Page, Courtney 11 Waterloo 6:31.4 19:53.61 36 75
81 Sarullo, Julia 11 Johnstown 6:32.0 19:55.34 37 76
82 Walthers, Hailey 10 Niskayuna 6:32.2 19:56.01 22 77
83 Penna, Natalie 9 Albany High School 6:32.6 19:57.06 22 78
84 Wagner, Brianna 12 Acad Holy Names 6:32.9 19:58.08 37 79
85 Condon, Natalie 11 Skaneateles 6:33.1 19:58.78 37 80
86 Johnson, Emily 9 Cobleskill-R 6:33.3 19:59.37 37 81
87 Vener, Sarah 11 Bethlehem Central 6:33.4 19:59.76 22 82
88 Bleier, Makenna 12 Hilton 6:33.7 20:00.61 22 83
89 Padula, Victoria 11 Niskayuna 6:33.8 20:00.96 22
90 Demars, Faith 9 Ballston Spa 6:34.1 20:01.77 22 84
91 DeJordy, Savannah 8 Seton Catholic (7) 6:35.6 20:06.36 2 85
92 Mcgrath, Allison 12 Bayport-Blue Point 6:35.7 20:06.57 23 86
93 Cunningham, Lara 12 Emma Willard 6:36.1 20:07.85 37 87
94 Dailey, Skylar 9 Emma Willard 6:36.8 20:10.08 37 88
95 Smith, Emily 9 Bethlehem Central 6:36.9 20:10.43 23 89
96 Aurandt, Julia 11 Bayport-Blue Point 6:37.2 20:11.19 23 90
97 Demers, Kortnie 12 Hilton 6:37.3 20:11.44 23 91
98 Benedict, Chelsea 11 Sachem East 6:37.6 20:12.55 23 92
99 Sullivan, Enya 10 Beekmantown 6:38.4 20:14.85 37 93
100 Rice Porter, Chance 7 Waterloo 6:38.5 20:15.30 37 94
101 Gravatt, Abigail 11 New Paltz HS 6:38.6 20:15.54 37 95
102 Wakeley, Robin 12 Voorheesville 6:39.1 20:17.00 37 96
103 Armstrong, Gabby 12 Lake Placid 6:39.3 20:17.77 2 97
104 Dutko, Heather 10 Saranac 6:40.7 20:21.79 38 98
105 Larsen, Gabrielle 10 Broadalbin-Perth 6:40.8 20:22.08 38 99
106 Turner, Sennett 9 Waterloo 6:40.9 20:22.35 38 100
107 Nadler, Zoee 11 Lake George 6:41.0 20:22.91 2 101
108 Kubat, Ashley 11 Cobleskill-R 6:41.0 20:22.92 38 102
109 Mathes, Emma 10 Albion 6:41.3 20:23.62 38 103
110 Schneider, Nicole 9 North Shore 6:41.3 20:23.78 23 104
111 Newman, Aylene 12 Johnstown 6:41.5 20:24.21 38 105
112 Wright, Whitney 11 Ballston Spa 6:42.1 20:26.15 23 106
113 Asch, Anna 10 Shaker 6:42.3 20:26.90 23 107
114 Ayers, Madison 12 Burnt Hills 6:42.8 20:28.20 23 108
115 Brogan, Maddy 12 Skaneateles 6:42.9 20:28.62 38 109
116 Lepage, Elise 9 Saranac 6:43.1 20:29.18 38 110
117 Vanavery, Mariah 11 Fonda-Fultonville 6:43.2 20:29.57 38 111
118 Darafshi, Niku 12 Mount Greylo 6:43.5 20:30.41 2 112
119 Geniti, Juliana 11 Scotia-Glenville 6:43.6 20:30.69 23 113
120 Scott, Marielle 10 Burnt Hills 6:43.9 20:31.58 24
121 Rose-McCandlish, Sara 10 Lake Placid 6:44.0 20:31.93 3 114
122 Bakija, Miriam 9 Mount Greylo 6:44.3 20:32.87 3 115
123 Wright, Brooke 9 Greenwich Central 6:44.6 20:33.80 3 116
124 Falkenstein, Molly 11 Brockport HS 6:44.7 20:33.96 24 117
125 Baker, Mackenzie 11 Plattsburgh HS 6:45.4 20:36.17 38 118
126 Burton, Sarah 11 Glens Falls 6:46.0 20:38.17 39 119
127 Bennett, Kianna 10 South Glens Falls 6:46.2 20:38.59 24 120
128 Davies, Alexis SO Catskill 6:46.8 20:40.35 39 121
129 Vorndran, Cheyenne 10 Greece Arcadia 6:47.3 20:42.11 24 122
130 Christman, Daley Jo 10 Gloversville 6:47.6 20:43.04 24 123
131 Nagel, Jordan 11 New Paltz HS 6:47.8 20:43.39 39 124
132 Doyle, Killian 11 North Shore 6:47.9 20:43.85 24 125
133 French, Emilia 12 Oneonta HS 6:48.3 20:45.13 39 126
134 Atwood, Margaret 11 Sachem East 6:48.5 20:45.56 24
135 Locklear, Hannah 9 Mount Greylo 6:48.6 20:46.03 3 127
136 Angelone, Laura 12 Oyster Bay 6:48.7 20:46.39 39 128
137 Parnell, Anika 9 Corinth 6:48.8 20:46.63 39 129
138 Tupper, Hannah 10 Canton 6:48.9 20:46.84 39 130
139 Burger, Victoria 10 Minisink Valley 6:48.9 20:46.90 24 131
140 Bonter, Heather 12 Hilton 6:49.1 20:47.48 24 132
141 Alloco, Taylor 12 Hilton 6:49.8 20:49.66 24 133
142 Messore, Chloe 12 Hilton 6:50.1 20:50.59 25 134
143 Greenfield, Helen 9 Mount Greylo 6:50.2 20:51.01 3 135
144 Felts, Allison 11 Maple Hill 6:50.5 20:51.75 3 136
145 Stacy, Sierra 11 Ticonderoga 6:50.6 20:52.22 3
146 Bartlett, Claire 12 Canton 6:51.0 20:53.16 39 137
147 Linendoll, Megan 11 Hudson Falls 6:51.2 20:53.87 39
148 Brennan, Althea 10 Chatham Central 6:51.4 20:54.60 39 138
149 Mcnamara, Maggie 10 Oyster Bay 6:51.6 20:55.10 40 139
150 Hundley, Julia 11 Greece Arcadia 6:51.8 20:55.63 25 140
151 Thienel, Jessica 12 Oyster Bay 6:51.8 20:55.69 40 141
152 Strock, Natasha 9 Maple Hill 6:51.9 20:56.05 3 142
153 Strajanekova, Isabella 10 North Shore 6:51.9 20:56.07 25 143
154 Ferri, Shannon 8 Haldane 6:52.0 20:56.34 3 144
155 Rutigliano, Michela 9 Oyster Bay 6:52.4 20:57.46 40 145
156 Kubow, Samantha 9 Ichabod Crane 6:52.5 20:57.80 40 146
157 Meade, Laura 11 Scotia-Glenville 6:52.6 20:58.31 25 147
158 Barber, Janyll 12 Saranac 6:52.7 20:58.57 40 148
159 Iftiger, Courtney 12 Shaker 6:52.7 20:58.59 25 149
160 Butler, Willa 12 New Paltz HS 6:52.9 20:59.20 40 150
161 Murphy, Samantha 8 Broadalbin-Perth 6:53.1 20:59.66 40 151
162 Krogh, Delaney 8 Scotia-Glenville 6:53.3 21:00.35 25 152
163 Wilson, Sydney 10 Voorheesville 6:53.4 21:00.55 40 153
164 Keil, Caitlin 10 Hudson 6:53.7 21:01.39 40
165 Perez, Aracely 12 Middletown 6:53.8 21:01.88 25 154
166 Ross, Maggie 11 Bayport-Blue Point 6:54.1 21:02.86 25 155
167 Liebers, Mary 11 Schenectady 6:54.2 21:03.14 25 156
168 Macdonald, Cassidy 10 Brockport HS 6:54.4 21:03.61 25 157
169 Lescarbeau, Emily 12 Mount Greylo 6:54.5 21:03.83 3 158
170 Bartholomay, Jenny 11 Rush Henriet 6:54.9 21:05.16 26 159
171 Grammar, Hannah 10 Albion 6:55.0 21:05.58 40 160
172 O'Hehir, Caitlin 11 Sachem East 6:55.0 21:05.59 26
173 Baerwaldt, Abby 12 Rush Henriet 6:55.7 21:07.56 26 161
174 Keegan, Macy 12 Emma Willard 6:55.9 21:08.31 41 162
175 Basile, Allison 10 Maple Hill 6:56.2 21:09.16 4 163
176 Planavsky, Mercedes 12 Ballston Spa 6:57.3 21:12.45 26 164
177 Gruttadauro, Annmarie 11 Brockport HS 6:57.4 21:12.79 26 165
178 McDonnell, Lily 10 Voorheesville 6:57.5 21:13.00 41 166
179 Culliton, Katie 9 Glens Falls 6:57.6 21:13.49 41 167
180 Cliche, Caitlyn 10 Saranac 6:57.8 21:14.07 41 168
181 Brenner, Claire 10 Minisink Valley 6:58.5 21:16.31 26 169
182 Ventresca, Alexandra 8 Rush Henriet 6:58.7 21:16.70 26
183 Grimone, Madison 11 Saranac Lake 6:58.7 21:16.87 41 170
184 Mundell, Caroline 9 Berne-Knox-Westerlo 6:58.8 21:16.98 4
185 Corey, Riley 10 Waterloo 6:58.8 21:17.12 41 171
186 Darling, Liz 12 Scotia-Glenville 6:59.1 21:18.00 26 172
187 Comstock, Rachel 10 Cobleskill-R 6:59.4 21:18.89 41 173
188 Messner, Ella 10 Peru 6:59.5 21:19.13 41 174
189 Viall, Rebecca 11 Hoosic Valley 6:59.6 21:19.55 4 175
190 Devlin, Anna 10 Elmira Express 7:00.0 21:20.74 26
191 Allen, Hallie 11 Chatham Central 7:00.1 21:20.98 41 176
192 Smith, Julia 10 Schenectady 7:00.1 21:21.18 26 177
193 Vogel, Madeleine 11 Acad Holy Names 7:00.3 21:21.69 41 178
194 Bradford, Hannah 9 North Shore 7:00.4 21:22.08 27 179
195 Tobias-Wallingford, Hann 11 Bethlehem Central 7:00.8 21:23.07 27 180
196 Farrell, Taylor 9 Haldane 7:01.3 21:24.66 4 181
197 Goldfarb, Abby 12 Voorheesville 7:01.7 21:25.91 42 182
198 Sondrup, Kayla 10 Amsterdam 7:01.7 21:26.08 27 183
199 Hammond, Kayli 12 South Glens Falls 7:01.9 21:26.48 27 184
200 Fogel, Mackenzie 11 Cobleskill-R 7:01.9 21:26.57 42 185
201 Mercado, Daniela 11 Liberty 7:02.1 21:27.22 4
202 Veitch, Lexi 12 Fort Plain 7:02.5 21:28.27 4 186
203 Christiansen, Mckenna 8 Ausable Valley 7:03.2 21:30.44 4 187
204 Murphy, Mackenzie 11 Sachem East 7:03.3 21:30.73 27
205 Cole, Alice 10 Duanesburg 7:03.4 21:31.05 4 188
206 Reyes, Linzee 10 Hilton 7:03.7 21:31.94 27
207 Papa, Grace 9 Shaker 7:03.8 21:32.35 27 189
208 Amorell, Kaylee 10 Peru 7:03.9 21:32.52 42 190
209 Wheeler, Olivia 9 Scotia-Glenville 7:03.9 21:32.73 27 191
210 Oliver, Lilijana 10 Rush Henriet 7:04.0 21:32.94 27
211 Porter, Jordan 11 Fort Plain 7:04.2 21:33.51 4 192
212 Pace, Bella 12 Oyster Bay 7:04.3 21:33.87 42 193
213 Polumbo, Emma 11 Mount Greylo 7:04.4 21:34.21 4 194
214 Haley, Faith 12 Saranac 7:04.5 21:34.37 42 195
215 Drolet, Julia 10 Saranac 7:04.6 21:34.71 42 196
216 Insalaco, Ripley 10 East Rochester 7:04.6 21:34.90 5
217 Littell, Chloe 11 Greenwich Central 7:04.8 21:35.49 5 197
218 Glavin, Shauna 11 Hilton 7:05.0 21:35.92 27
219 Gulick, Isabelle 9 Argyle 7:05.1 21:36.25 5 198
220 Crowley, Talia 11 Paul D. Schr 7:05.2 21:36.61 28
221 Cote, Gabby 8 Seton Catholic (7) 7:05.3 21:36.82 5 199
222 Northrop, Eleni 9 Mechanicvill 7:05.5 21:37.39 5 200
223 Gregg, Emma 10 Chatham Central 7:05.8 21:38.54 42 201
224 Nothnagle, Grace 9 Rush Henriet 7:05.9 21:38.63 28
225 Tesla, Sophie 10 Cobleskill-R 7:06.1 21:39.23 42 202
226 Iftiger, Camryn 12 Shaker 7:06.5 21:40.56 28 203
227 Dormann, Jessica 11 Saranac 7:06.5 21:40.69 42
228 Nagle, Gabby 12 South Glens Falls 7:06.6 21:40.96 28 204
229 LaPratt, Hailie 11 Fonda-Fultonville 7:06.8 21:41.34 42 205
230 Martin, Elara 10 Franklin Academy 7:06.9 21:41.72 28 206
231 Santiago, Lauren 10 Amsterdam 7:07.5 21:43.57 28 207
232 Stewart-Hill, Stephanie 12 New Paltz HS 7:07.5 21:43.75 43 208
233 McDermott, Olivia 9 Haldane 7:08.0 21:45.06 5 209
234 Reim, Samantha 10 Cold Spring Harbor 7:08.3 21:46.11 43 210
235 Abbott, Nora 11 Bethlehem Central 7:08.5 21:46.57 28 211
236 Hungerford, Cayla 10 Berlin 7:08.5 21:46.76 5 212
237 Dunham, Katie 11 Fonda-Fultonville 7:08.8 21:47.62 43 213
238 Soto, Karina 12 Waterloo 7:09.1 21:48.36 43 214
239 Yeager, Ariana 9 Glens Falls 7:09.5 21:49.70 43 215
240 O'Mahoney, Sierra 11 Saranac Lake 7:09.9 21:50.93 43 216
241 Winter, Rhea 9 Gloversville 7:10.2 21:51.98 28 217
242 Stockwell, Michaela 9 Fort Plain 7:10.4 21:52.35 5 218
243 Bello, Hally 11 North Shore 7:10.7 21:53.33 28 219
244 Schaeffer, Emily 10 Duanesburg 7:10.8 21:53.55 5 220
245 Allen, Maria 9 Canton 7:10.8 21:53.64 43 221
246 Wall, Emily 9 Ichabod Crane 7:11.0 21:54.32 43 222
247 Holman, Alanna 9 Albion 7:11.3 21:55.09 43 223
248 Baker, Summer 11 North Warren 7:11.4 21:55.51 5 224
249 Smith, Rachel SO Catskill 7:11.4 21:55.66 43 225
250 Fay, Angelena 8 Saranac 7:11.6 21:56.16 44
251 Winne, Heather 11 Haldane 7:11.6 21:56.21 6 226
252 Caputo, Isabella 10 Greece Arcadia 7:11.7 21:56.35 28 227
253 Russo, Renee 11 Schenectady 7:11.9 21:57.14 29 228
254 Adams, Mallory 10 Albion 7:12.2 21:58.08 44 229
255 Fountain, Emily 12 Beekmantown 7:12.8 21:59.72 44 230
256 Warner, Emma 12 Roy C. Ketch 7:13.2 22:01.02 29 231
257 Wallace, Julia 9 Minisink Valley 7:13.7 22:02.49 29 232
258 Brothers, Morgan 12 Greece Arcadia 7:14.0 22:03.57 29 233
259 Littman, Jamie 11 Paul D. Schr 7:14.1 22:03.86 29
260 Phillips, Hannah 8 Argyle 7:15.0 22:06.41 6 234
261 Rubino, Danielle 8 Mechanicvill 7:15.1 22:06.91 6 235
262 Fuss, Caitlyn 11 Hadley-Luzerne 7:15.5 22:07.89 6
263 Rickert, Alexis 8 Peru 7:15.5 22:08.03 44 236
264 O'Leary, Aideen 12 Emma Willard 7:15.7 22:08.76 44 237
265 Fuller, Abby 10 South Glens Falls 7:15.9 22:09.15 29 238
266 Anderson, Ava 10 North Warren 7:16.2 22:10.19 6 239
267 Pantano, Michaela 9 Albion 7:16.7 22:11.71 44 240
268 Giuffrida, Annalise 10 Cold Spring Harbor 7:17.0 22:12.71 44 241
269 Marshall, Brook 8 Amsterdam 7:17.1 22:12.75 29 242
270 Tomson, Caite 10 Albany Academy 7:17.3 22:13.41 44 243
271 Pintair, Olivia 11 Emma Willard 7:17.5 22:13.97 44 244
272 Seely, Caroline 11 Acad Holy Names 7:17.6 22:14.37 44 245
273 Adams, Alexa 10 Albion 7:17.9 22:15.21 45 246
274 Martin, Karlee 12 Franklin Academy 7:18.0 22:15.73 29 247
275 Patnaude, Claire 10 Albany High School 7:18.4 22:16.93 29 248
276 Curran-Ackert, Merle 11 Ichabod Crane 7:18.5 22:17.24 45 249
277 Narburgh, Madison 10 Albion 7:18.7 22:17.80 45 250
278 Lares, Anna 11 Elmira Express 7:18.8 22:18.13 29
279 Heege, Kira 11 Ravena 7:19.1 22:19.00 45 251
280 Barker, Emily 12 Mayfield 7:19.1 22:19.01 6 252
281 Turner, Milla 11 Waterloo 7:19.3 22:19.51 45 253
282 Goralski, Ellen 11 Saranac Lake 7:19.5 22:20.27 45 254
283 Gottmann, Greta 10 Ballston Spa 7:19.6 22:20.59 30 255
284 Moore, Sarique 9 Saranac 7:20.2 22:22.40 45
285 Courtney, Angelina 10 Brockport HS 7:20.8 22:24.23 30 256
286 Gutierrez, Mitzy 11 Middletown 7:21.9 22:27.47 30 257
287 Cowit, Sage 10 Ballston Spa 7:22.0 22:27.84 30 258
288 Millington, Sheridan 9 North Warren 7:22.0 22:27.85 6 259
289 Williams, Elaine 11 Greece Arcadia 7:22.2 22:28.33 30 260
290 Simmons, Samantha 10 Mechanicvill 7:22.2 22:28.48 6 261
291 Darfler-sweeney, Molly 11 Hunter-Tannersville 7:22.4 22:29.04 6
292 Fritzsch, Lauren 12 Minisink Valley 7:22.4 22:29.20 30 262
293 Lawrence, Hannah 10 Duanesburg 7:22.5 22:29.23 6 263
294 Carroll, Andie 11 New Paltz HS 7:22.8 22:30.32 45 264
295 Mueller, Vivian 12 LaFayette (3) 7:22.8 22:30.39 7 265
296 John, Miranda 9 Greece Arcadia 7:22.9 22:30.50 30 266
297 Kat, Rice 11 Hoosic Valley 7:23.0 22:30.83 7 267
298 Flores, Helen 11 Oneonta HS 7:23.1 22:31.17 45 268
299 Van Valen, Bridget 12 Duanesburg 7:23.2 22:31.42 7 269
300 Vanvalkenburgh, Casey 12 Johnstown 7:23.2 22:31.63 45 270
301 MacDermid, Morgan 9 Lake George 7:23.5 22:32.33 7 271
302 Oenga, Ebony 11 Minisink Valley 7:23.5 22:32.55 30 272
303 Shippee, Samantha 11 Corinth 7:23.7 22:33.00 46 273
304 Vogel, Isabel 7 Acad Holy Names 7:23.8 22:33.34 46 274
305 Show, Madison SO Mekeel Christian 7:24.9 22:36.79 7
306 Cerniglia, Calynn 11 Emma Willard 7:24.9 22:36.83 46 275
307 Goldsmith, Juliana 12 Minisink Valley 7:26.0 22:39.97 30 276
308 Baggett, Ingrid 8 Peru 7:26.3 22:40.84 46 277
309 Smith, Sydney 9 Greenville 7:27.1 22:43.25 7 278
310 Gibbs, Kendra 10 Hudson Falls 7:27.1 22:43.26 46
311 Hren, Rose 12 Hoosic Valley 7:27.6 22:45.06 7 279
312 Spencer, Karly 9 Hudson Falls 7:27.9 22:45.96 46
313 Lang, Hannah 12 Emma Willard 7:28.0 22:46.23 46 280
314 Flora, Madison 9 Ticonderoga 7:28.3 22:47.12 7
315 Dickinson, Jessi 12 Averill Park 7:28.4 22:47.30 30
316 McCagg, Kayleigh 11 Hudson 7:28.5 22:47.77 46
317 Ruby, Maddie 11 South Glens Falls 7:28.6 22:47.91 31 281
318 Sickler, Rachel 12 Roy C. Ketch 7:28.9 22:48.75 31 282
319 Zembsch, Natalie 10 Galway 7:29.0 22:49.08 7 283
320 McSwain, Georgia 9 Skaneateles 7:29.1 22:49.54 46 284
321 McCarey, Kathleen 10 Minisink Valley 7:29.3 22:50.25 31
322 Marz, Astrid 10 Duanesburg 7:29.5 22:50.69 7 285
323 Dewar, Alyssa 12 North Warren 7:29.8 22:51.61 8 286
324 Laurange, Victoria 12 Broadalbin-Perth 7:30.3 22:53.30 46 287
325 Covelli, Micah 11 Oyster Bay 7:30.5 22:53.72 47 288
326 Scognamiglio, Meg 12 Scotia-Glenville 7:30.6 22:53.98 31 289
327 Beesley, Jamila 11 Bethlehem Central 7:30.9 22:55.01 31 290
328 Colvin, Haylie 10 Hudson Falls 7:31.4 22:56.42 47
329 Lawrence, Wynonia 9 Franklin Academy 7:31.5 22:56.93 31 291
330 Dolan, Susanna 10 Ichabod Crane 7:31.6 22:57.18 47 292
331 DesRoches, Kendyl 8 Cobleskill-R 7:31.9 22:58.15 47 293
332 Qudsi, Zoya 11 Plattsburgh HS 7:32.1 22:58.53 47 294
333 Hetfield, Olivia 11 Ausable Valley 7:32.1 22:58.54 8 295
334 Taylor, Claire 10 New Paltz HS 7:32.1 22:58.72 47 296
335 Gaetani, Miranda 12 Mechanicvill 7:32.3 22:59.19 8 297
336 Bush, Madasyn 12 North Warren 7:32.4 22:59.61 8 298
337 Rurka, Kaitlin 12 LaFayette (3) 7:32.5 22:59.91 8 299
338 Harris, Chamberlain 12 Acad Holy Names 7:32.7 23:00.36 47 300
339 Cook, Avery 12 Fonda-Fultonville 7:32.8 23:00.79 47 301
340 Bocacci, Madison 12 Greece Arcadia 7:33.2 23:01.85 31 302
341 Drindak, Adrianna 7 Acad Holy Names 7:33.2 23:01.87 47 303
342 Maar, Natalie 10 Brockport HS 7:33.3 23:02.34 31 304
343 Tracey, Khalifah 9 Greenville 7:33.6 23:03.07 8 305
344 Barton, Claire 10 Schuylerville 7:33.7 23:03.39 47
345 Evans, Allison 9 LaFayette (3) 7:34.3 23:05.29 8 306
346 Fox, Ellie 10 Cold Spring Harbor 7:34.9 23:07.16 48 307
347 Mardas, Lydia 10 Greenville 7:35.1 23:07.74 8 308
348 Kemble, Sara 9 Glens Falls 7:35.2 23:08.13 48 309
349 Peer, Maggie 11 Saranac Lake 7:35.3 23:08.49 48 310
350 Limoges, Emma 11 Averill Park 7:35.6 23:09.28 31
351 Munger, Jenna 9 Mechanicvill 7:35.8 23:09.80 8 311
352 D'Erasmo, Bianca 11 Roy C. Ketch 7:36.3 23:11.60 31 312
353 Faul, Olivia 10 Ballston Spa 7:36.5 23:11.99 32 313
354 Snyder, Patricia 8 Mechanicvill 7:36.7 23:12.68 8 314
355 Hanley, Kristen 11 Berne-Knox-Westerlo 7:37.0 23:13.49 9
356 Franchini, Meredith 11 Acad Holy Names 7:37.1 23:13.82 48 315
357 Strock, Shirah 11 Maple Hill 7:37.3 23:14.45 9 316
358 Depoy, Martha 11 South Glens Falls 7:37.4 23:14.82 32 317
359 Howes, Bryanna 10 Argyle 7:37.5 23:15.18 9 318
360 Hampston, Katie 9 Voorheesville 7:37.6 23:15.39 48 319
361 Su-Morrill, Casey 10 Albany High School 7:37.6 23:15.52 32 320
362 Morin, Jenna-Marie 9 Averill Park 7:37.9 23:16.26 32
363 Metz, Chloe 10 Skaneateles 7:38.3 23:17.50 48 321
364 Maroto, Gaby 8 Amsterdam 7:38.3 23:17.65 32 322
365 Martin, Gabrielle 11 Broadalbin-Perth 7:38.8 23:19.02 48 323
366 Strich, Mara 11 Albany High School 7:39.4 23:20.93 32 324
367 Hsu, Amber 10 Emma Willard 7:39.6 23:21.51 48
368 Desroches, Kamryn 11 Cobleskill-R 7:39.9 23:22.35 48 325
369 Kelly, Maeve 11 Bethlehem Central 7:40.0 23:22.74 32 326
370 Pugliese, Julia 9 Maple Hill 7:41.8 23:28.28 9 327
371 Gileski, Lindsey 10 Galway 7:42.3 23:29.71 9 328
372 Emanuel, Alexandra 9 Cold Spring Harbor 7:42.3 23:29.86 48 329
373 Torres, Rosina 12 Schenectady 7:42.9 23:31.65 32 330
374 Nikiollaj, Juleh 12 Mayfield 7:43.2 23:32.58 9 331
375 Teleska, Candace -- Albany Academy 7:43.3 23:32.94 49 332
376 Ritter, Maddy 12 Galway 7:44.2 23:35.59 9 333
377 Franchini, Sarah 9 Acad Holy Names 7:44.3 23:35.77 49
378 Lopes, Hannah 10 Oyster Bay 7:44.5 23:36.51 49 334
379 Gelheiser, Makayla 11 Mount Anthon 7:44.6 23:36.78 32 335
380 Macner, Sophie 10 Seton Catholic (7) 7:44.8 23:37.41 9 336
381 Gorey, Morgan 12 Roy C. Ketch 7:45.0 23:37.94 32 337
382 Cooper, Julianna 11 Bethlehem Central 7:45.4 23:39.25 33
383 Wolff, Abigail 11 Saranac Lake 7:45.4 23:39.30 49 338
384 Marino, Kristina 10 Cold Spring Harbor 7:45.6 23:39.95 49 339
385 Wooster, Brenna 11 Gloversville 7:45.7 23:39.99 33 340
386 Suarez, Elena 10 Acad Holy Names 7:45.8 23:40.33 49
387 Derosa, Nicole 10 Skaneateles 7:46.2 23:41.58 49 341
388 Charlebois, Abigail 12 Hoosic Valley 7:46.4 23:42.29 9 342
389 Stampalia, Sophia 9 Voorheesville 7:47.0 23:44.16 49 343
390 Chaykowski-Jewett, Haley 10 Berlin 7:47.3 23:45.10 9 344
391 Asif, Iram FR Catskill 7:47.5 23:45.74 49 345
392 Hemraj, Karmin 11 Schenectady 7:47.6 23:46.05 33 346
393 Wilkinson, Julianne 11 Cohoes 7:47.7 23:46.34 49 347
394 Booth, Bryanna 11 Greenwich Central 7:48.3 23:48.12 10 348
395 Mattice, Elizabeth 11 Schenectady 7:49.0 23:50.07 33 349
396 Turley, Jocelyn 10 Oneonta HS 7:49.1 23:50.60 50 350
397 Baker, Kelsey 10 Corinth 7:49.3 23:51.18 50 351
398 Simon, Liliana 11 Chatham Central 7:49.8 23:52.69 50 352
399 Douglas, Amber 12 Fort Plain 7:50.0 23:53.14 10 353
400 Bartlett, Gillian 9 Ravena 7:50.0 23:53.32 50 354
401 Sakoulas, Eleann 10 Albany Academy 7:50.2 23:53.92 50 355
402 Spieldenner, Rachel 10 Corinth 7:50.9 23:55.89 50 356
403 Silverbush, Livia 10 Ravena 7:51.3 23:57.31 50 357
404 McEwen, Ruby 12 Haldane 7:51.5 23:57.76 10 358
405 Zhang, Jade 12 Seton Catholic (7) 7:51.6 23:58.09 10 359
406 Moulton, Darian 12 Hadley-Luzerne 7:52.8 24:01.91 10
407 Visconte, Julia 12 Brockport HS 7:53.8 24:04.83 33 360
408 Decker, Ella 11 Galway 7:54.1 24:05.80 10 361
409 Wood, Sierra 8 Beekmantown 7:54.2 24:06.17 50 362
410 Dollar, Halley 11 Albany Academy 7:54.4 24:06.63 50 363
411 Fasullo, Sofia 11 Albany High School 7:54.7 24:07.53 33 364
412 Zembsch, Siela 10 Galway 7:55.6 24:10.17 10 365
413 Kinblom, Sasha 11 North Warren 7:55.9 24:11.25 10 366
414 Shirley, Alyson 11 Fonda-Fultonville 7:56.9 24:14.41 50 367
415 Cacace, Marissa 11 Roy C. Ketch 7:57.4 24:15.72 33 368
416 Palowski, Hannah 12 Galway 7:58.0 24:17.53 10 369
417 Kotoku, Suzzy 11 Cobleskill-R 7:58.3 24:18.58 51
418 Joyce, Dayna 12 Mechanicvill 7:58.7 24:19.65 10 370
419 Fiore, Lindsey 12 Johnstown 7:59.0 24:20.58 51 371
420 Ferri, Meghan 10 Haldane 7:59.1 24:20.98 11 372
421 Witaszek, Lily 11 Chatham Central 7:59.3 24:21.50 51 373
422 Rice, Maria 10 Hoosic Valley 7:59.6 24:22.37 11 374
423 Bashant, Ava 9 Voorheesville 8:00.0 24:23.71 51 375
424 Gayton, Maritza 11 Middletown 8:00.0 24:23.83 33 376
425 Hauser, Lauren 10 Glens Falls 8:00.2 24:24.36 51 377
426 Lambo, Molly 12 Mayfield 8:00.4 24:24.85 11 378
427 Basdekis, Athena 11 Oneonta HS 8:00.4 24:24.91 51 379
428 Cruz, Catherine 12 Chatham Central 8:00.6 24:25.51 51 380
429 Yando, Jade 12 Hoosic Valley 8:00.8 24:26.02 11 381
430 Atkinson, Hannah 11 Skaneateles 8:00.8 24:26.30 51 382
431 Balint, Hanieka 11 Albany Academy 8:01.0 24:26.92 51 383
432 Wilson, Lauryn 11 Johnstown 8:01.4 24:28.12 51 384
433 Figueroa, Sara 12 Middletown 8:01.7 24:28.91 33 385
434 Mcalary, Meghan 11 Acad Holy Names 8:01.9 24:29.42 52
435 Smith, Jenaya 8 Cohoes 8:02.3 24:30.85 52 386
436 Auld, Karlee 11 Greece Arcadia 8:02.8 24:32.21 33
437 Schnyder, Roxanne 9 Emma Willard 8:03.4 24:33.98 52
438 Dekalb, Jen SO Granville 8:03.8 24:35.21 11
439 Whalen, Meaghan 11 Galway 8:04.1 24:36.11 11 387
440 Leveroni, Skyler 11 Averill Park 8:04.6 24:37.65 34
441 Stevens, Manon 9 North Warren 8:04.7 24:38.20 11 388
442 Szcezpanik, Sydney 8 Amsterdam 8:04.8 24:38.47 34 389
443 Armstrong, Tess 9 Lake George 8:06.1 24:42.27 11 390
444 Curtin, Brooke 9 Cohoes 8:06.5 24:43.56 52 391
445 Leach, Emerson 9 Peru 8:07.3 24:45.94 52 392
446 Carlile, Katherine 12 Skaneateles 8:08.2 24:48.60 52
447 Barton, Abbigeal 11 Plattsburgh HS 8:08.3 24:48.99 52 393
448 Zlomek, Emma 11 Ichabod Crane 8:08.4 24:49.35 52 394
449 Dent, Abby 10 Oneonta HS 8:09.1 24:51.41 52 395
450 Boyea, Kara 11 Beekmantown 8:10.3 24:55.02 52 396
451 Seymour, Karoline 9 Beekmantown 8:10.4 24:55.51 53 397
452 Mclean, Kaylee 11 Saranac Lake 8:11.0 24:57.33 53 398
453 Scarola, Theresa 11 North Shore 8:11.1 24:57.55 34 399
454 French, Gigi 11 Berlin 8:11.2 24:57.79 11 400
455 Zilles, Leanna 12 Liberty 8:11.7 24:59.38 11
456 Stavalone, Isabella 11 Greece Arcadia 8:12.3 25:01.15 34
457 Winslow, Mariah 10 Corinth 8:12.8 25:02.79 53 401
458 French, Sarah 12 Berlin 8:13.4 25:04.45 12 402
459 Grant, Emily 12 Bethlehem Central 8:13.9 25:06.00 34
460 O'Neil, Macy 9 Albany High School 8:14.6 25:08.14 34 403
461 Delaurentis, Melanie 10 Berlin 8:14.7 25:08.52 12 404
462 Creedon-carey, Niamh 12 Plattsburgh HS 8:16.1 25:12.73 53 405
463 Cook, Amanda 10 Hadley-Luzerne 8:17.5 25:17.08 12
464 Seabury, Maris 9 Ichabod Crane 8:18.6 25:20.53 53 406
465 Creedon-carey, Roisin 9 Plattsburgh HS 8:23.1 25:34.06 53 407
466 Secor, Camille 12 Roy C. Ketch 8:23.2 25:34.37 34 408
467 Bourn, Rebekah 9 Argyle 8:23.2 25:34.49 12 409
468 Kennedy, Kendall 11 Fort Plain 8:24.0 25:36.90 12 410
469 Vojnik, Paulina JR Catskill 8:24.5 25:38.30 53 411
470 Decker, Destiny 11 Lake George 8:25.8 25:42.28 12 412
471 Malskis, Shania 12 Ausable Valley 8:25.9 25:42.57 12 413
472 Nolan, Carley 11 Broadalbin-Perth 8:25.9 25:42.82 53 414
473 Hollander, Beatrice 9 Lake Placid 8:27.1 25:46.40 12 415
474 Clement, Danielle 12 Hadley-Luzerne 8:27.3 25:46.93 12
475 Passino, Haley 12 Ausable Valley 8:28.1 25:49.39 12 416
476 Roboson, Savannah 10 Mount Anthon 8:29.3 25:53.22 34 417
477 Ashley, Elisabeth 12 Lake Placid 8:29.4 25:53.37 13 418
478 Hardman, Autum 10 Gloversville 8:29.5 25:53.61 34 419
479 Teittinen-Gordon, Saan 12 Plattsburgh HS 8:30.7 25:57.21 53 420
480 Schoerder, Amelia 10 Mount Anthon 8:30.7 25:57.31 34 421
481 Sperry, Courtney 11 Greenville 8:30.8 25:57.77 13 422
482 Korzec, Kalina 12 Mount Anthon 8:31.2 25:58.91 35 423
483 Davies, Megan JR Catskill 8:32.4 26:02.48 53 424
484 Herne, Kamry 12 Franklin Academy 8:32.5 26:02.90 35 425
485 Ackley, Kate 9 Oneonta HS 8:33.2 26:05.06 54 426
486 Bisaillion, Tierney 11 Mechanicvill 8:33.4 26:05.72 13
487 Harris, Grace 12 Lake George 8:34.6 26:09.27 13 427
488 Carlson, April 12 Galway 8:35.2 26:10.94 13
489 Fowler, Kyra 11 Corinth 8:37.9 26:19.21 54 428
490 Demitraszek, Kaylie 12 Ravena 8:40.3 26:26.53 54 429
491 Hamel, Mikayla 9 Beekmantown 8:41.1 26:29.15 54 430
492 Lynch, Bianca 11 Plattsburgh HS 8:41.4 26:29.98 54 431
493 Stompski, Destiny 9 Glens Falls 8:41.7 26:30.86 54 432
494 Diedrick, Latasha 10 Albany Academy 8:43.0 26:34.72 54 433
495 Emerson, Paolina 11 Ausable Valley 8:44.3 26:38.74 13 434
496 Akowicz, Kaitlyn 12 Mayfield 8:46.9 26:46.86 13 435
497 Peck, Veronica 12 Gloversville 8:48.6 26:51.80 35 436
498 Tuohy, Mary 10 Cold Spring Harbor 8:49.5 26:54.70 54 437
499 Jewett, Elizabeth 11 Cohoes 8:49.7 26:55.41 54 438
500 Snell, Sandra 9 Gloversville 8:51.2 26:59.80 35 439
501 Fitzpatrick, Molly 11 LaFayette (3) 8:51.6 27:00.99 13 440
502 Fosmire, Janelle 11 Argyle 8:52.6 27:04.01 13 441
503 Pine, Makayla 12 Amsterdam 8:52.7 27:04.56 35 442
504 DiVirgilio, Karly 9 Mechanicvill 8:54.4 27:09.55 13
505 Coons, Lindsey 12 Hunter-Tannersville 8:55.6 27:13.32 14
506 Carroll, Julia 9 North Shore 8:57.1 27:17.75 35 443
507 Chamberlain, Ellasun 9 East Rochester 8:58.1 27:20.82 14
508 Carlson, Julia 12 Galway 8:58.2 27:21.29 14
509 Gomes, Olivia 10 Whitehall 8:58.4 27:21.70 14
510 Potthast, Lily 9 Ausable Valley 9:00.0 27:26.76 14 444
511 Jones, Madison 10 Hoosic Valley 9:02.5 27:34.44 14
512 Jackson, Emily 12 Corinth 9:02.9 27:35.61 54 445
513 Baker, Rebecca 12 Stillwater 9:04.6 27:40.59 14
514 Capito, Julie 12 Broadalbin-Perth 9:10.8 27:59.63 55 446
515 Popov, Domnika 11 Berlin 9:13.7 28:08.55 14 447
516 Dzikowicz, Kayla 11 Amsterdam 9:16.9 28:18.33 35 448
517 Rau, Vama 11 Albany Academy 9:20.0 28:27.64 55 449
518 Vanavery, Meaghan 11 Fonda-Fultonville 9:21.1 28:31.09 55 450
519 Mengel, Samantha 9 Berne-Knox-Westerlo 9:26.4 28:47.27 14
520 Healy, Skylar 11 Lake George 9:30.0 28:58.13 14 451
521 Gremli, Addison 11 Skaneateles 9:32.9 29:06.92 55
522 Webb, Julie 12 Ravena 9:34.8 29:12.98 55 452
523 Arnold, Katie 12 Edmeston 9:38.2 29:23.08 15
524 Carmody, Eve 11 Argyle 9:39.1 29:26.00 15 453
525 Hebert, Samantha 12 Berlin 9:40.1 29:28.91 15 454
526 Alexander, Julianna 9 Cohoes 9:47.1 29:50.34 55 455
527 McLaughlin, Hailey 10 Corinth 9:48.0 29:52.95 55
528 Timmons, Amber 8 Peru 9:50.4 30:00.34 55 456
529 Kinblom, Yana 12 North Warren 9:51.9 30:05.03 15
530 Goodness, Saydee 12 Ticonderoga 9:52.8 30:07.79 15
531 French, Brooke 12 North Warren 9:57.1 30:20.77 15
532 Adams, Carolyn 12 Fort Plain 10:24.4 31:44.21 15 457
533 Tummino, Taylor 11 LaFayette (3) 10:28.6 31:56.87 15 458
534 Winterbottom, Lauren 11 Beekmantown 10:29.2 31:58.66 55 459
535 Beebe, Mary 12 Argyle 10:31.6 32:05.95 15 460
536 Farkas, Nora 9 Ticonderoga 10:35.0 32:16.51 15
537 Kendrick, Delaney 11 Cohoes 10:41.2 32:35.33 55 461
538 Strauss, Gracie 12 North Warren 10:55.4 33:18.76 16
539 Alexander, Mackenzie 9 Hudson 10:58.0 33:26.47 56
540 Donahue, Maggie 12 Argyle 11:07.7 33:56.14 16
541 Shupe, Jordan 9 Berlin 11:17.1 34:24.71 16
542 Minick, Jasmine 12 Stillwater 11:20.8 34:36.06 16
543 Hatat, Raelyn 10 Fonda-Fultonville 11:20.9 34:36.55 56 462
544 Hayes, Maggie 9 Ausable Valley 11:43.9 35:46.62 16 463
545 Ellis, Megan 12 Whitehall 12:14.1 37:18.57 16
546 Pan, Katie 10 Hunter-Tannersville 13:35.1 41:25.69 16
547 Davis, Hallie 10 Mount Anthon 14:10.9 43:15.00 35 464
Boys Merge
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men
1 Burnt Hills-Ballston Lake 67 2 4 8 20 33 103 130 2 4
Total Time: 1:19:27.61
Average: 15:53.53
2 Champlain Valley Union Hi 125 1 25 29 32 38 75 1 25 29
Total Time: 1:20:32.36
Average: 16:06.48
3 Niskayuna 126 6 10 21 23 66 74 80 6 10
Total Time: 1:20:39.09
Average: 16:07.82
4 Brockport HS 151 5 22 27 47 50 145 176 5 22
Total Time: 1:21:09.32
Average: 16:13.87
5 McQuaid Jesuit 235 16 40 54 62 63 105 134 16 40
Total Time: 1:22:18.53
Average: 16:27.71
6 Bethlehem Central 237 11 14 39 77 96 119 131 11 14
Total Time: 1:22:06.02
Average: 16:25.21
7 Greece Arcadia 290 7 13 26 94 150 192 213 7 13
Total Time: 1:22:32.63
Average: 16:30.53
8 Monroe-Woodbury 317 28 44 45 58 142 220 28 44 45
Total Time: 1:23:21.99
Average: 16:40.40
9 Hilton 363 17 34 41 69 202 17 34 41 69
Total Time: 1:23:34.84
Average: 16:42.97
10 Glens Falls 368 3 64 76 81 144 383 392 3 64
Total Time: 1:23:30.96
Average: 16:42.20
11 Mount Greylock Regional H 395 37 82 88 93 95 106 118 37 82
Total Time: 1:24:11.11
Average: 16:50.23
12 Colonie 406 55 61 89 99 102 124 147 55 61
Total Time: 1:24:15.51
Average: 16:51.11
13 North Shore 430 19 71 92 116 132 137 170 19 71
Total Time: 1:24:27.11
Average: 16:53.43
14 Minisink Valley 442 9 36 52 162 183 207 238 9 36
Total Time: 1:24:21.96
Average: 16:52.40
15 Regis 463 30 83 97 114 139 164 200 30 83
Total Time: 1:24:52.56
Average: 16:58.52
16 Ballston Spa 469 42 84 86 121 136 153 155 42 84
Total Time: 1:25:02.22
Average: 17:00.45
17 Lake Placid 565 59 68 125 140 173 187 485 59 68
Total Time: 1:25:59.18
Average: 17:11.84
18 Rush Henrietta Sperry 673 72 117 151 159 174 185 212 72 117
Total Time: 1:27:13.64
Average: 17:26.73
19 South Glens Falls 673 48 90 112 189 234 302 308 48 90
Total Time: 1:26:45.25
Average: 17:21.05
20 Saranac Lake 712 57 87 181 188 199 264 299 57 87
Total Time: 1:27:13.80
Average: 17:26.76
21 Scotia-Glenville 715 51 149 158 167 190 241 254 51 149
Total Time: 1:27:30.75
Average: 17:30.15
22 Albany High School 720 101 104 138 141 236 300 429 101 104
Total Time: 1:27:23.34
Average: 17:28.67
23 Albany Academy 749 24 46 128 235 316 355 24 46 128
Total Time: 1:27:21.50
Average: 17:28.30
24 North Warren 771 53 163 165 193 197 261 311 53 163
Total Time: 1:27:56.41
Average: 17:35.29
25 Middletown 808 60 110 179 217 242 279 60 110 179
Total Time: 1:28:00.74
Average: 17:36.15
26 Haldane 881 43 49 166 262 361 400 439 43 49
Total Time: 1:28:51.35
Average: 17:46.27
27 Maple Hill 882 122 156 175 208 221 307 334 122 156
Total Time: 1:28:58.66
Average: 17:47.74
28 Schenectady 939 15 65 245 249 365 482 15 65 245
Total Time: 1:28:57.85
Average: 17:47.57
29 Cold Spring Harbor 941 98 109 211 248 275 298 305 98 109
Total Time: 1:29:20.53
Average: 17:52.11
30 Greenville 1018 79 123 148 333 335 368 384 79 123
Total Time: 1:30:13.36
Average: 18:02.67
31 Seton Catholic (7) 1049 18 135 228 230 438 452 508 18 135
Total Time: 1:30:22.95
Average: 18:04.59
32 Voorheesville 1067 35 91 177 315 449 461 481 35 91
Total Time: 1:30:56.66
Average: 18:11.34
33 Oneonta HS 1091 70 191 255 284 291 327 389 70 191
Total Time: 1:30:54.16
Average: 18:10.84
34 Greenwich Central 1093 12 203 206 286 386 12 203 206 286
Total Time: 1:30:29.39
Average: 18:05.88
35 Peru 1121 154 219 231 243 274 278 293 154 219
Total Time: 1:31:06.80
Average: 18:13.36
36 Ausable Valley 1135 160 184 210 225 356 378 404 160 184
Total Time: 1:31:15.30
Average: 18:15.06
37 Schuylerville 1146 113 126 222 332 353 407 113 126 222
Total Time: 1:31:18.61
Average: 18:15.73
38 Johnstown 1153 120 214 244 258 317 366 385 120 214
Total Time: 1:31:20.07
Average: 18:16.02
39 Taconic Hills 1224 78 152 168 362 464 78 152 168 362
Total Time: 1:32:47.47
Average: 18:33.50
40 Shaker 1239 143 172 276 304 344 441 143 172 276
Total Time: 1:32:20.43
Average: 18:28.09
41 Duanesburg 1272 73 108 337 359 395 496 73 108 337
Total Time: 1:32:26.50
Average: 18:29.30
42 Oyster Bay 1294 171 195 301 313 314 387 396 171 195
Total Time: 1:32:42.19
Average: 18:32.44
43 Mechanicville Central 1304 127 209 224 326 418 419 448 127 209
Total Time: 1:32:52.05
Average: 18:34.41
44 LaSalle Institute (Troy) 1313 227 240 270 280 296 328 388 227 240
Total Time: 1:32:49.53
Average: 18:33.91
45 Waterloo 1319 100 263 269 336 351 408 100 263 269
Total Time: 1:32:55.25
Average: 18:35.05
46 Ichabod Crane 1333 178 256 267 292 340 357 371 178 256
Total Time: 1:33:10.57
Average: 18:38.12
47 Lake George 1339 129 265 271 277 397 456 465 129 265
Total Time: 1:33:18.06
Average: 18:39.62
48 Fonda-Fultonville 1374 205 215 259 331 364 444 453 205 215
Total Time: 1:33:23.60
Average: 18:40.72
49 New Paltz HS 1374 111 223 285 376 379 403 111 223 285
Total Time: 1:33:23.58
Average: 18:40.72
50 Skaneateles 1382 216 250 288 310 318 320 343 216 250
Total Time: 1:33:26.20
Average: 18:41.24
51 Stillwater 1383 161 239 253 294 436 490 501 161 239
Total Time: 1:33:53.15
Average: 18:46.63
52 Averill Park 1410 85 281 290 372 382 415 85 281 290
Total Time: 1:33:49.49
Average: 18:45.90
53 Saranac 1413 67 226 329 360 431 469 478 67 226
Total Time: 1:33:56.50
Average: 18:47.30
54 Hadley-Luzerne 1418 218 229 247 303 421 484 218 229 247
Total Time: 1:33:48.40
Average: 18:45.68
55 LaFayette (Section 3) 1423 133 309 321 322 338 375 411 133 309
Total Time: 1:33:52.98
Average: 18:46.60
56 Roy C. Ketcham (Rck) 1452 107 182 295 428 440 450 513 107 182
Total Time: 1:34:39.96
Average: 18:56.00
57 Hoosic Valley 1555 198 252 324 339 442 505 198 252 324
Total Time: 1:35:23.72
Average: 19:04.75
58 Mayfield 1564 115 169 325 467 488 499 115 169 325
Total Time: 1:37:29.14
Average: 19:29.83
59 Broadalbin-Perth 1565 233 266 283 377 406 445 233 266 283
Total Time: 1:35:15.32
Average: 19:03.07
60 Mount Anthony Union High 1566 146 186 367 405 462 487 506 146 186
Total Time: 1:35:57.93
Average: 19:11.59
61 Albion 1583 180 289 341 380 393 412 422 180 289
Total Time: 1:35:25.60
Average: 19:05.12
62 Beekmantown 1608 251 273 342 348 394 399 493 251 273
Total Time: 1:35:38.72
Average: 19:07.75
63 Plattsburgh HS 1673 157 323 347 391 455 459 157 323 347
Total Time: 1:36:47.99
Average: 19:21.60
64 Berlin 1675 201 257 390 413 414 460 483 201 257
Total Time: 1:36:23.19
Average: 19:16.64
65 Amsterdam 1709 194 282 352 423 458 471 194 282 352
Total Time: 1:37:11.54
Average: 19:26.31
66 Ekmw 1711 204 350 358 398 401 468 470 204 350
Total Time: 1:36:40.28
Average: 19:20.06
67 Hudson 1721 260 312 354 370 425 433 443 260 312
Total Time: 1:36:46.03
Average: 19:21.21
68 Catskill 1736 272 319 349 369 427 479 509 272 319
Total Time: 1:36:57.40
Average: 19:23.48
69 Schoharie 1746 56 232 446 497 515 56 232 446 497
Total Time: 1:48:08.46
Average: 21:37.70
70 Corinth 1769 31 381 426 451 480 503 31 381 426
Total Time: 1:38:43.81
Average: 19:44.77
71 Ticonderoga 1946 287 297 373 494 495 514 287 297 373
Total Time: 1:42:14.32
Average: 20:26.87
72 Cobleskill-Richmondville 1950 345 346 402 410 447 454 472 345 346
Total Time: 1:39:21.61
Average: 19:52.33
73 Cohoes 1992 237 409 434 435 477 500 237 409 434
Total Time: 1:40:35.06
Average: 20:07.02
74 Fort Plain 1996 246 424 432 437 457 474 246 424 432
Total Time: 1:40:16.30
Average: 20:03.26
75 Gloversville 2044 196 430 463 466 489 504 510 196 430
Total Time: 1:42:38.74
Average: 20:31.75
76 Galway 2061 330 363 417 475 476 486 492 330 363
Total Time: 1:41:46.06
Average: 20:21.22
77 Liberty 2108 268 374 473 491 502 512 268 374 473
Total Time: 1:45:11.49
Average: 21:02.30
78 Argyle 2147 306 416 420 498 507 511 306 416 420
Total Time: 1:46:21.30
Average: 21:16.26
=====================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals H# Points
=====================================================================================
1 Marshall, Tyler 12 Champlain Va 5:01.2 15:18.59 21 1
2 Berg, Tyler 10 Burnt Hills 5:06.2 15:33.84 21 2
3 Hughes, Chris 11 Glens Falls 5:06.9 15:35.88 40 3
4 Brennan, Evan 10 Burnt Hills 5:07.7 15:38.12 21 4
5 Lacourt, Erik 12 Brockport HS 5:09.7 15:44.33 21 5
6 Ross, Colin 11 Niskayuna 5:09.8 15:44.75 21 6
7 Suflita, Paul 12 Greece Arcadia 5:10.5 15:46.67 21 7
8 Gillooley, Aidan 10 Burnt Hills 5:11.5 15:49.99 21 8
9 Granata, Jamie 11 Minisink Valley 5:11.8 15:50.92 21 9
10 Dolan, Marty 10 Niskayuna 5:12.5 15:52.84 21 10
11 Grossman, Riley 11 Bethlehem Central 5:12.6 15:53.30 21 11
12 Beasor, Colin 12 Greenwich Central 5:12.8 15:53.92 1 12
13 Schramm, Justin 12 Greece Arcadia 5:12.9 15:54.22 22 13
14 Davis, Cameron 11 Bethlehem Central 5:14.2 15:58.07 22 14
15 Ahmed, Maazin 11 Schenectady 5:14.5 15:59.10 22 15
16 Doerr, Joe 12 McQuaid Jesuit 5:14.9 16:00.18 22 16
17 Scheg, Jacob 12 Hilton 5:15.1 16:00.82 22 17
18 Moore, Caleb 11 Seton Catholic (7) 5:15.3 16:01.30 1 18
19 Rosencrans, Jack 10 North Shore 5:15.9 16:03.30 22 19
20 Bashant, Michael 12 Burnt Hills 5:16.2 16:04.28 22 20
21 Canavan, Aidan 12 Niskayuna 5:16.6 16:05.44 22 21
22 Andrews, Alec 11 Brockport HS 5:17.7 16:08.67 22 22
23 Tucker, Donovan 11 Niskayuna 5:18.7 16:11.82 22 23
24 Foyt, Alex 11 Albany Academy 5:19.0 16:12.80 40 24
25 Mcclellan, Calvin 12 Champlain Va 5:19.1 16:12.95 23 25
26 Laframboise, Matt 10 Greece Arcadia 5:19.4 16:13.93 23 26
27 Andrews, Nicholas 10 Brockport HS 5:19.8 16:15.16 23 27
28 Miranda-Gonzalez, Brian 12 Monroe-Woodbury 5:20.0 16:15.68 23 28
29 Leonard, Jared 10 Champlain Va 5:20.1 16:16.13 23 29
30 Ellwood, Jack 12 Regis 5:20.4 16:16.93 23 30
31 Graska, Joel 12 Corinth 5:21.2 16:19.45 40 31
32 Bishop, Baxter 11 Champlain Va 5:21.4 16:19.94 23 32
33 Jacobson-Schulte, Finnia SR Troy 5:21.6 16:20.57 23
34 Gobel, Luke 12 Burnt Hills 5:21.8 16:21.38 23 33
35 Speciale, Michael 11 Hilton 5:22.0 16:21.99 23 34
36 Ensslin, Evan 10 Voorheesville 5:22.5 16:23.33 40 35
37 Wortmann, Scott 11 Minisink Valley 5:22.6 16:23.84 24 36
38 Arthur, Evan 12 Mount Greylo 5:22.7 16:24.03 1 37
39 Mcauliffe, Justin 12 Champlain Va 5:22.9 16:24.75 24 38
40 Huber, Jack 11 Bethlehem Central 5:23.4 16:26.01 24 39
41 Hagos, Abel 10 McQuaid Jesuit 5:23.6 16:26.78 24 40
42 Martin, Brian 12 Hilton 5:23.7 16:27.13 24 41
43 Dwyer, Tim 11 Ballston Spa 5:23.9 16:27.53 24 42
44 Farrell, Nicholas 11 Haldane 5:24.1 16:28.26 1 43
45 Hannon, Mike 11 Monroe-Woodbury 5:24.2 16:28.66 24 44
46 Ladue, Trevor 11 Monroe-Woodbury 5:24.4 16:29.10 24 45
47 Tulchinsky, Max 12 Albany Academy 5:24.4 16:29.12 40 46
48 Albrecht, Aaron 11 Brockport HS 5:24.5 16:29.49 24 47
49 Triolo, Frank 11 South Glens Falls 5:24.7 16:29.98 24 48
50 Silhavy, Adam 10 Haldane 5:25.2 16:31.51 1 49
51 Wilbur, Patrick 12 Brockport HS 5:25.2 16:31.67 25 50
52 Greski, Jacob 12 Scotia-Glenville 5:25.3 16:32.02 25 51
53 Habert, Jude 12 Minisink Valley 5:25.4 16:32.34 25 52
54 Olden, Brandon 10 North Warren 5:25.9 16:33.67 1 53
55 Caterisano, Nick 12 McQuaid Jesuit 5:26.0 16:33.94 25 54
56 McAuley, Branden 12 Colonie 5:26.1 16:34.51 25 55
57 Valvo, Noah SR Schoharie 5:26.6 16:35.92 1 56
58 Gray, Anderson 10 Saranac Lake 5:26.8 16:36.48 40 57
59 Paik, Kevin 11 Monroe-Woodbury 5:26.8 16:36.52 25 58
60 McGrew, Henry 12 Lake Placid 5:26.8 16:36.57 1 59
61 Montilla, Logan 10 Middletown 5:27.1 16:37.52 25 60
62 Oertel, Jacob 11 Colonie 5:27.3 16:38.07 25 61
63 Alvermann, Tommy 12 McQuaid Jesuit 5:27.5 16:38.52 25 62
64 Dovi, Spencer 9 McQuaid Jesuit 5:27.7 16:39.11 25 63
65 Giordano, Cameron 12 Glens Falls 5:28.6 16:41.87 40 64
66 Menis, Isaac 10 Schenectady 5:29.0 16:43.28 26 65
67 Hale, Joseph 11 Niskayuna 5:29.3 16:44.24 26 66
68 Lepage, Andrew 11 Saranac 5:29.4 16:44.53 40 67
69 Schulz, Scott 11 Lake Placid 5:29.4 16:44.56 1 68
70 Mancuso, Michael 12 Hilton 5:29.6 16:44.94 26 69
71 Zimmer, Paul 10 Oneonta HS 5:29.8 16:45.54 40 70
72 Varela, Oscar 11 North Shore 5:29.9 16:46.06 26 71
73 George, Brandon 12 Rush Henriet 5:30.1 16:46.44 26 72
74 Van Vlack, Brendon 12 Duanesburg 5:30.1 16:46.48 1 73
75 Favata, Dominick 11 Niskayuna 5:30.3 16:47.16 26 74
76 Spillane, Harken 12 Champlain Va 5:30.5 16:47.75 26 75
77 Wyman, Ethan 12 Glens Falls 5:30.9 16:49.11 40 76
78 Cavaliere, Matt 10 Bethlehem Central 5:31.0 16:49.30 26 77
79 Fasciano, Ben 12 Taconic Hills 5:31.1 16:49.49 41 78
80 Tolan, Cormac 12 Greenville 5:31.1 16:49.56 2 79
81 Quinn, Joseph 11 Niskayuna 5:31.4 16:50.45 26 80
82 Britton, Noah 12 Glens Falls 5:31.4 16:50.53 41 81
83 Culver, Sam 11 Mount Greylo 5:31.9 16:52.13 2 82
84 King, Aidan 12 Regis 5:32.0 16:52.49 26 83
85 Ricalton, Darren 12 Canton 5:32.2 16:52.91 2
86 Conto, Anton 12 Niskayuna 5:32.5 16:53.95 27
87 Hansen, Peter 10 Ballston Spa 5:32.7 16:54.47 27 84
88 Gundrum, Jeremy 11 Averill Park 5:32.9 16:55.14 27 85
89 Guerin, Ben 9 Ballston Spa 5:33.3 16:56.21 27 86
90 Cheney-Seymour, Lauchlan 11 Saranac Lake 5:33.5 16:56.89 41 87
91 Fink, Jacob 10 Mount Greylo 5:33.6 16:57.29 2 88
92 Lipina, Tyler 12 Colonie 5:33.7 16:57.59 27 89
93 Nagle, Nate 10 South Glens Falls 5:33.8 16:57.87 27 90
94 Tipton, Matt 9 Voorheesville 5:33.9 16:58.10 41 91
95 O'Sullivan, Collin 11 North Shore 5:33.9 16:58.28 27 92
96 Castonguay, Cameron 12 Mount Greylo 5:34.0 16:58.42 2 93
97 Winden, Jacob 11 Greece Arcadia 5:34.2 16:58.95 27 94
98 Brandriss, Owen 11 Mount Greylo 5:34.3 16:59.24 2 95
99 Baranski, Derek 12 Bethlehem Central 5:34.3 16:59.34 27 96
100 Lewin, Pierce 12 Regis 5:34.7 17:00.53 27 97
101 Becker, Robert 12 Cold Spring Harbor 5:34.7 17:00.66 41 98
102 Tate, Matt 11 Niskayuna 5:34.8 17:00.78 28
103 Rickert, Tim 10 Colonie 5:34.9 17:01.18 28 99
104 Frisbee, Daniel 11 Waterloo 5:35.2 17:02.27 41 100
105 Ragone, Thomas 9 Niskayuna 5:35.4 17:02.80 28
106 Heller, Max 11 Albany High School 5:35.5 17:03.15 28 101
107 Barber, Bryce 12 Colonie 5:35.9 17:04.16 28 102
108 Swain, Colin 11 Burnt Hills 5:36.0 17:04.53 28 103
109 Leary, Liam 12 Albany High School 5:36.1 17:04.95 28 104
110 Stefkovich, Ryan 11 McQuaid Jesuit 5:36.4 17:05.87 28 105
111 Cheung, Josh 10 Mount Greylo 5:36.6 17:06.40 2 106
112 Cintron, Richard 12 Roy C. Ketch 5:36.8 17:07.13 28 107
113 Lynch, Boone 11 Duanesburg 5:37.0 17:07.61 2 108
114 Burns, Ryan 12 Cold Spring Harbor 5:37.0 17:07.75 41 109
115 Rich, Xzavier 12 Berne-Knox-Westerlo 5:37.3 17:08.41 2
116 Merino, Abraham 10 Middletown 5:37.3 17:08.59 28 110
117 Linares, Logan 10 New Paltz HS 5:38.0 17:10.73 41 111
118 Bernard, Derek 12 South Glens Falls 5:38.0 17:10.78 29 112
119 Swoboda, Spencer 12 Schuylerville 5:38.4 17:12.03 41 113
120 Smego, Liam 11 Regis 5:38.7 17:12.93 29 114
121 Febbie, Josh 12 Mayfield 5:39.0 17:13.81 2 115
122 Welch, Dylan 12 North Shore 5:39.4 17:14.83 29 116
123 Freeman, Charlie 10 Rush Henriet 5:39.7 17:15.82 29 117
124 Seid, Jesse 10 Mount Greylo 5:39.8 17:16.15 3 118
125 Brass, Jacob 11 Bethlehem Central 5:40.0 17:16.69 29 119
126 Mraz, Brandon 12 Johnstown 5:40.1 17:17.00 41 120
127 O'Connell, Liam 10 Ballston Spa 5:40.2 17:17.45 29 121
128 Albanese, Noah 9 Maple Hill 5:40.4 17:18.13 3 122
129 Pickett, Chris 12 Greenville 5:41.2 17:20.40 3 123
130 Craw, Jared 11 Colonie 5:41.3 17:20.62 29 124
131 White, Trent 12 Lake Placid 5:41.4 17:20.97 3 125
132 Jones, Davante 12 Schuylerville 5:41.6 17:21.79 42 126
133 Oliva, Dylan 8 Mechanicvill 5:41.7 17:21.96 3 127
134 Lachgar, Ahmed 12 Albany Academy 5:41.8 17:22.39 42 128
135 Rollo, Nick 11 Lake George 5:42.0 17:22.74 3 129
136 Hunziker, Nick 10 Burnt Hills 5:42.2 17:23.42 29 130
137 Bathgate, Gavin 10 East Rochester 5:42.3 17:23.70 3
138 Klein, Owen 11 Bethlehem Central 5:42.4 17:24.16 29 131
139 Rivera, Justin 12 North Shore 5:42.6 17:24.64 29 132
140 Miller, Brandon 12 McQuaid Jesuit 5:43.0 17:25.95 30 134
140 Murray, Ethan 12 LaFayette (3) 5:43.0 17:25.95 3 133
142 Glicksman, Jake 9 Seton Catholic (7) 5:43.2 17:26.38 3 135
143 Fletcher, Brennan 10 Ballston Spa 5:43.2 17:26.56 30 136
144 Loring, Ethan 11 North Shore 5:43.4 17:27.05 30 137
145 Maldonado, Christian 12 Albany High School 5:44.1 17:29.29 30 138
146 Bednar, George 10 Regis 5:44.2 17:29.68 30 139
147 Flanigan, James 9 Lake Placid 5:44.4 17:30.04 3 140
148 Rosenblume, Leo 10 Bethlehem Central 5:44.4 17:30.11 30
149 Murray, Lateke 12 Albany High School 5:44.7 17:31.21 30 141
150 Marcotte, Michael 12 Monroe-Woodbury 5:45.0 17:32.03 30 142
151 Simkulet, Matthew 11 Shaker 5:45.1 17:32.36 30 143
152 Quackenbush, William 11 Bethlehem Central 5:45.3 17:32.89 30
153 Hogan, Sam 10 Glens Falls 5:45.5 17:33.57 42 144
154 Stein, Trevor 12 Brockport HS 5:45.9 17:34.68 31 145
155 Page, Evan 10 Mount Anthon 5:46.0 17:35.04 31 146
156 Moon, Ryan 12 Colonie 5:46.3 17:35.97 31 147
157 Spring, Jared 11 Greenville 5:46.4 17:36.18 4 148
158 Tabbert, Nathan 11 Scotia-Glenville 5:46.7 17:37.26 31 149
159 Bentinvegna, Tyler 12 Greece Arcadia 5:47.2 17:38.86 31 150
160 Ficarra, David 10 Rush Henriet 5:47.8 17:40.65 31 151
161 Hotaling, Trey 12 Taconic Hills 5:47.9 17:40.73 42 152
162 Vesic, Joey 11 Ballston Spa 5:48.1 17:41.49 31 153
163 Mazzella, Andy 10 Peru 5:48.2 17:41.93 42 154
164 Poirier, Michael 10 Ballston Spa 5:48.3 17:42.10 31 155
165 Riordan, Matthew 11 Maple Hill 5:48.4 17:42.27 4 156
166 Flora, Ryan 11 Plattsburgh HS 5:48.4 17:42.39 42 157
167 Jerrald, Kyle 12 Scotia-Glenville 5:48.5 17:42.81 31 158
168 Baldwin, Alex 12 Hudson Falls 5:48.6 17:42.92 42
169 Pham, Mark 12 Rush Henriet 5:48.7 17:43.41 31 159
170 Lawrence, Zachary 11 Ausable Valley 5:48.8 17:43.70 4 160
171 Roy, Nick 11 Stillwater 5:48.9 17:44.06 4 161
172 Mason, Noah 12 Minisink Valley 5:49.0 17:44.13 32 162
173 Mulvey, Kenneth 10 North Warren 5:49.1 17:44.39 4 163
174 Cordts, Eric 11 Regis 5:49.3 17:45.12 32 164
175 Smith, Hayden 12 North Warren 5:49.3 17:45.27 4 165
176 Petkus, Jonas 11 Haldane 5:49.5 17:45.77 4 166
177 Winters-Bona, Gabe 10 Scotia-Glenville 5:49.5 17:45.81 32 167
178 Hanselman, Max 12 Taconic Hills 5:49.6 17:45.97 42 168
179 Newkirk, Tyler 11 Mayfield 5:49.6 17:46.19 4 169
180 Lacomba, Nick 11 North Shore 5:49.7 17:46.37 32 170
181 Doxey, Aidan 12 Oyster Bay 5:49.8 17:46.60 42 171
182 Healy, Patrick 11 Shaker 5:49.9 17:46.91 32 172
183 Frantz, Kai 9 Lake Placid 5:49.9 17:47.04 4 173
184 Daniels, Aiden 11 Rush Henriet 5:50.0 17:47.32 32 174
185 Pratico, Quinn 10 Maple Hill 5:50.2 17:47.79 4 175
186 Reddick, Robert 10 Brockport HS 5:50.2 17:47.80 32 176
187 Chowenhill, Kellen 10 Voorheesville 5:50.2 17:47.82 42 177
188 Christian, Alex 10 Ichabod Crane 5:50.5 17:48.81 43 178
189 Ponce, Oscar 12 Middletown 5:50.5 17:48.87 32 179
190 Steier, Evan 12 Albion 5:50.6 17:49.24 43 180
191 Martin, Tyler 11 Saranac Lake 5:50.8 17:49.74 43 181
192 D'Amato, Vincent 12 Roy C. Ketch 5:51.0 17:50.37 32 182
193 Scrima, Arthur 12 Minisink Valley 5:51.1 17:50.73 32 183
194 Trombley, Dylan 12 Ausable Valley 5:51.3 17:51.34 5 184
195 Meyer, Robert 12 Rush Henriet 5:51.4 17:51.46 33 185
196 Tobin, Shawn 10 Mount Anthon 5:51.5 17:51.99 33 186
197 Izzo, Jesse 10 Lake Placid 5:51.6 17:52.11 5 187
198 Hesseltine, Adam 10 Saranac Lake 5:51.6 17:52.21 43 188
199 Williams, Andrew 12 South Glens Falls 5:51.7 17:52.36 33 189
200 Swain, Nick 10 Scotia-Glenville 5:51.8 17:52.85 33 190
201 Flynn, Liam 10 Oneonta HS 5:52.0 17:53.39 43 191
202 Gebo, Craig 11 Greece Arcadia 5:52.2 17:54.09 33 192
203 Tomb, Seamus 11 North Warren 5:52.6 17:55.07 5 193
204 Kamanu, Ryan 11 Amsterdam 5:53.2 17:56.90 33 194
205 Casey, Jack 12 Oyster Bay 5:53.4 17:57.54 43 195
206 Reed, Skyler 10 Gloversville 5:53.5 17:58.00 33 196
207 Brown, Matt 12 North Warren 5:53.5 17:58.01 5 197
208 Corey, Ben 11 Hoosic Valley 5:53.6 17:58.34 5 198
209 Branch, Adam 12 Saranac Lake 5:53.7 17:58.48 43 199
210 Meade, Ryan 10 Regis 5:53.7 17:58.51 33 200
211 Flowers, Alex 12 Berlin 5:53.8 17:58.85 5 201
212 Jitsukawa, Hikaru 10 Regis 5:53.9 17:59.03 33
213 Mosher, Justin 10 Hilton 5:54.2 17:59.96 33 202
214 Grimmke, Sam 11 Greenwich Central 5:54.2 18:00.06 5 203
215 Medina, Luis 10 Ekmw 5:54.7 18:01.64 5 204
216 Newcomer, Clane 12 Fonda-Fultonville 5:54.7 18:01.65 43 205
217 Gregg, Bruce 8 Greenwich Central 5:54.8 18:01.96 5 206
218 Hopkins, Ben 11 Minisink Valley 5:54.9 18:02.27 34 207
219 Mannion, Nate 10 Maple Hill 5:55.0 18:02.49 5 208
220 Ciccarelli, Christophe 10 Mechanicvill 5:55.1 18:02.94 6 209
221 Russom, Matthew 11 Ausable Valley 5:55.5 18:03.99 6 210
222 Lynn, Connor 12 Cold Spring Harbor 5:55.5 18:04.03 43 211
223 Prokop, Dakota 12 Rush Henriet 5:55.5 18:04.13 34 212
224 Havens, Kevin 10 Greece Arcadia 5:55.8 18:04.86 34 213
225 Quillan, Alex 10 Johnstown 5:55.8 18:05.05 43 214
226 Geniti, Travis 12 Fonda-Fultonville 5:56.0 18:05.47 44 215
227 Lewis, Tyler 11 Skaneateles 5:56.4 18:06.66 44 216
228 Loeb, Alex 10 Middletown 5:56.5 18:07.03 34 217
229 Fraser, Jon 9 Hadley-Luzerne 5:56.5 18:07.22 6 218
230 Luck, Riley 10 Peru 5:56.6 18:07.30 44 219
231 Longhitano, Dominic 10 Monroe-Woodbury 5:56.6 18:07.41 34 220
232 Deyoe, Thatcher 10 Maple Hill 5:56.8 18:07.98 6 221
233 Burch, Ethan 10 Schuylerville 5:57.0 18:08.54 44 222
234 Nielson, Jacob 12 New Paltz HS 5:57.1 18:09.03 44 223
235 Millard, David 9 Mechanicvill 5:57.5 18:10.08 6 224
236 Baer, Jacob 11 Ausable Valley 5:57.6 18:10.42 6 225
237 Carter, Sam 9 Saranac 5:58.1 18:11.91 44 226
238 Marchese, Joe 10 LaSalle Inst 5:58.2 18:12.32 44 227
239 Moore, Luke 9 Seton Catholic (7) 5:58.3 18:12.55 6 228
240 Schreiner, Erik 10 Hadley-Luzerne 5:58.4 18:12.90 6 229
241 Derrick, Henry 12 Seton Catholic (7) 5:58.5 18:13.30 6 230
242 Rickert, Dylan 10 Peru 5:58.6 18:13.41 44 231
243 Rose, Blaine SR Schoharie 5:58.8 18:13.97 6 232
243 Mosher, James 10 Broadalbin-Perth 5:58.8 18:13.97 44 233
245 Hodgson, Eric 11 South Glens Falls 5:58.9 18:14.26 34 234
246 Gulock, Trevor 11 Albany Academy 5:58.9 18:14.47 44 235
247 Criscione, Francis 12 Albany High School 5:59.0 18:14.74 34 236
248 Dion, Tyler 11 Cohoes 5:59.1 18:14.95 45 237
249 Mason, Nate 10 Minisink Valley 5:59.1 18:15.05 34 238
250 Gannon, John 9 Stillwater 5:59.3 18:15.53 7 239
251 Perniciaro, Anthony 12 LaSalle Inst 5:59.4 18:15.86 45 240
252 Chambers, Cameron 10 East Rochester 5:59.6 18:16.53 7
253 Leaper, Jacob 11 Scotia-Glenville 5:59.9 18:17.46 34 241
254 Guattery, Matt 12 Middletown 6:00.3 18:18.73 34 242
255 Guski, Matthew 11 Peru 6:00.7 18:19.94 45 243
256 Cole, Gabe 11 Johnstown 6:00.8 18:20.23 45 244
257 Washington, Eric 10 Schenectady 6:01.0 18:20.70 35 245
258 Relles, Danali 11 Bethlehem Central 6:01.3 18:21.60 35
259 Hoffman, Michael 11 Fort Plain 6:01.4 18:22.05 7 246
260 Kinnally, Sean 11 Regis 6:01.5 18:22.37 35
261 Hartley, Nathaniel 11 Hadley-Luzerne 6:01.7 18:22.91 7 247
262 Kasper, Tony 12 Cold Spring Harbor 6:01.7 18:22.96 45 248
263 Medina, Wakeem 10 Schenectady 6:01.9 18:23.62 35 249
264 Blackwell, Calvin 12 Skaneateles 6:02.0 18:23.85 45 250
265 Moravec, Grant 10 Beekmantown 6:02.3 18:24.88 45 251
266 Krueger, Michael 11 Brockport HS 6:02.5 18:25.28 35
267 Rose, Matt 11 Hoosic Valley 6:03.0 18:27.05 7 252
268 Kiernan, Neil 11 Hudson Falls 6:03.4 18:28.04 45
269 Yusaitis, Joe 10 Stillwater 6:04.4 18:31.21 7 253
270 Titus, Robert 10 Scotia-Glenville 6:04.5 18:31.56 35 254
271 Jennings, Trystan 10 Oneonta HS 6:04.7 18:32.22 45 255
272 Cohn, Ben 11 Ichabod Crane 6:04.9 18:32.72 45 256
273 Douglas, Collin 9 Berlin 6:05.1 18:33.46 7 257
274 Simone, Michael 11 Johnstown 6:05.2 18:33.74 46 258
275 Zenzen, Aidan 11 Fonda-Fultonville 6:05.3 18:34.01 46 259
276 Taylor, Noah 11 Hudson 6:05.5 18:34.57 46 260
277 Jeralds, Caleb 9 Chatham Central 6:05.7 18:35.04 46
278 Helinski, Harry 12 North Warren 6:05.7 18:35.20 7 261
279 Mikalsen, Matt 10 Haldane 6:06.1 18:36.23 7 262
280 Spina, Blake 11 Waterloo 6:06.1 18:36.47 46 263
281 Murguia, Chris 11 Saranac Lake 6:06.4 18:37.22 46 264
282 Dee, Patrick 11 Lake George 6:06.4 18:37.27 7 265
283 Couperus, Wyatt 10 Broadalbin-Perth 6:06.5 18:37.45 46 266
284 Grace, Joseph 12 Ichabod Crane 6:06.8 18:38.41 46 267
285 Russo, Jordan 12 Liberty 6:07.1 18:39.42 8 268
286 Page, Nick 10 Waterloo 6:07.2 18:39.67 46 269
287 Vanderbeck, Sebastian 12 LaSalle Inst 6:07.7 18:41.38 46 270
288 Smith, Matt 9 Lake George 6:07.9 18:41.79 8 271
289 Jackson, Travis 11 Berne-Knox-Westerlo 6:08.1 18:42.36 8
290 Davies, Jacob JR Catskill 6:08.3 18:43.21 47 272
291 Gadway, Cody 10 Beekmantown 6:08.5 18:43.84 47 273
292 Brown, Garrett 11 Peru 6:08.7 18:44.22 47 274
293 Kirchner, Albert 12 Cold Spring Harbor 6:09.0 18:45.13 47 275
294 Kearney, Matthew 12 Shaker 6:09.0 18:45.21 35 276
295 Jardine, Gideon 12 Lake George 6:09.1 18:45.41 8 277
296 Post, Ben 12 Peru 6:09.1 18:45.57 47 278
297 Colon, Joe 12 Middletown 6:09.3 18:46.07 35 279
298 Swierzewski, Parker 12 LaSalle Inst 6:09.3 18:46.15 47 280
299 Malenfant, Sean 8 Averill Park 6:09.6 18:47.13 35 281
300 Natole, Antonio 12 Amsterdam 6:09.7 18:47.47 35 282
301 Becker, Devin 10 Broadalbin-Perth 6:09.8 18:47.74 47 283
302 Nelson, Omar 11 Oneonta HS 6:10.7 18:50.30 47 284
303 Morgiewicz, Loujack 12 New Paltz HS 6:10.8 18:50.58 47 285
304 Gartner, Henry 9 Greenwich Central 6:11.0 18:51.21 8 286
305 Cook, Joel 12 Ticonderoga 6:11.1 18:51.50 8 287
306 Paciorek, Nick 10 Skaneateles 6:11.1 18:51.59 47 288
307 Pepe, Gabe 10 Albion 6:11.3 18:52.21 48 289
308 Vrsaloic, Keagen 9 Averill Park 6:11.4 18:52.49 36 290
309 Orgeron, Max 11 Oneonta HS 6:11.5 18:52.71 48 291
310 Luckfield, Calvin 11 Ichabod Crane 6:11.6 18:53.07 48 292
311 Meyers, Connor 11 Peru 6:11.7 18:53.46 48 293
312 Travis, Zack 12 Stillwater 6:11.8 18:53.64 8 294
313 Carlough, Brandon 10 Roy C. Ketch 6:11.8 18:53.81 36 295
314 Coughlin, Ronan 10 LaSalle Inst 6:11.8 18:53.82 48 296
315 West, Jon 12 Ticonderoga 6:11.9 18:53.97 8 297
316 Brody, Ezra 12 Cold Spring Harbor 6:11.9 18:54.15 48 298
317 Buck, Phillip 12 Saranac Lake 6:12.0 18:54.50 48 299
318 Holtzclaw, Syeed 12 Albany High School 6:12.2 18:55.09 36 300
319 Mcgee, Kenneth 11 Oyster Bay 6:12.3 18:55.35 48 301
320 Davis, Cam 12 South Glens Falls 6:12.3 18:55.36 36 302
321 Barrett, Luke 9 Hadley-Luzerne 6:12.6 18:56.15 8 303
322 Fazzone, Nicholas 12 Shaker 6:12.6 18:56.21 36 304
323 Bennardo, Zachary 9 Cold Spring Harbor 6:12.7 18:56.45 48 305
324 Jacobs-johnson, Adin 10 Argyle 6:13.0 18:57.32 8 306
325 Heffner, Mitchell 12 Maple Hill 6:13.3 18:58.34 9 307
326 Bouffard, Andrew 11 South Glens Falls 6:13.3 18:58.42 36 308
327 Caughey, Jack 9 LaFayette (3) 6:13.5 18:59.00 9 309
328 Simmons, J.W. 12 Skaneateles 6:13.8 18:59.70 48 310
329 Terry, Patrick 12 North Warren 6:13.9 19:00.30 9 311
330 De Forrest, Eoghan 12 Hudson 6:14.1 19:00.72 49 312
331 Arenella, Zachary 11 Oyster Bay 6:14.2 19:01.21 49 313
332 Chao, Eric 11 Oyster Bay 6:14.3 19:01.49 49 314
333 Trieber, Carl 12 Voorheesville 6:14.5 19:01.87 49 315
334 Graziano, Nick 10 Albany Academy 6:14.7 19:02.72 49 316
335 Cwiakala, Mark 10 Johnstown 6:15.2 19:04.05 49 317
336 Albornoz, Nick 10 Minisink Valley 6:15.2 19:04.12 36
337 Blackwell, Ben 12 Skaneateles 6:15.3 19:04.40 49 318
338 Smith, Gabe 9 North Warren 6:15.3 19:04.52 9
339 Vliet, Murray JR Catskill 6:15.4 19:04.67 49 319
340 DiRubbo, Tony 9 Skaneateles 6:15.5 19:05.07 49 320
341 Conover, Dan 10 LaFayette (3) 6:15.6 19:05.35 9 321
342 Reynolds, Jeremy 12 LaFayette (3) 6:16.1 19:06.78 9 322
343 Martin, Zach 12 Plattsburgh HS 6:16.2 19:07.23 49 323
344 Cipolla, Derek 10 Hoosic Valley 6:16.6 19:08.35 9 324
345 Akowicz, Connor 12 Mayfield 6:16.8 19:09.01 9 325
346 Ciulla, Alex 11 Mechanicvill 6:16.9 19:09.28 9 326
347 Hendley, John 10 Oneonta HS 6:17.2 19:10.18 50 327
348 Desharnais, Sean 10 LaSalle Inst 6:17.3 19:10.52 50 328
349 Burdo, Justin 11 Saranac 6:17.4 19:10.98 50 329
350 Sherman, Chad 12 Galway 6:17.5 19:11.27 9 330
351 Curtis, Joe 12 Fonda-Fultonville 6:17.8 19:11.91 50 331
352 King, Johnathan 11 Schuylerville 6:18.0 19:12.72 50 332
353 Spring, Ethan 11 Greenville 6:18.2 19:13.22 10 333
354 Pasko, Ryan 9 Maple Hill 6:18.4 19:13.74 10 334
355 Revell, Jared 10 Greenville 6:18.4 19:13.99 10 335
356 Frisbee, Ryan 10 Waterloo 6:18.4 19:14.01 50 336
357 Gallo, Sal 10 Duanesburg 6:18.7 19:14.83 10 337
358 Porter, Kaden 9 LaFayette (3) 6:19.1 19:15.90 10 338
359 Brenenstuhl, Bob 12 Hoosic Valley 6:19.4 19:16.91 10 339
360 Culver, Rama 9 Ichabod Crane 6:19.6 19:17.56 50 340
361 Wadhams, Noah 11 Albion 6:19.7 19:17.89 50 341
362 Giltz, Declan 10 Beekmantown 6:20.2 19:19.34 50 342
363 Wulff, Alex 12 Skaneateles 6:20.3 19:19.71 50 343
364 Santaniello, Salvatore 12 Shaker 6:20.3 19:19.74 36 344
365 Uberti, Marcos 11 Regis 6:20.5 19:20.14 36
366 Chichester, Ethan 10 Cobleskill-R 6:20.5 19:20.42 51 345
367 Miner, Corey 9 Cobleskill-R 6:20.7 19:21.04 51 346
368 Sanders, Keith 11 Plattsburgh HS 6:20.9 19:21.40 51 347
369 Couture, Kameron 10 Beekmantown 6:21.0 19:21.77 51 348
370 Asif, Abdul JR Catskill 6:21.1 19:22.26 51 349
371 Van Buren, Logan 9 Ekmw 6:21.2 19:22.56 10 350
372 Cora, Duvante 11 Waterloo 6:21.3 19:22.83 51 351
373 Dzikowicz, Trevor 8 Amsterdam 6:21.5 19:23.32 36 352
374 Conway, Lars 10 Schuylerville 6:21.6 19:23.53 51 353
375 Dellavechia, Tyler 12 Hudson 6:21.8 19:24.23 51 354
376 Lacey, Daniel 11 Albany Academy 6:22.1 19:25.03 51 355
377 Whitcomb, Taylor 11 Ausable Valley 6:22.3 19:25.85 10 356
378 Fores, Lucas 10 Ichabod Crane 6:22.4 19:25.95 51 357
379 Garnica, Denali 8 Ekmw 6:23.0 19:28.01 10 358
380 Atanasov, George 9 Duanesburg 6:23.2 19:28.43 10 359
381 Stanton, Kaleb 8 Saranac 6:23.4 19:29.17 52 360
382 Osterfeld, Ellis 10 Haldane 6:23.5 19:29.58 11 361
383 Garcia, Jorge 11 Taconic Hills 6:23.6 19:29.60 52 362
384 Ingle, Ryan 10 Galway 6:23.8 19:30.50 11 363
385 Etzkorn, Thomas 12 Fonda-Fultonville 6:23.9 19:30.56 52 364
386 Guyette, Ian 11 Minisink Valley 6:24.0 19:30.86 37
387 Kingsbury, Sean 11 Schenectady 6:24.1 19:31.15 37 365
388 Ropeter, Zachary 11 Johnstown 6:24.2 19:31.43 52 366
389 Mason, Cooper 10 Mount Anthon 6:24.2 19:31.44 37 367
390 Connors, Riley 11 Greenville 6:24.2 19:31.51 11 368
391 Osborn, Jack JR Catskill 6:24.2 19:31.66 52 369
392 Teller, Ryan SO Mekeel Christian 6:24.6 19:32.85 11
393 Colwell, Gavin 12 Hudson 6:24.9 19:33.66 52 370
394 Affinih, Habib 11 Ichabod Crane 6:25.1 19:34.42 52 371
395 Nash, Christian 12 Averill Park 6:25.2 19:34.68 37 372
396 Pike, Caleb 11 Ticonderoga 6:25.3 19:34.79 11 373
397 Campos, Miguel 8 Liberty 6:25.4 19:35.24 11 374
398 Scott, Devon 12 LaFayette (3) 6:25.5 19:35.51 11 375
399 Macaluso, Kyle 11 New Paltz HS 6:25.5 19:35.61 52 376
400 Shlomovich, Jeffrey 9 Broadalbin-Perth 6:25.7 19:36.08 52 377
401 Wilson, Alex 12 Ausable Valley 6:25.7 19:36.23 11 378
402 Taylor, Luke 10 New Paltz HS 6:26.2 19:37.63 52 379
403 Harling, Mike 9 Albion 6:26.5 19:38.70 53 380
404 Millis, Nathaniel 11 Corinth 6:26.9 19:39.66 53 381
405 Cooper, Alex 9 Averill Park 6:27.0 19:40.05 37 382
406 Florio, Will 11 Glens Falls 6:27.3 19:40.88 53 383
407 Rath, Mike 11 Greenville 6:27.3 19:41.08 11 384
408 Discioscia, Dominic 11 Johnstown 6:27.4 19:41.23 53 385
409 Ramey, Noah 12 Whitehall 6:27.5 19:41.76 11
410 Howard, Peyton 10 Greenwich Central 6:27.7 19:42.24 12 386
411 Cameron, Terrance 11 Oyster Bay 6:27.7 19:42.37 53 387
412 Ingle, Ryan 11 LaSalle Inst 6:28.0 19:43.07 53 388
413 Badger, Tristan 11 Rush Henriet 6:28.1 19:43.52 37
414 House, Gabe 10 Oneonta HS 6:28.4 19:44.31 53 389
415 Gosse, Ryan 12 Berlin 6:28.4 19:44.38 12 390
416 Campbell, Ian 9 Plattsburgh HS 6:29.1 19:46.39 53 391
417 Trackey, Paul 9 Glens Falls 6:29.3 19:46.97 53 392
418 Pappalardo, Kyle 9 Albion 6:29.4 19:47.56 53 393
419 Gell, Connor 9 Skaneateles 6:29.8 19:48.53 54
420 David, Luke SR Granville 6:29.8 19:48.74 12
421 Giltz, Tim 10 Beekmantown 6:29.9 19:48.89 54 394
422 Munson, Paul 9 Duanesburg 6:30.0 19:49.15 12 395
423 Casey, Brian 10 Oyster Bay 6:30.3 19:50.26 54 396
424 Unkauf, Jack 9 Lake George 6:30.5 19:50.85 12 397
425 Defelice, Isaac 11 Ekmw 6:30.9 19:51.92 12 398
425 Giltz, Connor 12 Beekmantown 6:30.9 19:51.92 54 399
427 Kringer, Ben 9 Skaneateles 6:31.0 19:52.35 54
428 Kisslinger, Kyle 10 Haldane 6:31.0 19:52.41 12 400
429 Kaiden, Sears 10 Ekmw 6:32.3 19:56.15 12 401
430 Martin, Oscar 11 Cobleskill-R 6:32.6 19:57.07 54 402
431 Cerney, James 11 New Paltz HS 6:33.2 19:58.98 54 403
432 Straight, Troy 12 Ausable Valley 6:33.3 19:59.42 12 404
433 Smith, Micah 9 Broadalbin-Perth 6:33.5 20:00.08 54 406
433 Testo, Dominick 11 Mount Anthon 6:33.5 20:00.08 37 405
435 Frolish, Christian 12 Schuylerville 6:33.7 20:00.63 54 407
436 Kennerson, Tim 12 Waterloo 6:33.8 20:00.93 54 408
437 Longtin, Matthew 11 Cohoes 6:34.0 20:01.31 55 409
438 Kuck, Florian 12 Cobleskill-R 6:34.1 20:01.91 55 410
439 Hill, Trevor 9 LaFayette (3) 6:34.3 20:02.26 12 411
440 Ashline, Jason 12 Whitehall 6:34.4 20:02.63 13
441 Meakin, Zandyr 9 Albion 6:34.4 20:02.69 55 412
442 Jones, Nolan 11 Berlin 6:34.5 20:03.04 13 413
443 Flowers, Jack 9 Berlin 6:34.7 20:03.46 13 414
444 Berryment, Walker 10 Edmeston 6:34.9 20:04.32 13
445 Escobar, Logan 9 Averill Park 6:35.0 20:04.58 37 415
446 Brown, Sage 11 Argyle 6:35.1 20:04.66 13 416
447 Decker, Holden 9 Galway 6:35.4 20:05.83 13 417
448 Germain, Josh 11 Mechanicvill 6:36.1 20:07.79 13 418
449 Diffenbach, Cole 9 Mechanicvill 6:36.2 20:08.24 13 419
450 Gulick, Griffin 11 Argyle 6:36.4 20:08.65 13 420
451 Spotswood, Gary 10 Hadley-Luzerne 6:36.5 20:09.22 13 421
452 Albanese, Carmine 10 Albion 6:36.6 20:09.34 55 422
453 Companion, John 11 Amsterdam 6:36.7 20:09.69 37 423
454 Weerts, Ricky 9 Ausable Valley 6:37.0 20:10.58 14
455 Staples, Sean 11 Fort Plain 6:37.6 20:12.50 14 424
456 Richardson, Ellis 12 Hudson 6:37.7 20:12.85 55 425
457 Richards, Alec 8 Corinth 6:37.9 20:13.29 55 426
458 Vanriper, Alex 12 Skaneateles 6:38.2 20:14.32 55
459 Coughlin, Griffin 12 LaSalle Inst 6:38.4 20:14.82 55
460 Evans, Xavier JR Catskill 6:38.6 20:15.60 55 427
461 Kulbalski, Nick 12 Roy C. Ketch 6:39.4 20:18.07 37 428
462 Powless, Haenhyanonhna' 10 LaFayette (3) 6:39.5 20:18.13 14
463 Bromirski, Sam 10 Albany High School 6:39.6 20:18.42 38 429
464 Lake, Riley 10 Gloversville 6:39.9 20:19.49 38 430
465 Clark, Logan 12 Saranac 6:40.1 20:19.91 55 431
466 D'Arcangelis, Michael 10 Fort Plain 6:40.1 20:20.12 14 432
467 Preusser, Esteban 12 Hudson 6:40.5 20:21.36 56 433
468 Almeida, Jacob 10 Cohoes 6:40.6 20:21.70 56 434
469 Smith, Cody 11 East Rochester 6:41.2 20:23.35 14
470 Baran, Daniel 10 Cohoes 6:41.4 20:24.06 56 435
471 Shute, Morgan 11 LaFayette (3) 6:42.6 20:27.81 14
472 Kirkwood, Simon 12 Stillwater 6:42.9 20:28.71 14 436
473 Sullivan, Aj 11 Fort Plain 6:43.0 20:29.03 14 437
474 Su, Liang 12 Seton Catholic (7) 6:43.2 20:29.42 14 438
475 Schwartz, Brett 11 Haldane 6:43.4 20:30.10 14 439
476 Usher, Jackson 10 Roy C. Ketch 6:43.5 20:30.58 38 440
477 Akkem, Rahul 12 Shaker 6:43.7 20:30.94 38 441
478 Case, Connor 10 Chatham Central 6:44.3 20:32.99 56
479 Acker, John 11 Hoosic Valley 6:44.4 20:33.07 15 442
480 Badon, Abdula 12 Hudson 6:44.7 20:34.18 56 443
481 Grass, Jack 12 LaFayette (3) 6:45.3 20:35.89 15
482 Montinez, Santino 12 Fonda-Fultonville 6:45.4 20:36.13 56 444
483 Smith, Evan 11 Broadalbin-Perth 6:45.8 20:37.32 56 445
484 Hahn, Andrew SO Schoharie 6:46.9 20:40.93 15 446
485 Santoro, Chance 11 Cobleskill-R 6:47.0 20:41.17 56 447
486 Pilgrim, William 9 Hawthorne Valley 6:47.6 20:42.94 15
487 Nicholson, Brendan 11 Hudson 6:47.8 20:43.53 56
488 D'Andrea, Nathan 12 Brockport HS 6:48.0 20:44.10 15
489 Bisaillon, Troy 8 Mechanicvill 6:48.2 20:44.87 15 448
490 Hosgood, Reese 10 Voorheesville 6:48.5 20:45.54 56 449
491 Rifenberger, Ian 10 Roy C. Ketch 6:48.9 20:46.87 38 450
492 Hanson, Tyler 9 Corinth 6:49.2 20:47.78 57 451
493 Madison, Sam 12 Edmeston 6:49.3 20:48.05 15
494 Pauquette, Hollis SR Granville 6:49.4 20:48.52 15
495 Snell, Matt 12 Seton Catholic (7) 6:49.7 20:49.24 15 452
496 Gatto, Anthony 11 Fonda-Fultonville 6:49.9 20:49.88 57 453
497 Bertola, Nick 12 Cobleskill-R 6:50.0 20:50.10 57 454
498 Graves, Michael 10 Plattsburgh HS 6:50.1 20:50.58 57 455
499 Daley, Peyton 9 Hudson Falls 6:50.4 20:51.36 57
500 Cocozza, Joseph 9 Lake George 6:50.6 20:52.09 15 456
501 Calbet, Louis 11 Fort Plain 6:50.8 20:52.60 16 457
502 Bublak, Daniel 9 Amsterdam 6:51.3 20:54.16 38 458
503 Barker, Shane 12 Fonda-Fultonville 6:51.7 20:55.58 57
504 Vogl, Sean 9 Plattsburgh HS 6:52.7 20:58.48 57 459
505 Ritter, Malachi 9 Berlin 6:52.9 20:59.05 16 460
506 Hosgood, Quinn 10 Voorheesville 6:53.0 20:59.37 57 461
507 Myers, Bailey 12 Mount Anthon 6:53.0 20:59.38 38 462
508 Rocas, Zachary 10 Gloversville 6:53.2 20:59.91 38 463
509 Hotaling, Jeff 12 Taconic Hills 6:53.7 21:01.68 57 464
510 Biles, Finn 11 Lake George 6:54.7 21:04.57 16 465
511 Pickney, Devon 10 Gloversville 6:55.0 21:05.65 38 466
512 Nikollaj, Luka 10 Mayfield 6:55.2 21:06.05 16 467
513 Peters, Landon 8 Ekmw 6:55.5 21:06.93 16 468
514 Kanaly, Ryan 11 Saranac 6:56.2 21:09.22 57 469
515 Mazzotte, Brennan 8 Ekmw 6:56.8 21:11.00 16 470
516 Huston, Benjamin 9 Hudson 6:58.0 21:14.65 58
517 Rossi, Sebastian 9 Mechanicvill 6:59.1 21:18.14 16
518 Santiago, Marcos 10 Amsterdam 6:59.2 21:18.42 38 471
519 McLaughlin, Bradley 11 Cobleskill-R 6:59.3 21:18.52 58 472
520 Clark, Thomas 12 Liberty 6:59.4 21:18.77 16 473
521 Thomas, Jacob 11 Fort Plain 7:00.5 21:22.29 16 474
522 Weis, Nate 12 Berne-Knox-Westerlo 7:02.3 21:27.80 16
523 Lefreniere, Ben 11 Galway 7:02.7 21:28.83 17 475
524 Oliver, Tim 11 Galway 7:02.9 21:29.63 17 476
525 Warner, C.J 12 Cohoes 7:04.0 21:33.04 58 477
526 Wimmers, Cole 12 Chatham Central 7:05.0 21:35.98 58
527 Madden, Ryan 11 Saranac 7:05.5 21:37.37 58 478
528 Richards, Skylar SR Catskill 7:06.3 21:39.91 58 479
529 Sehlmeyer, Connor 11 Corinth 7:07.5 21:43.63 58 480
530 Dorow, Wesley 10 East Rochester 7:07.7 21:44.28 17
531 Bashant, Benjamin 10 Voorheesville 7:08.3 21:46.19 58 481
532 Wagenbaugh, Alex 12 Schenectady 7:09.5 21:49.65 39 482
533 Lockett, Max 10 Berlin 7:10.9 21:54.05 17 483
534 Valdivia, Tim 11 Hadley-Luzerne 7:11.4 21:55.57 17 484
535 Mihill, Davey 12 Lake Placid 7:12.7 21:59.42 17 485
536 York, Bryce JR Mekeel Christian 7:13.1 22:00.62 17
537 Johnston, Osie 10 Galway 7:15.8 22:08.79 17 486
538 Bossong, Brendon 10 Mount Anthon 7:16.5 22:11.16 39 487
539 Carcaci, Anthony 10 Fonda-Fultonville 7:17.4 22:13.96 58
540 Allen, Shawn 9 Mayfield 7:17.5 22:14.08 17 488
541 Oare, Austin 10 Gloversville 7:18.0 22:15.69 39 489
542 Mcclements, Aaron 9 Stillwater 7:18.3 22:16.61 17 490
543 Casteneda, Fransisco 9 Liberty 7:18.7 22:17.67 18 491
544 Broadwell, Gene 12 Cobleskill-R 7:18.8 22:18.09 58
545 Kozlowski, Justin 10 Galway 7:20.0 22:21.88 18 492
546 Tomb, Casey 11 North Warren 7:20.3 22:22.56 18
547 Bishop, Ben SO Granville 7:20.8 22:24.12 18
548 Moravec, Blake 8 Beekmantown 7:21.2 22:25.42 59 493
549 Fitzgerald, Nick 12 Ticonderoga 7:21.3 22:25.72 18 494
550 Strasser, Eric 10 Cobleskill-R 7:21.8 22:27.14 59
551 Lapeter, Joseph 11 Ticonderoga 7:22.2 22:28.34 18 495
552 Flora-miller, Alec 11 Saranac 7:22.2 22:28.35 59
553 Mallory, Brian 9 Duanesburg 7:22.4 22:29.08 18 496
554 Renaud, Jared SR Granville 7:22.5 22:29.38 18
555 DeWald, Andrew SO Mekeel Christian 7:22.7 22:29.98 18
556 Morrell, John JR Schoharie 7:23.7 22:33.03 18 497
557 Doty, Ethan 12 Argyle 7:24.8 22:36.48 19 498
558 Marchese, Phillip 11 Galway 7:25.4 22:38.11 19
559 Bergquist, Solomon 9 Hawthorne Valley 7:25.5 22:38.48 19
560 Van Horn, Nathan 11 Mayfield 7:26.8 22:42.34 19 499
561 Pitcheralle, Jameson 12 Mechanicvill 7:27.4 22:44.36 19
562 Murphy, Michael 12 Cohoes 7:33.2 23:01.94 59 500
563 Hamilton, Massimo 9 Hawthorne Valley 7:34.3 23:05.28 19
564 Marshall, Seth 12 Stillwater 7:36.1 23:10.87 19 501
565 Werring, Gavn 9 Liberty 7:39.2 23:20.39 19 502
566 Wight, Brandon 11 Galway 7:41.2 23:26.41 19
567 Battista, Josh 11 Corinth 7:48.2 23:47.78 59 503
568 Fleck, Jacob 10 Gloversville 7:54.1 24:05.83 39 504
569 Clarkson, Dylan 11 Hoosic Valley 7:56.2 24:12.11 19 505
570 Sibley, Isaac 10 Mount Anthon 8:00.4 24:24.94 39 506
571 Fosmire, Mikey 11 Argyle 8:03.4 24:34.19 20 507
572 Bouchard, Aaron 9 Seton Catholic (7) 8:06.4 24:43.37 20 508
573 Canam, Joe 9 Berlin 8:23.6 25:35.82 20
574 Asif, Zohaib SR Catskill 8:35.6 26:12.19 59 509
575 Wohlfeld, Gabe 10 Chatham Central 8:40.3 26:26.49 59
576 Crabbe, John 9 Gloversville 8:40.3 26:26.72 39 510
577 Frost, Haydon 9 Argyle 8:41.1 26:29.05 20 511
578 Russell, Andrew 11 Liberty 8:44.7 26:40.10 20 512
579 Heigel, Darren 10 Galway 9:00.1 27:27.02 20
580 Granata, Vincent 12 Roy C. Ketch 9:02.8 27:35.25 39 513
581 Kerr, Adam 11 Ticonderoga 9:03.7 27:38.05 20 514
582 Thompson, Chris 9 Berlin 9:05.1 27:42.17 20
583 McCagg, Connor 11 Hudson 9:23.6 28:38.72 59
584 Page, Bobby 10 Edmeston 9:46.8 29:49.52 20
585 Fox, Jed 10 Schoharie 9:51.8 30:04.61 20 515
|